5. Δημήτρης Χατζηισαΐας

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 5. Δημήτρης Χατζηισαΐας

Δημοσίευσηαπό seaman » Πέμ 21 Ιουν 2018, 23:09

Aς περιμένει μια χρονιά να πάρει τη θέση του Στέλιου. Δε νομίζω όμως ότι είναι και δεν πρέπει να είναι, αυτές οι βλέψεις για ένα παιδί που μπορεί και αξίζει να έχει καλύτερη καριέρα αν το παλέψει. Δεν είναι πια ο πιτσιρικάς που πρέπει να πάρει παιχνίδια. Πλέον οφείλει να πρωταγωνιστήσει. Δεν ξέρω αν θα του επέκτεινα το συμβόλαιο (αν το επιθυμούσε και ο ίδιος) ή απλά θα τον πουλούσα.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: 5. Δημήτρης Χατζηισαΐας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 21 Ιουν 2018, 23:29

paokathens έγραψε:Άλλη μια καλή χρονιά για τον καημένο Δημητράκη άλλη μια πίκρα από την ομάδα. Κρίμα και είναι και παοκτσακι. Δεν πειράζει μητσαρα θα βρεις αλλού :)

Ίσως για τον παίχτη υπάρχει "διοικητική αποστροφή", λόγω της απόφασης του να μην πάει δανεικός στην Στεάουα, ως αντάλλαγμα για την μεταγραφή Βαρέλα, η οποία καθυστέρησε πολύ με αφορμή αυτήν την μη μετακίνηση του...

Επίσης, άλλη μια μεταγραφή του Άρνεσεν που "πάει κουβά"...Άιντε με το παλτό τον Δανό, εμείς ξέρουμε καλύτερα...
Ας τον πουλήσουν τελικά κι ας μην τον τυρανάνε τζάμπα σαν τον Κάτσε...Καλή συνέχεια να έχει όπου κι αν πάει...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 5. Δημήτρης Χατζηισαΐας

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Πέμ 21 Ιουν 2018, 23:33

26 κλείνει τον Σεπ που μας έρχεται και λήγει το συμβόλαιο του δεν περιμένει να κλείσαι να κρεμάσει τα παππούτσια ο Στελλάρας του χρόνου θέλει να παίζει βασικός.

Επομένως τα βρήκε και με Lucesku φεύγει αποχαιρετάει την ομάδα απλά ψάχνει ομάδα για δανεισμό μην ζητάει και αποζημείωση αν τον αφήναμε ελεύθερο γιατί λήγει σε 1 χρόνο το συμβόλαιο 2019.

Άρα ας πληρώσουν και την ερχόμενη περίοδο που θα αγωνιστεί το συμβόλαιο του μην δίνουμε και αποζημειώσης.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: 5. Δημήτρης Χατζηισαΐας

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 22 Ιουν 2018, 09:34

goran 64 έγραψε:
paokathens έγραψε:Άλλη μια καλή χρονιά για τον καημένο Δημητράκη άλλη μια πίκρα από την ομάδα. Κρίμα και είναι και παοκτσακι. Δεν πειράζει μητσαρα θα βρεις αλλού :)

Ίσως για τον παίχτη υπάρχει "διοικητική αποστροφή", λόγω της απόφασης του να μην πάει δανεικός στην Στεάουα, ως αντάλλαγμα για την μεταγραφή Βαρέλα, η οποία καθυστέρησε πολύ με αφορμή αυτήν την μη μετακίνηση του...

Επίσης, άλλη μια μεταγραφή του Άρνεσεν που "πάει κουβά"...Άιντε με το παλτό τον Δανό, εμείς ξέρουμε καλύτερα...
Ας τον πουλήσουν τελικά κι ας μην τον τυρανάνε τζάμπα σαν τον Κάτσε...Καλή συνέχεια να έχει όπου κι αν πάει...

Δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να είπε ο χατζη ότι δεν θέλει να φύγει ειδικά για το εξωτερικό γιατί έχει τον πατέρα του βαριά άρρωστο και η ΠΑΕ να του το κρατάει.

Επίσης ήταν προσωπική επιλογή του βεζυρτζη, δεν είχε καμία ανάμειξη ο αρνεσεν στη μεταγραφή του
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: 5. Δημήτρης Χατζηισαΐας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 22 Ιουν 2018, 10:08

Εγώ έγραψα ένα γεγονός κι εσύ μια πιθανή αιτία του, την οποία δεν εξετάζω καν γι αυτό που πιθανολογώ ("ίσως")...

Όσο για το τίνος μεταγραφή-προσωπική επιλογή ήταν ο Χατζηψηλέας, θυμίζω ότι ακόμα είχαμε Τ.Δ. Άρνεσεν και με Τ.Δ. Άρνεσεν, δύσκολα να υπήρχαν μεταγραφές-προσωπικές επιλογές άλλων...Αλλιώς ίσως ήταν ακόμα σε μας... :ugeek:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 5. Δημήτρης Χατζηισαΐας

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 22 Ιουν 2018, 10:09

Παιδια ακουσα εγω τον χατζη τελος περιοδου σε ραδιο της αθηνας να λεει"προτεραιοτητα μου ειναι το εξωτερικο,αλλα εχω ενα χρονο ακομα συμβολαιο με τον ΠΑΟΚ"
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 5. Δημήτρης Χατζηισαΐας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 22 Ιουν 2018, 10:20

Φυσιολογικότατη την βρίσκω την δήλωση του sourme, όταν (γνωρίζοντας ο ίδιος πολλά παραπάνω από εμάς) έχει δει ότι η ομάδα, για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, προτίμησε να κρατήσει τον Πούγγουρα στο ρόστερ κι όχι αυτόν...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 5. Δημήτρης Χατζηισαΐας

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 22 Ιουν 2018, 10:29

Γκοραν αυτο που λες ειναι αστοχο.
Ο πουγγουρας δεν προτιμηθηκε να μεινει γιατι ειναι πιο ετοιμος,απλα μαλλον γιατι μπορει να μεινει στον παγκο και να παιξει δυο ματς στο κυπελλο.

Ο ΠΑΟΚ του ειχε κανει την προταση να παει στεαουα και να ερθει να διεκδικησει τη θεση του ως βασικος.για διαφορους λογους δεν προχωρησε.

Αρα υπαρχει μια αλυσιδα γεγονοτων που ισως δειχνουν κατι.

Επισης νομιζω το χειμωνα ο πουγγουρας δεχθηκε να παει δανεικος σε μια ομαδα,που το ονομα της δεν ειναι και τοσο μεγαλο.

Αντιστοιχα και οι κιτσιου χαρισης δεχθηκαν περυσι να πανε δανεικοι στο βελγιο.
Γενικα μη βγαζουμε στη σεντρα παντα τον κακο ΠΑΟΚ.
Λαθη γινονται και παντα θα γινονται,αλλα ο ΠΑΟΚ σε πληρωνει.
Αυτο δε σημαινει οτι θα μαμησει κιολας,αλλα η στεαουα δε νομιζω οτι ηταν υππτιμηση για τον χατζη.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 5. Δημήτρης Χατζηισαΐας

Δημοσίευσηαπό Χρήστος ο τρίποντος » Παρ 22 Ιουν 2018, 10:51

Με τον Χατζηισαΐα δεν ξέρω τι παίζει ακριβώς...
Υποπτεύομαι πρόβλημα συμπεριφοράς στα αποδυτήρια γιατί δεν τον υπολόγιζε ούτε ο Ίβιτς πράγμα που μου έκανε εντύπωση. Αλλιώς πραγματικά δεν τους αρέσει τόσο σαν στόπερ.
Αν δεν ειναι τοσο καλός για την ομάδα, δεν υπάρχει και λόγος να τον κρατάμε. Ας πάει για πώληση ή δανεισμό εξωτερικό να γουστάρει κι αυτός
Χρήστος ο τρίποντος
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Τετ 27 Ιούλ 2016, 18:33

Re: 5. Δημήτρης Χατζηισαΐας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 22 Ιουν 2018, 10:55

Μα το ίδιο πράγμα λέμε ρε sourme...Ποιος είπε ότι "φταίει ο κακός ο Π.Α.Ο.Κ." και "τον έβγαλε στην σέντρα" κιόλας?
Οι παίχτες που έρχονται πλέον στον Π.Α.Ο.Κ., πρέπει να έχουν κατά νου ότι είναι υποχρεωμένοι να διασφαλίζουν τα συμφέροντα του Π.Α.Ο.Κ., είτε παίζοντας, είτε μην παίζοντας στην ομάδα, πάντα αναλόγως των προσόντων τους...
Γι αυτό πληρώνονται και αυτό οφείλουν να κάνουν...Αν κάποιοι δεν το καταλαβαίνουν, απλά, πρέπει να φεύγουν...
Το να μένουν όμως, δημιουργώντας σούσουρα στον κόσμο, μέσω των υποστηρικτών τους ΑΡΔ, το βρίσκω λάθος!!!!
Θέλει να φύγει το παλικάρι, επειδή θέλει να παίζει? Ε ας το δώσουν να τελειώνουμε...Αφού όταν τον πήραμε υπολογιζόταν για βασικός και μετά άλλαξαν τα κόζια κι αυτός βασικός συνεχίζει να θέλει να είναι, τι να γίνει?

Μάλλον δεν είχα γίνει κατανοητός, αλλά άστοχο δεν με βρίσκω πουθενά, μιας και κατέθεσα την άποψη μου...
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Παρ 22 Ιουν 2018, 11:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 5. Δημήτρης Χατζηισαΐας

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 22 Ιουν 2018, 10:59

goran 64 έγραψε:Εγώ έγραψα ένα γεγονός κι εσύ μια πιθανή αιτία του, την οποία δεν εξετάζω καν γι αυτό που πιθανολογώ ("ίσως")...

Όσο για το τίνος μεταγραφή-προσωπική επιλογή ήταν ο Χατζηψηλέας, θυμίζω ότι ακόμα είχαμε Τ.Δ. Άρνεσεν και με Τ.Δ. Άρνεσεν, δύσκολα να υπήρχαν μεταγραφές-προσωπικές επιλογές άλλων...Αλλιώς ίσως ήταν ακόμα σε μας... :ugeek:

Οκ ότι πεις ( όπως πάντα)
Ο ΠΑΟΚ του το κρατάει μανιάτικο.

Όσο για το ποιος ήταν τ.δ όταν ήρθε ο ψηλός,μόνο στα χαρτιά ήταν πλέον ο αρνεσεν από τη στιγμή που άρχισε να ξεσκονιζει τα συμβόλαια ο βεζυρτζης.

Υγ αυτό το τελευταίο που έγραψες στον σουρμε είναι ο ορισμός του σκλαβου-ποδοσφαιριστη
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: 5. Δημήτρης Χατζηισαΐας

Δημοσίευσηαπό axristeas » Παρ 22 Ιουν 2018, 11:00

goran 64 έγραψε:Εγώ έγραψα ένα γεγονός κι εσύ μια πιθανή αιτία του, την οποία δεν εξετάζω καν γι αυτό που πιθανολογώ ("ίσως")...

Όσο για το τίνος μεταγραφή-προσωπική επιλογή ήταν ο Χατζηψηλέας, θυμίζω ότι ακόμα είχαμε Τ.Δ. Άρνεσεν και με Τ.Δ. Άρνεσεν, δύσκολα να υπήρχαν μεταγραφές-προσωπικές επιλογές άλλων...Αλλιώς ίσως ήταν ακόμα σε μας... :ugeek:


Ο χατζησαιας ειχε τη σφραγιδα του Βεζυρτζη 100%,απο το γεναρη ο αρνεσεν ειχε παραμεριστει
Άβαταρ μέλους
axristeas
 
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: Τρί 09 Αύγ 2016, 17:54

Re: 5. Δημήτρης Χατζηισαΐας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 22 Ιουν 2018, 11:18

Βρε despe, άσε την ειρωνεία και τους "υπολογισμούς" (sic) για το πότε ήταν και δεν ήταν ο Άρνεσεν ΤΔ...
Με γεγονότα μιλάμε εδώ...Αν θέλω να κάνω κι εγώ εικασίες, μπορώ να κάνω πάρα πολλές, όπως για παράδειγμα: "Αν ισχύει αυτό που λες, δεν βλέπω τον λόγο να αποχώρησαν και οι δύο, σχεδόν την ίδια χρονική στιγμή!"...
Γεγονός είναι λοιπόν ότι ο Άρνεσεν έφυγε Φλεβάρη μήνα και ανέλαβε ο Μίχελ και όχι ο "παραιτηθείς" κυρ Νίκος!!!!

Όσο για τον "σκλάβο ποδοσφαιριστή" που λες, καλύτερα να αρχίσουμε να το συνηθίζουμε, όσο υπάρχει ξεκάθαρα μια σχετική διοικητική αδυναμία (sic) στο θέμα ξεκαθαρίσματος του ρόστερ και μαζεύουμε παίχτες που δεν παίζουν!
Αν έρχονται ποδοσφαιριστές και είτε λόγω άστοχης αρχικής επιλογής, είτε αλλαγής προπονητή, είτε διαφοροποίησης άλλων δεδομένων (π.χ. Τ.Δ.), τελικά φτάνουν να μην παίζουν, αλλά, παρ όλα αυτά συνεχίζουν να μένουν σε ένα υπέρογκο ρόστερ, τότε, ρεαλιστικά, αποτελούν μόνο "περιουσιακά στοιχεία" της ομάδας, που είναι και πιο sic...
Τα οποία πιστεύω ότι προσπαθεί η ομάδα να "εκμεταλλευτεί" με τον καλύτερο (πρωταρχικά γι αυτήν) τρόπο...
Τέτοιο ακριβώς δεν είναι σήμερα για τον Π.Α.Ο.Κ. ο Χατζηψηλέας ή κάνω κάπου λάθος? "Σκλάβο" όμως δεν τον λες, καθώς υπάρχουν υπογεγραμμένα συμβόλαια, με όρους, δεσμεύσεις, κ.τ.λ., τα οποία εμείς δεν γνωρίζουμε!!!!

Δεν είναι μεν καθόλου εύκολο για τον οργανισμό Π.Α.Ο.Κ. να πείσει οποιονδήποτε επαγγελματία ποδοσφαιριστή να έρθει στην ομάδα για back up (το είδαμε και φέτος με τον 36άχρονο SRN4 και με τον Πούκι και τον Κόντε), αλλά δεν είναι και καθόλου "ευχάριστο" (και για τις δύο πλευρές φυσικά, ποδοσφαιριστή και ομάδας) να κρατάει τόσους πολλούς παίχτες μεταξύ πάγκου-κερκίδας-προπονήσεων, ατομικών ή με την 2η ομάδα-δανεισμού και αυτό είναι ένα θέμα που (έχω την προσωπική άποψη ότι) πάει "στραβά" και πρέπει να το "ισιώσουμε" κάπως, συν τω χρόνω...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 5. Δημήτρης Χατζηισαΐας

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 22 Ιουν 2018, 11:46

Ρε συ Γκόραν μου μιλάς για γεγονότα και εικαστικές την ώρα που το όλο θέμα ξεκινάει από την πρόταση σου που αρχίζει με την λέξη ίσως ( Ίσως για τον παίχτη υπάρχει "διοικητική αποστροφή").

Τώρα το ποιος τον έφερε τον Δημήτρη στην ομάδα το ξέρουν όλοι. Εσύ αν θες πίστευε τα δικά σου... δικαίωμα σου είναι άλλωστε.

Δεν περίμενα από κάποιον με τις αντιστασιακές απόψεις σαν τις δικές σου να αφήνει να εννοηθεί και να υποστηρίζει κι όλας ότι ένας ποδοσφαιριστής μετά την υπογραφή συμβολαίου με μια ομάδα είναι δούλος της.

Ο αθλητής υπογράφει μια σύμβαση και με αυτήν υποχρεούται να υπακούει σε συγκεκριμένους κανόνες,όπως και η άλλη συμβαλλόμενη μεριά.
Μέσα σ' αυτούς τους όρους σίγουρα δεν είναι το να εξυπηρετήσει την ομάδα με το να πάει δανεικός πχ κάπου ή να αποδεχτεί οποιαδήποτε προσφορά αγοράς από αλλη ομάδα.
Αυτά τα κάνουν κάποιοι άλλοι που τους κατακρίνουμε.
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: 5. Δημήτρης Χατζηισαΐας

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 22 Ιουν 2018, 11:48

Εγω λεω μα τον πουλήσουμε για να μη μαλώνετε
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες