18. Δημήτρης Λημνιός

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 18. Δημήτρης Λημνιός

Δημοσίευσηαπό rainmaker » Δευτ 02 Σεπ 2019, 22:55

Θα μπορούσαν να ειπωθούν πολλά για τον κλασσικό Έλληνα παίκτη που είτε είναι απείθαρχο κωλοπαιδο ειτε του κατηχητικού.

Για να μη γενικεύουμε όμως ο Λημνιός νομίζω πρέπει να αποδεχθούμε πως δεν πρόκειται να γίνει ποτέ μοχλός επιθετικής ανάπτυξης και επιτυχίας για την ομάδα.

Είναι παίκτης που ακόμα και όταν περπατάει έχει σκυμμένο το κεφάλι και αυτό το χαρακτηριστικό για εξτρέμ σημαίνει ότι θα είναι πάντα ακίνδυνος.

Δεν έχει καθόλου τσαμπουκα και θράσος στο παιχνίδι του και δεν ξέρουμε καν αν μπορεί να σουτάρει!!! Δύο χρόνια τώρα στην ομάδα και δεν θυμάμαι ένα σουτ του εστω απ τα δέκα μέτρα!

Για τριπλα δε το συζηταμε καν.

Ως εκ τούτου νομίζω ότι παρόλα τα στραβά που έχει η ομάδα και τα λάθη του προπονητή, φαίνεται για ακόμα μια φορά πόσο σημαντικό ήταν να έρθουν ΠΟΙΟΤΙΚΑ εξτρέμ στις μεταγραφές.

Για την ώρα παίζουμε με τους ίδιους ακίνδυνους που είχαμε και πέρυσι.
Άβαταρ μέλους
rainmaker

Δημοσίευσηαπό Baiano » Δευτ 02 Σεπ 2019, 23:07

rainmaker έγραψε:Θα μπορούσαν να ειπωθούν πολλά για τον κλασσικό Έλληνα παίκτη που είτε είναι απείθαρχο κωλοπαιδο ειτε του κατηχητικού.

Για να μη γενικεύουμε όμως ο Λημνιός νομίζω πρέπει να αποδεχθούμε πως δεν πρόκειται να γίνει ποτέ μοχλός επιθετικής ανάπτυξης και επιτυχίας για την ομάδα.

Είναι παίκτης που ακόμα και όταν περπατάει έχει σκυμμένο το κεφάλι και αυτό το χαρακτηριστικό για εξτρέμ σημαίνει ότι θα είναι πάντα ακίνδυνος.

Δεν έχει καθόλου τσαμπουκα και θράσος στο παιχνίδι του και δεν ξέρουμε καν αν μπορεί να σουτάρει!!! Δύο χρόνια τώρα στην ομάδα και δεν θυμάμαι ένα σουτ του εστω απ τα δέκα μέτρα!

Για τριπλα δε το συζηταμε καν.

Ως εκ τούτου νομίζω ότι παρόλα τα στραβά που έχει η ομάδα και τα λάθη του προπονητή, φαίνεται για ακόμα μια φορά πόσο σημαντικό ήταν να έρθουν ΠΟΙΟΤΙΚΑ εξτρέμ στις μεταγραφές.

Για την ώρα παίζουμε με τους ίδιους ακίνδυνους που είχαμε και πέρυσι.

Αυτό ακριβώς! Ίσως αν τον δοκιμάζαμε σα μπακ σε παιχνίδια όπως της Κυριακής, να απέδιδε.
Όλα σας τα πρωταθλήματα, ένα δικό μας.
Άβαταρ μέλους
Baiano

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 03 Σεπ 2019, 00:56

εξαιρετικά στοιχεία αθλητικά, καλός τακτικά. ελλιπέστατος σε θέματα θράσους. για να ανέβεις επίπεδο πρέπει να διεκδικείς αυτό που οι άλλοι (ίσως και εσύ) λένε ότι δεν μπορείς.

υγ: με ορισμένες διαφωνίες αλλά κατα βάση συμφωνώ με το παραπάνω του rainmaker (στημένος είμαι να ξέρετε με πλήρωσε :mrgreen: )
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τρί 03 Σεπ 2019, 01:03

Ρε μάγκες, ΔΕΝ μπορείτε να μιλάτε απόλυτα για παίκτες στα 20-21. Μπορεί να σταματήσει την μπάλα στα 23, μπορεί στα 25 να παίζει πρεμιερ λιγκ.

Και αυτό ισχύει για οποιονδηποτε παίκτη, πόσο μάλλον για παίκτες του ΠΑΟΚ. Που στην τελική, για τα δικά μας παιδιά, κρατήστε μια ελπίδα πως μπορεί να γίνουν παίκτες επιπέδου.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Σε σκούτερ χωρίς κράνος
Άβαταρ μέλους
Napoli4

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 03 Σεπ 2019, 01:07

για να είμαι πιο ακριβής, θεωρώ ότι το ταλέντο το έχει.

το...mentality είναι που θέλει δουλειά αλλά όντως, στα 21 έχει δρόμο ακόμα.

Θράσος θέλει. φτάσε εκεί που δεν μπορείς κτλ κτλ :) :mrgreen:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 03 Σεπ 2019, 08:00

Napoli4 έγραψε:Ρε μάγκες, ΔΕΝ μπορείτε να μιλάτε απόλυτα για παίκτες στα 20-21. Μπορεί να σταματήσει την μπάλα στα 23, μπορεί στα 25 να παίζει πρεμιερ λιγκ.

Και αυτό ισχύει για οποιονδηποτε παίκτη, πόσο μάλλον για παίκτες του ΠΑΟΚ. Που στην τελική, για τα δικά μας παιδιά, κρατήστε μια ελπίδα πως μπορεί να γίνουν παίκτες επιπέδου.

Για σύγκρινέ τον με τον Γαϊτανίδη! Σου φαίνονται να έχουν την ίδια νοοτροπία; Το τι θα κάνει μετά από 2-4 χρόνια δεν το ξέρουμε, εμείς σχολιάζουμε αυτό που βλέπουμε. Σαφώς έχει χρόνο να βελτιωθεί, αλλά από την άλλη εδώ και 3 έτη που τον έχουμε δεν μου έχει δείξει σημάδια βελτίωσης.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τρί 03 Σεπ 2019, 12:25

Αποστολη συγκρίνεις τον Γαιτανιδη με τον Λημνιο, και τον Χατζηστραβο με τον Πέλκα, ενώ δεν έχουν επαγγελματική συμμετοχή...

Πίστεψέ με, έχω τεράστια πίστη στους παίκτες των ακαδημιών, και ελπίζω να γίνουν καλύτεροι από Λημνιο και Πέλκα, αλλά η πραγματικότητα είναι διαφορετική. Λημνιος και Πελκας είναι στην εθνική ανδρών, ενώ οι άλλοι παλεύουν για λίγα λεπτά στην superleague, είτε στον ΠΑΟΚ είτε δανεικοί σε καμία Λαμια.

Πέρα από αυτό όμως, το νόημα του ποστ μου είναι άλλο. Όπως εσύ πιστεύεις πως ο Χατζηστραβος θα γίνει παικταράς, ετσι κι εγώ έχω πίστη σε αυτόν και σε όλους τους παίκτες μας πως θα γίνουν παίκτες επιπέδου. Δε ζητάω να συμμεριστουν όλοι εδώ αυτήν την άποψη, αλλά τουλάχιστον να μην είναι απόλυτοι.

Κριτική να γίνεται, αλλά το "δε θα παίξει στο επιπέδο του ΠΑΟΚ ΠΟΤΕ" δείχνει αν μη τι άλλο μια εμπάθεια, ειδικά για έναν παίκτη στα 20-21, που έχει μεχρι τώρα μια πορεία που δεν έχει κάνεις άλλος Έλληνας στην ηλικία του.

Και συμφωνώ, πως ο ΠΑΟΚ αυτή τη στιγμή δεν πρέπει να έχει τον Λημνιο βασικό, αλλά έναν παικταρά στο δεξί εξτρέμ. Αλλά για αυτό δε φταίει ο Λημνιος. Δεν φτιάχνει αυτός το ροστερ. Αυτός είναι ένας παίκτης σε ηλικία που έχει δείξει κάποια πράγματα, και περιμένουμε να δείξει ακόμα περισσότερα στο μέλλον. Μέχρι τότε θέλει στήριξη και καλοπροεραιτη κριτική, όχι μηδενισμους.
Σε σκούτερ χωρίς κράνος
Άβαταρ μέλους
Napoli4

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 03 Σεπ 2019, 13:09

Συγκρίνω τους παίκτες Γαϊτανίδη και Λημνιό όπως τους είδα στους ίδιους φιλικούς αγώνες.
Το τι θα γίνει ο Χατζηστραβός και ο κάθε Χατζηστραβός (Λύρατζης, Γαϊτανίδης, Μπαλογιάννης, Μιχαηλίδης, Γκαργκαλατζίδης κλπ) δεν το ξέρει κανένας, γιατί εξαρτάται από τους ίδιους. Αυτό που λέμε βλέποντάς τους τώρα, είναι ότι έχουν τα φόντα να πάνε ψηλά, αν συνεχίσουν να δουλεύουν.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τρί 03 Σεπ 2019, 13:46

Δε διαφωνούμε σε αυτό Αποστολη.

Εγώ ρωτάω γιατί να μην έχουμε την ίδια πίστη στον Λημνιο που είναι μόλις 1-2 Χρόνια μεγαλύτερος...
Σε σκούτερ χωρίς κράνος
Άβαταρ μέλους
Napoli4

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 03 Σεπ 2019, 13:59

Την διαφορα στην εξελιξη ενος παικτη δεν την κανει η ηλικια αλλα τα παιχνιδια που εχει στα ποδια του και ο Λημνιος εχει ηδη πολλα.Δεν μαθαινεις μπαλα στα 21,εμπειρια και ψυχολογια παιρνεις μεσα απο τα παιχνιδια για να εφαρμοσεις οσα ηδη ξερεις και ο Λημνιος εχει γραψει πανω απο 70 χωρις ιδιαιτερη εξελιξη.
Κανω βουτιες σε βοθρο με εικονες,φουσκωνω τα βυζια μου με ορμονες.Θελω να γινω σαν αμερικανος,μου αρεσει στα κρυφα και ο Μητροπανος...
Άβαταρ μέλους
joshua

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 03 Σεπ 2019, 14:38

Με πρόλαβες.
Ο Λημνιός είναι μαζί μας για 3η χρονιά και ο άλλος για πρώτη προερχόμενος από την Κ19 και παρ' όλα αυτά άρπαξε την ευκαιρία από τα μαλλιά και σκόραρε τριπλάσια γκολ στα φιλικά.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τρί 03 Σεπ 2019, 14:39

Τίποτα στο ποδόσφαιρο δεν είναι σίγουρο. Τη διαφορά στην εξέλιξη, δεν την κάνει ούτε ΜΟΝΟ η ηλικία, ουτε μόνο οι συμμετοχές. Χίλιες δύο μεταβλητές παίζουν το ρόλο τους, και η ηλικία είναι από τις σημαντικότερες.

Δεν ξέρω τι τα γράφω. Να σταματήσει το κράξιμο δεν παίζει, ακόμα κι αν ο Λημνιος είναι θετικος φέτος. Να υπάρξει λίγο πίστη και υπομονή, ούτε αυτό παίζει, Κι ας είναι μόνο στα 20.

Το φορουμ απεφάνθη πως ο Λημνιος δεν κάνει.
Σε σκούτερ χωρίς κράνος
Άβαταρ μέλους
Napoli4

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 03 Σεπ 2019, 14:48

Ενα εξτρα προβλημα του Λημνιου ειναι πως οτι δεν κανει αυτος δεν το κανει και καποιος αλλος, για να ''κρυφτει'' η δικη του αδυναμια.Ο ΠΑΟΚ δεν εχει γενικα παικτες που να πατανε περιοχη.Αν ο Πελκας ειχε ουσια,αν το 8ρι μας πατουσε περιοχη,αν οι πλαγιοι απο την αλλη πλευρα εγραφαν νουμερα,τοτε θα φαινοταν υπερπολυτιμος.Οταν ολοι οι μεσοεπιθετικοι ειναι ναι μεν αλλα,η δικη του αδυναμια μεγενθυνεται.
Κανω βουτιες σε βοθρο με εικονες,φουσκωνω τα βυζια μου με ορμονες.Θελω να γινω σαν αμερικανος,μου αρεσει στα κρυφα και ο Μητροπανος...
Άβαταρ μέλους
joshua

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 03 Σεπ 2019, 17:06

Παρ' όλα αυτά πήρε κλήση για την Εθνική.
(θα με πεις εδώ κλήθηκε ο Κολοβός...)
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό CCCP » Πέμ 05 Σεπ 2019, 00:10

Δεν ειχα πολυ χρονο να γραψω αυτη τη βδομαδα και δεν ειμαι σιγουρος που να το γραψω αλλα θα το γραψω εδω. Ακουγωντας λιγο ραδιο απο δευτερα και μετα, βλεπω οτι με την πιεση που εχει ερθει στην ομαδα εχουν αρχισει να εμφανιζωνται και ακομα παραπανω γνωστα εμετικα φαινωμενα απο ΑΡΔ.

Οι 24 εχουν αρχισει καμπανια "ασπιδας" και προμοταρισματος των Ελληνων παικτων οπως συνηθως. Κατι το οποιο δεν θα με πειραζε αν γινωταν για ΟΛΟΥΣ τους παικτες της ομαδας.

Ναααα κλαψιμο για το αδικο κραψιμο που τρωει ο καημενος Πελκας, αλλα φυσικα το κραξιμο που τρωει ο Ζαμπα ουτε μας ενοχλει ουτε το θεωρουμε αδικο.

Απο την αλλη, κραξιμο και κοροιδεμα για τον Ζαμπα αλλα φυσικα κιχ για τον ανυπαρκτο Λημνιο ο οποιος συνεχεια απο την αρχη το καλοκαιριου σμπρωχνεται. το μονο σχολιο για τον Λημνιο της κυριακης ηταν "δε βοηθηθηκε απο τον Ματος".

Για μια ακομη φορα το βρισκω εμετικο αυτο που κανουν.

Και οχι τιποτα αλλο αλλα νιωθω ηδη σιγα σιγα να δημιουργειτε μεσα μου αντιπαθεια για τον Λημνιο ενω ποτε και με τιποτα δεν τον απαξιωσα. Οπως ειπα και για τις μεταγραφες, η ομαδα επρεπε να ενισχυθει για να στηριχθουν και αυτα τα παιδια. Μεχρι το τελος της χρονια τωρα θα τους εχουμε φαει ως παλτα ολους. Που να αρχισουν και ασχημα αποτελεσματα στο πρωταθλημα.
Άβαταρ μέλους
CCCP

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: painkiller4, SePuLtUrA_4_ και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler