Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Δευτ 03 Φεβ 2020, 12:26

το να στηριχτεί φίλε σημαίνει να ξηλωθεί όλη η ομάδα το καλοκαίρι και να την ξαναστήσει αυτός όπως θέλει.
Και να είμαστε όλοι "φέτα" στο ενδεχόμενο να πέσουν κλαρίνα τώρα και στο κύπελλο και στα π.ο.

Για το πρώτο αμφιβάλλω όταν έχεις δεσμευμένο budget σε βολεμένους ημι-παλαίμαχους, σε χρόνια τραυματίες και το ffp πάνω από το κεφάλι σου.

Για το δεύτερο επίσης αμφιβάλλω καθώς όλος ο οργανισμός ΠΑΟΚ είναι στα κόκκινα. Ένα πχ διπλό του γαύρου στις 23.02 δεν ξέρω τι θα φέρει.

Εγώ έτοιμος να κάνω κωλοτούμπα για Ολυμπιακούς ανά πάσα στιγμή, γιατί θα πάει να πει οτι η ομάδα έλαμψε, αλλά φοβάμαι οτι εδώ χρειάζεται ένα δραστικό ηλεκτροσοκ. Παρα μπουνταλέψαμε ΟΛΟΙ μετά το αήττητο νταμπλ.

ΥΓ. Έχουμε 1 εβδομάδα σκάρτη. Την Τετάρτη θα το πάρει η Τούμπα και ο εγωισμός των παικτών και το επόμενο είναι νομίζω με ΟΦΗ μέσα, που για αυτά είναι μανούλα.
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4098
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό tsou » Δευτ 03 Φεβ 2020, 12:27

pilotos έγραψε:
tsou έγραψε:Αν ο Αμπέλ στηριχτεί και μείνει και του δώσουν τα κλειδιά θα κάνει παπάδες. Όλοι περνάνε κρίσεις. Μετά θα κάνουμε άλλη μια φορά κωλοτούμπες όπως με τον Λόυτσο.
Αν είναι να τον κρατήσουμε με αμφιβολίες είναι το μεγαλύτερο λάθος.
Δεν βοηθά τον εαυτό του κι αυτός ρε φίλε

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

συμφωνώ αδερφέ αλλά και ο λούτσος έφτασε σε επίπεδο όλος ο ΠΑΟΚ να τον βρίζει παντού.
επειδή όμως στηρίχτηκε ΤΥΦΛΑ από τους Σαββίδηδες, πήρε το θάρρος, κάλεσε τους παίχτες σε γεύμα τα συζητήσανε αναλυτικά και τους άκουσε. Ήταν το κλικ που γύρισε το κουμπί.
Θυμάμαι άπειρα ποστ του Γιώργη να βάζει την μούρη του λούτσου και να γράφει ότι δεν πάει πουθενά.
Ακόμα και μετά από ήττες.
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2202
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 03 Φεβ 2020, 12:27

Η πλάκα είναι ότι σε αυτό που πάει να παίξει ο ακπομ θα του έλυνε τα χέρια... Τεσπα

Ας ελπίσουμε να καθαρίσει όλων το μυαλό από το αφεντικό μέχρι αυτόν που κουβαλά τα νερά.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 03 Φεβ 2020, 12:28

Προπονητή, που δεν τον πιστεύεις, πλέον, αλλά τον κρατάς, όχι μόνο λευκή πετσέτα είναι, αλλά αυτοκτονία... :(


Υ.Γ. Απ την μέρα που ήρθε, πέρασαν 2 ολόκληρες μεταγραφικές περίοδοι και πήραμε μόνο ΕΝΑΝ παίχτη... :? :roll:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό invincible » Δευτ 03 Φεβ 2020, 12:33

Κοίτα δύο πράγματα μπορούν να συμβούν ή τον κρατάς κερδίζει τον ΟΦΗ αλλά στο ντέρμπι με τον γαύρο εγώ τον φοβάμαι τον Φερέρια .... Το κύπελλο άστο δεν δεν δεν σιγά μην κερδίσει ντέρμπι αυτός Χ το πολύ στο 90φεύγα... την χάλια κουλα με χιλια ζώρια μέσα στην Τουμπα την κέρδισε... Δεν είμαι αισιόδοξος... ή τον διώχνεις μεχρι τον ΟΦΗ και φέρνεις προπονητή.... Αλλά είναι κριμα είναι γαμώτο να περιμένεις το ντέρμπι και τον Κουγια για να κάνεις κάτι που μπορείς να το προλάβεις από τώρα....
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό tsou » Δευτ 03 Φεβ 2020, 12:35

Νίκη με βάζελο μεθαύριο να χαλαρώσει το κλίμα.
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2202
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Δευτ 03 Φεβ 2020, 12:36

Παιδες. Ο Λουτσεσκου ηρθε 15αυγουστο του 2017 και τελος Νοεμβριου 2017 εριξε 4αρα στον βαζελο εδω μεσα και απο εκει και περα πηγε τρενο μεχρι τον Μαϊο του 2019. Ουτε προετοιμασια δεν εκανε και του πηρε 3,5 μηνες να δειξει αυτο που ειχε στο κεφαλι του.

Ο Αμπελ ειναι απο 1η Ιουλιου εδω. Εκανε κανονικα προετοιμασια και παιζει ΕΝΑ παιχνιδι την εβδομαδα με το καλυτερο ροστερ της λιγκας. Πλεον μπηκε και ο Φεβρουαριος. Μην συγκρινουμε ανομοια πραγματα σας παρακαλω. Ολοι οι προπονητες αν στηριχτουν δεν σημαινει οτι θα δειξουν εργο. Καμια φορα δεν ταιριαζει το πραγμα πως να το κανουμε;

Και οχι, δεν θα αλλαξει ολος ο ΠΑΟΚ ροστερ για εναν προπονητη 41 χρονων που δεν εχει δειξει ΤΙΠΟΤΑ στη καριερα του. Ουτε ο Κλοπ ειναι, ουτε ο Γκουαρδιολα. Πηρε μια τεραστια ευκαιρια, απιστευτα καλοπληρωμενη κιολας και μεχρι στιγμης ο ιδιος δειχνει οτι δεν ειναι ετοιμος.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Δευτ 03 Φεβ 2020, 12:38

Τι συζηταμε ρε παιδια...ομαδα-οδοστρωτηρας παιζει σαν αραμπας.
Καλα τα λετε ολοι για τις μεταγραφες, αλλα ποια ειναι η διαφορα απο περυσι στο ροστερ;

Αντι Κανιας - Σαχοφ, Μισιτς - Αουγκουστο ( δεν υπολογιζω τον Εσιτι). Ειμαστε καλυτερα ή χειροτερα;
Παιχτες που περυσι φαινοντουσαν παικταραδες, φετος σερνονται πχ. Ακπομ, Ζαμπα.
Τι αλλο μενει να δουμε δηλαδη; Εδω αρχιζουμε να απαξιωνουμε τους ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ μας που πηραν τοσους τιτλους.
Διαβαζω για παλαιμαχους κτλ κτλ, ο Βιερινια, ο Μαουρισιο, ο Βαρελα, ο Ματος, ο Μπισε...ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ;;;;;;

Αρνουμαι να ακολουθησω τον δρομο της απαξιωσης. Για μενα η ομαδα ειναι η ιδια με περυσι. Οκ δεν μας βγηκαν οι μεταγραφες για να γινει καλυτερη, αλλα μηπως δεν λογιζονται σαν μεταγραφες ο Μισιτς και ο Γιαννουλης; μην πω και ο Λημνιος;

Τι αλλαξε λοιπον απο περυσι; ο προπονητης ( και το team του)
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 03 Φεβ 2020, 12:38

Ο κλοπ πόσα χρόνια το παλεύει στη Λίβερπουλ;
Το λέω για να μην περνάνε απριορι όλα

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό tsou » Δευτ 03 Φεβ 2020, 12:39

και πετάς έτσι απλά με 2 ήττες και με μείον 2 από κορυφή ένα πρότζεκ τόσων εκατομμυρίων;
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2202
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Δευτ 03 Φεβ 2020, 12:40

pilotos έγραψε:Ο κλοπ πόσα χρόνια το παλεύει στη Λίβερπουλ;
Το λέω για να μην περνάνε απριορι όλα

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι ομαδα παρελαβε και με τι ανταγωνισμο;
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11455
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό pisakaipoupoula » Δευτ 03 Φεβ 2020, 12:43

xrisitsapa έγραψε:Τι συζηταμε ρε παιδια...ομαδα-οδοστρωτηρας παιζει σαν αραμπας.
Καλα τα λετε ολοι για τις μεταγραφες, αλλα ποια ειναι η διαφορα απο περυσι στο ροστερ;

Αντι Κανιας - Σαχοφ, Μισιτς - Αουγκουστο ( δεν υπολογιζω τον Εσιτι). Ειμαστε καλυτερα ή χειροτερα;
Παιχτες που περυσι φαινοντουσαν παικταραδες, φετος σερνονται πχ. Ακπομ, Ζαμπα.
Τι αλλο μενει να δουμε δηλαδη; Εδω αρχιζουμε να απαξιωνουμε τους ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ μας που πηραν τοσους τιτλους.
Διαβαζω για παλαιμαχους κτλ κτλ, ο Βιερινια, ο Μαουρισιο, ο Βαρελα, ο Ματος, ο Μπισε...ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ;;;;;;

Αρνουμαι να ακολουθησω τον δρομο της απαξιωσης. Για μενα η ομαδα ειναι η ιδια με περυσι. Οκ δεν μας βγηκαν οι μεταγραφες για να γινει καλυτερη, αλλα μηπως δεν λογιζονται σαν μεταγραφες ο Μισιτς και ο Γιαννουλης; μην πω και ο Λημνιος;

Τι αλλαξε λοιπον απο περυσι; ο προπονητης ( και το team του)

Ο Μάτος, ο Βιερίνια και ο Μαουρίσιο ναι είναι παλαίμαχοι, και ο Βαρέλα παίζει σαν παλαίμαχος!
Η ευθύνη η δική του είναι γιατί δεν βγαίνουν ποτέ από την 11αδα ενώ είτε έχουμε άλλους, είτε δεν έκανε τίποτα στη μεταγραφική περίοδο για να πάρουμε...αυτός ο ίδιος τον Δεκέμβρη έλεγε δεν θέλω να έρθει ούτε να φύγει κανείς.
Ναι έχουν ευθύνη οι παίκτες αλλά πολύ μεγαλύτερη έχει αυτός
Άβαταρ μέλους
pisakaipoupoula
 
Δημοσιεύσεις: 2487
Εγγραφή: Δευτ 06 Ιαν 2014, 19:48

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Δευτ 03 Φεβ 2020, 12:46

Μόνο βαλκανιος προπονητης βγαζει ακρη εδώ.ο φερειρας ειναι στον κόσμο του.κανει ότι ναναι κ δεν φαινεται να χουν διαθεση οι παίχτες.επρεπε να παρθει προπονητης που να παιζε το ίδιο σύστημα ήταν το πιο λογικο να γινει.
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 03 Φεβ 2020, 12:47

pgetsos έγραψε:
pilotos έγραψε:Ο κλοπ πόσα χρόνια το παλεύει στη Λίβερπουλ;
Το λέω για να μην περνάνε απριορι όλα

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι ομαδα παρελαβε και με τι ανταγωνισμο;
Οι Αμερικανοί είχαν ξοδέψει τρέλα λεφτά και πριν τον κλοπ.
Ισχύει αυτό που λες, αλλά για να φτάσει σε αυτό το σημείο η ομάδα πέρασε πολύς καιρός.
Ο Φερέιρα και ο κάθε Φερέιρα παρέλαβε μια ομάδα και πήγαν να κάνουν την αλλαγή. Να μειωθεί ο μο ηλικίας κλπ.
Αυτές οι αλλαγές δεν είναι πάντα εύκολες.
Τεσπα είναι πάρα πολλά πράγματα που παίζουν ρόλο αστάθμητοι παράγοντες, του έκατσαν και οι σοβαροί τραυματισμοί, δε θέλει και πολύ, στο κανονικό ποδόσφαιρο, να χάσεις μια χρονιά

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 03 Φεβ 2020, 12:51

Τώρα σοβαρά ακόμα και αναλογικά συγκρίνουμε τον Κλοπ με τον μαθητευόμενο μάγο των 2 χρόνων προπονητικής καριέρας; Εγώ πάντως δεν θέλω τον κλώνο του Στανογεβιτς με τις ίδιες επιτυχίες στο σερβικό πρωτάθλημα. Αν ο ΠΑΟΚ θέλει τέτοια λύση μονόδρομος είναι ο Γκαρσια.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24072
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες