21. Diego Biseswar

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό mike » Παρ 01 Ιούλ 2016, 06:51

paok87 έγραψε:Εμένα Κλέιτον μου φέρνει στη μούρη


κι εμένα μου τον θύμισε πολύ
αν έχει την αξία του (+ την επιπλέον ταχύτητα και νιότη) εγώ δεν θέλω κάτι παραπάνω

νάναι υγιής, καλό παλουκάρι και να πονέσει τα ασπρόμαυρα :pano:
Άβαταρ μέλους
mike
 
Δημοσιεύσεις: 907
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 14:25
Τοποθεσία: Ξάνθη

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Bagheera » Παρ 01 Ιούλ 2016, 07:16

Καλώς τον! Μακάρι να είσαι υγιής και να μας χαρίσεις μαγικές στιγμές.
Καιρός ν' αφήσουμε τους εγωισμούς και να κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας ...
Άβαταρ μέλους
Bagheera
 
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιουν 2015, 16:30

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Παρ 01 Ιούλ 2016, 08:06

Από όνομα σκίζεις.
Και Diego και Bisewar τι άλλο θες.
Από μπάλα δεν έχω ιδέα, εύχομαι τα καλύτερα.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Παρ 01 Ιούλ 2016, 15:15

sdna.gr έγραψε:«Με τον Μπίσεσβαρ ο ΠΑΟΚ βρήκε έναν νέο ηγέτη»!

1 Ιουλίου 2016, 16:04

Σωτήρης Μήλιος

Ο αρχισυντάκτης της τουρκικής εφημερίδας «Sabah», Mehmet Ozcan αναλύει για το SDNA τον Ντιέγκο Μπίσεσβαρ, παρουσιάζοντας τόσο τα καλά του, όσο και τα άσχημα του…

Στην Ολλανδία έμαθε μπάλα, εκεί καλουπώθηκε ως παίκτης, αλλά στην Τουρκία μορφοποιήθηκε οριστικά τόσο ως παίκτης, όσο και ως άνθρωπος. Ο Ντιέγκο Μπίσεσβαρ είναι ήδη παίκτης του ΠΑΟΚ, αλλά στην γειτονική χώρα ήδη τον νοσταλγούν, αφού άφησε το ποδοσφαιρικό στίγμα του. Ο αρχισυντάκτης της εφημερίδας Sabah, Mehmet Ozcan μπορεί να ασχολείται κατά κύριο λόγο με την Γαλατασαράι, ωστόσο βρήκε τον χρόνο να αναλύσει για τους αναγνώστες του SDNA, τον νέο μεσοεπιθετικό του ΠΑΟΚ, τόσο από την καλή, όσο και από την ανάποδη...

- Τι είναι αυτό που αφήνει ο Ντιέγκο Μπίσεσβαρ μετά από 4,5 χρόνια παρουσίας στο τουρκικό ποδόσφαιρο;

«Θα σου πω κάτι που ίσως δεν περιμένεις να ακούσεις. Ο Μπίσεσβαρ έμεινε 4,5 χρόνια στην Καϊσερίσπορ και αγαπήθηκε πολύ από τον κόσμο, αλλά και εντός της ομάδας. Έφυγε από την Καισάρεια ως αρχηγός του συλλόγου. Να ξέρεις ότι αυτό είναι πολύ σημαντικό και λέει πολλά πράγματα, αφού πολύ σπάνια κάποιος μη Τούρκος παίκτης παίρνει το περιβραχιόνιο σε μία ομάδα. Κι αυτό γιατί ο Μπίσεσβαρ είναι μία εξαίρεση στον κανόνα. Είναι ένα εξαιρετικό παιδί με ποιότητα. Όλοι τον αγαπούσαν εδώ. Οι προπονητές του, οι συμπαίκτες του, ο κόσμος. Αφήνει πίσω του λοιπόν καλές αναμνήσεις και αγάπη».

- Στον ΠΑΟΚ περιμένουν να δουν έναν ηγέτη. Ήταν τέτοιος στην Καϊσερίσπορ;

«Αν ρίξεις μία προσεκτική ματιά στους αριθμούς και στα στατιστικά, η Καϊσερίσπορ ήταν τα τελευταία δύο χρόνια η χειρότερη επιθετικά ομάδα. Ο πρώην τεχνικός της Τολουνάι Καφκάς ήταν λάτρης της άμυνας και των συντηρητικών τακτικών. Ωστόσο, ο Μπίσεσβαρ ξεχώριζε και συνέχισε να προσφέρει σε γκολ και ασίστ, μολονότι η ομάδα της Καισάρειας δεν είχε ένα καλό, σταθερό, αξιόπιστο σέντερ-φορ για να κάνει τη διαφορά. Αυτό έκανε τον Ντιέγκο ακόμα πιο υπεύθυνο μες το γήπεδο, όπου αναγκαζόταν να παίρνει ακόμα περισσότερες πρωτοβουλίες και να είναι ακόμα πιο ηγετικός στο γήπεδο».

- Τι είδους ποδόσφαιρο του ταιριάζει;

«Όπως είπα και πριν πολλές φορές στην Καϊσερίσπορ, ο Μπίσεσβαρ εγκλωβιζόταν στις αμυντικές τακτικές. Αν ο ΠΑΟΚ επιλέξει πιο επιθετική προσέγγιση στο παιχνίδι του, με κατοχή μπάλας και αρκετούς δημιουργικούς παίκτες, τότε ο Μπίσεσβαρ μπορεί να κάνει την διαφορά. Η ποιότητα του είναι αναμφισβήτητη και σε μία ομάδα πιο ποιοτική όπως ο ΠΑΟΚ μπορεί να ανεβάσει κατά πολύ τα προσωπικά του νούμερα. Είμαι σίγουρος ότι θα αποδειχθεί πολύ πιο χρήσιμος στην Ελλάδα από ότι στην Τουρκία».

- Ποιά είναι τα δυνατά σημεία στο παιχνίδι του;

«Μιλάμε για ένα παίκτη που όταν ξεκίνησε στην Ολλανδία είχε συγκρίσεις με τον Γουέσλι Σνάιντερ. Τόσο μεγάλο ταλέντο θεωρούνταν. Εδώ στην Τουρκία έδειξε πολλές φορές το γιατί και κέντρισε πολλές φορές το ενδιαφέρον των μεγάλων ομάδων. Θυμίζει πολύ δεκάρι παλιάς εποχής με όλα τα καλά και τα άσχημά του. Έχει εξαιρετικό κοντρόλ, σουτ ακριβείας ακόμα κι εκτός περιοχής, εκτελεί πολύ καλά στημένα, είναι ο παίκτης που θα πάρει την μπάλα σε δύσκολες ζώνες και φτιάξει κάτι καλό από το τίποτα. Στην Τουρκία έπαιζε σαν κλασικό δεκάρι, αφού η ομάδα στηριζόταν σε μεγάλο βαθμό πάνω του και του έδινε πολλές ελευθερίες στο γήπεδο.».

- Τότε αφού είναι τόσο καλός για ποιο λόγο δεν πήρε μεταγραφή σε κάποια top ομάδα της Τουρκίας;

«Εδώ ακριβώς ήθελα να καταλήξω. Δεν είναι ο πιο αθλητικός παίκτης στον κόσμο. Έχει πρόβλημα με το βάρος του, παίζει με παραπανίσια κιλά εδώ και χρόνια, αλλά είναι τόσο ποιοτικός που μπορεί και το κρύβει. Ωστόσο, αυτό ήταν ανασταλτικός παράγοντας για μία μεγάλη μεταγραφή. Ο Ντιέγκο έχει πρόβλημα όταν ο ρυθμός του αγώνα είναι πολύ γρήγορος. Εκεί μπορεί να χαθεί από το παιχνίδι.

Γι’ αυτό και πολλές φορές επιλέγει ο ίδιος έξυπνα να ρίξει το τέμπο για να μπορεί να έχει επίδραση στο παιχνίδι, κι αυτό δείχνει πόσο έξυπνος είναι. Αν είχε περισσότερα αθλητικά προσόντα και πρόσεχε περισσότερο το κορμί του είμαι σίγουρος ότι θα έπαιζε σε τοπ ομάδα της Ευρώπης. Πιστεύω πάντως ότι ο ΠΑΟΚ στο πρόσωπο του Ντιέγκο Μπίσεσβαρ βρήκε έναν νέο ηγέτη. Θα το δείτε αυτό. Είμαι σίγουρος…»
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 01 Ιούλ 2016, 15:27

Διαβάζοντας κι αυτά που έχει πει και ο βοηθός του Στέφενς όταν ήταν στον Π.Α.Ο.Κ., ο Τόνυ Λόκχοφ (??? αν θυμάμαι καλά το όνομα του) βγάζω το συμπέρασμα ότι ο παίχτης θέλει ειδική μεταχείριση, αλλά όχι σε στυλ Μπερμπάτοφ-φίρμας, μα το να του δ'ωσει ο Βλάντο να καταλάβει ότι τον έχει λογίσει σαν βασικό ατού της ομάδας γιατί πιστεύει πολύ σ αυτόν και τότε θα τα δώσει όλα για όλα!!! Έχω εμπιστοσύνη ΚΑΙ στον τομέα αυτό στον Βλάντο!!!!

Αν παράλληλα εμείς οι οπαδοί του δείξουμε εμπιστοσύνη, καλή διάθεση και θαυμασμό απ την αρχή, τότε πιστεύω ότι θα έχουμε κερδίσει ως ομάδα ένα πραγματικά πολύ χρήσιμο εργαλείο και (γιατί όχι?) έναν μελλοντικό αρχηγό μας, μέχρι να σταματήσει το ποδόσφαιρο σε 5-6 ή και περισσότερα χρόνια!!!

Ίδωμεν... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Παρ 01 Ιούλ 2016, 15:33

Δεν ξερω ας σχολιαστηκε.

Βρε θεουλη με ισοθερμικο μεσα απο το t-shirt προπονησης με 30+ βαθμους;

Εισαι πουλεν ρε παιδι μου.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7410
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 01 Ιούλ 2016, 15:34

Πιθανά υποχρεώθηκε για να χάσει κανένα περιττό κιλό... :oops: Είναι λίγο "τσουπωτός" αλήθεια... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Παρ 01 Ιούλ 2016, 15:35

Κορσές είναι για να κρύβει τις πατσές. :lol:
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Παρ 01 Ιούλ 2016, 15:38

Εχει νομιζω αυτο που ειχε και ο Γκαρσια, το στερνο του βγαινει αρκετα προς τα εξω και...τον παχαινει. Παντως και λιγα περιττα κιλακια να εχει, ξερουμε καλα οτι αυτοι μας πανε. Βλεπε Αντελινο. :D
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7410
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό zaffodb » Παρ 01 Ιούλ 2016, 15:40

Καλωσήρθες! Ελπίζουμε ότι θα συνεχίσεις την παράδοση των τσουπωτών που αναδεικνύονται στον μεγάλο ΠΑΟΚ. ;-)
Φτάσε όπου δεν μπορείς παιδί μου! Μην ντραπείς αν έπαιξες καλά κι έχασες... Να ντραπείς αν έπαιξες κακά και κέρδισες!
Άβαταρ μέλους
zaffodb
 
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: Δευτ 11 Μάιος 2009, 18:02

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 01 Ιούλ 2016, 15:57

DimitrisS έγραψε:Εχει νομιζω αυτο που ειχε και ο Γκαρσια, το στερνο του βγαινει αρκετα προς τα εξω και...τον παχαινει. Παντως και λιγα περιττα κιλακια να εχει, ξερουμε καλα οτι αυτοι μας πανε. Βλεπε Αντελινο. :D


Τουρσουν............... ;) :D
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 01 Ιούλ 2016, 16:08

Έκατσε τελικά η μπίλια και για το δεκάρι και έλαχε να ακούει στο όνομα Ντιέγκο.
(Ρε συ Μιχάλης τα παιδιά εδώ για άλλον Ντιέγκο φώναζαν. ..μπερδευτηκες )

Να πω ότι είμαι ενθουσιασμενος ψέματα θα πω.
Είχα μια ελπίδα ότι στη θέση 10 και στη θέση του φορ θα έρχοντανπαίκτες που θα ήταν ικανοί να αλλάξουν τις ισορροπίες από μόνοι τους.

Δυστυχώς ο φόβος πιστεύω να μείνουμε άλλη μια χρονιά χωρίς μεσοεπιθετικό τους οδήγησε να κλεισουν νωρίς το θεμα του δεκαριου

Εντάξει ο παίκτης δεν είναι κανένα λιμό και ξεκίνησε την καριέρα του ως μεγάλο ταλέντο (αλλά να πούμε και την αλήθεια στην Ολλανδία οι μισοί πιτσιρικάδες που προωθούνται μεγάλα ταλέντα θεωρούνται και διάδοχοι καποιου..) αλλά τον συνοδεύουν πολλά (αλλά)
Είναι δεκαρι-μεσοεπιθετικός αλλα δεν έχει την κάθετη πάσα και δεν Πολύ βγαίνει στο γκολ

Μπορεί να παίξει και εξτρέμ αλλα
Δεν έχει ούτε την ταχύτητα ούτε την αντοχή στην ταχύτητα ,ενώ αν χρειαστεί να δώσει βοήθειες αμυντικά αυτές θα είναι με τα μάτια ..
Και αν

Να πω την αλήθεια με τρόμαξε το γεγονός ότι περπατούσε περισσότερο και από τον μπερμπατοφ , τον θυμόμουν πολύ καλύτερο αθλητή.

Ας ελπίσουμε στον ΠΑΟΚ να μπορέσει να βγάλει αυτά που πίστευαν γι'αυτόν κάποτε
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό mbison » Παρ 01 Ιούλ 2016, 16:35

Loose 5 kg and good luck
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5164
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Παρ 01 Ιούλ 2016, 16:45

πρεπει παντως να στεγνωσει λιγο
τα εχει τα παχακια του
ειναι καλα τα ανατολιτικα, μην αρχισει εδω μονο τα πιτογυρα :lol:
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 01 Ιούλ 2016, 17:01

"Θα λιωσεις ρε π**στονεο :lol: Θα πήξεις "

Φουλ τρεξιμο στην προετοιμασια και θα ειναι κομπλε.
Και τα πιτογυρα ναι, να τα προσεξει.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29868
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες