Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Asimos » Τρί 30 Ιούλ 2019, 02:38

Δεν ακυρώνει τα προηγούμενα η αγορά που δεν θυμώνουν. Στο διαταυτα ή σου αρέσει ο παίκτης ή όχι, μέση λύση δεν υπάρχει.
Asimos
 

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τρί 06 Αύγ 2019, 08:19

Αμπέλ Φερέιρα: «Μου δόθηκε η ευχαρίστηση να γνωρίσω τον Ιβάν Σαββίδη με όλο τον σεβασμό, γιατί είναι ένας άνθρωπος πιο μεγάλος από εμένα. Μοιραζόμαστε την ίδια προσδοκία. Ο ίδιος είναι ένας γεννημένος νικητής, βλέπω τη φιλοδοξία του και από αυτή τρέφομαι και εγώ. Βλέπω τον εαυτό μου μέσα στα όνειρά του και νομίζω ότι μαζί μοιραζόμαστε το ίδιο όραμα!»

Λίγο να βοηθήσουν τα αποτελέσματα τώρα στο ξεκίνημα της χρονιάς να έχει και την εύνοια της τύχης και θα ζήσουμε ωραία πράγματα μαζί σου θαρρώ. Είμαι σίγουρος ότι η ομάδα θα εξελιχθεί θα ανέβει ενα τουλάχιστον επίπεδο
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6628
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Dimitris_L4 » Τρί 06 Αύγ 2019, 09:21

Ακομα και στα του κόουτς μιλαμε για καντουρι...ελεος..
Το μονο που με φοβίζει σήμερα ειναι αυτο το 4-4-2 που κοντρα σε τέτοιες ομαδαρες δν μου καθεται καλα..σιγουρα εσύ ξέρεις καλυτερα απο τον καθένα...μακαρι να μην την πατήσουμε κ να ειμαστε σφιχτοί και καλοι στην άμυνα..
Άβαταρ μέλους
Dimitris_L4
 
Δημοσιεύσεις: 3651
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:41

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 07 Αύγ 2019, 01:19

"Δεν είμαστε ικανοποιημένοι από το αποτέλεσμα"(vid)

O τεχνικός του Δικεφάλου μίλησε για την σημερινή ισοπαλία κόντρα στον Αγιαξ, καθώς και για την ρεβάνς στο Αμστερνταμ...

Αναλυτικά ο Άμπελ Φερέιρα τόνισε:

Για το αποτέλεσμα: «Δεν είμαστε ικανοποιημένοι από το αποτέλεσμα. Η φιλοδοξία μας, είναι να κερδίζουμε κάθε αγώνα. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε ένα 25λεπτο που παίξαμε πολύ καλά, ενώ είχαμε την ισορροπία και το ψυχικό σθένος να ανατρέψουμε το 0-1, την ίδια στιγμή που θα μπορούσαμε να είχαμε πετύχει και άλλα γκολ.

Στο δεύτερο μέρος, φάνηκε το γεγονός ότι ο Άγιαξ είχε παραπάνω επίσημα παιχνίδια στα πόδια του, και είχε πολύ περισσότερη κατοχή σε σχέση με εμάς, αλλά νομίζω ότι είχαμε και εμείς κάποιες καλές φάσεις, όπως με τον Ζαμπά στις αρχές του δευτέρου μέρους. Εμείς, προσπαθήσαμε όσο ήταν δυνατόν να ελέγξουμε τον ρυθμό που επέβαλλε, καθώς δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι έχει πολλές επιλογές στον πάγκο, και δεν χάνει εκτός έδρας. Ο στόχος μας είναι ξεκάθαρος, και είναι να περάσουμε από αυτή την προκριματική φάση».

Για την κούραση που έδειξαν οι παίκτες του στο δεύτερο μέρος: «Ο Άγιαξ από την στιγμή που έχει περισσότερα παιχνίδια, είχε και καλύτερη φυσική κατάσταση. Αλλά νομίζω ότι έχουμε και εμείς από την πλευρά μας να κρατήσουμε κάποια πράγματα, όπως το πρώτο γκολ, που προήλθε από εξαιρετική ομαδική συνεργασία, αλλά και το δεύτερο τέρμα, με την στατική φάση, που δουλεύτηκε ώστε να γίνει έτσι. Οπότε, χωρίς να αφαιρέσω κάτι από την ποιότητα του αντιπάλου μας, θεωρώ ότι τα δύο τέρματα που πέτυχαν είχαν δόση τύχης».

Για το τι μπορεί να αλλάξει στην ομάδα προκειμένου να προκριθεί: «Από πολύ μικρός, έμαθα κάτι στο ποδόσφαιρο. Δεν πρέπει ποτέ να τα παρατάμε. Εμείς, τελειώσαμε το πρώτο ημίχρονο αυτής της προκριματικής φάσης. Το ποδόσφαιρο, μου έμαθε ότι όλα είναι πιθανά. Γνωρίζουμε ότι είναι δύσκολο στην έδρα τους, αλλά ξέραμε ότι και να συνέβαινε σήμερα, η πρόκριση θα παιζόταν στην Ολλανδία. Αυτό που πρέπει να κάνουμε τώρα, είναι να αναλύσουμε όσο το δυνατόν καλύτερα το παιχνίδι, ώστε να παρουσιαστούμε καλύτεροι τακτικά στον επαναληπτικό».

Για το ντεμπούτο του σε επίσημο παιχνίδι στην Τούμπα: «Είμαι ένας αρκετά συναισθηματικός χαρακτήρας, που ζει το παιχνίδι από την αρχή μέχρι το τέλος. Το κλίμα και η ατμόσφαιρα που συνάντησα σήμερα, ήταν πέρα από την φαντασία, και στόχος είναι να κάνουμε καλύτερα πράγματα από την περσινή σεζόν. Όσο ενωμένοι είμαστε, τόσο το καλύτερο, η δύναμη που μας δίνει ο κόσμος είναι πολύ σημαντική».

Αν τα γκολ που δέχθηκε ο ΠΑΟΚ αφήνουν περιθώρια για πικρία ή προβληματισμό: «Μπορούμε να κοιτάξουμε το θέμα από την αρνητική του πλευρά, και είναι απόλυτα σεβαστό. Μπορούμε όμως, να το δούμε και από την άλλη πλευρά, και να δούμε τις λεπτομέρειες από τα τέρματα που πετύχαμε, όπως στο πρώτο γκολ που ξεκίνησε η φάση από τον τερματοφύλακα, ή για το γεγονός ότι διαβάσαμε πολύ καλά το παιχνίδι του. Ακόμα ένα θετικό, είναι η στημένη φάση, που έχει δουλευτεί πολύ στην προπόνηση, και βγήκε σήμερα. Όσον αφορά τα γκολ του αντιπάλου, ήταν αρκετά τυχερά, αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Για να είμαστε ειλικρινείς όμως, είχαν πολλές ευκαιρίες ώστε να πετύχουν και άλλα τέρματα, και δεν το κατάφεραν. Επειδή έχω δει τα προηγούμενα ματς του ΠΑΟΚ με τον Άγιαξ, πρόκειται για ένα πολύ δυνατό σύνολο, που πέρσι για 1″ δεν πέρασε στον τελικό του Champions League».

Για το τι πρέπει να κάνει στη ρεβάνς ο ΠΑΟΚ για να πάρει την πρόκριση: «Πρέπει να κερδίσει το παιχνίδι!» :lol:

Για το αν είδε στοιχεία που θέλει να βγάλει η ομάδα στο γήπεδο: «Χρειάζεσαι χρόνο για να πετύχεις πράγματα, αυτή τη στιγμή παίζουμε με το αποτέλεσμα. Θεωρώ ότι είχαμε ένα πολύ καλό εικοσάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο, και στόχος είναι τα λεπτά αυτά να αυξάνονται παιχνίδι με το παιχνίδι. Βέβαια, δεν πρέπει να ξεχνάμε και τι αντίπαλο έχουμε απέναντι μας. Εμείς αυτό που θα προσπαθήσουμε να κάνουμε, είναι να κρατήσουμε τα θετικά στοιχεία, και να τα «απλώσουμε» ακόμα περισσότερο, ενώ πρέπει να διορθώσουμε τα λάθη που κάναμε. Έχουμε πολλά περιθώρια βελτίωσης, και σε λίγο καιρό θα μπορούμε να υπολογίζουμε και σε σημαντικούς ποδοσφαιριστές που απουσιάζουν λόγω τραυματισμών. Οι παίκτες μου τα έδωσαν όλα, και θα πάμε στην Ολλανδία για να πάρουμε την πρόκριση».



Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 07 Αύγ 2019, 08:12

Ειδα λογική στις αλλαγές , πελκας έχασε ευκαιρίες αλλά επρπεει να προβλέψει ότι οι μπαταρίες μπις κ παντουρι είναι μικρής διακρειας
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 07 Αύγ 2019, 09:24

Με τέτοια μούτρα πιο πολύ ... πατζουρί τον λες! :lol:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 07 Αύγ 2019, 09:52

Η μόνη ανεξήγητη ήταν η είσοδος Λημνιού.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Τετ 07 Αύγ 2019, 10:05

Ο Στοχ έπρεπε να μπει γύρω στο 60 όταν ακόμη η ομάδα είχε ίχνη ενέργειας.
Η αλλαγή του Λημνιου τελείως άκυρη.Μονο τρεξίματα έχει για τέτοια ματς.
Θα προτιμούσα να μπει ο Σβιντερσκι ακόμη και σε ρόλο εξτρέμ για να δώσει ένα στήριγμα στον Ακπομ που πάλευε μόνος του με δύο και τρεις αντιπάλους.
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 07 Αύγ 2019, 10:11

Από εμένα χίλια μπράβο, για ένα γκολ που μπορεί να μπήκε ήδη και 2 βδομάδες πριν, στην προπόνηση:


Ζαντός έγραψε:Βάλτε το στο 6:05... Δείτε ξανά και ξανά το γκολ, να δείτε τη δουλειά που προφανώς έγινε στα στημένα.

Όλα ξεκινούν από τη χειρονομία του Biseswar πριν εκτελέσει, που δείχνει ξεκάθαρα κεφαλιά-ψαράκι.

Πριν χτπήσει τη μπάλα, έχουμε Matos στο 2ο δοκάρι, Varela στο σημείο όπου (SPOILER ALERT) θα βρεθεί η μπάλα για να το καρφώσει ο Matαρος και Πέλκα στο όριο της περιοχής.

Μέχρι να σηκωθεί η μπάλα στον αέρα,
i) ο Πέλκας κινείται κάθετα προς τα εκεί που είναι αρχικά ο Matos, ενώ ο παίκτης του τον παρατάει γιατί θα φύγει ντεμέκ offside.
ii) ο Varela απομακρύνεται από το σημείο, παρασύροντας μαζί τον παίκτη που τον μάρκαρε, με αποτέλεσμα να δημιουργείται κενός χώρος
iii) ο Matos έχει φύγει πίσω από τον παίκτη που τον μάρκαρε και πάει να βάλει γκολάρα, ενώ ο παίκτης του προσπέρασε 5-6 παίκτες για να φτάσει στον Matos, αλλά ήταν αργά γιατί ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ.

Ο Akpom και ο Crespo υπήρχαν.

Το γκολ το έβαλε ο Matos, η assist είναι του Biseswar, αλλά το σχεδίασε ο Fereira.



Δείτε αντίδραση Fereira στο 2ο γκολ.
Ακριβώς. Καμιά αντίδραση! Σαν να το φάγαμε είναι.
Σας θυμίζει κάποιον; ;)

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 07 Αύγ 2019, 10:12

Όλα καλά, αλλά η τεράστια (όπως φαινόταν από το γήπεδο) διαφορά στη φυσική κατάσταση οφείλεται στο ότι ο Άγιαξ έχει παίξει 2 παιχνίδια παραπάνω;
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15453
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τετ 07 Αύγ 2019, 10:15

και κατι χυμους στο ημιχρονο. ηθελες να το πει στη συνεντευξη τυπου; :lol:
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 07 Αύγ 2019, 10:18

Υπήρχε γενικότερα η αίσθηση ότι οι 2 ομάδες κινούντο μέχρι χτες σε παρεμφερή επίπεδα φυσικής κατάστασης; Σοβαρά ρωτάω.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τετ 07 Αύγ 2019, 11:05

Είσαι αλητης
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13126
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό zarathustra79 » Τετ 07 Αύγ 2019, 11:22

Πράγματι στο δεύτερο ημίχρονο είχαν φρεσκάδα που δεν είχαμε εμείς, αλλά θέλω να πιστεύω οτι είχε να κάνει περισσότερο με την ψυχολογία και όχι τόσο με την κούραση των παικτών. Όσο ψόφιοι ήμασταν στο 85', το ίδιο ήμασταν κ στο 60'.
Δεν το αντέχω να με αποκαλείτε zara... Δεν είμαι κατάστημα ρούχων!! Peace...
Άβαταρ μέλους
zarathustra79
 
Δημοσιεύσεις: 1785
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:54

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 07 Αύγ 2019, 11:22

navigator11 έγραψε:Υπήρχε γενικότερα η αίσθηση ότι οι 2 ομάδες κινούντο μέχρι χτες σε παρεμφερή επίπεδα φυσικής κατάστασης; Σοβαρά ρωτάω.


Το μόνο που υπήρχε ήταν η προσδοκία να μην καταρρεύσουμε από το 55'. Η απομάκρυνση Μπίσε και Πέλκα έπαιξε σοβαρό ρόλο, αλλά δεν ήταν μόνο αυτό.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15453
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες