Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό tsou » Δευτ 03 Φεβ 2020, 13:55

keep_paokizein έγραψε:Διαβάζω ψυχραιμότερες σκέψεις σήμερα, αλλά και πάλι το στείρο οπαδικο θυμικό κυριαρχεί και θολώνει τις σκέψεις. Ας δούμε μερικές αλήθειες.

Αλήθεια 1η. Ο φετινός ΠΑΟΚ, αυτή τη χρονική περίοδο δεν είναι η περσινή ομάδα. Εχει τραυματίες τον Κρέσπο (αναντικατάστατο και πέρσι και φέτος), τον Ζαμπά (που είτε μας αρέσει είτε όχι ήταν στις βασικές επιλογές και Λούτσε και Φερέιρα), τον Καντουρι (για τον οποίο ισχύουν τα ίδια με Ζαμπά). Εχει παίκτες που επέστρεψαν από τραυματισμούς και δεν μπόρεσαν μεχρι σήμερα να πιάσουν υψηλά στάνταρ απόδοσης. (Βιειρίνια, Μαουρίτσιο, Βαρέλα). Εχει ντεφορμαρισμένους τους Μπίσεσβαρ και Πέλκα,

Αλήθεια 2η. Εμείς όταν έτρωγε γκολ ο Πασχαλάκης φωνάζαμε να τον βγάλει και νιώθαμε δικαιωμένοι στις πρώτες καλές εμφανισεις του Ζίφκο. Τώρα θέλουμε να βγάλει τον Ζίφκο (δε λειτουργουν έτσι οι ομάδες). Εβαζε τον Μπίσε, γιατί τον βάζει αφού ειναι ντεφορμέ. Εβαζε τον Πέλκα, αστον στον πάγκο να στρώσει χαρακτήρα. Δεν έβαλε στο Καραισκάκη τον Βιερίνια, (ανέτοιμος), εγκλημάτησε ο Φερέιρα. Τον βάζει τώρα, παχυνε τα Χριστούγεννα και δεν μπορεί, να τον αφήσει πάγκο. Χθες διάβασα και για τον Βαρέλα. Επρεπε λέει να τον βγάλει στο ημίχρονο. Και ποιους να βάλει ρε μάγκες, εμένα και εσάς;

Αλήθεια 3η. Η κανονικότητα στο ποδόσφαιρο έχει ΗΤΤΕΣ και άσχημες εμφανίσεις. (για μένα και στις δύο ήττες η εμφάνιση δεν ηταν άσχημη). Ο πρωταθλητισμός έχει και επαγγελματικές νίκες σε άσχημες μέρες (Βόλος, Λαμία). Και επί Λουτσέσκου είχαμε ήττες. Αήττητοι ήμασταν στο πρωτάθλημα, αλλά κάναμε αρκετές ήττες και στην Ευρώπη και στο κύπελλο.

Αλήθεια 4η. Ο αποκλεισμός από την Ευρώπη, δυσκόλεψε πολύ τη διαχείριση του μεγάλου ρόστερ, με αποτέλεσμα να μην έχουμε όλους του ποδοσφαιριστές σε πλήρη ετοιμότητα (πχ Λάμπρου), αλλά και ποδοσφαιριστές που χρειάζονται χρόνο συμμετοχής για να αποκτήσουν ρυθμό μετά από σοβαρούς τραυματισμούς, να πρέπει να πάρουν αυτό το χρόνο σε αγώνες πρωταθλήματος με ό,τι συνεπάγεται η μειωμένη απόδοσή τους σε όλη την απόδοση της ομάδας. (Μαουρίτσιο, Βιερίνια)

Αλήθεια 5η. Πέρσι κάναμε αρκετά άσχημα παιχνίδια στα οποία μας ξεμπλόκαρε η ποιότητα του Βιερίνια. Φέτος ο αρχηγός έκλεισε τα 34. Πέρσι στο Καραισκάκη κάναμε πολύ άσχημο παιχνίδι. Το σκορ έπρεπε να ήταν 5-1. Είχαμε τύχη, την οποία φέτος δεν είχαμε όταν την χρειαστήκαμε.

Αλήθεια 6η. Στο ποδόσφαιρο παίζουν και οι αντίπαλοι μπάλα. Είναι μάλιστα το άθλημα στο οποίο δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος. Αυτή είναι και η ομορφιά του. Ο Παναθηναικός φέτος είναι πολύ καλύτερη ομάδα από πέρσι και πρόπερσι. Η ΑΕΚ στην Καρέρα εποχή είναι επίσης καλή. Ομοίως και ο Ολυμπιακός, ο οποίος έχει τον προπονητή του για δεύτερη χρονιά και ποιοτικούς ποδοσφαιριστές. Καλύτερος ακόμα και ο Αρης.

Αλήθεια 7η. Φέτος για πρώτη φορά έχουμε πλει οφς για την ανάδειξη του πρωταθλητή. Με κρίσιμα ματς σε μια χρονική περίοδο που απαιτεί διαφορετική διαχείρηση του φορμαρίσματος μέσα στη χρονιά. Πέρσι τα ματς μετά τον Μάρτιο τα παίρναμε λόγω κεκτημένης ταχύτητας, φέτος θα πρέπει να είμαστε στο κορυφαίο επίπεδο ετοιμότητάς μας.

Αλήθεια 8η. Ο προπονητής έχει το πλάνο του, το οποίο μέσα από πολλές αντιξοότητες προσπαθεί να εφαρμόσει, χωρίς κανένας ποδοσφαιριστής να είναι δική του επιλογή. Είδαμε δείγματα του ποδοσφαίρου που θέλει να παίξει και με ΑΕΚ και με Ολυμπιακό(ντέρμπι). Εμένα προσωπικά μου άρεσε η ομάδα σε πολλά παιχνίδια. Και το σημαντικότερο είναι μέσα και στους δύο στόχους. Οι τίτλοι δεν είναι αυτοσκοπός. Προπονητής και ομάδα προσπαθούν μέσα από αρκετά προβλήματα. Ιδίως ο προπονητής, για μένα θα κριθεί με ασφάλεια την επόμενη αγωνιστική περίοδο και αφού μετάσχει στο μεταγραφικό σχεδιασμό του καλοκαιριού.

Αλήθεια 9η. Η ομάδα βρίσκεται 2 βαθμούς από την κορυφή. Το μόνο που δεν χρειάζεται είναι γκρίνια και εσωστρέφεια. Αυτός είναι ο χειρότερος εχθρός, που σε συνδυασμό με τον εξωαγωνιστικό πόλεμο μπορούν να μας γονατίσουν. Πρέπει να απαλλαγούμε γρήγορα από το σύνδρομο γαυροποίησης της οπαδικής μας συνείδησης και να στηρίξουμε την ομάδα, τον προπονητή και τη διοίκηση και την προσπάθειά τους μέχρι τέλους ακόμα κι αν τα χάσουμε όλα. Εχουμε μπροστά μας μεγάλα οράματα και προκλήσεις που πραγματικά θα μας αλλάξουν για παντα επίπεδο ως ομάδα και πρώτο απ όλα το νέο γήπεδο. Να μην αφήσουμε μια ήττα ακόμα και μια απώλεια τίτλου να μας γυρίσει πίσω πολλά χρόνια.


μπράβο αδερφέ
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2188
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 03 Φεβ 2020, 14:00

Μην μπερδεύετε ένα κακό αποτέλεσμα ,μια αγωνιστική κοιλιά ,με το έχω χάσει το γκρουπ ,έχω χάσει τους παίκτες μου και έχω τρικυμία στο κρανίο. Τα τελευταία δεν σώζονται...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Δευτ 03 Φεβ 2020, 14:05

keep_paokizein έγραψε:Διαβάζω ψυχραιμότερες σκέψεις σήμερα, αλλά και πάλι το στείρο οπαδικο θυμικό κυριαρχεί και θολώνει τις σκέψεις. Ας δούμε μερικές αλήθειες.

Αλήθεια 1η. Ο φετινός ΠΑΟΚ, αυτή τη χρονική περίοδο δεν είναι η περσινή ομάδα. Εχει τραυματίες τον Κρέσπο (αναντικατάστατο και πέρσι και φέτος), τον Ζαμπά (που είτε μας αρέσει είτε όχι ήταν στις βασικές επιλογές και Λούτσε και Φερέιρα), τον Καντουρι (για τον οποίο ισχύουν τα ίδια με Ζαμπά). Εχει παίκτες που επέστρεψαν από τραυματισμούς και δεν μπόρεσαν μεχρι σήμερα να πιάσουν υψηλά στάνταρ απόδοσης. (Βιειρίνια, Μαουρίτσιο, Βαρέλα). Εχει ντεφορμαρισμένους τους Μπίσεσβαρ και Πέλκα,

Αλήθεια 2η. Εμείς όταν έτρωγε γκολ ο Πασχαλάκης φωνάζαμε να τον βγάλει και νιώθαμε δικαιωμένοι στις πρώτες καλές εμφανισεις του Ζίφκο. Τώρα θέλουμε να βγάλει τον Ζίφκο (δε λειτουργουν έτσι οι ομάδες). Εβαζε τον Μπίσε, γιατί τον βάζει αφού ειναι ντεφορμέ. Εβαζε τον Πέλκα, αστον στον πάγκο να στρώσει χαρακτήρα. Δεν έβαλε στο Καραισκάκη τον Βιερίνια, (ανέτοιμος), εγκλημάτησε ο Φερέιρα. Τον βάζει τώρα, παχυνε τα Χριστούγεννα και δεν μπορεί, να τον αφήσει πάγκο. Χθες διάβασα και για τον Βαρέλα. Επρεπε λέει να τον βγάλει στο ημίχρονο. Και ποιους να βάλει ρε μάγκες, εμένα και εσάς;

Αλήθεια 3η. Η κανονικότητα στο ποδόσφαιρο έχει ΗΤΤΕΣ και άσχημες εμφανίσεις. (για μένα και στις δύο ήττες η εμφάνιση δεν ηταν άσχημη). Ο πρωταθλητισμός έχει και επαγγελματικές νίκες σε άσχημες μέρες (Βόλος, Λαμία). Και επί Λουτσέσκου είχαμε ήττες. Αήττητοι ήμασταν στο πρωτάθλημα, αλλά κάναμε αρκετές ήττες και στην Ευρώπη και στο κύπελλο.

Αλήθεια 4η. Ο αποκλεισμός από την Ευρώπη, δυσκόλεψε πολύ τη διαχείριση του μεγάλου ρόστερ, με αποτέλεσμα να μην έχουμε όλους του ποδοσφαιριστές σε πλήρη ετοιμότητα (πχ Λάμπρου), αλλά και ποδοσφαιριστές που χρειάζονται χρόνο συμμετοχής για να αποκτήσουν ρυθμό μετά από σοβαρούς τραυματισμούς, να πρέπει να πάρουν αυτό το χρόνο σε αγώνες πρωταθλήματος με ό,τι συνεπάγεται η μειωμένη απόδοσή τους σε όλη την απόδοση της ομάδας. (Μαουρίτσιο, Βιερίνια)

Αλήθεια 5η. Πέρσι κάναμε αρκετά άσχημα παιχνίδια στα οποία μας ξεμπλόκαρε η ποιότητα του Βιερίνια. Φέτος ο αρχηγός έκλεισε τα 34. Πέρσι στο Καραισκάκη κάναμε πολύ άσχημο παιχνίδι. Το σκορ έπρεπε να ήταν 5-1. Είχαμε τύχη, την οποία φέτος δεν είχαμε όταν την χρειαστήκαμε.

Αλήθεια 6η. Στο ποδόσφαιρο παίζουν και οι αντίπαλοι μπάλα. Είναι μάλιστα το άθλημα στο οποίο δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος. Αυτή είναι και η ομορφιά του. Ο Παναθηναικός φέτος είναι πολύ καλύτερη ομάδα από πέρσι και πρόπερσι. Η ΑΕΚ στην Καρέρα εποχή είναι επίσης καλή. Ομοίως και ο Ολυμπιακός, ο οποίος έχει τον προπονητή του για δεύτερη χρονιά και ποιοτικούς ποδοσφαιριστές. Καλύτερος ακόμα και ο Αρης.

Αλήθεια 7η. Φέτος για πρώτη φορά έχουμε πλει οφς για την ανάδειξη του πρωταθλητή. Με κρίσιμα ματς σε μια χρονική περίοδο που απαιτεί διαφορετική διαχείρηση του φορμαρίσματος μέσα στη χρονιά. Πέρσι τα ματς μετά τον Μάρτιο τα παίρναμε λόγω κεκτημένης ταχύτητας, φέτος θα πρέπει να είμαστε στο κορυφαίο επίπεδο ετοιμότητάς μας.

Αλήθεια 8η. Ο προπονητής έχει το πλάνο του, το οποίο μέσα από πολλές αντιξοότητες προσπαθεί να εφαρμόσει, χωρίς κανένας ποδοσφαιριστής να είναι δική του επιλογή. Είδαμε δείγματα του ποδοσφαίρου που θέλει να παίξει και με ΑΕΚ και με Ολυμπιακό(ντέρμπι). Εμένα προσωπικά μου άρεσε η ομάδα σε πολλά παιχνίδια. Και το σημαντικότερο είναι μέσα και στους δύο στόχους. Οι τίτλοι δεν είναι αυτοσκοπός. Προπονητής και ομάδα προσπαθούν μέσα από αρκετά προβλήματα. Ιδίως ο προπονητής, για μένα θα κριθεί με ασφάλεια την επόμενη αγωνιστική περίοδο και αφού μετάσχει στο μεταγραφικό σχεδιασμό του καλοκαιριού.

Αλήθεια 9η. Η ομάδα βρίσκεται 2 βαθμούς από την κορυφή. Το μόνο που δεν χρειάζεται είναι γκρίνια και εσωστρέφεια. Αυτός είναι ο χειρότερος εχθρός, που σε συνδυασμό με τον εξωαγωνιστικό πόλεμο μπορούν να μας γονατίσουν. Πρέπει να απαλλαγούμε γρήγορα από το σύνδρομο γαυροποίησης της οπαδικής μας συνείδησης και να στηρίξουμε την ομάδα, τον προπονητή και τη διοίκηση και την προσπάθειά τους μέχρι τέλους ακόμα κι αν τα χάσουμε όλα. Εχουμε μπροστά μας μεγάλα οράματα και προκλήσεις που πραγματικά θα μας αλλάξουν για παντα επίπεδο ως ομάδα και πρώτο απ όλα το νέο γήπεδο. Να μην αφήσουμε μια ήττα ακόμα και μια απώλεια τίτλου να μας γυρίσει πίσω πολλά χρόνια.



Πολύ καλό το ποστάρισμά σου αλλά χρειάζεται μια ικανή και αναγκαία συνθήκη σε αυτά που λες... Να είναι ο Φερέιρα καλύτερος ή έστω εφάμιλλος του Λουτσέσκου σαν προπονητής... Εμένα προσωπικά δεν με έχει πείσει..
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4066
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Δευτ 03 Φεβ 2020, 14:08

joshua έγραψε:Μην μπερδεύετε ένα κακό αποτέλεσμα ,μια αγωνιστική κοιλιά ,με το έχω χάσει το γκρουπ ,έχω χάσει τους παίκτες μου και έχω τρικυμία στο κρανίο. Τα τελευταία δεν σώζονται...


Αυτό ακριβώς.. Επιπλέον οι παίκτες δείχνουν να μην πιστεύουν το πλάνο..
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4066
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Δευτ 03 Φεβ 2020, 14:11

joshua έγραψε:Μην μπερδεύετε ένα κακό αποτέλεσμα ,μια αγωνιστική κοιλιά ,με το έχω χάσει το γκρουπ ,έχω χάσει τους παίκτες μου και έχω τρικυμία στο κρανίο. Τα τελευταία δεν σώζονται...
Αυτά που λες πως το ξέρουμε ότι ισχύουν;

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 03 Φεβ 2020, 14:12

Η τάση "τα δικαιολογώ όλα" μας έφτασε να είμαστε το αγωνιστικό μπουρδέλο που βλέπουμε όλον αυτόν το καιρό.
Οι ψύχραιμες φωνές που πάντα λένε "ξέρει η διοίκηση" , "στήριξη για να βγει το πλάνο".

Από τη πρώτη μέρα φαινόταν ότι ήταν καταστροφική επιλογή. Μετά από επιτυχημένη σεζον θέλεις διαχειριστή - προπονητή. Έμπειρο , σοβαρό μπαρουτοκαπνισμένο. Ε εμείς τα κάναμε μούσκεμα δεν είναι κακό να το παραδεχτείς. Αποδείχθηκε ότι ο προηγούμενος προπονητής ήταν πολύ πιο σημαντικός για την ομάδα, από ότι ο Σαββίδης υπολόγιζε.

Δε πειράζει , δε με χαλάει καθόλου. Εκατομμύρια έχει , ας τα πετάει στο κάλαθο των αχρήστων. Άνθρωπος που δεν έχει αντιληφθεί από εγωισμό ότι πετυχημένες συνταγές δε χαλάνε , ας πληρώνει. Να κυκλοφορεί και λίγο το χρήμα μωρέ , να φάνε και οι συμβουλάτορες και οι εκπαιδευόμενοι τεχνικοί διευθυντές. Να γίνεται τζίρος στην αγορά.

Έφυγε ο Ίβιτς δε μάθαμε ποτέ γιατί έφυγε. Έφυγε ο προηγούμενος , ήτανε τα λεφτά της Αραπιάς. Εγώ λέω και στις 2 περιπτώσεις ο πετυχημένος προπονητής ήθελε να έχει μεγαλύτερη ευελιξία και εξουσία σε θέματα σχεδιασμού της ομάδας. Που να ξεμπλέξεις όμως από το Γιώργαρο. Δε πειράζει , ο μπαμπάς έχει χρήμα .... ουπς , ξέχασα το ffp ....
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9433
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό DP#10 » Δευτ 03 Φεβ 2020, 14:14

keep_paokizein Και γω συμφωνώ, πολύ καλή ανάλυση.

Δε πρέπει να γινόμαστε προπονητοφάγοι είναι δυνατόν να συγκρίνεται ο Αμπελ με Στανό-Τούντορ?
Ας πάρουμε παραδείγματα από πετυχημένες ομάδες και τι πίστωση χρόνου και υπομονή δείχνουν στους προπονητές τους.
Άβαταρ μέλους
DP#10
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Παρ 06 Σεπ 2019, 12:33

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 03 Φεβ 2020, 14:15

O Δώνης έχει ομάδα αποτύπωμα με τα ψέμματα. Ο Δώνης. Ο Δώνης
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9433
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Δευτ 03 Φεβ 2020, 14:16

Αν πρέπει να γράψει κάποιος έναν τόμο για να αποδείξει ότι ο προπονητής είναι καλός, τότε φεξε μου και γλίστρησα.

Ο καλός προπονητής φαίνεται με 4 λεξεις: Δες μπαλαρα που παίξαμε.

Τα υπόλοιπα είναι για λαϊκή κατανάλωση.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15491
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Δευτ 03 Φεβ 2020, 14:21

Εν τω μεταξυ διαβαζω την αποψη να μεινει ο Αμπελ και να κανει αυτος το κουμαντο στον σχεδιασμο για να τον κρινουμε. Ωραια να πω κι εγω που ειμαι ασχετος με τα της Μπραγκα, οτι η Μπραγκα ειχε ενα τεραστιο ταλεντο, τον Trincao, ο Αμπελ δεν τον εβαζε καθολου και φετος που πηρε κατι ψευτοσυμμετοχες απο εδω και απο εκει τον πουλησαν προχθες 30 εκατομμυρια στην Μπαρτσα. Αρα οσοι λετε οτι να τον αφησουμε 2-3 χρονια για να τον κρινουμε, πως το λετε; Που βασιζεστε; Που απεδειξε οτι μπορει ο Αμπελ να κανει ο ιδιος κουμαντο; Η Μπραγκα παντως εχει προεδρο του στυλ Μπεου ξερω γω. Κανει κουμαντο αυτος για τα παντα.


Επισης για τον Μιλογεβιτς που λετε οτι ειναι ανυπαρκτος. Ποτε ηρθε σοβαρος προπονητης στην Ελλαδα τα τελευταια χρονια; Ακομα να καταλαβουμε ολοι οτι μας αντιμετωπιζουν σαν 3ο-4ης κατηγοριας πρωταθλημα εκει εξω; Δειτε ποιοι προπονητες ερχονται εδω. ΚΑτι ανερχομενοι Πορτογαλοι και κατι 50αρηδες με παρα πολυ μετριες καριερες εξω (Ενινγκ, Χιμενεθ, Καρερα, Λουτσεσκου). Ο Μιλογεβιτς μια χαρα προπονητης για τα κυβικα ελληνικης ομαδας ειναι. Εβαλε μετα απο 10 χρονια τον Αστερα 2 φορες ομιλους Τσουλου και την πρωτη χρονια ηταν και ανταγωνιστικος και πηρε και 2 πρωταθληματα.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Δευτ 03 Φεβ 2020, 14:22

Διαβαζοντας τα παραπανω θα συμφωνουσα σε ολα αλλα δεν ειναι μια χρονια αγωνιστικικης ανοδου. Ειναι χρονια διατηρησης των κεκτημενων. Δυσκολη χρονια αλλα το ροστερ ειναι εκει. Σχεδον ολοκληρο. Το προβλημα μου ειναι οτι ακομη και τωρα φεβρουαριο μηνα δεν καταλαβαινω τι θελει να παιξει ο κοουτς. Να ειχαμε πλανο να χωρεσουν και οι στραβες. Εδω ειναι ολο στραβο και εχω την αισθηση οτι εμεις ποιο πολυ δικαιολογουσαμε τις γκελες με αλλες αιτιασεις και οχι βαλοντας κατα του προ-ονητη. Αλλα στην δεδομενη στιγμη εγω θα βαλω κατα του. Δεν μου αρεσει τιποτα σε αυτον. Ενα ημιχρονο με την Αεκ κατω εχω να θυμαμαι το οποιο οταν τον πηραν χαμπαρι τελειωσε και αυτο. Ντερμπυ δεν παιρνεις κουτσαρισμα την ωρα του αγωνα γτπ κανονικα. Ανυπαρκτο. Μας αιφνιδιασε λεει ο σιβκοβιτς η τακτικη του Παο. Και το ματς το εχασες στο β ημιχρονο. Δηλαδη ημαρτον.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Panagos612 » Δευτ 03 Φεβ 2020, 14:36

ετσι οπως ειναι η ομαδα θελει επιστροφη λουτσεσκου με ορο να κανει οτι γουσταρει στην ομαδα. οσο για τον γιωργη ας παει στο μπασκετ να κανει τον μανατζερ, εκει οποιον και να φερει θα ειναι καλυτερος απο αυτους που εχουμε
Panagos612
 
Δημοσιεύσεις: 429
Εγγραφή: Παρ 24 Ιαν 2020, 17:16

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 03 Φεβ 2020, 14:43

Kostomanolis έγραψε:
joshua έγραψε:Μην μπερδεύετε ένα κακό αποτέλεσμα ,μια αγωνιστική κοιλιά ,με το έχω χάσει το γκρουπ ,έχω χάσει τους παίκτες μου και έχω τρικυμία στο κρανίο. Τα τελευταία δεν σώζονται...
Αυτά που λες πως το ξέρουμε ότι ισχύουν;

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Εχω ματια και βλεπω ρε αδερφε,βλεπω το ξενερωμα στο βλεμα των παικτων και τον τροπο παιχνιδιου που εδω και 4-5 παιχνιδια θυμιζει παιδικη χαρα,ενα συνολο παικτων που δεν ξερουν που παταν και που πηγαινουν,παικτες που συνεχως δηλωνουν πως το πλανο μας δεν ηταν σωστο,ο ενας να λεει προτιμω να παιζω πιο πισω,ο αλλος δυσκολευομαι να παιξω εσωτερικος,τι αλλο δηλαδη πρεπει να δουμε για να καταλαβουμε οτι δεν τσουλαει το πραγμα? Λες ξαφνικα ολοι συγχρονως να ξεχασαν την μπαλα η να ξενερωσαν με τον ΠΑΟΚ? Δεν ειναι τρικυμια εν κρανιο οι 2 κινησεις του Ινγκασον χτες,ενος απο τους λιγους διασωθεντες τον τελευταιο καιρο το ηλιθιο μαρκαρισμα στο πεναλτι και ο τροπος που χανει την μπαλα στο δευτερο γκολ? Δεν ειδες μετα τις αλλαγες τους παικτες να πηγαινουν οπου ναναι,την μια πηγαινε ο Μπισεσβαρ σχεδον στο 6 και ο Μισιτς στο 10,μετα τραβιοταν ο ενας αριστερα,ο αλλος δεξια,ο Ινγκασον σε καποια φαση βγηκε σεντερ φορ και ολα αυτα για εναν προπονητη που το μονο που εχει να επιδειξει ως τροπο παιχνιδιου ειναι αυτο το πρωτοφανες ποδοσφαιρικα να ανεβαινει μονο το ενα ακραιο μπακ ακυρωνοντας μια σειρα παικτων? 1 νικη σε τοσα ντερμπι και αυτη απο ενα ηλιθιο πεναλτι δωρο του Σιμοες και εχουμε να λεμε για ενα ημιχρονο απεναντι στην κουλα που ο πατερ στο παγκο της εφαρμοσε το 3-5-2 και εγινε ο Λημνιος Μεσι? Στηριζεις εναν προπονητη οταν βλεπεις την ομαδα να δειχνει εστω και μικρα σημαδια βελτιωσης κατα τη διαρκεια της χρονια,οχι σημαδια διαλυσης οσο αυτη πλησιαζει προς το τελος της.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 03 Φεβ 2020, 14:51

Άντε ακόμα να τον στείλετε σπίτι του ,θέλει να φύγει ο άνθρωπος λέμε.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό paokathens » Δευτ 03 Φεβ 2020, 14:57

Δε μ έχει πείσει καθόλου, όσο και να το τραβάω απ τα μαλλιά. Πολύ ελλιπές πλάνο φέτος. Μέτρια ομάδα, δε φαίνονται η ίδια οικογένεια που ήταν πέρυσι, σύστημα ξεκάθαρο σίγουρα δεν υπάρχει για τους παίχτες αφού το ένα λάθος γίνεται μετά το άλλο, έχουν αχρηστευθει αρκετοί παίχτες μας που δε γίνεται να ξέχασαν την μπάλα που ήξεραν μέχρι πέρυσι και άλλοι απλά δεν παίζουν καθόλου ή σφυρίζουν αδιάφορα όταν παίζουν.
Ή θα κάνεις κάτι για όλα αυτά ή δυστυχώς θα πρέπει να υποστούμε άλλους 10+ αγώνες με κολλύρια κλπ.
Άβαταρ μέλους
paokathens
 
Δημοσιεύσεις: 346
Εγγραφή: Κυρ 19 Απρ 2009, 14:26

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες