21. Diego Biseswar

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 06 Οκτ 2019, 20:08

Ούτε καν τροχοπέδη, πλέον...
Χειρόφρενο και μάλιστα τραβηγμένο, σχεδόν μόνιμα, για την ομάδα...
Επειγόντως.........

Εικόνα
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Κυρ 06 Οκτ 2019, 20:41

Εντάξει, ντεφορμαρισμα περνάει εδώ κ 2-3 ματς ..αλλά λίγο κρατει κι εμείς. Δε χρειάζεται ανάθεμα κάθε βδομάδα σε έναν νέο παίχτη!
Ήδη σήμερα είχαμε στον πάγκο 5 παίχτες που πέρσυ ήταν ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟΙ!!!! Νιώθω κάποιες στιγμες ότι θα ικανοποιηθουμε μόνο αν γίνουν 11 ώστε μετά να πιάσουμε να σκισουμε τους φετεινους βασικούς!!!! :))))





Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό wickerman » Κυρ 06 Οκτ 2019, 20:45

Το αισθητήριο του κόσμου είναι σχεδόν αλάνθαστο. Όταν βλέπεις μαζικά σχόλια για τους ίδιους και τους ίδιους παίχτες συνεχώς από την αρχή της χρονιάς, τότε αυτοί οι συγκεκριμένοι παίχτες πρέπει να προβληματιστούν γιατί για να το λένε τόσα άτομα που βλέπουν χρόνια τόσο γενικά ποδόσφαιρο, όσο και συγκεκριμένα την ομάδα μας, κάτι θα κάνουν λάθος(οι συγκεκριμένοι παίχτες) και σίγουρα δεν θα θέλγουν με την απόδοσή τους. Εγώ ελάχιστες αρνητικές κριτικές θυμάμαι για την μισή και πάνω εντεκάδα. Γι΄αυτό τα γράφουμε εδώ στο φόρουμ που είναι σχεδόν απρόσωπο για να τα βγάλουμε από μέσα μας.

Μακάρι να έπαιζαν όλοι εξαιρετικά και το μόνο μας πρόβλημα να ήταν πως δεν ξέρουμε ποιον να πρωτοβάλουμε βασικό. Αλλά δεν νομίζω πως είναι έτσι τα πράγματα. Και πιστεύω πως οι περισσότεροι από εμάς δεν διαβάζουν κανέναν ΑΡΔ για να πεις ότι μας καθοδηγούν στην κριτική μας. Γράφουμε καθαρά αυτό που βλέπουμε ή αυτό που νομίζουμε πως βλέπουμε γιατί προφανώς κι οι περισσότεροι δεν έχουμε ασχοληθεί ποτέ με επαγγελματικό αθλητισμό και ποδόσφαιρο συγκεκριμένα.
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3438
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό gpap » Κυρ 06 Οκτ 2019, 20:55

Το λάθος δεν είναι του Μπίσε.
Όταν εδώ και δύο χρόνια, οι αντίπαλοι βλέπουν το παιχνίδι του, λογικό να τον μάθουν και να προσαρμόσουν το παιχνίδι πάνω τους.
Η λύση είναι να τον έχεις μέσα να τραβάει τους αντιπάλους πάνω του, και να κάνουν οι άλλοι παιχνίδι.
Σήμερα (Τρίπολη-ΠΑΟΚ 1-2), ο Μπίσε τραβούσε παίχτες πάνω του, αλλά δυστυχώς οι Μίσιτς και Αουγκούστο ήταν εκτός φόρμας.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 06 Οκτ 2019, 21:05

Ο Bise παίζει απόλυτα προβλέψιμα. Ούτε κακός ήταν σε σχέση με άλλους αγώνες. Απλά είναι κακός ανασταλτικά και είναι μέσα στις πρώτες αλλαγές του προπονητή.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89374
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Κυρ 06 Οκτ 2019, 21:22

Αν το αισθητήριο του κόσμου είναι αλάνθαστο τότε σήμερα πρέπει να κρεμαστεί αυτός που έβαλε βασικούς τους ΜΙΣΙΤΣ, ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ, ΛΗΜΝΙΟ, ΖΙΒΚΟΒΙΤΣ που το καλοκαίρι ήταν για Β' ΕΘΝΙΚΗ.

Ο ΠΑΟΚτσης απλά πλέον διψάει για αίμα. Από εποχή Μπαλάφα ειδικά κ έπειτα (πριν στηρίζαμε πολύ πριν αρχίσουμε κράξιμο) έχει ως χόμπι να κράζει τουλάχιστον 1-2 παίχτες όσο δεν πάει. Πλέον το νούμερο το έχουμε πάει κοντά στο ...11!

Άποψη μου.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 07 Οκτ 2019, 02:47

Ο Μπισε περναει ενα ντεφορμαρισμα. Μην τρελαθουμε παιχταρας ειναι και εχει αποδειξει πως απο το ενα ματς στο αλλο μπορει να σου παρει τους 3 βαθμους μονος του. Ας φανε παγκο κατι ζαμπαδες και καντουριδες για να μπουν επιτελους νεα προσωπα και μετα βλεπουμε για μπισε
Dimg4
 

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Quefor » Τρί 08 Οκτ 2019, 12:02

Ο τύπος είναι ξεκάθαρα παίχτης κινήτρου και ψυχολογίας. Ο ίδιος που με έβγαζε από τα ρούχα μου επειδή τον έβλεπα να περπατάει ενώ χάνουμε, έκανε (για άλλους λόγους προφανώς) γιο-γιο όλη την ομάδα του Άγιαξ μόνος του το καλοκαίρι. Απλά είναι ολίγον τι σοφτ και τρώει χοντρές ξενέρες όταν τον σαπίζουν στο ξύλο δυο και τρεις σε κάθε παιχνίδι, (καλή ώρα προχθές). Όταν όμως με μία του καλή ενέργεια σου παίρνει το παιχνίδι, γιατί να μην τον θέλεις μέσα?
Quefor
 
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: Παρ 19 Ιουν 2009, 20:02

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 08 Οκτ 2019, 12:53

Καλός, χρυσός, ποιοτικός, μαέστρος. Δεκτά όλα. Αλλά, όταν, για τον όποιο λόγο, δεν είναι σε ιδιαίτερο μουντ για ποδόσφαιρο, εμένα τουλάχιστον, με εκνευρίζει η νοοτροπία του. Και γενικά η λογική του ως προς το ποδόσφαιρο δε με ενθουσιάζει. Δεν τον κατηγορώ, εννοείται, τον άνθρωπο. Η δική του νοοτροπία, τύπου "οκ, για ποδόσφαιρο πρόκειται, μην του δίνουμε και μεγαλύτερες διαστάσεις από ό,τι πρέπει" είναι πιο υγιής σίγουρα από τη δική μου οπτική. Αλλά προτιμώ πιο ... πολεμικές λογικές σαν του ΑΡΧΗΓΟΥ.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό gk.box16 » Τρί 08 Οκτ 2019, 17:47

Besuch 2 έγραψε:Αν το αισθητήριο του κόσμου είναι αλάνθαστο τότε σήμερα πρέπει να κρεμαστεί αυτός που έβαλε βασικούς τους ΜΙΣΙΤΣ, ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ, ΛΗΜΝΙΟ, ΖΙΒΚΟΒΙΤΣ που το καλοκαίρι ήταν για Β' ΕΘΝΙΚΗ.

Ο ΠΑΟΚτσης απλά πλέον διψάει για αίμα. Από εποχή Μπαλάφα ειδικά κ έπειτα (πριν στηρίζαμε πολύ πριν αρχίσουμε κράξιμο) έχει ως χόμπι να κράζει τουλάχιστον 1-2 παίχτες όσο δεν πάει. Πλέον το νούμερο το έχουμε πάει κοντά στο ...11!

Άποψη μου.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Από τον Ζαφειρίου ξεκίνησε φίλος.
Άβαταρ μέλους
gk.box16
 
Δημοσιεύσεις: 889
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 20:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό stanilas14 » Κυρ 20 Οκτ 2019, 19:31

απο αυγουστο παιζουμε με 10, παγκο.
stanilas14
 
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Σάβ 27 Ιούλ 2019, 18:15

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 20 Οκτ 2019, 19:36

Με διαφορά πάλι ο χειρότερος της ομάδας
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό seaman » Κυρ 20 Οκτ 2019, 19:48

Έχασα και τον ξερόλα με την πάρτη σου. Σε είχα από σήμερα πάγκο άνευ συμμετοχής. Τεμπελιάζεις, μουρμουράς και κάνει μπαμ ότι βαριέσαι. Προσπαθώ να βρω το γιατί και δεν είναι καθόλου εύκολο.
Λες και διαβάζεις γράφω, αλλά προσπάθησε λίγο...
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Athens » Κυρ 20 Οκτ 2019, 19:54

σιγα ρε παικταρα, θα σκισεις κανα καλσον...
σιγουρα ειναι παικτουρα αλλα θα συμφωνησω οτι χρειαζεται παγκο
Άβαταρ μέλους
Athens
 
Δημοσιεύσεις: 4517
Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 21:25

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 20 Οκτ 2019, 19:59

Μέτριος σήμερα, αλλά η κίνησή σου και η σέντρα σου στη φάση του δοκαριού έδειξε πώς πρέπει να παίζει ένα εξτρέμ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89374
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες