14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τετ 04 Σεπ 2019, 15:32

δε μου αρεσει καθολου αυτη η ιστορια.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Τετ 04 Σεπ 2019, 15:34

Το ότι ένας 19 χρόνος θέλει να σταματήσει τη μπάλα για να κάνει κάτι άλλο στη ζωή του δεν ειναι θέμα iq ούτε σημαίνει ότι παίκτης έχει ψυχολογικά θεματα
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2902
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Τετ 04 Σεπ 2019, 15:36

Ζαντός έγραψε:Αυτό παίζει να είναι και λίγο παράνομο... :mrgreen:


Λεπτομερειες. :mrgreen:
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό Argaliad » Τετ 04 Σεπ 2019, 15:38

Διαβαζω για σκοτεινο Ελληνικο ποδοσφαιρο και πιτσες μπλε. Ναι ισχυει αυτο και για πολλα παιδια ειναι ενας εφιαλτης σε τοπικες κατηγοριες να πασχιζουν σε χωραφια μεχρι τα 19 και μετα να ειναι αρκετα μεγαλοι για οτιδηποτε. Τωρα αυτο το παιδι ειχε το ταλεντο τυχη συγκυριες να ειναι στην Ακαδημια της Ξανθης να μην εχει τραυματισμους και πηγε στα 19 στην καλυτερη ομαδα του Πρωταθληματος αυτη τη στιγμη που λειτουργει αψογα τουλαχιστον σε επιπεδο εργασιακων. Με οτι ποιο τοπ υπαρχει γυμναστηρια μασερ πληρωμες στην ωρα τους οτι μπορει να θελει ενας νεος παιχτης για να μπορεσει να ευδοκιμησει. Εδωσε ευκαιρια στον ευατο του για να κανει τι να μπει βασικος στον ΠΑΟΚ στα 19 με μυικη μαζα Αδυναμου Λυκειοπαιδου. Την ευκαιρια στην εδωσε ο ΠΑΟΚ και θα επρεπε να πας στον Παυλαρα να παιξεις φετος με την u20 να σταξεις στην προπονηση και να κυνηγησεις τον στοχο σου. Παραληλα αν θες σπουδασε δεν θα παει πουθενα το Πανεστημιο. Δεν ξερω την οικονομικη κατασταση της οικογενειας κτλπ αλλα το παιδι ηξερε οση μπαλα ηξερε και οταν ειδε οτι δεν μπορει να παει παραπανω χωρις να λιωσει γιατι δεν αρκει να ξερεις μπαλα και να σε λενε ταλεντο λιγοψυχησε. Το οτι ειναι καλο παιδι και ντροπαλό δεν λέει κατι. Το θεμα ειναι να μπει ρητρα οτι σε περιπτωση επιστροφης του στην μπαλα τον πρωτο λογο τον εχει ο ΠΑΟΚ ή καποια ρητρα ταξης 500-1 μυριο απο την ομαδα που τον θελει να τον ενταξει δεν γινεται να μην καλυπτεται νομικα ο ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
Argaliad
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 18:36

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό Patron » Τετ 04 Σεπ 2019, 15:40

Οντως περίεργη εξέλιξη. Πιθανόν η ΠΑΕ είχε κάποιες ενδείξεις τις οποίες υποβαθμισε σαν προτεραιοτητα μέσα στις αναμπουμπουλες του καλοκαιριού. Για να δούμε γιατί οπως είπε κ νωρίτερα καποιος πολύ πετυχημένα μην τον δούμε επιστήμονα σε λίγο καιρό ;)
Patron
 
Δημοσιεύσεις: 3289
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2014, 11:16

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Τετ 04 Σεπ 2019, 15:47

Πολλοί λόγοι υποθετικά μπορούν να οδηγήσουν σε μια τετοια απόφαση. Αν το παιδί είχε όνειρο να παίξει μπάλα θα το πάλευε. Αν για οποίοδηποτε λόγο θέλει να κάνει κάτι άλλο στη ζωή του με γεια του με χαρά του, μεγάλη κ δύσκολη απόφαση. Η' πολύ φιλοσοφημενος η' πολύ επιπόλαιος
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2902
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τετ 04 Σεπ 2019, 16:19

Κάτι βρωμάει στην όλη ιστορία και δεν ξέρω τι.

Πάντως μιλάμε για απαράδεκτο τυπάκι. Όλοι έχουμε δικαίωμα να κάνουμε τις επιλογές μας αλλά όταν αυτές εκθέτουν (και προσβάλλουν) όχι μόνο άλλους ανθρώπους, αλλά ένα ολόκληρο σωματείο, τότε υπάρχει πρόβλημα.

Ελπίζω η ΠΑΕ να κινηθεί δικαστικά και να διεκδικήσει τα λεφτά της μεταγραφής είτε από την Ξάνθη, είτε από τον παίκτη. Στη χειρότερη, να σιγουρευτεί πως δε θα παίξει ποδόσφαιρο σε καμία επαγγελματική κατηγορία.

Από τα πιο ότι να'ναι σκηνικά που έχω δει στον ΠΑΟΚ.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7711
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 04 Σεπ 2019, 16:21

Θα ειχα 400-500 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΥΡΩ συμβολαιο σε βαθος 4ετιας και θα σταματουσα το ποδοσφαιρο;
Θα δουλευα σαν το σκυλι σε ατομικες προπονησεις να πετυχω στον Χ ΠΑΟΚ και ας με "βγαλει" Γ' Γερμανιας.

Μηπως "βρωμαει" η υποθεση ΓΑΥΡΟΣ ; :x
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29936
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 04 Σεπ 2019, 16:42

Υπάρχει περίπτωση να μην μπει ρήτρα ανταγωνιστικότητας αν όντως σταματήσει?
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14498
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό Parolos » Τετ 04 Σεπ 2019, 16:43

Σταμάτησα το στίβο στο λύκειο για τα διαβάσματα και τις πανελλήνιες.
Ζήτησα συγγνώμη 50 φορές από τον προπονητή μου, κι από τότε και να τον πετύχω έξω δε μπορώ να τον κοιτάξω στα μάτια, αισθάνθηκα ότι τον πρόδωσα, γιατί με πίστευε και με ακολούθησε σε πανελλήνια, ασχολούνταν με μένα 4 ώρες την ημέρα, σε χαρές στα βάθρα παντού.. χωρίς να πληρώνομαι και χωρίς να πληρώνεται εννοείται..
Όχι να τα παρατήσεις ενώ έχουν επενδυθεί 800 χιλιάρικα..

Και κάθεστε και λέτε για το καημένο το παιδί και τί κρίμα και ψυχολογικά?? Ε δεν είμαστε καλά..

Βασικά: λαλαλα.. λαλά, δεν είμαστε καλά στα μυαλά μας, έχω κι εγώ ψυχολογικά και είναι ανώτερα των λεφτων.. πού δίνω λογαριασμό να μου βαλουν τα 800Κ?
Τελευταία επεξεργασία από Parolos και Τετ 04 Σεπ 2019, 16:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6031
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 04 Σεπ 2019, 16:46

Τα 800.000€ δεν τα πήρε ο Μελιόπουλος, ο Πανόπουλος τα πήρε...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47105
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό Parolos » Τετ 04 Σεπ 2019, 16:52

Δεν το δέχομαι να μιλάμε για ψυχολογικά για έναν 20χρονο που τα έχει όλα στρωμένα στα πόδια του..

Υπάρχουν παιδιά που υποφέρουν από μωρά.. που είναι στο μεροκάματο και παλεύουν για ζωή.. παιδιά ορφανά, παιδιά με προβλήματα υγείας.. και άλλα χίλια δυο.. είναι αστείο να το λέτε.

Η υπόθεση βρωμάει 100% κι ελπίζω η ΠΑΕ να το δέσει νομικά από παντού.

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6031
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 04 Σεπ 2019, 16:54

Το μεγαλύτερο πρόβλημα του δυτικού πολιτισμού είναι ότι όλα τα μετράει με το χρήμα.
Δεν είναι δυνατόν λέει να έχει ψυχολογικά κάποιος που έχει λεφτά...οκ
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14498
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό Parolos » Τετ 04 Σεπ 2019, 16:56

Δεν είπα λεφτά. Είπα όλα στρωμένα στα πόδια του.

Και επιπλέον το ότι έχει ψυχολογικά πως βγήκε?? Από το ρεπορτάζ του κεφαλιού μας?
Σαν πολύ αγαθοί γίναμε..
Αν τον δεις του χρόνου στο γαύρο ξαναελα να πεις το καημένο το παιδί.

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6031
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: 14. Δημήτρης Μελιόπουλος

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τετ 04 Σεπ 2019, 16:59

@Ζαντός

Ναι, και αν τα είχε πάρει ο Μελιόπουλος εδώ τα σχόλια δε θα ήταν τόσο...ήρεμα.

Όμως, ανεξάρτητα ποιος τα πήρε, όταν κάποιος ξοδεύει 800Κ για σε πάρει στην ομάδα του, δε νοείται με την πρώτη στραβή να λες σταματάω το ποδόσφαιρο. Δηλαδή δεν έχει υποχρέωση απέναντι στη διοίκηση, τους συμπαίκτες και τον κόσμο της ομάδας; Αυτά τα λεφτά τα δώσαμε εσύ κι εγώ (και ο Ιβάν) για να πει "εγώ σταματάω επειδή θέλω να παίζω βασικός"; Αν συνέβη αυτό, που είναι το πιο...αθώο σενάριο, τότε στη χειρότερη είναι ένας ηλίθιος χωρίς τσίπα.

Αν συνέβη τίποτα χειρότερο με πλάνο εκμετάλλευσης του ΠΑΟΚ από Πανόπουλο και έναν Μελιόπουλο που είχε ήδη αποφασίσει να σταματήσει το ποδόσφαιρο, τότε ο Ιβάν πρέπει να τους γονατίσει στα δικαστήρια και τις αποζημίωσεις. Αν έχει συμμετοχή και ο Λουτσέσκου, το ίδιο. Να ακούνε ΠΑΟΚ και να τρέχουν.

Το τρίτο ενδεχόμενο δε θέλω καν να το σκέφτομαι.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7711
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες