10. Δημήτρης Πέλκας

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 10. Δημήτρης Πέλκας

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 00:16

Χτες ήταν αξιοπρεπής η παρουσία του. Ουδεμία σχέση με τον άχρωμο Πέλκα των 2 προηγούμενων αγώνων πρωταθλήματος. Είχε σφυγμό. Ένταση. Κυνήγησε, έτρεξε, πήρε πρωτοβουλία στο πρώτο γκολ. Βέβαια, ξαναέχασε γκολ. Και με τελείωμα ... αποτελείωμα. Τουλάχιστον δε στοίχισε. Τον χρειαζόμαστε, εννοείται, πολύ πιο ουσιαστικό. Αλλά έδειξε σημάδια βελτίωσης. Κέρδος και αυτό.
"Το τσίρκο που 'χω στήσει, το υπόγειο μαγαζί
βουλιάζει και με παίρνει κι εμένανε μαζί.
Βουτάω το μαύρο χιούμορ σε έγχρωμη οπή
και δάχτυλο Κυρίου μου γνέφει σιωπή."
Άβαταρ μέλους
navigator11

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 15 Σεπ 2019, 00:38

Μπράβο
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 15 Σεπ 2019, 01:03

Δύο κιτρινομαυρες κυρίες περιμένουν,βάλτο ρε αγόρι μου.
Εγώ πάντως λίγα ψιλά θα τα ρίξω,anytime Pelkas, την Κυριακή.
Άβαταρ μέλους
obanebane

Δημοσίευσηαπό pk77 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 07:17

kos έγραψε:Υπάρχουν και ισορροπίες που πρέπει να κρατηθούν, υπάρχουν και αποδυτήρια. Το βγάζει σε κάθε ματς αλλαγή, να του πάρει και τα στημένα να του ρίξει και άλλο την ψυχολογία?

Αν το σκεφτοταν ετσι (που πιθανοτατα δεν το κανει) θα έπρεπε σήμερα να ξεκινησουν σιγουρα ο Ινγκασον ( τραυματιας Βαρελα, σε κακο φεγγάρι και ο ίδιος δεν πηγε εθνικη για να μεινει με την ομαδα), Σβιντερσκι και ζίβκοβιτς .
Η διαχειριση του κόουτς μέχρι τώρα δείχνει κακή και μονο το γεγονός ότι οι αλλαγες είναι οι ίδιοι παίκτες στο ίδιο χρονικό σημειο ( γιατι δεν τραβανε ή κουράστηκαν οι βασικοι) δείχνει μια εμμονη , έλλειψη προσαρμοστικότητας, πες το όπως θέλεις.
pk77

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 15 Σεπ 2019, 10:12

renegade έγραψε:Μακάρι να παίζει έτσι πάντα και ας χάνει από ένα τέτοιο σε κάθε αγώνα.

Σε 7 αγώνες έχει στοιχήσει στην ομάδα αλλά και στα νούμερα του 5 εύκολα γκολ.
Άβαταρ μέλους
john4serres

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 15 Σεπ 2019, 10:40

Δυστυχώς έχει στοιχίσει (μαζί με άλλους παράγοντες) και την πρόκριση κόντρα στον Άγιαξ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ » Κυρ 15 Σεπ 2019, 13:20

Όσα αδέρφια συμβιβάζονται με ανάλογες αποδόσεις, όχι μόνο του πελκα αλλά οποιουδήποτε, είτε ποδοσφαιριστη, είτε μέλους του τεχνικού team, προφανώς δεν έχουν τις ίδιες απαιτήσεις από τον ΠΑΟΚ σε σχέση με όσους κάνουν κριτική.

Επειδή προσωπικά θέλω τον ΠΑΟΚ να μεγαλουργει, μέτριες εμφανίσεις στη χάση και τη φέξη από άτομα που έχουν πάρει περισσότερες ευκαιρίες από όσες αξίζουν, δε μου είναι αποδεκτές.
''...Νυν Υπέρ πάντων ο αγών.''
Άβαταρ μέλους
ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ

Δημοσίευσηαπό back in black » Κυρ 15 Σεπ 2019, 13:26

Ο Πέλκας δεν ειναι αυτο που θέλουμε οι περισσοτεροι, απο την άλλη δεν ειναι ο χειροτερος αυτου , του τωρινου, ΠΑΟΚ για να τον κοπανάμε ασυστολα, χθες ειδικά ηταν καλος, και ας πεταξε στα πτηνα την ευκαιρεια, έτρεξε, πιεσε, συνδεσε χαφ με επιθεση, γέμισε το χώρο του, έδωσε ασιστ.
The game is about glory
Άβαταρ μέλους
back in black

Δημοσίευσηαπό paoki_ » Κυρ 15 Σεπ 2019, 13:52

Πελκα ακουσε με και θα παρεις μεταγραφη πολλών μιλλιονς. Αντι να στελνεις τα μακρινα σουτ στο κεντρο της εστιας και τα κοντινα στις γωνιες κανε το αντιθετο! :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
paoki_

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Κυρ 15 Σεπ 2019, 13:54

ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ έγραψε:Όσα αδέρφια συμβιβάζονται με ανάλογες αποδόσεις, όχι μόνο του πελκα αλλά οποιουδήποτε, είτε ποδοσφαιριστη, είτε μέλους του τεχνικού team, προφανώς δεν έχουν τις ίδιες απαιτήσεις από τον ΠΑΟΚ σε σχέση με όσους κάνουν κριτική.

Επειδή προσωπικά θέλω τον ΠΑΟΚ να μεγαλουργει, μέτριες εμφανίσεις στη χάση και τη φέξη από άτομα που έχουν πάρει περισσότερες ευκαιρίες από όσες αξίζουν, δε μου είναι αποδεκτές.

Αληθεια λες
Άβαταρ μέλους
paok re niamou

Δημοσίευσηαπό jibbie » Κυρ 15 Σεπ 2019, 13:57

navigator11 έγραψε:Χτες ήταν αξιοπρεπής η παρουσία του. Ουδεμία σχέση με τον άχρωμο Πέλκα των 2 προηγούμενων αγώνων πρωταθλήματος. Είχε σφυγμό. Ένταση. Κυνήγησε, έτρεξε, πήρε πρωτοβουλία στο πρώτο γκολ. Βέβαια, ξαναέχασε γκολ. Και με τελείωμα ... αποτελείωμα. Τουλάχιστον δε στοίχισε. Τον χρειαζόμαστε, εννοείται, πολύ πιο ουσιαστικό. Αλλά έδειξε σημάδια βελτίωσης. Κέρδος και αυτό.

obanebane έγραψε:Δύο κιτρινομαυρες κυρίες περιμένουν,βάλτο ρε αγόρι μου.
Εγώ πάντως λίγα ψιλά θα τα ρίξω,anytime Pelkas, την Κυριακή.
Άβαταρ μέλους
jibbie

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 20:40

Εγω που θεωρω πως ειναι υπερτιμημενος, χθες μου αρεσε γιατι δεν ηταν αυτο το ανουσιο πανω κατω των τελευταιων αγωνων. Βεβαια τα χαλασε με το πλασε στα περιστερια...
"ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΒΑΝ"
Άβαταρ μέλους
Dimg4

Δημοσίευσηαπό invincible » Κυρ 15 Σεπ 2019, 20:42

Ο Πέλκας θέλει ανανέωση.... μια φρεσκάδα... ή τον πουλάς ή τον ανανεώνεις και τον στέλνεις δανικό ένα χρόνο εκεί που ήταν ο Λαμπρου να ανεβάσει αξία... είναι πολύ αγχωμένος...
invincible

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Κυρ 15 Σεπ 2019, 20:46

αγχωμενος ειναι ενας ανεργος που δε ξερει τι του ξημερωνει
αγχωμενος ειναι καποιος με οικογενεια που παιρνει 400 ευρω και δε ξερει πως θα τα βγαλει περα
οταν βγαζεις τοσα λεφτα σε τετοια ηλικια, εκμεταλλευσου το ταλεντο, το ταιμινγκ και δουλεψε στις χτυπητες αδυναμιες σου
ας ειχαμε και μεις τετοιο αγχος και ας γεμιζε ο τραπεζικος λογαριασμος
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 15 Σεπ 2019, 20:58

Παντού υπάρχει άγχος, όπου υπάρχει ανταγωνισμός. Βέβαια όποιος δεν μπορεί να το αντέξει ας κάτσει σπίτι του.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler