9. Karol Swiderski

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό Bono. » Παρ 25 Ιαν 2019, 09:59

O Κάρολ Σβιντέρσκι εξήγησε τους λόγους που τον οδήγησαν να πει το «ναι» στην πρόταση του ΠΑΟΚ, απορρίπτοντας προτάσεις από την Ιταλία και τη Γερμανία,

Ο Κάρολ Σβιντέρσκι, μετά από ένα πετυχημένο πρώτο εξάμηνο, με οκτώ γκολ, στο πολωνικό πρωτάθλημα, πήρε την απόφαση να φύγει στο εξωτερικό.

«Δεν ήθελα να χάσω άλλο χρόνο παίζοντας στην Ekstraklasie. Χρειαζόμουν δράση. Το πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό δεν είναι εύκολο και πιθανότατα αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο αισθάνομαι αρκετά αγχωμένος τελευταία, αλλά τι μπορώ να χάσω; Τίποτα…», υποστήριξε ο Πολωνός επιθετικός σε συνέντευξη που παραχώρησε στην ιστοσελίδα Sport.pl».

Για την απόρριψη των προτάσεων από την Ιταλία που είχε στα χέρια του, ο 22χρονος φορ ξεκαθάρισε πως «δεν ήθελα να γίνω δεύτερος Κριστόφ Πιάτεκ, θέλω να είμαι ο Κάρολ Σβιντέρσκι, ο οποίος θα γράψει τη δική του ιστορία. Από την Ελλάδα και το πρωτάθλημα της μπορώ να πάω και σε ακόμη πιο μεγάλες ομάδες» δείχνοντας πως βλέπει την παρουσία του στον ΠΑΟΚ ως μια «στάση» στο δρόμο προς καλύτερα πρωταθλήματα.

«Η Ελλάδα ήταν η καλύτερη επιλογή. Η Μπουντεσλίγκα και άλλα πρωταθλήματα θα ήταν αυτή την στιγμή πολύ μεγάλα βήματα. Δεν είμαι φυσικά έτοιμος να παίξω σε τέτοια πρωταθλήματα», προσθέτει ο Σβιντέρσκι.


Ok λοιπόν, ας ετοιμαζόμαστε για μουτράκια, σε περίπτωση που δείξει πράγματα εδώ, άλλωστε η πρώτη φορά είναι η δύσκολη, μετά συνηθίζεις.
Και αν δεν δείξει δεν τρέχει και μία, το πολύ πολύ να μας κατσικωθεί ως άλλος Χατσερίδης.
Ναι ξέρω το ποδόσφαιρο άλλαξε, δεν γεννήθηκε ΠΑΟΚ, οι ομάδες μεγαλώνουν με πωλήσεις, το χρήμα και μπλα μπλα αλλά η νοοτροπία αυτή, η τόσο απροκάλυπτη, που ακόμα το μελάνι δεν στέγνωσε, που ακόμα δεν τον είδαμε και σκέφτεται το επόμενο βήμα, μου είναι αρκετή να σε αντιπαθήσω πριν ακόμα σε δω.
Κάποιος εκεί μέσα μάλλον πρέπει να σας βάλει τα μυαλά μέσα στο κεφάλι, να σας εξηγήσει ορισμένα πράγματα γιατί το όποιος θέλουμε (και θέλει) φεύγει και όποιον δεν τον θέλουμε, δεν το κουνάει, έχει αρχίσει να γίνεται ενοχλητικό.
Άβαταρ μέλους
Bono.
 
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:16

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό giagoylas4 » Παρ 25 Ιαν 2019, 12:24

Ωραία συνέντευξη
Άβαταρ μέλους
giagoylas4
 
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: Τρί 11 Νοέμ 2008, 01:03

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 25 Ιαν 2019, 12:36

Δηλαδή τι το τόσο προκλητικό είπε; Σαφέστατα και στο στάδιο αυτό, δοθείσης της ηλικίας και των φιλοδοξιών, που εύλογα έχει, βλέπει τον ΠΑΟΚ σαν στάση. Πού το μεμπτό; Προφανώς για να φτάσει εκεί που θέλει, πρέπει να προσπαθήσει πάρα πολύ σκληρά και να προσφέρει πάρα πολλά στον ΠΑΟΚ. Αυτό θέλει κι από πλευράς της η παε. Φαντάζομαι. Κι αν αποδειχθεί ευτυχής η συνεργασία μαζί του, κάποια στιγμή θα κινήσει για άλλες πολιτείες, με κοινό όφελος.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 25 Ιαν 2019, 12:36

Νομίζω πολύ ισορροπημένες απαντήσεις, δείχνει να στροφαρει.

Θα μου πεις είναι δείγμα μια συνέντευξη;

Ε σε σχέση με άλλους π λένε μονίμως τα ίδια δασκαλεμενα, φαίνεται να σκέφτεται αυτά π λεει
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13138
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό giapas » Παρ 25 Ιαν 2019, 12:41

Προτιμώ τους επαγγελματίες που βλέπουν τον ΠΑΟΚ ως σκαλί στη καριέρα τους και που θα σκιστούν για να παίξουν και να αποδείξουν ότι μπορούν να πάνε Μπουντεσλίγκα , από τα δικά μας παιδιά που φιλάνε τη φανέλα και θέλουν να μείνουν για πάντα στον ΠΑΟΚ.

Χίλιες φορές οι "φραγκοφονιάδες" επαγγελματίες. Κι ας στρώσω το κώλο μου να γίνω ως μέγεθος αρκετά μεγάλος ώστε να μη με θεωρούν τόσο εύκολα ενδιάμεσο στάδιο.

Ο τελευταίος φραγκοφονιάς που με είδε ως σκαλοπάτι μου έφερε 10 χαρτιά. Μακάρι να έχω μόνο τέτοιους και στο πικ τους ας κινούν γη και ουρανό για να φύγουν. Κέρδος έχω σε όλα τα επίπεδα.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9438
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό wickerman » Παρ 25 Ιαν 2019, 12:42

Σιγά μην μας ενοχλεί που έχουν οι παίχτες φιλοδοξίες να παίξουν σε καλύτερο πρωτάθλημα από την Σουπερλίγδα. Μακάρι λέω εγώ όλοι οι νέοι που έρχονται(ή βγαίνουν από τις ακαδημίες) να σκέφτονται έτσι. Αυτό σημαίνει ότι θα σκυλιάσουν στις προπονήσεις για να βελτιωθούν και στον αγωνιστικό χώρο για να αναδειχθούν. Φτάνει πια με τους ταπεινούς και μη φιλόδοξους νεαρούς που φτάνουν σε κάποιο επίπεδο κι έπειτα παραμένουν παντελώς στάσιμοι. Ο παίχτης πρέπει να έχει φιλοδοξίες ώστε να μην σταματήσει να σκίζεται στις προπονήσεις και να βελτιώνεται. Και ας μην μπερδευόμαστε. Η ομάδα κέρδος έχει από τις πωλήσεις παιχτών, τόσο οικονομικό όσο και σε φήμη ως ομάδα που βελτιώνει και πουλάει παίχτες, άρα ακόμη περισσότεροι νέοι παίχτες θα είναι λιγότερο διστακτικοί να παίξουν σε εμάς. Όλα αυτά με την προυπόθεση ότι θα τα κάνει και στην πράξη ο Πολωνός και δεν θα μείνει στα λόγια.
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Παρ 25 Ιαν 2019, 12:45

"Δεν είμαι φυσικά έτοιμος να παίξω σε τέτοια πρωταθλήματα"
Αυτό το εκλαμβάνω ότι δεν έχει απλώς αυτογνωσία αλλά και την πρόθεση να δουλέψει και αυτό είναι πολύ σημαντικό.
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό Bono. » Παρ 25 Ιαν 2019, 13:14

Μεταξύ των επαγγελματιών που βλέπουν την ομάδα - την κάθε ομάδα- ως απλά ένα σκαλί και το διαλαλούν μάλιστα και των δικών μας παιδιών που μπορεί να είναι άμπαλα αλλά φιλάνε τη φανέλα, υπάρχει και ένα ενδιάμεσο επίπεδο που μάλλον εντέχνως σας διαφεύγει.
Αυτών που αποφεύγουν τις δηλώσεις, έχουν φιλοδοξίες αλλά και δείχνουν έναν σεβασμό στον σύλλογο που μόλις πήγαν, η μεταγραφή θα έρθει όταν και άμα δείξεις, δε θα σε κρατήσει φυλακισμένο κανένας στον κόσμο.
Πρόχειρα θυμάμαι εν μέσω άλλων τον Βιέρι όταν ήρθε πιτσιρικάς στον ΠΑΟΚ και τέτοιες δηλώσεις δεν θυμάμαι με το καλημέρα, ούτε καν με το καληνύχτα.
Γι αυτό και γύρισε πίσω σου έδωσε ένα κύπελλο και δείχνει να το παίρνει πάνω του και για την μεγάλη την κούπα που έχεις να δεις 34 χρόνια. Και είμαι σίγουρος ότι ποτέ δεν θα έφευγε σαν τον Σαουδάραβα μισθοφόρο, ο οποίος το καλοκαίρι που ενδιαφερόταν η Σπόρτινγκ, συζητούσε με τον μάνατζερ του και πριν ακόμα υπογράψει εκεί, το επόμενο του βήμα μετά την Πορτογαλία.
Ο τελευταίος φραγκοφονιάς λοιπόν που σ' άφησε και 10 χαρτιά και πανηγυρίζεις γι αυτό ήταν έτοιμος να την κάνει πριν τον περυσινό ματς με το γάβρο και να σε κάνει μπουρδέλο. Και αν η Αλ Ιτιχάντ έκανε την τωρινή της πρόταση το καλοκαίρι πριν τα ματς με την Μπενφίκα πχ εκεί να δεις τι πανηγύρια θα είχαμε.
Εγώ παραμένω οπαδός, εσείς πανηγυρίστε ελεύθερα.
Άβαταρ μέλους
Bono.
 
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:16

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Παρ 25 Ιαν 2019, 13:20

Μην προδικαζουμε γεγονοτα. Και ο Κρεσπο ηρθε για ενα χρονο, και ο Βιειρινια δανεικος λογω Σαντος. Καποιοι δενονται με τον ομαδα. Καποιοι αλλοι οχι. Απο τη στιγμη που προσφερουν οσο ειναι εδω, και ικανοποιουν το πλανο εξελιξης της ομαδας, τοτε στηριζουμε! Ετσι το βλεπω τουλαχιστον εγω
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7705
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Παρ 25 Ιαν 2019, 13:34

Bono. έγραψε:Μεταξύ των επαγγελματιών που βλέπουν την ομάδα - την κάθε ομάδα- ως απλά ένα σκαλί και το διαλαλούν μάλιστα και των δικών μας παιδιών που μπορεί να είναι άμπαλα αλλά φιλάνε τη φανέλα, υπάρχει και ένα ενδιάμεσο επίπεδο που μάλλον εντέχνως σας διαφεύγει.
Αυτών που αποφεύγουν τις δηλώσεις, έχουν φιλοδοξίες αλλά και δείχνουν έναν σεβασμό στον σύλλογο που μόλις πήγαν, η μεταγραφή θα έρθει όταν και άμα δείξεις, δε θα σε κρατήσει φυλακισμένο κανένας στον κόσμο.
Πρόχειρα θυμάμαι εν μέσω άλλων τον Βιέρι όταν ήρθε πιτσιρικάς στον ΠΑΟΚ και τέτοιες δηλώσεις δεν θυμάμαι με το καλημέρα, ούτε καν με το καληνύχτα.
Γι αυτό και γύρισε πίσω σου έδωσε ένα κύπελλο και δείχνει να το παίρνει πάνω του και για την μεγάλη την κούπα που έχεις να δεις 34 χρόνια. Και είμαι σίγουρος ότι ποτέ δεν θα έφευγε σαν τον Σαουδάραβα μισθοφόρο, ο οποίος το καλοκαίρι που ενδιαφερόταν η Σπόρτινγκ, συζητούσε με τον μάνατζερ του και πριν ακόμα υπογράψει εκεί, το επόμενο του βήμα μετά την Πορτογαλία.
Ο τελευταίος φραγκοφονιάς λοιπόν που σ' άφησε και 10 χαρτιά και πανηγυρίζεις γι αυτό ήταν έτοιμος να την κάνει πριν τον περυσινό ματς με το γάβρο και να σε κάνει μπουρδέλο. Και αν η Αλ Ιτιχάντ έκανε την τωρινή της πρόταση το καλοκαίρι πριν τα ματς με την Μπενφίκα πχ εκεί να δεις τι πανηγύρια θα είχαμε.
Εγώ παραμένω οπαδός, εσείς πανηγυρίστε ελεύθερα.

Και που το ξέρεις εσύ αυτό ρε μάγκα;;;; Ήσουν στις διαπραγματευσεις ή είσαι κολητός του;;;;
Γιαυτό ο ΠΑΟΚ είναι μεγάλη ομάδα με μικρούς φιλάθλους.....
Χαίρομαι πια που σπάνια μπαίνω εδώ μέσα.... ΑΧΑΡΙΣΤΙΑ
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8504
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό giapas » Παρ 25 Ιαν 2019, 13:37

Bono. έγραψε:Μεταξύ των επαγγελματιών που βλέπουν την ομάδα - την κάθε ομάδα- ως απλά ένα σκαλί και το διαλαλούν μάλιστα και των δικών μας παιδιών που μπορεί να είναι άμπαλα αλλά φιλάνε τη φανέλα, υπάρχει και ένα ενδιάμεσο επίπεδο που μάλλον εντέχνως σας διαφεύγει.
Αυτών που αποφεύγουν τις δηλώσεις, έχουν φιλοδοξίες αλλά και δείχνουν έναν σεβασμό στον σύλλογο που μόλις πήγαν, η μεταγραφή θα έρθει όταν και άμα δείξεις, δε θα σε κρατήσει φυλακισμένο κανένας στον κόσμο.
Πρόχειρα θυμάμαι εν μέσω άλλων τον Βιέρι όταν ήρθε πιτσιρικάς στον ΠΑΟΚ και τέτοιες δηλώσεις δεν θυμάμαι με το καλημέρα, ούτε καν με το καληνύχτα.
Γι αυτό και γύρισε πίσω σου έδωσε ένα κύπελλο και δείχνει να το παίρνει πάνω του και για την μεγάλη την κούπα που έχεις να δεις 34 χρόνια. Και είμαι σίγουρος ότι ποτέ δεν θα έφευγε σαν τον Σαουδάραβα μισθοφόρο, ο οποίος το καλοκαίρι που ενδιαφερόταν η Σπόρτινγκ, συζητούσε με τον μάνατζερ του και πριν ακόμα υπογράψει εκεί, το επόμενο του βήμα μετά την Πορτογαλία.
Ο τελευταίος φραγκοφονιάς λοιπόν που σ' άφησε και 10 χαρτιά και πανηγυρίζεις γι αυτό ήταν έτοιμος να την κάνει πριν τον περυσινό ματς με το γάβρο και να σε κάνει μπουρδέλο. Και αν η Αλ Ιτιχάντ έκανε την τωρινή της πρόταση το καλοκαίρι πριν τα ματς με την Μπενφίκα πχ εκεί να δεις τι πανηγύρια θα είχαμε.
Εγώ παραμένω οπαδός, εσείς πανηγυρίστε ελεύθερα.


Bono , αυτά που γράφεις σορυ φίλε είναι υπερβολικά και δε προκύπτουν από τη δική μου απάντηση.
Επίσης το ποιος είναι οπαδός και ποιος πανηγυρίζει ελεύθερα δε μπορείς να το ξέρεις από ένα ποστ σε ένα φόρουμ και μη τσουβαλιάζεις . Εγώ μια χαρά χάρηκα για το κοτσίδα γιατί είναι ένδειξη ότι το κλαμπ μεγαλώνει. Εσύ όχι , δικαίωμά σου.

Αν ο παίκτης με βλέπει ως σκαλοπάτι σημαίνει ότι θα σκιστεί για "ξεπεράσει" την ομάδα. Κι αυτό στα μάτια μου σημαίνει ότι η ομάδα θα έχει κέρδος.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9438
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Παρ 25 Ιαν 2019, 13:38

Μια χαρά δηλώσεις έκανε.Μετρημενες και με αυτογνωσία.Δειχνουν φιλοδοξία και διάθεση για δουλειά. Τι θέλατε να πει δηλαδή;οτι ήρθα απο την χώρα μου στα 22 επειδή είχα όνειρο να παίξω αντίπαλός των Κορμπου,Μπουζουκη και Βασιλαντωνοπουλου;Μη βλέπουμε παντού "φαντάσματα".
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 25 Ιαν 2019, 13:38

Συμφωνώ απόλυτα με Βono,οσον αφορα τον Πολωνό ας πούμε ότι μας προετοιμάζει ο παίχτης (εμάς τους ρομαντικούς) από τώρα.
Ας παίξει τη μπάλα του,φτάνοντας στα επίπεδα προσφοράς του Σέρβου ή τουλάχιστον κοντά σε αυτά και ας πάει όπου θέλει.
Καλύτερα να εισαι τιμιος απο την αρχή πάρα να φλομωνεις στο παραμύθι τον κόσμο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 25 Ιαν 2019, 13:41

nikolasf,πριν αρχίσεις τους αφορισμούς και τα μεγάλα λόγια, Διάβασε τις δηλώσεις του μάνατζερ του.
Δεν τα έβγαλε από την κοιλιά του αυτά που γράφει ο Bono.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Παρ 25 Ιαν 2019, 13:42

Δεν ξέρω αν συμφωνώ ή διαφωνώ με τον Bono με τελεία.
Είμαι διχασμένος πλέον. Να είμαι ή όχι ρομαντικός.
Ανάλογα με τη διάθεση ίσως της καθημερινότητάς μου, έχω και άλλες σκέψεις.
Βεβαια παντα οπαδός είμαι και θα είμαι.
Αλλά και ο ίδιος μπορεί να εκφράσει την γνώμη του. Άλλωστε έρχεται από τα βάθη του φόρουμ κι αυτός μεταξύ όλων των άλλων. :D
Εδώ έκραζε το Σάντος την εποχή Ζαγοράκη πριν φύγει καν ο Πορτογάλος.... :lol: :lol: :lol:
Φιλικά Bono.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης