Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 13 Φεβ 2020, 11:25

giapas έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:Λοιπον Άμπελ θα σου το πω μία φορά:

Στην Λάρισα θα κατέβουμε full επίθεση. Γι αυτό λοιπόν θα κατέβεις με δύο δημιουργικά χαφ μπροστά από τα στόπερς: Mauricio και El Kaddouri. Αν στο β΄ ημίχρονο κουραστεί κάποιος από αυτούς, ή φανεί ανέτοιμος ο Μαροκινός, τότε θα τον αλλάξεις με τον Douglas.
Τερματοφύλακα θα βάλεις τον Πασχαλάκη.
Η άμυνα θα είναι Matos - Varela (ή Mihaj, αν ο πρώτος είναι τραυματίας) - Ingason και Vieirinha. Ο Ingason θα είναι το αριστερό στόπερ.
Τον Γιαννούλη θα τον ξεκουράσεις και αν χρειαστεί θα τον βάλεις στο β΄ ημίχρονο.
Οι παίκτες πίσω από το φορ θα είναι Λάμπρου, Πέλκας και Λημνιός και μπροστά ο Akpom. Αν ο Πέλκας δεν είναι ΟΚ, θα βάλεις El Kaddouri εκεί και θα ξεκινήσεις τον Douglas δίπλα στον Mauricio.

ΥΓ1: Είπα και εμίλησα και αμαρτίαν ουκ έχω.
ΥΓ2: Ξέρω ότι δεν θα με ακούσεις, αλλά πλέον δεν θα έχεις άλλοθι ότι δεν στα είπα.


Αν κάποιος ξέρει το κομπογιαννίτη που έχουμε στο πάγκο , ας προωθήσει τη τοποθέτηση του σεβαστού μέλους Απόστολου.
Τα εξηγεί ωραία , με σενάρια και αλλαγές.


Ε κυρ-Νίκοι, έφερα τα κιοφτεδάκια για να βγάλετε πιο εύκολα την τακτική.
Εικόνα
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Πέμ 13 Φεβ 2020, 11:26

Αουτς
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 13 Φεβ 2020, 11:52

giapas έγραψε: Αν κάποιος ξέρει το κομπογιαννίτη που έχουμε στο πάγκο , ας προωθήσει τη τοποθέτηση του σεβαστού μέλους Απόστολου.
Τα εξηγεί ωραία , με σενάρια και αλλαγές.

:mrgreen:
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90094
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 13 Φεβ 2020, 12:43

Μέρος απ την χθεσινή συνέντευξη τύπου, μετά την νίκη-πρόκριση μας, επί της ζέλας, στα ημιτελικά του Κυπέλλου:

Για την αλλαγή στην εικόνα του ΠΑΟΚ:

«Έχουμε ξεπεράσει αυτή την περίοδο. Κάθε ομάδα έχει διακυμάνσεις στην απόδοσή της μέσα σε μία σεζόν. Εμείς πρέπει να συνεχίσουμε στο ίδιο μονοπάτι, πιστεύοντας στο πλάνο μας, είτε όταν τα πράγματα πάνε καλά, όπως τώρα, είτε όταν δεν πάνε καλά, όπως ήταν πριν από 15 ημέρες. Το μοναδικό, που μπορώ να υποσχεθώ, είναι ότι θα δώσω τον καλύτερο μου εαυτό, για να εξελίξω τους παίκτες μου. Δεν μπορώ να υποσχεθώ κάτι για τα αποτελέσματα, γιατί αυτά κρίνονται από πολλούς παράγοντες. Προσπαθώ να κάνω την καλύτερη δουλειά.

Θα πω κάτι απλό. Ούτε σήμερα είμαι ο καλύτερος προπονητής, ούτε αύριο θα είμαι ο χειρότερος. Παρουσιάζουμε ένα έργο. Οι κανόνες του ποδοσφαίρου είναι απλοί και ξεκάθαροι για όλους. Για τον προπονητή, τη διοίκηση, τους παίκτες, για όλους… Όταν υπέγραψα για 3 χρόνια, ήξερα ότι θα δημιουργήσουμε μία ομάδα που θα κατακτήσει κι άλλους τίτλους και ο μεγάλος στόχος είναι οι όμιλοι του Champions League. Είναι ένα τριετές πλάνο, επαναλαμβάνω και με βάση αυτό λειτουργώ».


Σχετικά με τις στιγμές που ζει στον ΠΑΟΚ και την στήριξη από τον Ιβάν Σαββίδη:

«Από την πρώτη μέρα, ένιωσα την υποστήριξη και την εμπιστοσύνη και των παικτών και του κ. Σαββίδη. Μου άρεσε πολύ που μου έδωσε πολλές συμβουλές που τις κρατάω και είναι πολύ χρήσιμες. Είμαι σίγουρος ότι είτε έρθουν μέρες με βροχή, είτε με ηλιοφάνεια, εμείς θα είμαστε εδώ ενωμένοι και δυνατοί, να συνεχίσουμε τη δουλειά μας».

Εφ όσον ισχύουν τα υπογραμμισμένα, συνολικά, εκτιμώ ότι οδεύουμε στον σωστό δρόμο, πλέον, ως οργανισμός...
Μένει να φανεί τι θα γίνει, στο τέλος της σεζόν, κυρίως ανάλογα με τα επιτευχθέντα ή/και μη, αποτελέσματα...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 15 Φεβ 2020, 22:20

Οι ίδιες παθογένειες ξανά και ξανά.
Σε λίγο βγαίνει και ο Φεβρουάριος και εμείς ακόμα ψάχνουμε τρόπους να κρατήσουμε μακριά από την περιοχή μας ομάδας σαν τη Λάρισα.

Υγ ελπίζω να μην ξαναδώ την Κυριακή τον γαύρο να βγάζει περισσότερη ένταση και τρεξίματα και με μεσοβδόμαδο παιχνίδι
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14491
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 15 Φεβ 2020, 23:18

Λοιπόν ξέρω ότι δεν θα με ακούσεις αλλά εγώ θα το γράψω.
Με τον γαύρο θα κατεβάσεις παίκτες κλειδιά και παίκτες νικητές.

Πασχαλάκης
Matos - Ingason - Varela - Vieirinha
Misic - Mauricio
Λημνιός - Πέλκας - El Kaddouri (Biseswar)
Swiderski

Ξέρω όμως ότι εσύ θα κατεβάσεις την εξής σύνθεση:
Zivkovic
Matos - Ingason - Varela - Γιαννούλης
Misic - Mauricio
Λημνιός - Πέλκας - Vieirinha
Swiderski

Μπορεί οι περισσότεροι παίκτες να είναι ίδιοι, αλλά δεν είναι ίδια η ομάδα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90094
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό PAOK LARISSA » Σάβ 15 Φεβ 2020, 23:36

Abel τι γκρίνια αυτή που σε έπιασε και το έκανες ολόκληρο θέμα επειδή παίξαμε Σάββατο... Με τη Λάρισα έπαιζες μετά από ματς με βαζελο που από το 10' ήταν εντελώς αδιάφορο. Που να παίζαμε και διπλα ματς Ευρώπης. Θα ήθελες κάνα μήνα ξεκούραση
PAOK LARISSA
 
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Σάβ 21 Ιουν 2008, 13:36
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΛΑΡΙΣΑ

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό gk.box16 » Κυρ 16 Φεβ 2020, 00:50

ΑποστόληςΑ έγραψε:Λοιπόν ξέρω ότι δεν θα με ακούσεις αλλά εγώ θα το γράψω.
Με τον γαύρο θα κατεβάσεις παίκτες κλειδιά και παίκτες νικητές.

Πασχαλάκης
Matos - Ingason - Varela - Vieirinha
Misic - Mauricio
Λημνιός - Πέλκας - El Kaddouri (Biseswar)
Swiderski

Ξέρω όμως ότι εσύ θα κατεβάσεις την εξής σύνθεση:
Zivkovic
Matos - Ingason - Varela - Γιαννούλης
Misic - Mauricio
Λημνιός - Πέλκας - Vieirinha
Swiderski

Μπορεί οι περισσότεροι παίκτες να είναι ίδιοι, αλλά δεν είναι ίδια η ομάδα.



Ε όχι ρε φίλε τον Γιάννουλη έξω.
Αν θες να παίξει ο Βιερίνια άσε τον Μάτος έξω.
Άβαταρ μέλους
gk.box16
 
Δημοσιεύσεις: 897
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 20:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 16 Φεβ 2020, 01:08

PAOK LARISSA έγραψε:Abel τι γκρίνια αυτή που σε έπιασε και το έκανες ολόκληρο θέμα επειδή παίξαμε Σάββατο... Με τη Λάρισα έπαιζες μετά από ματς με βαζελο που από το 10' ήταν εντελώς αδιάφορο. Που να παίζαμε και διπλα ματς Ευρώπης. Θα ήθελες κάνα μήνα ξεκούραση
Μια χαρά τα είπε κυριακη έπρεπε να παίξουμε

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό biriba427 » Κυρ 16 Φεβ 2020, 12:59

Στην αρχή τον κραζαμε γιατί τρώγαμε το εύκολο γκολ... Η άμυνα σχετικά έχει στρώσει...παρά την απουσία του Κρεσπο
Μετά τον κραζαμε για το σύστημα, ότι δεν ταίριαζει στην ομάδα και ότι πρέπει να παίξει το συστημα του Λουτσεσκου κτλ...
Τελικα παίζουμε ένα 4-4-1-1 το οποίο πάνω κάτω μας κρατάει σε όλους τους στόχους μας ακόμη
Στη συνέχεια του την λέγαμε γιατί δεν χρησιμοποιεί όλο το ροστερ... Αλλά έχουν πάρει όλοι τις ευκαιρίες τους εκτός ίσως του Στοχ
Τώρα μας χαλάνε οι δηλώσεις του, για το οτιδήποτε... Όμως να σας θυμίσω ότι είναι μόλις 8 μήνες στην Ελλάδα...και φυσικά εμείς δεν αναγνωρίζουμε χρόνο προσαρμογης
Τέλος δεν μας αρέσει το θέαμα... Λες και περυσι την ομάδα του Λουτσε την χειροκροτουσαν σε όλο τα γήπεδα... Για τις περιτεχνες ενέργειες της... Όταν με. Το ζόρι περνούσε από γήπεδα σαν της ΑΕΛ και του Παναιτωλικου
...

Αυτό που του αναγνωρίζω είναι ότι προπονητικα προσπαθεί να βελτιωθεί και μαθαίνει από τα λάθη του...
Δεν είναι όμως προπονητής ψυχολόγος και αν κάτι έχει χάσει η ομάδα μας φέτος είναι αυτός ο παλμός και η διάθεση...
biriba427
 
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Πέμ 20 Αύγ 2009, 21:01

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Κυρ 16 Φεβ 2020, 13:20

* Από το τυρί ο Λουτσε δεν πέρασε ποτέ
Γενικά πιστεύω πως έχει αρχίσει να εγκληματηζεται στις καταστάσεις του Ελλαδισταν αλλά το σημαντικότερο τεστ είναι σε μια εβδομάδα..

Αν φυσικά γίνει το παιχνίδι :p
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 16 Φεβ 2020, 14:18

Οποίος πιστεύει ότι με 9 γκολ παθητικό σε 11 παιχνίδια στον δεύτερο γύρο η άμυνα έχει στρώσει τότε κάτι λάθος βλέπει.
Και δεν είναι μόνο τα γκολ αλλά η ευκολία που όλοι οι αντίπαλοι φτάνουν έξω από την περιοχή
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14491
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 16 Φεβ 2020, 14:23

Το τρολ πήγε για ψάρεμα

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Κυρ 16 Φεβ 2020, 14:53

renegade έγραψε:Οποίος πιστεύει ότι με 9 γκολ παθητικό σε 11 παιχνίδια στον δεύτερο γύρο η άμυνα έχει στρώσει τότε κάτι λάθος βλέπει.
Και δεν είναι μόνο τα γκολ αλλά η ευκολία που όλοι οι αντίπαλοι φτάνουν έξω από την περιοχή


Από τη μια ναι. Από την άλλη τα 4 από τα 9 γκολ μπηκαν με το ληκι, σε 4 (τέσσερις) τελικες προσπάθειες. Δηλαδη είναι και αδικο να προσαπτουμε στην ομαδα κακη αμυντικη λειτουργια επειδή ο αντίπαλος εχει ποσοστα ποϊντ γκαρντ σε βολες. Χωρια τα ποσα επνιξε ο Ζιφκοβιτς (πχ το γκολ του Ατρομητου στο 5-1, δυο τρια γκολ με ληκι) ή τα ποσα φαγαμε από γκέλες ή στημενες φασεις (πχ τα δυο με Βαζελο). Επισης ο αντίπαλος φτανει ευκολα περιοχη (αυτό νομιζω ότι εχει να κανει με το αργο και σοφτ κεντρο μας περισσοτερο), αλλα μετα δεν βγαζει αξιολογες τελικες, αρα ξερουμε να τους κλεινουμε τον χωρο στο τελευταιο 1/4 του γηπεδου. Εν ολιγοις ναι, δεν εχουμε την περσινη αμυνα, αλλα περσι οι τερματοφύλακες μας εδιναν και βαθμούς, ενώ φετος μονο μας στερουν. Αν είχαμε τον περσινο Πασχαλακη και τον Κρεσπο υγιη, νομιζω ότι κανεις μας δεν θα καταλαβαινε αισθητη διαφορα. Κι εχω την αισθηση ότι φοβομαστε τοσο το τι θα γινει αν ο αντίπαλος γραψει τελικη (παιζει να εχουμε περισσοτερα γκολ εις βαρος παρα αποκρούσεις), που καπως αυτή η εικονα της κακης αμυντικης λειτουργιας διογκώνεται γιατι μας μενει μονο μια διαρκης αισθηση κινδυνου.

Αυτό που πρεπει να βελτιωσει η ομαδα κατά την αποψη μου αμεσα, είναι οι αποστασεις μεταξυ της αμυνας και της μεσαιας γραμμης. Τοσο όταν κατεβάζουμε μπαλα, οσο και στο αμυντικο τρανζισιον. Ενώ είναι αληθεια ότι ορισμένοι παικτες που εχουμε δεν βοηθάνε ιδιαιτερα (Ο Βαρελα είναι επιρρεπης σε γιομες και αβίαστα λαθη, ο Μαουρισιο δεν κατεβαζει μπαλα και δεν πασαρει επιθετικα, ο Εσιτι είναι ικανος για το καλυτερο και το χειροτερο, ο Βιεϊρινια μπορει να βοηθησει μονο αν ξεκιναει από πολύ πισω κλπ), ο Αμπελ οφειλει να βρει έναν τροπο ώστε να καλυφθουν αυτές οι αδυναμίες. Ισως πρεπει να χτιζουμε επιθεση από πιο πισω, ισως πρεπει να παιζει ο Μισιτς με τον Αουγκουστο ως το βασικο διδυμο, ισως πρεπει να παιζουμε με ένα εξτρεμ που ντριμπλαρει για να βοηθαει λιγο στις υπεραρρυθμιες, ισως δεν ξερω τι. Αλλα βλεπω ότι το μεγαλο μας θεμα είναι ότι χανουμε πολλες φορες τον χωρο μεταξυ ημικυκλιου περιοχης και ημικυκλιου κεντρου.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 16 Φεβ 2020, 15:00

pilotos έγραψε:Το τρολ πήγε για ψάρεμα

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λόγω γάβρου

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες