14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 12 Οκτ 2019, 20:38

pgetsos έγραψε:
Μπαρκαρούτσος έγραψε:
apple64 έγραψε:Στα 15 μου είχαν πει περίπου το ίδιο παίζοντας μπάσκετ. Δεν μου κάνει εντύπωση πως ακόμη το θυμάται και εκνευρίζεται. Κι εγώ το σχολιάζω ακόμη μιλώντας για τις προπονήσεις της εποχής. Δεν θυμώνω βέβαια πλέον και μάλιστα θεωρώ πως ο προπονητής δεν είχε άδικο. Δεν είχε και δίκιο όμως. Πολλοί προπονητές δεν καταλαβαίνουν πως ο τρόπος που θα πεις κάτι είναι εξίσου σημαντικός με το περιεχόμενο του λόγου σου.



Από τα 17 του που άκουσε αυτήν την ατάκα, θυμήθηκε τώρα στα 19 να μιλήσει γι'αυτό; Γιατί δεν έφυγε από τη Ξάνθη πέρσι τότε;;
Και ναι, όταν είσαι μέλος μιας ομάδας, πρέπει να υπακούς τον προπονητή και να έχεις αυταπάρνηση... Αλλιώς γίνεσαι μ@λ@κ@ς Neymar και νομίζεις ότι όλα περιστρέφονται γύρω σου...
Δεν είναι επιχείρημα αυτό Ζαντε. Τα ίδια λέγονται σε σημαντικοτερες περιπτώσεις, "τώρα θυμήθηκε ν το πει;". Ναι, τώρα θεώρησε πως μπορεί. Τώρα ωριμασε μέσα του. 18 χρονών είναι, θέλει χρόνο. Και ίσως πίστεψε ότι αυτό γινόταν μόνο στη Ξάνθη, όχι και εδώ. Είναι πολλα




Το δέχομαι, ψηλολέλεκα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 12 Οκτ 2019, 20:43

Θα μπορούσα να γράψω εκατοντάδες επαγγέλματα, που σε κάνουν ρομπότ και δεν μου ήρθε κανένα που μπορείς να είσαι ελεύθερο πνεύμα και να κάνεις ότι γουστάρεις και να μην ακολουθείς κανόνες.

Να σε πω εγώ, τότε, ένα και δύο και τρία...Μάνι μάνι κιόλας...

Να είσαι μειδιάρχης-εφοπλιστής-ναρκέμπορας, με πρωκτυπουργό τον πισινό σου, σε όλα αυτά τα επαγγέλματα...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό skalon » Σάβ 12 Οκτ 2019, 20:53

Ο καθένας έχει το δικαίωμα να παίρνει όποιες αποφάσεις θέλει για τη ζωή του... να ακολουθήσει όποιο δρόμο θέλει, να φτιάξει τη ζωή σύμφωνα με τις προσωπικές του απόψεις και πεποιθήσεις.

Δεν δικαιολογείται όμως ΚΑΝΕΝΑΣ να χαρακτηρίζει "ηλίθιους" αυτούς που κυνηγούν το όνειρό τους, όταν αυτό είναι διαφορετικό από το δικό του.
Και πολύ περισσότερο δεν δικαιούται ΚΑΝΕΝΑΣ να χαρακτηρίζει "βλάκα" έναν επαγγελματία που ασχολείται 25+ χρόνια με το επάγγελμα και προσπαθεί να δείξει σε νεαρά παιδιά ότι ο δρόμος για την επιτυχία θέλει κόπο, ιδρώτα, σεβασμό, δουλειά, δουλειά και δουλειά!

Ας πάει ο, συμπαθής κατά τα άλλα νεαρός, Μελιόπουλος σε οποιαδήποτε εργασία επιθυμεί και ας κάνει ότι θέλει και καταλαβαίνει, χωρίς να ακολουθεί -κατά γράμμα- τις εντολές του αφεντικού.

Τέλος, λυπάμαι πάρα πολύ για το παιδί, γιατί θα χρειαστεί να πάει φαντάρος.... ελπίζω να αντέξει... διαφορετικά θα έχουμε πρωτοσέλιδα στον πολιτικό -αυτή τη φορά- τύπο.
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 12 Οκτ 2019, 21:13

Εδώ κάπου, να υπενθυμίσουμε ότι, ο Βεροιώτης (και όχι Ξανθιώτης, για όσους θεωρούν κάτι τέτοιο) Μελιόπουλος, δεν είναι κανένας τσομπάνης, που κατέβηκε απ τα βουνά, στην πόλη (Θεσσαλονίκη), αφού, ως μέλος όλων των νεανικών εθνικών ομάδων, τα πάνε-έλα στα κέντρα αποφάσεων του προτεκτοράτου του χαβουζοβοθρολιμανιστάν, όπως κι ο συγχρωτισμός του με, μπόλικους ακόμα ηλίθιους, συνομήλικους του και ανήκοντες σε ομάδες του ΠΟΚ και του Π.Α.Ο.Κ., καθώς μετείχαν μαζί σ αυτές, ήταν πολύ συχνά και θα έπρεπε και εποικοδομητικά, αλλά δεν......

Othin έγραψε:
nouk_ έγραψε:... ποσες χιλιαδες μορια εγραψες εκθεση Μελιοπουλε;


Το πιο εύστοχο και ουσιώδες σχόλιο που διάβασα.

Πόσες χιλιάδες μόρια έγραψε σε όλα τα μαθήματα, λοιπόν και όχι μόνο στην έκθεση, είναι, πλέον, το ζητούμενο...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 12 Οκτ 2019, 21:38

Αρκετά...

Καλή συνέχεια στη ζωή του.

Δημήτρης + 14 δεν ξαναπάνε μαζί.
Ελπίζω το πάθημα να γίνει μάθημα στην ΠΑΕ.

:redcard: σε εμένα για το άνοιγμα του topic.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες