7.Omar El Kaddouri

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Παρ 25 Οκτ 2019, 15:39

wickerman έγραψε:Ε εντάξει είπε μία μαλακία ο άνθρωπος. Εννοείται πως το κατάλαβε κι από μόνος του. Τι παραπάνω προσφέρει ο Kaddouri από τον Misic στο χώρο του κέντρου ας πούμε, όποτε είναι διαθέσιμος; Απολύτως τίποτα.


Τι φανταστική λογική είναι αυτή τώρα?
Και ο Ματος "προσφερει" περισσότερο από Ροντριγο, και ο Βαρέλα από Ιγκι και ο Λημνιος από Λάμπρου και και και.
Μπουλο όλοι να μείνουμε με 13 παίκτες.
Και δε νομίζω να χρησιμοποιήθηκαν ποτέ στην ίδια θέση ο Ελ με τον Κροατη.

Το να περίμενε ο Άμπελ το Στοχ να είναι έτοιμος για να ενταχθει δεν παίζει με την καμία, σίγουρα λάθος χειρισμούς έκανε και έβαζε Ελ και τώρα κωλοτουμπιαζει. Εμείς έχουμε πάντα δίκιο.
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 25 Οκτ 2019, 17:57

wickerman έγραψε:Για πες eortptol. Ο El Kaddouri βρίσκεται στην ομάδα 2 χρόνια και 3 μήνες ενώ ο Misic παίζει βασικός 1,5 μήνα. Εσένα ποιος σου φαίνεται ότι προσφέρει περισσότερο; Χωρίς σπόντες. Απλή μονολεκτική απάντηση. Αν δεν μπορούμε να γράφουμε καν την άποψή μας ας το κλείσουμε.


Μ αρεσει που προσπαθεις κιολας
Dimg4
 

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 25 Οκτ 2019, 18:00

eorptol1 έγραψε:Ο Καντουρι πρόσφερε στον ΠΑΟΚ αν δεν είχε τους πολλούς τραυματισμους θα πρόσφερε ακόμη περισσότερα.... Στο περσινο νταμπλ ειχε σημαντική συμμετοχή..... Γιατι να τον συγκρίνω με τον μισιτς; μπούρδες, μαλακιες για κάτι που είπε ο φερειρα, ας τον σεβόμαστε περισσότερο και να περιμένουμε απάντηση για τον καντουρι γιατί τον θεωρεί σημαντικό.... Πιστεύεις ότι εγώ και εσύ ξέρουμε καλλιτερα από τον φερειρα την αξία του κάθε παίκτη στο ροστερ; και δεν είπα να μην λέμε την γνώμη μας αλλά εκφράσεις όπως μπούρδες και μαλακιες νομίζεις ότι είναι κριτική άποψη;


Οσο κι αν σου φαινεται περιεργο δεν ειμαστε ολοι yesmen σαν εσενα. Οποτε σου απανταω γιατι επιασες τη λεξη πιυ χρησιμοποιησα εγω για την μπουρδα που οντως ειπε ο φερειρα. Δεν περιμενει κανεις να εχεις γνωμη ετσι κι αλλιως οποτε σταματα να κραζεις οποιον εχει γνωμη με την ηλιθια καραμελα "εσεις ξερετε καλυτερα απο τον προπονητη". Μαθε να εχεις γνωμη κι αν δεν εχεις, ασε τους αλλους αν εχουν
Dimg4
 

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό skalon » Παρ 25 Οκτ 2019, 18:12

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να "μαλώνουμε".

Τα πράγματα είναι απλά και δεδομένα.

Ο τύπος ξέρει πολύ μπάλα. ΓΕΓΟΝΟΣ!
Δεν μπορείς να τον υπολογίζεις για 90λεπτο. ΓΕΓΟΝΟΣ!
(Ξέρεις ότι κάπου στο 55'-65' πρέπει να τον αλλάξεις)
Πληρώνεται περίπου 1εκ. το χρόνο. ΓΕΓΟΝΟΣ!
Στο 1/3 των αγώνων της χρονιάς δεν είναι διαθέσιμος λόγω τραυματισμών. ΓΕΓΟΝΟΣ!
Τα νούμερα που γράφει (γκολ/ασίστ) δεν είναι πολλά, είναι όμως πολύ χρήσιμος για τους συμπαίκτες του. ΓΕΓΟΝΟΣ!

Και το μόνο που χρήζει συζήτησης, στο οποίο φυσικά ο καθένας έχει διαφορετική γνώμη, είναι αν θέλουμε ένα παίκτη με τα παραπάνω χαρακτηριστικά στην ομάδα.

Εγώ προσωπικά βλέπω ένα παίκτη που δεν μπορεί να δώσει σταθερά και συγκεκριμένα πράγματα στην ομάδα. Θα μπορούσα να τον συγκρίνω με το Βούκιτς, ο οποίος δεν ήταν για "γεμάτες" συμμετοχές. Τον πληρώναμε ακριβά για να βρίσκεται στον πάγκο, και έμπαινε μέσα μόνον όταν χρειαζόταν για να αλλάξει τη ροή των πραγμάτων - όταν δεν τα κατάφερναν οι άλλοι. Αλλά ο Βούκιτς δεν τραυματιζόταν κάθε τρεις και λίγο, και ήταν πάντα διαθέσιμος στον προπονητή του για να προσφέρει αυτά τα συγκεκριμένα πράγματα που ήθελε ο ΠΑΟΚ από αυτόν. Και σίγουρα ήταν game-changer - κάτι που σίγουρα δεν είναι ο Καντουρί.

Είναι απόλυτα λογικό αν κάποιος άλλος έχει διαφορετική άποψη.

ΥΓ: Και εγώ προσωπικά δεν είχα πάντα αυτή την άποψη. Ουσιαστικά τις τελευταίες μέρες και αναλύοντας όλα τα παραπάνω κατέληξα εδώ που κατέληξα. Στο χέρι (και στο πόδι) του ίδιου του Καντουρί είναι (και μακάρι) να μου την ξαναλλάξει.
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό fratz8 » Παρ 25 Οκτ 2019, 18:28

υποθετω το καλοκαιρι δεν εγινε η μεταγραφη του γιατι δε περασε τις ιατρικες εξετασεις στην ομαδα που ειχε παει.
η διοίκηση έκανε την παπια , προκειμενου να μη χασει σε αξια ο παικτης της .
fratz8
 
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Παρ 25 Οκτ 2019, 20:20

Παιχταρα μου εσυ, ζω για την μερα που δεν θα πιανεις τα γονατα σου μετα απο 5 λεπτα συμετοχης.
Συμετοχης? λεμε τωρα
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό wickerman » Παρ 25 Οκτ 2019, 20:44

Εντάξει αν σε πείραξε τόσο η λέξη μαλακία ανακαλώ. Αλλά το ο Kaddouri είναι ο καλύτερος παίχτης που έχω προπονήσει, εμένα προσωπικά δεν μου φαίνεται λογικό. Αν προσπαθούσε να του δώσει κίνητρο γιατί πίστευε πως δεν είχε καλύτερες εναλλακτικές λύσεις, καλά έκανε και το είπε, αυτό όμως δεν το κάνει λιγότερο παράλογο στο δικό μου μυαλό. Παίχτης που είναι περισσότερες μέρες έξω από βυσματία φαντάρο, δεν μπορεί να είναι ο καλύτερος παίχτης που έχει προπονήσει. Καλοί παίχτες είναι οι παίχτες στους οποίους μπορείς να βασιστείς πάντα. Να το έλεγε για τον Crespo(αυτόν που είδαμε στον ΠΑΟΚ τουλάχιστον, δεν έχω ιδέα τι γινόταν στις προηγούμενες ομάδες του) ή για τον Vieirinha, ακόμη και για τον Γιαννούλη που φαίνεται ότι το παιδί ξέρει πολλά κιλά μπάλα και σκυλιάζει σε κάθε φάση, θα έλεγα έχει απόλυτο δίκιο. Τέλος πάντων πολύ το αναλύσαμε. Μακάρι, όσο βρίσκεται στην ομάδα μας, να δώσει τον καλύτερό του εαυτό και να βοηθήσει να πάρουμε και τα επόμενα double.
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3476
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 26 Οκτ 2019, 14:48

Μεγάλο πρόβλημα οι τραυματισμοί όσο για το πάθος, θα με μείνει η προσπάθεια του πέρσι στην Τρίπολη να βγαίνει εκτός γραμμής μέσα στα χιόνια για να σώσει την μπάλα, την σώζει και νομίζω μετά βάλαμε γκολ.... :) :)

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Bobby_Mcgee » Σάβ 26 Οκτ 2019, 15:39

Γενικά με κάποιες ενέργειες του έχει συμβάλει να πάρουμε βαθμούς, π.χ Πανιώνιο το γκολ, στον άρη η ασσίστ, αλλά αυτό με τους τραυματισμούς δεν παλεύεται. Ο Abel θα χάσει την πίστη του σε αυτόν, όπως και ο Lucescu. Θυμάμαι ένα στιγμιότυπο της παρακάμερας σε ένα εντός έδρας, στον πρώτο ή από τους πρώτους αγώνες που ήταν αποστολή ο Καντουρί. Όταν τελείωσε ο αγώνας και, ενώ ο παίχτης δεν είχε πάρει λεπτό συμμετοχής, κινούνταν από τον πάγκο προς τα αποδυτήρια, ο μετρ της διαχείρισης προσωπικοτήτων Lucescu τον έπιασε και τον κοίταξε λες και του ζητούσε συγνώμη που δεν τον έβαλε και ο κατά τα άλλα συμπαθής Καντουρί ήταν χαμογελαστός και συγκαταβατικός. Όλοι περιμέναμε από αυτόν και πιο πολύ οι προπονητές, εξού και οι δηλώσεις Abel που ακόμη και αν δεν είναι αληθείς εξυπηρετούν το σκοπό τους. Η λογική λέει ότι τον Γενάρη, για να καρπωθεί και κάτι ο ΠΑΟΚ, μάλλον θα πουληθεί.
Άβαταρ μέλους
Bobby_Mcgee
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τρί 22 Οκτ 2019, 20:09

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 26 Οκτ 2019, 22:02

Ο στοχ μπηκε κ εδωσε ασίστ κατευθειαν και μοιραζε τρομερές μπαλιες. Ποιος καντουρι ρε
Dimg4
 

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό pxp920 » Κυρ 03 Νοέμ 2019, 23:24

Στην κορυφη της περιοχης σουταρουμε
Άβαταρ μέλους
pxp920
 
Δημοσιεύσεις: 2659
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 21:22
Τοποθεσία: New York, New York

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 03 Νοέμ 2019, 23:31

Μ@λακα το 95% του κόσμου σε μισεί

Σήμερα μπήκες μετά από τραυματισμό ( εντάξει όχι κάτι σπάνιο) και πέρα από τη φάση την οποία δεν τελείωσε σωστά έπαιξες πολύ καλά.
Ήσουν ένας από τους κύριους λόγους που αρχίσαμε να παίρνουμε μπάλες ψηλά γιατί ντούμπλαρες πολύ σωστά στα μαρκαρίσματα.
Αλλά στο υποσυνείδητο του κόσμου το όνομα σου είναι συνδυασμένο με την ξεφτίλα με την έστερσουντ.
Ελπίζω να αντικατασταθείς επάξια σύντομα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14496
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 03 Νοέμ 2019, 23:32

Καλός ήταν σήμερα

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 03 Νοέμ 2019, 23:37

Δεν είναι θέμα Έστερσουντ.
Μπαίνει σήμερα, του κάνουν ένα σκληρό μαρκάρισμα και είμαστε όλοι σίγουροι πως τραυματίστηκε και θα βγει.
Δεν μπορείς να βασιστείς πάνω του.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15516
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Grigorios_PAOK » Κυρ 03 Νοέμ 2019, 23:40

Πραγματικά καταλαβαίνω γιατί όλοι οι προπονητές ξεκινάνε από εσένα.... Σορλέν από το Μαροκο
ΠΑΟΚ πάνω από όλα!!!
Grigorios_PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1412
Εγγραφή: Τρί 27 Αύγ 2019, 02:01

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες