14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 05 Σεπ 2019, 17:10

gika έγραψε:
Ζαντός έγραψε:Μερικούς εδώ δεν θα σας ήθελα για αφεντικά μου. Θα έπεφταν άσχημα σούτια αν ήμουν στις μαύρες μου...


Θα υπέγραφες χαρτί ότι θα δουλεύεις για την Χ ναυτιλιακή εταιρία έναντι 100 χιλιάδων τον χρόνο για 4 χρόνια, που θα έλεγε ότι αν θέλεις να φύγεις νωρίτερα θα πρέπει να τους πληρώσεις 500 χιλιάρικα; Και αν το υπέγραφες και το μετάνιωνες σε 2 μήνες, θα έφταιγε η ναυτιλιακή που θα διεκδικούσε τα 500; Η οποία ναυτιλιακή πχ μπορεί να είχε πληρώσει ήδη για τις σπουδές σου.



Τα συμβόλαια που υπογράφουμε είναι μόνο για όσο είμαστε στο νερό. Στη στεριά είμαστε καθ'όλα άνεργοι. Τα 4 χρόνια μπάρκο είναι πολλά ακόμα και για εποχές Liberty.. :mrgreen:

Αλλά έστω ότι έτσι γινόταν.. Να πληρώσω 500.000€ για να σπάσω ένα συμβόλαιο 400.000€;; Τιναφτόρε;!

Δεν μπορώ να "μπω" στο παράδειγμά σου, γιατί δεν ευσταθεί.. Σιγά μη με πληρώσει και τα γαμήσια μου η Ναυτιλιακή, εδώ με το ζόρι κάποια βαπόρια έχουν ιντερνέτ...


Αλλά θα το ξαναπώ:

Ο Μελιόπουλος είναι ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ της ΠΑΕ ΠΑΟΚ και όχι ΟΜΗΡΟΣ της!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47100
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό icue » Πέμ 05 Σεπ 2019, 17:27

Ο Μελιοπουλος ειναι περιουσιακο στοιχειο του ΠΑΟΚ οσο ασχημο και αν ακουγεται. Δεν ειναι απλα ενας υπαλληλος.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6362
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Πέμ 05 Σεπ 2019, 18:19

Σύμβαση εργασίας έχει υπογράψει. Δεν είναι περιουσιακό στοιχείο ο εργαζόμενος! Εσύ τον θεωρείς δούλο
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9924
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό icue » Πέμ 05 Σεπ 2019, 18:36

Φιλε αν ενας ηθοποιος υπογραψει ενα συμβολαιο με μια εταιρια παραγωγης ή ενας τραγουδιστης με μια δικοσκογραφικη για 4 χρονια και ξαφνικα πει σταματαω απο το επαγγελμα, πληρωνει ρητρες. Δεν φευγει σαν ενας απλος υπαλληλος. Τωρα αυτα για δουλους κλπ ειναι αστεια και χαμε να λεγαμε. Δεν τον αναγκασε κανεις ουτε να γινει ποδοσφαιριστης ουτε να υπογραψει 4ετες συμβολαιο.

Προσωπικα δεν μου καιγεται καρφι ουτε για τα 800 γιατι δεν τα εδωσα εγω, ουτε για τον Μελιοπουλο ειτε γινει πυρηνικός επιστημονας ειτε πακετας.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6362
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό Grigorios_PAOK » Πέμ 05 Σεπ 2019, 18:46

19 χρονών ο Λημνιός του τη λέμε ενώ του μελλιοπουλου τίποτα. Τεσπά, χωρίς να έχω κάτι με το παληκαρι το ηθικό για εμένα είναι να αποζημιώσει την ομάδα, γιατί λέω εγώ ο χαζός, ακύρωση της σύμβασης εργασίας μένει ελεύθερος και σε 2 μήνες πάει σε άλλη ομάδα τι θα πείτε, μικρός είναι δε πειράζει;

Όσον αφορά τη δουλειά, εγώ έχω συμβόλαιο με την εταιρεία που δουλεύω πως αν φύγω πριν από κάποιο χρονικό διάστημα πρέπει να επιστρέψω τα λεφτά που δαπάνησε η εταιρεία για να με εκπαίδευσει, αυτός γιατί όχι;
ΠΑΟΚ πάνω από όλα!!!
Grigorios_PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1412
Εγγραφή: Τρί 27 Αύγ 2019, 02:01

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 05 Σεπ 2019, 19:06

Ζαντός έγραψε:Ο Μελιόπουλος είναι ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ της ΠΑΕ ΠΑΟΚ και όχι ΟΜΗΡΟΣ της!!

Μόνο που αυτή τη στιγμή συμβαίνει το αντίθετο: Η ΠΑΕ είναι όμηρος του Μέλιου.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό Stathis71 » Πέμ 05 Σεπ 2019, 19:24

Να ξεκαθαρισουμε οτι τα 800χιλ ευρω, δεν ειναι το συμβολαιο του παιχτη αλλα το ποσο της μεταγραφης, και το πηρε η Ξανθη. Το ποσο που αμειβεται ο ποδοσφαιριστης ειναι αλλο και προφανως αν σταματησει το ποδοσφαιρο δεν θα το εισπραξει. Η Ξανθη ζητησε 800χιλ, σου επετρεψε να μιλησεις με τον ποδοσφαιριστη ,να τον εξετασεις απο ιατρικης πλευρας, και εφοσον τα βρηκες μαζι του πληρωσες το ποσο και τον απεκτησες. Με τον ποδοσφαιριστη συμφωνησες για 4 χρονια, με τη λογικη που παιζεται το ποδοσφαιρο. Δηλαδη της καλης πιστης, οτι ο ποδοσφαιριστης ειναι φιλοδοξος και τον ενδιαφερει να προοδευσει ποδοσφαιρικα για το δικο του καλο , και ανεβαζοντας ετσι την αξια του, για το καλο της ομαδας. Εδω μιλαμμε πλεον για μια πολυ σπανια περιπτωση στο ποδοσφαιρο, που ενας 19χρονος αποφασιζει 2 μηνες μετα την κορυφαια μεταγραφη που θα μπορουσε να πετυχει στη χωρα , αποφασιζει να σταματησει τη μπαλα. Επεσες δηλαδη στην περιπτωση. Δε νομιζω οτι εφοσον κανει τοσο ακραια επιλογη να σταματησει το ποδοσφαιρο να μπορεις να κανεις κατι.Μονο να διασφαλισεις οτι δεν θα ξαναπαιξει πλεον μπαλα ποτε σε επαγγελματικο επιπεδο. Επισης ολο αυτο πλεον, μια ολοκληρη ομαδα να ασχολειται με το 19χρονο ταλεντο, ισως δημιουργει ενα φουσκωμα, μπορει να ικανοποιησει τον εγωισμο του και να τον κανει να αλλαξει γνωμη μεν, δεν ξερω ποσο θετικο θα ειναι για το χαρακτηρα ενος παιχτη ωστε να εχει τη συγκεντρωση που απαιτειται για να προοδευσει ποδοσφαιρικα.
Stathis71
 
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 08:19

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό Taseos » Πέμ 05 Σεπ 2019, 19:25

Μαυρο Χιονι έγραψε:Σύμβαση εργασίας έχει υπογράψει. Δεν είναι περιουσιακό στοιχείο ο εργαζόμενος! Εσύ τον θεωρείς δούλο
Να ζητησεις να κανεις μαθηματα λογιστικης επειγοντως
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3862
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Πέμ 05 Σεπ 2019, 19:35

Ελπίζω στο χώρο εργασίας σου ή εταιρεία σου να σε θεωρεί και να τη θεωρείς συνεργάτη. Δεν έχω τίποτα άλλο να προσθέσω. Για τα συμβόλαια, στο θέμα του μελιοπουλου, υπάρχουν δικηγόροι και από τις δύο πλευρές που θα τη βρουνετην άκρη.
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9924
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό Taseos » Πέμ 05 Σεπ 2019, 19:41

Η συμβαση εργασιας προσφερει στον ποδοσφαιριστη μισθο κ ενσημο.οι δοσεισ συμβολαιων κ η αποτιμηση υης αξιας τους ειναι περουσιακο στοιχειο κ ως κατι τετοιο προσμετραται στην θεση τησ παε.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3862
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Πέμ 05 Σεπ 2019, 20:06

Ο παίκτης δήλωσε; ότι σκεφτόταν τις σπουδές του, πριν ακόμη έρθει στον ΠΑΟΚ.
Αυτή δεν ειναι μια σοβαρή επαγγελματική προσέγγιση, όταν μια εταιρεία σκάει 800 χιλιάρικα για σένα.

Από κει και πέρα όμως, αφού θέλει να σταματήσει, τι μπορείς να διεκδικήσεις... Τίποτα. Δικαίωμα του. Απλώς λύνεται το συμβόλαιο του.
Καλά μυαλά του εύχομαι.
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3499
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 06 Σεπ 2019, 00:26

ΑποστόληςΑ έγραψε:
Ζαντός έγραψε:Ο Μελιόπουλος είναι ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ της ΠΑΕ ΠΑΟΚ και όχι ΟΜΗΡΟΣ της!!

Μόνο που αυτή τη στιγμή συμβαίνει το αντίθετο: Η ΠΑΕ είναι όμηρος του Μέλιου.



Πώς ακριβώς συμβαίνει αυτό;

Ε ρε πούστη, δεν έχει αγώνα τώρακ α θα ασχολείστε με αυτόν για κανένα διβδόμαδο...
Ξαφνικά το μεγλαύτερο πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο Μελιόπουλος;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47100
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό fossa » Παρ 06 Σεπ 2019, 01:19

Με είπαν από Ξάνθη μεριά πως πρόκειται για προσωπικό ιατρικό θέμα.
Ακόμα κι αν είναι αλήθεια χωρίς να χρειάζεται λεπτομέρειες πρέπει να ειπωθεί και όχι να μας λένε παπαριές πως ξαφνικά έπεσε ψυχολογικά επειδή δεν είναι βασικός ενώ πήρε μεταγραφή ζωής πριν 2 μήνες !!!
Καλά, σεβαστά όλα -ξαναγράφω πως αν πρόκειται για ιατρικό θέμα δεν χρειάζονται λεπτομέρειες- αλλά εδώ μιλάμε πως μια ομάδα έσταξε 800 χιλιάρικα (ο μισθός του φυσικά είναι μικρός) και δεν μπορεί έτσι απλά το θέμα να τελειώσει χωρίς λίγο φως.
Φαντάζεστε όποιος θέλει από παίκτες να κάνει κάτι παρόμοιο στο μέλλον ?
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1882
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό riegel » Παρ 06 Σεπ 2019, 05:01

Να κάνει οποίος θέλει από παικτες κατι παρόμοιο για ποιο λόγο;
Είναι κάποιου είδους κόλπο που κερδίζουν οι παικτες κάτι;
Άβαταρ μέλους
riegel
 
Δημοσιεύσεις: 597
Εγγραφή: Τετ 18 Ιουν 2008, 23:19
Τοποθεσία: Athens

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 06 Σεπ 2019, 07:44

Αν ήταν γνωστό ότι έχει πρόβλημα τότε μας έπιασαν πολύ κότσους αφού μας πούλησαν ένα σαπάκι για 800 χιλιάρικα. Όφειλε το τεχνικό τμήμα να το είχε ελέγξει, αλλά πολύ μεγαλύτερη ευθύνη έχει ο Ράζβαν.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες