Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Ale » Κυρ 06 Οκτ 2019, 22:24

:o :o :o :o
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 06 Οκτ 2019, 22:27

Ξεχνούν τι έκαναν στη προπόνηση... :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Melih2676 » Κυρ 06 Οκτ 2019, 22:35

With that match, we have finished the first 10 matches from the beginning of the season.
According to that I want to give you the defensive goal average
Last Year Opponent goal was 10 in the first 10 matches in which we played europe matches (Benfica, Chelsea, Basel, Spartak) except the Benfica match that we lost with 4 goals. in 9 crucial matches we had only 6 goals.
This year, this in 10 matches oponent goal is 17.
TRAGIC. This fereira is a big liar like Tudor. Also Tudor was saying the responsibility is mine and next week nothing was changing. also today changes were weak and gave nothing to the team.
if we wait a couple of months more he could finally create a good team but we know that we are out of europe, and maybe out from the top. S
Melih2676
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ 06 Οκτ 2019, 21:26

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Κυρ 06 Οκτ 2019, 22:39

Νομιζω οτι ειναι καθαρα ψυχολογικο θεμα. Εχει μπει στα αποδυτηρια η αμφιβολια. Το σκεφτονται μαλλον πολυ και κανουν λαθη. Αμα κανουμε 2-3 ματς σερι χωρις να φαμε γκολ θα ξεχαστει.

Επισης εδω να θυμηθουμε ποσο μεγαλη αλεπου ηταν ο Ρουμανος. Περσι τετοιο καιρο (μεχρι τα Χριστουγεννα για την ακριβεια) που σερνομασταν αλλα κερδιζαμε παντου, προσπαθουσαν οι ΑΡΔ να ανοιξουν κουβεντα για την αποδοση της ομαδας στις συνεντευξεις τυπου. Και ελεγε και ξαναλεγε ο Ρουμανος: Δεν με νοιαζει πως παιξαμε, με ενδιαφερει μονο η νικη. Και σε καποιο φαση ειχε φτασει στο σημειο να τους πει κατι του τυπου: Ρε μλκες οι απεναντι ψαχνονται να μας δημιουργησουν θεμα, ξεκολληστε εσεις με την αποδοση της ομαδας. Αφου κερδιζουμε στηριξτε.

Παραδειγμα αρθρου απο τις 12/12/18
Οι ερωτήσεις αναφορικά με την αποτελεσματικότητα του ΠΑΟΚ και τις εμφανίσεις του στα τελευταία παιχνίδια δεν έλειψαν ούτε από την συνέντευξη Τύπου του Ρουμάνου προπονητή ενόψει του αγώνα με την ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ για την τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

«Δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν κερδίσουμε όλα τα ματς με 1-0 ως το τέλος θα είμαι ο πιο χαρούμενος άνθρωπος στον κόσμο. Σίγουρα θα παίξουμε καλύτερο ποδόσφαιρο και αυτό το βασίζω στη μεγάλη ποιότητα του γκρουπ των ποδοσφαιριστών μου», είπε ο Λουτσέσκου και πρόσθεσε:

«Έχουμε μία εξαιρετική ομάδα και διανύουμε μία περίοδο με φανταστικά αποτελέσματα. Σε κάποια παιχνίδι παίζουμε πολύ καλό ποδόσφαιρο. Την Κυριακή κόντρα στην ΑΕΛ αποδώσαμε πολύ καλά και μας αδικεί το αποτέλεσμα. Στη Λαμία τα πράγματα ήταν διαφορετικά, έπρεπε να θυσιαστούμε για να πάρουμε τη νίκη».


Στην ουσια επειδη ηξερε σε ποια χωρα ηταν, δεν αφηνε καθολου να ανοιξει η κουβεντα για την αποδοση της ομαδας.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 06 Οκτ 2019, 23:02

ron-swanson έγραψε:
«Θα σας πω κάτι παράξενο, αλλά στο ποδόσφαιρο συμβαινουν συνεχώς παράξενα πράγματα. Πέρσι που δε δουλεύαμε σχεδόν καθόλου στην προπόνηση στα αμυντικά στημένα δε δεχόμασταν γκολ! Φέτος, δουλεύουμε τουλάχιστον δύο φορές την εβδομάδα, στα αμυντικά στημένα και δεχόμαστε γκολ! Είναι ανεξήγητο... Πρέπει να αναλύσουμε τι έφταιξε και δεχτήκαμε πάλι γκολ από στημένο και να βελτιωθούμε σε αυτό».


Σημερινές δηλώσεις Πέλκα.

Φαντάσου πόσο λάθος τα δουλεύουν, ακόμα και ο αυτόματος πιλότος καλύτερα είναι.
Πλάκα κάνω
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14326
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 07 Οκτ 2019, 09:28

Πολύ χαίρομαι που απασφάλισες στην συνέντευξη τύπου.
Και μια χαρά τα είπες.
Συνεχίζουμε και γράψτους όλους.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 07 Οκτ 2019, 09:35

Επιτέλους δείχνει να προσαρμόζεται και να ρολάρει καλύτερα το πράγμα. Μπράβο ρε κόουτς.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 07 Οκτ 2019, 09:40

Melih2676 έγραψε:With that match, we have finished the first 10 matches from the beginning of the season.
According to that I want to give you the defensive goal average
Last Year Opponent goal was 10 in the first 10 matches in which we played europe matches (Benfica, Chelsea, Basel, Spartak) except the Benfica match that we lost with 4 goals. in 9 crucial matches we had only 6 goals.
This year, this in 10 matches oponent goal is 17.
TRAGIC. This fereira is a big liar like Tudor. Also Tudor was saying the responsibility is mine and next week nothing was changing. also today changes were weak and gave nothing to the team.
if we wait a couple of months more he could finally create a good team but we know that we are out of europe, and maybe out from the top. S


Go to the corner and see if i am coming.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 07 Οκτ 2019, 10:01

Έκλεισε η πολύ δύσκολη 4αδα αγώνων με 8 βαθμούς και με εικόνα που αργά μεν ,σταθερά δε , βελτιώνεται. Να πω ότι πέφτω έξω στη πρόβλεψη μου ότι στη διακοπή θα ψάχναμε προπονητή, κρίμα που κάνεις δε δέχτηκε το στοίχημα που πρόσφερα, θα κερναγα καφέδες τώρα!!

Έχω μπερδευτεί λίγο γιατί ακόμα και στις γκέλες μας ,με όλες τις αγωνιστικές ανορθογραφίες μας ήμασταν ξεκάθαρα καλύτεροι του αντιπάλου. Προφανώς το ροστερ είναι τέτοιο που σου επιτρέπει τέτοιες νίκες, αλλά σίγουρα κι ο προπονητής κάτι καλό κάνει.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9420
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 07 Οκτ 2019, 10:08

Επίσης αν αναλογιστούμε ότι κομβικοι παίκτες μας είναι ακόμα στη κοσμάρα τους, μόνο θετικά σε προετοιμάζει για το μέλλον. Μελανό σημείο προφανώς η άμυνα, το έχουμε πληρώσει πολύ ακριβά ως τώρα αλλά οκ κάπου αυτό είναι αφύσικο, θα διορθώσει η στατιστική. Δεν είναι δυνατό να τρως γκολ ανα 3 τελικές.

Έχω να περιμένω επιστροφή των τραυματιών, βελτίωση ακπομ- ζαμπα-άμυνας... Έχω να περιμένω συνέχεια στην απόδοση Λημνιου Γιαννούλη, έχω να περιμένω αν τελικά θα καταφέρουμε να πάρουμε κάτι από εσιτι στοχ Λάμπρου.

Γενικά έχουμε να περιμένουμε κάποια πράγματα και αυτό για πρώτη φορά φέτος με κάνει να αισιόδοξω
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9420
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 07 Οκτ 2019, 10:17

Επίσης αν αναλογιστούμε ότι κομβικοι παίκτες μας είναι ακόμα στη κοσμάρα τους, μόνο θετικά σε προετοιμάζει για το μέλλον. Μελανό σημείο προφανώς η άμυνα, το έχουμε πληρώσει πολύ ακριβά ως τώρα αλλά οκ κάπου αυτό είναι αφύσικο, θα διορθώσει η στατιστική. Δεν είναι δυνατό να τρως γκολ ανα 3 τελικές.

Έχω να περιμένω επιστροφή των τραυματιών, βελτίωση ακπομ- ζαμπα-άμυνας... Έχω να περιμένω συνέχεια στην απόδοση Λημνιου Γιαννούλη, έχω να περιμένω αν τελικά θα καταφέρουμε να πάρουμε κάτι από εσιτι στοχ Λάμπρου.

Γενικά έχουμε να περιμένουμε κάποια πράγματα και αυτό για πρώτη φορά φέτος με κάνει να αισιόδοξω
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9420
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 07 Οκτ 2019, 10:17

Melih2676 έγραψε:With that match, we have finished the first 10 matches from the beginning of the season.
According to that I want to give you the defensive goal average
Last Year Opponent goal was 10 in the first 10 matches in which we played europe matches (Benfica, Chelsea, Basel, Spartak) except the Benfica match that we lost with 4 goals. in 9 crucial matches we had only 6 goals.
This year, this in 10 matches oponent goal is 17.
TRAGIC. This fereira is a big liar like Tudor. Also Tudor was saying the responsibility is mine and next week nothing was changing. also today changes were weak and gave nothing to the team.
if we wait a couple of months more he could finally create a good team but we know that we are out of europe, and maybe out from the top. S



What liar re?! Examine our 17 goals one by one.. Most of them are oti na nai goals, and the responsibility is MOSTLY of our defence that is marking with the eyes!

Also, you can't compare last year with this year, because this year the coach is new! Last year, was Lucescu's 2nd year..


I also disagree with some of Fereira's decisions, but calling him a liar and giving him credit for ALL our conceded goals is too much!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Δευτ 07 Οκτ 2019, 10:27

Θέλουν δε θέλουν κάποιοι παίχτες, δεν το λέω υπονοώντας κάτι, θα προσαρμοστούν. Κι αν δεν μπορούν, αργά ή γρήγορα, θα αναζητήσουν αλλού την τύχη τους. Η ομάδα κατά διαστήματα δείχνει ότι μπορεί να παίξει εξαιρετικό ποδόσφαιρο. Με τις όποιες αδυναμίες μέχρι στιγμής. Αλλά έχει φανεί ότι δουλεύει. Κι όσο δουλεύει δεν έχει να φοβάται για τίποτα.

Το ότι αποκαλείται ο προπονητής του ΠΑΟΚ ψεύτης, δεν έχει σημασία από ποιόν, και δεν έχει καρατομηθεί άμεσα δε μου φαίνεται ιδιαίτερα λογικό.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17955
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 07 Οκτ 2019, 10:30

giapas έγραψε:Έκλεισε η πολύ δύσκολη 4αδα αγώνων με 8 βαθμούς και με εικόνα που αργά μεν ,σταθερά δε , βελτιώνεται. Να πω ότι πέφτω έξω στη πρόβλεψη μου ότι στη διακοπή θα ψάχναμε προπονητή, κρίμα που κάνεις δε δέχτηκε το στοίχημα που πρόσφερα, θα κερναγα καφέδες τώρα!!

Έχω μπερδευτεί λίγο γιατί ακόμα και στις γκέλες μας ,με όλες τις αγωνιστικές ανορθογραφίες μας ήμασταν ξεκάθαρα καλύτεροι του αντιπάλου. Προφανώς το ροστερ είναι τέτοιο που σου επιτρέπει τέτοιες νίκες, αλλά σίγουρα κι ο προπονητής κάτι καλό κάνει.
Εδώ δεν τα πήραμε, σα μαλακές, χθες από τις στοιχηματικη που δίνανε μετά το 1-0 4 το διπλό. Για το διπλό ημίχρονο άστο, κλαίμε ακόμα.

Από σένα θα τα πάρουμε.. Χάχαχα..

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 07 Οκτ 2019, 10:31

Μπαρκαρούτσος έγραψε:
Melih2676 έγραψε:With that match, we have finished the first 10 matches from the beginning of the season.
According to that I want to give you the defensive goal average
Last Year Opponent goal was 10 in the first 10 matches in which we played europe matches (Benfica, Chelsea, Basel, Spartak) except the Benfica match that we lost with 4 goals. in 9 crucial matches we had only 6 goals.
This year, this in 10 matches oponent goal is 17.
TRAGIC. This fereira is a big liar like Tudor. Also Tudor was saying the responsibility is mine and next week nothing was changing. also today changes were weak and gave nothing to the team.
if we wait a couple of months more he could finally create a good team but we know that we are out of europe, and maybe out from the top. S



What liar re?! Examine our 17 goals one by one.. Most of them are oti na nai goals, and the responsibility is MOSTLY of our defence that is marking with the eyes!

Also, you can't compare last year with this year, because this year the coach is new! Last year, was Lucescu's 2nd year..


I also disagree with some of Fereira's decisions, but calling him a liar and giving him credit for ALL our conceded goals is too much!
Μ αρέσει ο χειρισμός των γαλλικών "oti na nai"... Χαχαχα

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες