Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Bono. » Κυρ 15 Σεπ 2019, 11:29

Μίστερ μία ερώτηση θα ήθελα να μου απαντήσεις.
Πως γίνεται και όλοι μα όλοι οι εξτρέμ που έχουμε είναι για τα σκυλιά φέτος?
Λημνιό και Ζαμπά τους βλέπουμε, Στοχ και Λάμπρου τους βλέπεις εσύ.
Ακόμα και ο Μπίσεσβαρ που παίζει εκεί, είναι λες και βλέπεις τον Νιμανί.

Τυχαίο?
Άβαταρ μέλους
Bono.
 
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:16

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 15 Σεπ 2019, 11:39

Εχει δικιο σε αυτο που λεει ο Γιαννης.Ακομα και στα διαστηματα υπεροχης μας καθαρες ευκαιριες δεν κανουμε και χτες για πρωτη φορα φετος ειχαμε και αρκετη δοση τυχης στα 2 πρωτα γκολ.Βεβαια για να ειμαστε δικαιοι, αυτο το προβλημα το ειχαμε και περσι, απλα η διαφορα ειναι πως περσι η αμυνα μας ηταν μπετον αρμε και καθε παιχνιδι ξεκινουσε απο το μηδεν πισω.Εκει βρισκεται η μεγαλη διαφορα σε σχεση με περσι.Τα προβληματα στην επιθεση ειναι προβληματα περισσοτερο στην ελλειψη συγκεκριμενων χαρακτηριστικων παικτων παρα προπονητικα.Η συνολικη ομως εικονα μιας ομαδας που ψαχνεται παντου ειναι θεμα προπονητη.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό shogoon » Κυρ 15 Σεπ 2019, 11:43

Καλά αυτό που πρέπει σε οπαδικο site να θέλει να έχεις πιστοποίηση ουεφα για να κάνεις κριτική σε προπονητή είναι αστείο. Έχουν απολυθεί προπονητές παγκόσμιου κλάσεως από υπερδυνάμεις του ποδοσφαίρου μετά από κατάκτηση πρωταθλήματος και κακή πορεία Ευρώπης. Μακάρι να πάρει νταμπλ με την ίδια εντεκάδα και τις ίδιες αλλαγές (φυσικά δεν έχει Ευρώπη). Θέλει δουλειά κυρίως από τον ίδιο.
Άβαταρ μέλους
shogoon
 
Δημοσιεύσεις: 1353
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 08:47

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 11:59

Δύο χρόνια πριν ζητούσαμε το κεφάλι του Λουτσεσκου γιατί δε μπόρεσε να βάλει γκολ στον τραγικό Απόλλων Σμύρνης. Η ομάδα έχει τρομερό θέμα φυσικής κατάστασης και αυτή είναι η αιτία για ότι βλέπουμε στην άμυνα. Υπομονή καλύτερα να σέρνεται τώρα η ομάδα παρά την άνοιξη
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10244
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 12:03

Αυτο που βλεπω εγω ειναι μια ομαδα κατα τα 10/11 ιδια με περσι που ομως δεν πιστευει η ιδια στις δυνατοτητες της. Εμφανιζεται φοβικη σε ολα τα ματς και σγουρη οτι θα φαει γκολ οπως εχει γινει μεχρι τωρα σε οτι επισημο εχουμε δωσει.

Ειδικα χθες μπαινεις μεσα και παιζεις οπως περσι κυριαρχικα. Κανεις το 0-2. Οκ τρως αστειο γκολ στο 45. Μπαινεις στο β ημιχρονο και σε κανει ο ατρομητος να φαινεσαι χωριουδακι. Σου κανει το 2-2 και σε βαραει πιστευοντας οτι σε εχει. Μεχρι το 75 δεν μπορεις ουτε μπαλα να κρατησεις. Πολυ θετικο οτι βαζεις παλι γκολ στο τελος (και μαλιστα 2). Πολυ θετικο που βρηκαμε παικτη για σωστες εκτελεσεις στημενων αν και διαφωνω οτι ειναι καλος για τα κορνερ. Τα δυο φαουλ που εκτελεσε ειναι ο ορισμος αυτου ακριβως που ξερει να κανει καλα. Να στελνει την μπαλα στην μικρη με τροχια προς τα μεσα και αν ακουμπησει καπου να μπαινει.

Οσον αφορα στο ροστερ. Δεν ξερω τι εχουν δει ολοι στον ινγκασσον και θελουν να παιξει αντι του βαρελα. Αλλα μ αυτην την λογικη και με οσα εχω δει εγω στον ινγκασσον, οντας ντεφορμε ο βαρελα, θα εβαζα τον μιχαι.

Οσον αφορα τον στοχ. εδω γελαμε. Ποιος στοχ? Αυτα τα 20 λεπτα που εχουμε δει θυμιζει παλιαμαχο. Τοσο παλαιμαχο που θα προτιμουσα τον παλιο στοχ που ερχοταν απευθειας στα ματς απο τα ξενυχταδικα λιωμα. Τουλαχιστον ο τοτε στοχ ειχε τσαγανο. Ο τωρινος μοιαζει με ευνουχισμενο. Μακαρι να ειναι θεμα φυσικης καταστασης.

Ο εσιτι παιζει ελειψει αλλου. Εχει θεμα φυσ καταστασης και οταν κουραζεται παραπαταει μαζι του και ολο το κεντρο. Κατ επεκταση και η ομαδα.

Στα του φερειρα, ξεραμε τι παιρναμε. Προπονητη του γκολ γκολ και οβερ. 7/7 εχει ηδη και εδω. Ας ελπισουμε να ξερει τι θελει να κανει και κυριως να καταλαβαινει αν μπορει να παρει αυτο που θελει απο την ομαδα.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό riegel » Κυρ 15 Σεπ 2019, 12:03

Χαλαρώστε λίγο ρε παιδιά ... Είναι δυνατόν κάποιος προπονητής που αλλάζει εν μια νυκτι ομάδα και πρωτάθλημα να καταφέρει σε ένα 3μηνο να μοντάρει μια ομάδα αν της περάσει τη φιλοσοφία του και να παρουσιάζεται σταθερότατη από τα πρώτα 5-6 παιχνίδια ;

Προσπαθούμε να βρούμε το κάθε τι απίθανο να ασκήσουμε κριτική. Ανακαλύπτουμε παικτες ξενερωμενους με τον προπονητή (πχ Ματος) που χθες πανηγυρίζουν αγκαλιά μαζί του.

Δλδ οκ καλή η κριτική αλλά να τη θέτουμε πάνω σε μια σωστή βάση.

Ο τύπος προπονούσε τη Πέμπτη τη Μπράγκα και την Παρασκευή ξεκίναγε προετοιμασια με άλλη ομάδα.
Άβαταρ μέλους
riegel
 
Δημοσιεύσεις: 597
Εγγραφή: Τετ 18 Ιουν 2008, 23:19
Τοποθεσία: Athens

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό giwrgos04dex » Κυρ 15 Σεπ 2019, 12:05

Bono. έγραψε:Λημνιό και Ζαμπά τους βλέπουμε, Στοχ και Λάμπρου τους βλέπεις εσύ.
Ακόμα και ο Μπίσεσβαρ που παίζει εκεί, είναι λες και βλέπεις τον Νιμανί.

Τυχαίο?

στο 4-4-2 που παιζουμε οι δυο πρωτοι δεν εχουν τα χαρακτηριστικα που πρεπει σε αντιθεση με τους δυο που δεν παιζουν ουτε με αιτηση..
αυτο θεωρω ειναι το μεγαλο του λαθος , η ομαδα δεν παιρνει τιποτα απο τα φτερα της- μονο αμυντικα απο τον λημνιο αλλα ετσι κ αλλιως ο ματος δδεν ανεβαινει καθολου φετος
ΠΑΟΚ ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ. .
Άβαταρ μέλους
giwrgos04dex
 
Δημοσιεύσεις: 1725
Εγγραφή: Τρί 27 Φεβ 2018, 00:30

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό vs40 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 12:12

Bono. έγραψε:Μίστερ μία ερώτηση θα ήθελα να μου απαντήσεις.
Πως γίνεται και όλοι μα όλοι οι εξτρέμ που έχουμε είναι για τα σκυλιά φέτος?
Λημνιό και Ζαμπά τους βλέπουμε, Στοχ και Λάμπρου τους βλέπεις εσύ.
Ακόμα και ο Μπίσεσβαρ που παίζει εκεί, είναι λες και βλέπεις τον Νιμανί.

Τυχαίο?

Γιατι αλλο το εξτρεμ στο 4 2 3 1, και αλλο οι πλαγιοι χαφ στο 4 4 2. Εξ αρχης θεωρω λαθος που ενω ειχαμε τεράστιο μπατζετ για προπονητή, δεν επιλεξαμε εναν που να παιζει το ιδιο συστημα με εμάς. Εξάλλου σχεδόν οι μισοι προπονητές αυτό παιζουν σημερα. Απο κει και πέρα, ότι έγινε, έγινε. Τον αγορασαν, είναι πολύ ποιοτικός με τεράστιο ταβάνι. Το σημαντικό ειναι να τον στηριξουν με τις μεταγραφές που θέλει το Γεναρη και το καλοκαίρι, ωστε η ομαδα να γίνει όπως τη θέλει.

Η ομάδα γερνάει και αργα ή γρήγορα, η παλιά φουρνιά θα φύγει. Μεχρι το 2021 θα μπορεί να παίζει σε καλό επίπεδο. Μιλάω για Μπισε, Κρεσπο, Βαρελα, Μάτος, Βιεϊρινια. Ενας λογος παραπάνω, που επρεπε να είχαμε προπονητη με ίδιο σύστημα μεχρι το τέλος αυτης τουλάχιστον της σεζόν . Πηραμε νταμπλ με αήττητο πρωταθλημα, και αυτή την ομάδα την υπολογίζεις για να παρει τίτλους τουλαχιστον 1 ακομη χρόνο. Δεν έκλεισε η σελιδα της, για να πας σε αλλαγές. Τελοσπαντων, πιστεύω στην ομάδα και έχοντας μονο μία διοργάνωση, μπορούμε να τα καταφέρουμε. Τα ντέρμπι θα ειναι τα σημαντικά, με γαυρο, και εκεί η άμυνα καλο θα ηταν να έχει δέσει.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5282
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 15 Σεπ 2019, 12:13

buffalobill4 έγραψε:Οσον αφορα στο ροστερ. Δεν ξερω τι εχουν δει ολοι στον ινγκασσον και θελουν να παιξει αντι του βαρελα. Αλλα μ αυτην την λογικη και με οσα εχω δει εγω στον ινγκασσον, οντας ντεφορμε ο βαρελα, θα εβαζα τον μιχαι.

Οσον αφορα τον στοχ. εδω γελαμε. Ποιος στοχ? Αυτα τα 20 λεπτα που εχουμε δει θυμιζει παλιαμαχο. Τοσο παλαιμαχο που θα προτιμουσα τον παλιο στοχ που ερχοταν απευθειας στα ματς απο τα ξενυχταδικα λιωμα. Τουλαχιστον ο τοτε στοχ ειχε τσαγανο.

Αυτούς του δύο παίκτες για τους οποίους μιλάς ΔΕΝ τους έχουμε δει σε επίσημο αγώνα. Ας τους βάλει πρώτα να παίξουν 4 αγώνες σερί και ΑΝ είναι συνολικά χειρότεροι από τους προκατόχους τους τότε ναι, να τους έχει στον πάγκο.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό skalon » Κυρ 15 Σεπ 2019, 12:15

buffalobill, πολύ σωστές όλες οι επισημάνσεις σου, με μία μόνον επιφύλαξη από τη μεριά μου σε ότι αφορά τον Ίνγκασον... και όχι μόνο (Στόχ, κλπ)...

Σίγουρα δεν έβγαλαν μάτια όταν και όσο έπαιξαν. Αλλά 4 εκατομμύρια αγόρασες τον ένα και 1,2 τον άλλο.
Πόσο χειρότερος μπορεί να είναι ο Ίνγκασον από τον τραγικό φετινό Βαρέλα?
Πόσο χειρότερος μπορεί να είναι ο Στοχ από τον -μετά Άγιαξ- Μπίσεσβαρ?
Πόσο χειρότερος μπορεί να είναι ο Λάμπρου από τον φετινό -μέχρι σήμερα- Ζαμπά?

(τουλάχιστον ο Λημνιός έχει μερικές θετικές εμφανίσεις/ενέργειες στο ενεργητικό του)
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Κυρ 15 Σεπ 2019, 12:19

Αν πάμε τον Ιανουάριο με μια ήττα και δύο ισοπαλίες πχ, κι η ομάδα παρουσιάζει βελτίωση, έστω και με αργούς ρυθμούς, πρέπει να αποκτηθούν δύο παίκτες με τα χαρακτηριστικά που θέλει ο Φερέιρα, ακόμα κι αν δεν είναι πρωτοκλασάτοι για τα δικά μας δεδομένα. Κι ας φύγουν κάποιοι που δεν υπολογίζει, έστω και δανεικοί.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό comismontechristo » Κυρ 15 Σεπ 2019, 12:25

navigator11 έγραψε:Οι παίχτες δεν πιστεύουν σε αυτό που θέλει ο Φερειρα να τους κάνει να παίζουν αλλά για ένα ημίχρονο σπάει πλάκα χτες η ομάδα, προηγούμενη 0-2 και μην έχοντας περάσει ο αντίπαλος παρά 2 φορές τη σέντρα. Μετά φαίνεται θα ξενέρωσαν.




Θα σε παραπέμψω στις δηλώσεις του Πέλκα ( υπάρχουν στο διαδίκτυο ) μετά την αποχώρηση Λουτσέσκου. Και έχουν σημασία γιατί είναι ο εν ενεργεία αρχηγός της ομάδας. Η διοίκηση βέβαια προσπάθησε τότε να τις ανασκευάσει μερικώς. Νομίζεις ότι οι επαγγελματίες παίκτες μας δεν συζητούν μεταξύ τους για το σύστημα και τους τρόπους προπόνησης ; Δεν είναι μικρά παιδιά σε ακαδημία. Αν δεν αλλάξει η κατάσταση σύντομα με τις πρώτες στραβές πόσο σίγουρος είσαι ότι θα στηριχθεί από την διοίκηση. Εγώ το βλέπω πολύ χλωμό και πιστεύω ότι θα συμβάλουν και οι παίκτες σε αυτό. Δεν είναι άβουλα πλάσματα. Μακάρι να έχεις δίκιο εσύ και άδικο εγώ. Αλλά από τις περίεργες δηλώσεις του τα μηνύματα είναι αποθαρρυντικά.
Άβαταρ μέλους
comismontechristo
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ 27 Οκτ 2017, 13:11

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 12:25

ΑποστόληςΑ έγραψε:
buffalobill4 έγραψε:Οσον αφορα στο ροστερ. Δεν ξερω τι εχουν δει ολοι στον ινγκασσον και θελουν να παιξει αντι του βαρελα. Αλλα μ αυτην την λογικη και με οσα εχω δει εγω στον ινγκασσον, οντας ντεφορμε ο βαρελα, θα εβαζα τον μιχαι.

Οσον αφορα τον στοχ. εδω γελαμε. Ποιος στοχ? Αυτα τα 20 λεπτα που εχουμε δει θυμιζει παλιαμαχο. Τοσο παλαιμαχο που θα προτιμουσα τον παλιο στοχ που ερχοταν απευθειας στα ματς απο τα ξενυχταδικα λιωμα. Τουλαχιστον ο τοτε στοχ ειχε τσαγανο.

Αυτούς του δύο παίκτες για τους οποίους μιλάς ΔΕΝ τους έχουμε δει σε επίσημο αγώνα. Ας τους βάλει πρώτα να παίξουν 4 αγώνες σερί και ΑΝ είναι συνολικά χειρότεροι από τους προκατόχους τους τότε ναι, να τους έχει στον πάγκο.

Οχι ρε δεν ηταν επισημα. Φιλικα ηταν και με αγιαξ και με σλοβαν και με πανιωνιο. Ασε δε που ο ινγκασσον φετος ηρθε και δεν τον εχουμε δει καθολου.

Αλλα και ετσι να ηταν. Ωραια λογικη. Εγω δεν εχω δει τον Μιχαι. Ας παιξει 4 ματς στην θεση του Κρεσπο να τον δω. Ο Γαιτανιδης επισης. Ας τον δω κι αυτον αλλα 4 αντι του Ακπομ. Κριμα και εφυγε και ο Κατσε. Θα ηθελα να τον δω 4 επισημα αντι του Εσιτι.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 12:28

skalon έγραψε:buffalobill, πολύ σωστές όλες οι επισημάνσεις σου, με μία μόνον επιφύλαξη από τη μεριά μου σε ότι αφορά τον Ίνγκασον... και όχι μόνο (Στόχ, κλπ)...

Σίγουρα δεν έβγαλαν μάτια όταν και όσο έπαιξαν. Αλλά 4 εκατομμύρια αγόρασες τον ένα και 1,2 τον άλλο.
Πόσο χειρότερος μπορεί να είναι ο Ίνγκασον από τον τραγικό φετινό Βαρέλα?
Πόσο χειρότερος μπορεί να είναι ο Στοχ από τον -μετά Άγιαξ- Μπίσεσβαρ?
Πόσο χειρότερος μπορεί να είναι ο Λάμπρου από τον φετινό -μέχρι σήμερα- Ζαμπά?

(τουλάχιστον ο Λημνιός έχει μερικές θετικές εμφανίσεις/ενέργειες στο ενεργητικό του)

Ο Ινγκασσον που ειδα εγω περσι τον εκανε γιογιο καποιος Καμαρα του πανιωνιου
Ο Στοχ που ειδαμε σε μολις 20 λεπτα οντως δεν μπορουσε να περασει σε σπριντ ουτε τους ξυλοκοπους της σλοβαν
Ο Ζαμπα, ασε ας μην κρινουμε τον Ζαμπα. Η αποψη μου για τον συγκεκριμενο ειναι παρε οσα εδωσες, αν μπορεις, και δρομο. Απαισιος φετος σε ολα τα ματς.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 12:29

ΑποστόληςΑ έγραψε:
buffalobill4 έγραψε:Οσον αφορα στο ροστερ. Δεν ξερω τι εχουν δει ολοι στον ινγκασσον και θελουν να παιξει αντι του βαρελα. Αλλα μ αυτην την λογικη και με οσα εχω δει εγω στον ινγκασσον, οντας ντεφορμε ο βαρελα, θα εβαζα τον μιχαι.

Οσον αφορα τον στοχ. εδω γελαμε. Ποιος στοχ? Αυτα τα 20 λεπτα που εχουμε δει θυμιζει παλιαμαχο. Τοσο παλαιμαχο που θα προτιμουσα τον παλιο στοχ που ερχοταν απευθειας στα ματς απο τα ξενυχταδικα λιωμα. Τουλαχιστον ο τοτε στοχ ειχε τσαγανο.

Αυτούς του δύο παίκτες για τους οποίους μιλάς ΔΕΝ τους έχουμε δει σε επίσημο αγώνα. Ας τους βάλει πρώτα να παίξουν 4 αγώνες σερί και ΑΝ είναι συνολικά χειρότεροι από τους προκατόχους τους τότε ναι, να τους έχει στον πάγκο.



Να το κάνει. Και 5-6 σερί να τους βάλει. Τι στοίχημα βάζεις ότι στην πρώτη τυχόν γκέλα βαθμολογική, ακόμα και αν παίξουμε καλύτερα, θα ξανακράζεται ότι άλλαξε τις ισορροπίες στην ομάδα σε μια περίοδο, που πρωτίστως χρειάζεται το αποτέλεσμα, ώστε να κερδίζει ηρεμία και χρόνο; Εγώ βάζω πάντως. Εύκολα.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες