Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Δευτ 07 Οκτ 2019, 18:03

Και στο Μακεδονία 3 μέρες τον είδαν μόνο οι πληροφοριοδότες του Λεοντιάδη. Είχε κόψει και την κοτσίδα για να μην τον πάρει κανένας χαμπάρι. Και φυσικά ήρθε με τουτού στην πόλη για να μην τον δει κανείς στο αεροδρόμιο.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 07 Οκτ 2019, 18:19

Ριαν_Καπαγιαννιδης έγραψε:Ιδανικο σεναριο ειναι να πεσει η Τουλουζ και να ξαναπαρουμε πισω τον Κουλουρη, ο Πριγιοβιτς δεν θα δει 11αδα με τον Αμπελ, κι ο Ακπομ ειναι συνολικα καλυτερος παικτης (απλα λιγοτερο φονιας). Και περσι απογειωθηκαμε οταν εφυγε ο Σερβος, που ταιριαζει περισσοτερο σε αλλα στυλ παιχνιδιου.


Το οτι ο Πριγιο στον 1ο γυρο σε κρατησε πρωτο και σου εδινε τριποντα δεξια και αριστερα δεν το μετραμε?
Dimg4
 

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 07 Οκτ 2019, 18:33

Και πώς θα τον πάρουμε πίσω τον Πριγιο ρε τσακάλια; Με τι λεφτά;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό SunAce16 » Δευτ 07 Οκτ 2019, 18:47

Καλός, χρυσός ο Πρίγιοβιτς, πρόσφερε περισσότερα από τα αναμενόμενα αλλά δεν είναι για τον ΠΑΟΚ που θέλουμε να βλέπουμε.
Ο Πρίγιοβιτς ναι μεν μας κράτησε με τα γκολ του εντός διεκδίκησης του πρωταθλήματος μέχρι και τον Γενάρη που έφυγε αλλά με όλο τον ΠΑΟΚ να παίζει μόνο γι' αυτόν.
Με του που έφυγε άλλαξε τελείως ο τρόπος προσέγγισης των παιχνιδιών και η ομάδα έγινε τελείως απρόβλεπτη για τον κάθε αντίπαλο.
Αν φύγει με μεταγραφή κάποιος εκ των Άκπομ ή Σβιντέρφσκι τον Γενάρη τότε ναι θα πρέπει να ξανακοιτάξουμε την περίπτωση του Πρίγιοβιτς ως μία εγγυημένη επιλογή από την οποία ξέρεις τι μπορεί να σου δώσει αλλά να έρθει τώρα και να πετάξει κάποιον εκ των δύο υπαρχόντων στην κερκίδα τότε ΟΧΙ
SunAce16
 
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 02:10

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 07 Οκτ 2019, 18:55

Και εγω δεν τρελαινομαι στην πιθανοτητα επιστροφης του Πριγιοβιτς.Αν αποκτηθει φορ τον Γεναρη θα πρεπει να ειναι παικτης που να μπορει να παιξει μαζι με εναν εκ των Ακπομ,Σφιντερφσκι και αυτος δεν ειναι ο Σερβος.Αν τωρα φυγει καποιος εκ των 2 το συζηταμε.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Δευτ 07 Οκτ 2019, 18:56

Dimg4 έγραψε:
Ριαν_Καπαγιαννιδης έγραψε:Ιδανικο σεναριο ειναι να πεσει η Τουλουζ και να ξαναπαρουμε πισω τον Κουλουρη, ο Πριγιοβιτς δεν θα δει 11αδα με τον Αμπελ, κι ο Ακπομ ειναι συνολικα καλυτερος παικτης (απλα λιγοτερο φονιας). Και περσι απογειωθηκαμε οταν εφυγε ο Σερβος, που ταιριαζει περισσοτερο σε αλλα στυλ παιχνιδιου.


Το οτι ο Πριγιο στον 1ο γυρο σε κρατησε πρωτο και σου εδινε τριποντα δεξια και αριστερα δεν το μετραμε?


Το μετραμε, οπως μετραμε και το πως μεταμορφωθηκε η ομαδα οταν εφυγε. Η μια αναγνωση ειναι οτι ο Πριγιοβιτς μας κρατουσε, η αλλη ειναι οτι η ομαδα εξαρτωνταν απο αυτον. Νομιζω το δευτερο το ειχε πει κι ο Ζαμπα αν δεν κανω λαθος. Εγω δεν θελω φορ που περιμενει να ταϊστει στην περιοχη, και νομιζω οτι κι ο Αμπελ δεν προτιμα να παιζει ετσι απ'οτι φαινεται. Για γρηγορο και συνδυαστικο ποδοσφαιρο, θες παικτη που να προσφερει περισσοτερα.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Mauricio-8- » Δευτ 07 Οκτ 2019, 20:32

Τον Γενάρη όπως και να έχει το ροστερ θα αποσυμφορηθει.Εχουμε τεράστιο Ροστερ πιστεύω ότι θα χουμε 1 2 πωλήσεις και ίσως και καμιά αποδέσμευση.Βλεπω ότι θα κυνηγήσουν να ξεφορτοθουμε Ζάμπα ίσως και κάποιον εκ των Πελκα Ακπομ.Ενω δε ξέρω τι θα γίνει και με Στοχ η Λάμπρου.Παντως ο Στοχ είναι σίγουρο ότι αν μέχρι τον Γενάρη δεν πάρει τις ευκαιρίες του θα ζητήσει μόνος του να φύγει.
Άβαταρ μέλους
Mauricio-8-
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: Δευτ 24 Δεκ 2018, 13:16

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 07 Οκτ 2019, 22:44

Άσ'τα αυτά, πες ποιοι θα έρθουν!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Ale » Τρί 08 Οκτ 2019, 00:24

Mauricio-8- έγραψε:Τον Γενάρη όπως και να έχει το ροστερ θα αποσυμφορηθει.Εχουμε τεράστιο Ροστερ πιστεύω ότι θα χουμε 1 2 πωλήσεις και ίσως και καμιά αποδέσμευση.Βλεπω ότι θα κυνηγήσουν να ξεφορτοθουμε Ζάμπα ίσως και κάποιον εκ των Πελκα Ακπομ.Ενω δε ξέρω τι θα γίνει και με Στοχ η Λάμπρου.Παντως ο Στοχ είναι σίγουρο ότι αν μέχρι τον Γενάρη δεν πάρει τις ευκαιρίες του θα ζητήσει μόνος του να φύγει.

Ο Ζαμπά πιστεύω, πως θα στηριχθεί.
Όπως και ο Άκπομ.
Ελπίζω επίσης, να κρατήσουμε τον Πέλκα.

Βλέπω Εσίτι, Λάμπρου, Στοχ δανεικούς. Ίσως πρόταση για Πολωνό Πάπριτσα, αν συνεχίσει έτσι;
Ελπίζω σε μεταγραφή χαφ, διότι φαίνεται πως Μπλουμ-Μπλουμ γιοκ και Καντούρης πιάνει ταβάνι.
Ενδεχομένως και μεταγραφή για αλλαγή-στήριξη Μπις, μέχρι να πάρει τα επάνω του.

Μακάρι να έχουμε ελάχιστες αλλαγές τα Χριστούγεννα, ακόμη και αν είμαστε στο -4 μέχρι τότε.

Ο τίτλος θα δοθεί στα πλέη οφφ, όπου η πιο δεμένη ομάδα θα έχει το πιο σοβαρό πλεονέκτημα.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Τρί 08 Οκτ 2019, 06:40

Εγώ βλέπω επειδή στα 6αρ8αρια είναι αρκετά άτομα και ο Misic θα στηριχθεί γιατί τις ικανότητες του τις έδειξε μέσα και δεν έχεις τέτοιο στυλ παίχτη στα 25του στην ομάδα και ανεβαίνει ολο1 και παραπάνω.

Άρα προσωπικά βλέπω να παίρνει πόδι ο 7. Kaddouris πώληση, το ρόστερ θα συμφωνήσω είναι πολύ μεγάλο και έφυγαν κ αρκετοί το καλοκαίρι αλλά πάλι θες πωλήσεις και μείωσει να δουλέψει με 24 παίχτες μιας που δεν παίζουμε Ευρώπη. Όπως θέλει ο Προπονητής μας!

Βλέπω τον 19. Wernbloom(αν κ δύσκολο αλλά ποτέ μη λες ποτέ έχουμε το Σαββίδη) δεν νομίζω να επανέλθει μετά τον τραυματισμό του για αυτό βρίσκει αφορμές άρα 'θαΘελα' να φύγει μακάρι να γλυτώσουμε και 1 βαρύ συμβόλαιο.

Επίσης βλέπω προσωπικά πως να πωληθεί κανένας Πασχαλάκης(που δεν το ανάφερε εδώ κανένας φίλος) γιατί βλέπω και διαβάζω με τη γκόμενα 1 χωρίζει μία τα ξαναφτιάχνει παραπονιέται) κ να΄ρθει άλλος.

Όπως δεν βλέπω να πουλάμε που είπε 1 φίλος παραπάνω Akpom και Swiderski+Πέλκα θα στηριχθούν μόνο με 1 επιφύλαξη θα έλεγα για τον Πέλκα επειδή έγινε και αρχηγός που λείπει ο Vieirinha πάει προς Τουρκία(galata/fenerbahce)τέτοια ήθελε και το καλοκαίρι και έμεινε..

και Τέλος δεν θα ήθελα.. να φύγει 1 εκ΄των 2 Stoch+Λάμπρου(δανεικός η πώληση) θέλω και οι 2 να στηριχθούν να χωρέσουν στο ρόστερ να πωληθεί με καμιά 5-7χαρτιά ο Jaba.

Στα εξτρέμ είμαστε αν γυρίσει κ ο Αρχηγος(Vieirinha) τέλεια να ε΄ναι αρ.μπακ ο Γιαννουλης +Stoch/Λημνιός/Λάμπρου γιατί θα υπάρχουν μάτς που παίζει μη ξεχνάμε winger αρ. και ο Biseswar. 'Αρα βλέπω μια χαρά θα είμαστε εκεί με ότι έγραψα.

Υ.Γ έτσι έχεις και έσοδα και καλό κάνεις στην ομάδα και έχεις και ποιοτικό που έχουμε ρόστερ να παίζουν όλοι με το ταλέντο τους+τους 3 μικρούς που έχουμε(Μιχαηλίδη/Τσιγκάρα/Συμεών Παπ/ουλο)
Σίγουρά με ότι φύγουν να έρθουν και παίχτες που θέλει ο Ferreira 2-3 να πωληθούν όμως 4 ή να σταλούν δανεικοί.
Ελπίζω να συμφωνείτε.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Τρί 08 Οκτ 2019, 06:45

Επίσης ήθελα να αναφερθώ σε κάτι: Αν ξέρει κάποιος φίλος ενημερώθηκε τι έγινε με τον Μελιόπουλο;
γιατί βλέπω στο transfermarkt υπάρχει στο ρόστερ με το Νο75(ενώ αυτός από όσο ξέρω σταμάτησε το ποδόσφαιρο και δε γνωρίζω εμείς πως κινηθήκαμε ενώ λέεί λήγει στο transfermarkt το 2023) αν ξέρει κάποιος να μου πει.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό xanapaok » Τρί 08 Οκτ 2019, 09:55

Παίρνοντας ένα καλό δείγμα γραφής από την ομάδα, έχω παρατηρήσει το εξής. Μπορεί όλοι να αισθανθήκαμε πως δεν ενισχύθηκε ουσιαστικά η ομάδα το καλοκαίρι, αλλά έκανε μια σπουδαία μεταγραφή και αυτή δεν είναι άλλη από τον Δημήτρη Γιαννούλη. Ο Μητσάρας λοιπόν που το καλοκαίρι αρκετές μπαλαδόφατσες δεν τον υπολόγιζαν και τον θεωρούσαν, πριν ακόμη τον δουν, ανεπαρκή, μας τάισε κουτόχορτο όλους και βγάζει μάτια. Το γεγονός ότι παίζει όλη την πλευρά με άνεση, δίνει την δυνατότητα στον προπονητή να φορτώσει τον άξονα, με αποτέλεσμα να έχουμε εκεί πλουραλισμό. Αυτή η εικόνα με ικανοποιεί ιδιαίτερα, όταν σκέφτομαι πόσο μόνος και ταλαιπωρημένος φαινόταν πέρσι ο Μαουριτσιο.
Η επιστροφή του αρχηγού, που λογικά θα κουμπώσει στην Θέση του ΑΡ εσωτερικού μέσου, η αγωνιστική ανάταση του Misic και η ποιότητα που έχει ο Αύγουστος (που του λείπει όμως ακόμη η ένταση), μου δίνουν ελπίδα για πολύ καλή συνέχεια
Άβαταρ μέλους
xanapaok
 
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Πέμ 18 Οκτ 2018, 19:02

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 08 Οκτ 2019, 10:07

Darkm4n έγραψε:Επίσης ήθελα να αναφερθώ σε κάτι: Αν ξέρει κάποιος φίλος ενημερώθηκε τι έγινε με τον Μελιόπουλο;
γιατί βλέπω στο transfermarkt υπάρχει στο ρόστερ με το Νο75(ενώ αυτός από όσο ξέρω σταμάτησε το ποδόσφαιρο και δε γνωρίζω εμείς πως κινηθήκαμε ενώ λέεί λήγει στο transfermarkt το 2023) αν ξέρει κάποιος να μου πει.



Στο site της ΠΑΕ τον έχουν στο ρόστερ της Κ19..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 08 Οκτ 2019, 11:54

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Άσ'τα αυτά, πες ποιοι θα έρθουν!


:lol: :lol: :lol:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 08 Οκτ 2019, 13:19

Με τη Λαμία θα πρέπει να κατέβουμε με διπλό στόχο:
1. Να πετύχουμε την πιο ευρεία νίκη μας φέτος
2. Να κάνουμε clean-sheet.

Η Λαμία είναι μια μέση ομάδα της SL1, η οποία έπαιξε 4 αγώνες στην έδρα της και έφερε 4 ισοπαλίες και μόνο 2 αγώνες εκτός έδρας, αλλά με δυνατούς αντιπάλους, που τους έχασε με το ίδιο σκορ: 2-0

Λαμία - ΠΑΟ 1-1
Λαμία - Ατρόμητος 2-2
ΑΕΧ - Λαμία 2-0
Λαμία - Πανιώνιος 1-1
Γαύρος - Λαμία 2-0
Λαμία - Παναιτωλικός 0-0

Κατά την άποψή μου η ομάδα θα πρέπει επιτέλους να παίξουμε με ξεκάθαρα εξτρέμ (Stoch, Λημνιός) και θα πρέπει να πάρει χρόνο συμμετοχής και ο Λάμπρου.

Zivkovic
Matos - Ingason - Crespo - Γιαννούλης
Mauricio - Misic
Λημνιός - Πέλκας - Stoch
Swiderski

ΥΓ: Και να σταματήσει το επιθετικό φρενάρισμα του Matos, ως τρίτου στόπερ. Το ρόλο αυτό να τον παίξει κάποιος εκ των δύο αμυντικών χαφ. Ο ρόλος του Μάτος επιθετικά είναι καταλυτικός.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης