5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό teo4giannitsa » Τρί 16 Απρ 2019, 13:07

Άμα ήθελε, αν θέλει θα στρώσει και τον μάνατζερ του. Διαφορετικά, θα τα πούμε με την έναρξη της μεταγραφικής περιόδου

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τζαλμόσκυλο
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
teo4giannitsa
 
Δημοσιεύσεις: 1708
Εγγραφή: Δευτ 18 Ιούλ 2011, 19:18

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 16 Απρ 2019, 13:19

Ο διπλασιασμός της αμοιβής (1.100.000) του είναι too much για μένα. Πού θα βρει περισσότερα; Στην Κίνα; Στην Αραβία; Ας πάει.
Δεν επιτρέπω να χαλάσει το κλίμα μέσα στην ομάδα. Αν πάρει αυτός περισσότερα λεφτά από το 1,1 που του πρότεινε η ΠΑΕ, τα ίδια θα ζητήσει μετά και ο Mauricio, και ο Matos, και ο Crespo (που σε αρκετούς αγώνες ήταν ανώτερος του Varela) και όλοι οι άλλοι.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 16 Απρ 2019, 13:45

Η ουσία βρίσκεται σε αυτό που λέει ο Γιαννιτσιώτης. Άμα θέλει να κλείσει την καριέρα του στην Τούμπα και τον ΠΑΟΚ, που δεν αμφισβητώ πως έχει δεθεί μαζί τους, θα συνετίσει τον τυπάκο, που πουλάει τρελίτσα. Είτε κάλλιστα μπορεί και να τον "στείλει". Είναι πολύ απλά τα πράγματα στην περίπτωσή του. Δεδομένης και της ηλικίας του. Αν έχει βρει πρόταση 1,5 και 2 μυρριων καθαρών αποδοχών, να πάει με την ευχή όλων μας. Αυτά τα χρήματα δε γίνεται να τα δώσει ο ΠΑΟΚ.
Τελευταία επεξεργασία από navigator11 και Τρί 16 Απρ 2019, 16:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 16 Απρ 2019, 14:08

Ας πάει στο καλό, πρόσφερε πολλά άλλα έχω την αίσθηση ότι εδώ και πολύ καιρό λειτουργεί εκβιαστικά.
Να τελειώσει η σεζόν και θα επανέλθω.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό skalon » Τρί 16 Απρ 2019, 16:04

obanebane έγραψε:Ας πάει στο καλό, πρόσφερε πολλά άλλα έχω την αίσθηση ότι εδώ και πολύ καιρό λειτουργεί εκβιαστικά.
Να τελειώσει η σεζόν και θα επανέλθω.

Συμφωνώ, εγκρίνω και επαυξάνω
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 17 Απρ 2019, 08:22

ινπαοκ

Σε συνέντευξη που φέρετε να έδωσε ο ατζέντης του Φερνάντο Βαρέλα σε ελληνική εφημερίδα είπε πως οι διαπραγματεύσεις με τον ΠΑΟΚ έχουν σταματήσει και δεν ξέρει αν και πότε θα ξανα ξεκινήσουν, ενώ σημείωσε πως έχει ήδη προσφορές από ομάδες του εξωτερικού.

Από το περιβάλλον του ποδοσφαιριστή πάντως δεν επιβεβαιώνονται όλα τα παραπάνω.

Το INPAOK επικοινώνησε με άτομα από το στενό περιβάλλον του Βαρέλα και η απάντηση που πήρε ήταν πως τη δεδομένη στιγμή υπάρχει προφορική συμφωνία με τον Δικέφαλο, που είχε επιτευχθεί πριν περίπου ένα μήνα.

Μάλιστα, ο Αντόνιο Τεσέιρα, ο ατζέντης του ποδοσφαιριστή αναμένεται το Σάββατο στην πόλη και σύμφωνα με πληροφορίες θα έχει συνάντηση με τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ, αναφορικά με το συμβόλαιο του Αφρικανού στόπερ.

Όσον αφορά τις… περίφημες προτάσεις, προς το παρών μέχρι στιγμής υπάρχει μόνο εκδήλωση ενδιαφέροντος και όχι κάτι πιο επίσημο.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό tsoupakampra » Τετ 17 Απρ 2019, 10:26

Ο παίκτης πρόσφερε παρά πολλά στην ομάδα,τον ευχαριστούμε υπερβολικά για αυτό αλλά για μένα αν ανανεώσει με αυτό το ποσό θα είναι τεράστια αδικία απέναντι στον Κρέσπο ο οποίος νομίζω φέτος είναι ανώτερος του συμπαίκτη του σε όλη την σεζόν
tsoupakampra
 
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Τετ 15 Ιαν 2014, 23:06

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό gaz » Τετ 17 Απρ 2019, 11:01

tsoupakampra έγραψε:Ο παίκτης πρόσφερε παρά πολλά στην ομάδα,τον ευχαριστούμε υπερβολικά για αυτό αλλά για μένα αν ανανεώσει με αυτό το ποσό θα είναι τεράστια αδικία απέναντι στον Κρέσπο ο οποίος νομίζω φέτος είναι ανώτερος του συμπαίκτη του σε όλη την σεζόν

ο κρέσπο φίλε γούσταρε να μείνει και έμεινε ανεξαρτήτως χρημάτων.λες να μην ήξερε για τον βαρέλα?
gaz
 
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Δευτ 08 Απρ 2019, 18:26

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό biriba427 » Κυρ 21 Απρ 2019, 21:27

Το βίντεο που τα σπας... Στα αποδυτήρια.... Στο 47.00 λεπτό του βιντεο της φιέστα... We play for 35 minutes... Είναι οργασμός... Ότι και αν κάνεις θα μείνεις στην καρδιά μου σαν το The beast...
Τελευταία επεξεργασία από biriba427 και Δευτ 22 Απρ 2019, 09:27, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
biriba427
 
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Πέμ 20 Αύγ 2009, 21:01

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 21 Απρ 2019, 21:29

Θα έρθει ο manager σου, λογικά αύριο, να συζητήσει για τις λεπτομέρειες της ανανέωσής σου. Ξέρω ότι εσύ έχεις συμφωνήσει προφορικά από τις γιορτές.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 22 Απρ 2019, 12:31

Έχω δει το mini movie 4-5 φορές. Έχω μείνει σοκαρισμένος δεν ήξερα αυτή την πλευρά του αθλητή Βαρέλα. Η σκηνή που χτυπάς το χέρι σου στο τραπέζι και φωνάζεις για 35 χρόνια ( όχι λεπτά όπως γράφηκε πιο πάνω ) είναι η απάντηση στο γιατί ο Ιβαν πρέπει να σου δώσει μια λευκή επιταγη.
Όσο και να μην είμαι αυτής της φιλοσοφίας καθώς θεωρώ ότι κανείς δεν είναι αναντικατάστατος, αυτό το πράγμα μέσα στα αποδυτήρια ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΜΕ ΛΕΦΤΑ.


Και για να ιντριγκάρω λίγο , δώστε λευκή επιταγή στο μαύρο κτήνος :lol: :lol: :lol:
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Δευτ 22 Απρ 2019, 12:52

ΑΡΓΧΗΓΟΣ.-
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7403
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Mauricio-8- » Δευτ 22 Απρ 2019, 12:53

Ρε ανανέωση χθες! Δεν πρέπει να χαθεί αυτός ο παίκτης! Δώστε τον και 1.5 τον χρόνο αν θέλει για μια 3ετια ακόμη θα είναι ο ηγέτης πίσω! Ανανεώστε τον ρε!
Άβαταρ μέλους
Mauricio-8-
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: Δευτ 24 Δεκ 2018, 13:16

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό constadine » Δευτ 22 Απρ 2019, 13:51

Φοβερή η σκηνή που χτυπάει το χέρι του στο τραπέζι μέσα στα αποδυτήρια .
Έβγαζε πάθος μέσα στο γήπεδο ,δεν ήξερα ότι το έβγαζε και στα αποδυτήρια .

Δεν είναι μικρός ,είναι 31,5 χρονών , αλλά είναι πολύ γυμνασμένος και σίγουρα έχει δυο (ίσως και τρία) ακόμα πολύ καλά χρόνια .
Είχα ένα προαίσθημα ότι θα στράβωνε η ανανέωσή του ,όπως και διαβάζουμε ότι στράβωσε .
Από δω και πέρα δεν ξέρω τι θα γίνει , ίσως η κατάκτηση του πρωταθλήματος μειώσει τις διαφορές με την πλευρά του παίκτη και βρεθεί λύση.
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2522
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Δευτ 22 Απρ 2019, 14:58

Κακά τα ψέματα, είναι πολυτέλεια να έχεις σε έναν οργανισμό, αθλητικό, επιχειρηματικό ή ό,τι άλλο, τόσο ΣΩΣΤΑ παθιασμένους εργαζομένους. Δεν είναι κάτι το οποίο βρίσκεται και "αγοράζεται" έτσι απλά. Μπορεί ανα στιγμές κάπου να έχω εκνευριστεί με το μάκρος που έχει λάβει το σήριαλ με τον Βαρέλα αλλά αυτή η πόρωση που βγάζει (δεν ξέρω αν του έχει βγει τόσο έντονα στον ΠΑΟΚ ή το έχει εμφανίσει σε όλες τις ομάδες που έχει παίξει) είναι κάτι που δε γίνεται να παραβλεφθεί. Αδυνατώ να φανταστώ ότι δε θα συνεχιστεί η πορεία του στον ΠΑΟΚ. Και ο ίδιος ξέρει πολύ καλά ότι αυτό που έχει βρει στον ΠΑΟΚ και τη Θεσσαλονίκη υπάρχει μια πιθανότητα στο εκατομμύριο να το πετύχει και αλλού. Τώρα, αν στο πλαίσιο της γενικότερης χαράς και ευδιαθεσίας, διεκδικήσει κάτι καλύτερο σε απολαβές, δεν μπορώ να το ξέρω. Απλά θέλω να τελειώσει η ιστορία, ανεξάρτητα από την κατάληξη, πριν τον τελικό κυπέλλου, μην πω και μέσα στη βδομάδα, ει δυνατόν.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες