Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

Ajax - ΠΑΟΚ

Paschalakis
23
14%
Matos
1
1%
Varela
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Crespo
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Giannoulis
2
1%
El Kaddouri
1
1%
Esiti
1
1%
Jaba
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Pelkas
4
2%
Biseswar
135
81%
Akpom
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Limnios
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Misic
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Swiderski
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 167

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Jipakos » Τετ 14 Αύγ 2019, 12:52

Καλησπέρα... Τέτοια πίκρα δεν ξέρω αν έχω φάει ξανά..
Να γράψω για την ΟΥΕΦΑ τι;;. Ξενχαμε πως πέρασε η Μπαρτσελόνα την Παρί πριν 2 χρόνια. Δικό τους μαγαζί ότι θέλουν κάνουν. Τον ερώτημα είναι τι κάνουμε εμείς.. πάμε όπως Ελλάδα.. ;; Που αν δεν κερδίζαμε τους πάντες δεν θα παίρναμε ποτέ πρωτάθλημα; Δεν συμμετέχουμε; ( Δεν νομίζω ότι γίνεται) , παίζουμε με τους δικούς τους όρους (.. ούτε που θέλω να το φανταστώ..).. νομίζω μονόδρομος.. κάθε χρόνο καλύτεροι.. ούτε με διαιτητές ούτε με τίποτα να μην μπορούν να μας κερδίσουν. Νομίζω ότι η πορεία μας φέτος θα βάλει βάσεις για αυτό που λέω .
Άβαταρ μέλους
Jipakos
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Δευτ 01 Σεπ 2008, 20:11

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 14 Αύγ 2019, 13:00

Νομίζω ότι τυπικά γίνεται να μην πας. Απλώς δεν κάνεις αίτηση συμμετοχής, κάτι τέτοιο φαντάζομαι.. Πώς πχ άλλα τμήματα δεν έχουν λεφτά και δεν κατεβαίνουν Ευρώπη, ακόμα κι αν πληρούν τα κριτήρια κατάταξης..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 14 Αύγ 2019, 13:06

https://twitter.com/i/status/1161413383075323906

Για να καταλάβετε για πόσο γαμώσπιτες γαυρόπουστες πρόκειται.
Δεν ξέρω αν είναι από το χτεσινό παιχνίδι η συγκεκριμένη "αντίδραση". Αν είναι όμως, μιλάμε για πραγματική ξεφτίλα.
Τελευταία επεξεργασία από navigator11 και Τετ 14 Αύγ 2019, 13:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dravinosRa » Τετ 14 Αύγ 2019, 13:07

Δεν χωνεύεται με τίποτα.

Τέλος πάντων, το μόνο θετικό είναι ό,τι την τελευταία φορά που έγινε κάτι παρόμοιο (το γκολ του Βαρέλα που το ακύρωσαν με την ξαδέρφη πέρυσι), στην συνέχεια κυριολεκτικά τους γ@μη$@με όλους στο διάβα μας.
Το 2022 Ο ΠΑΟΚ θα κάνει το treble.
Άβαταρ μέλους
dravinosRa
 
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 15:14

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 14 Αύγ 2019, 13:11

jibbie έγραψε:οσο κι αν η πιεση κ ο εκνευρισμος ειναι ακομη στα υψη πρεπει να το δουμε λιγο ψυχραιμα.

διαφωνω με τη μοιρολατρικη προσεγγιση που διατυπωθηκε απο καποια παιδια. δεν οριζουμε τους κανονες τους παιχνιδιου αλλα μπορουμε να τους μαθουμε και να ανατρεψουμε τωρινες καταστασεις προς οφελος μας, οπως καναμε στις εγχωριες διοργανωσεις.

στο τελος της ημερας, ξερεις οτι δε θα παρεις σφυριγμα με τον καθε Αγιαξ. παρε την καθε Βιντι/Μπατε, ανεβα στο ranking, και παιξε με την καθε Πλζεν/Μπασακ.

τα υπολοιπα θα τ αναλαβει ο Ιβαν.

Πιστεύω ότι δεν έχει να κάνει με κανέναν Άγιαξ.
Θεωρώ ότι το γιουσουφακι του εσκομπαρινακη στην ΟΥΕΦΑ θα κάνει τα πάντα για να μην δεις ομίλους Τσάμπιονς λιγκ.

Βέβαια σαν ΠΑΟΚ πρέπει να πάρουμε το χθεσινό παιχνίδι και να το κάνουμε οδηγό για τους Ευρωπαίκους στόχους.
Για μένα θα πρέπει σήμερα να μπει ο τεχνικός διευθυντής και να πει στους ποδοσφαιριστές ότι στόχος της ομάδας πέρα από το πρωτάθλημα είναι τουλάχιστον η 8αδα στην Ευρώπη.

Και μια ερώτηση
Ξέρουμε ημερομηνία που παίζουμε μέσα στην Μπρατισλάβα?
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14121
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 14 Αύγ 2019, 13:15

22. Θα μας βάλουν να παίξουμε σύμφωνα με το πρόγραμμα κανονικά στις 24. Ικανούς να τους έχουμε. :lol: :lol: :lol:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Τετ 14 Αύγ 2019, 13:21

Όταν εγώ και κάποιοι άλλοι γράφαμε ότι γίνεται από πλευράς ΟΥΕΦΑ και γαβρου (μέσω Θεοδωρίδη) ότι είναι δυνατόν για να μην μπούμε ομίλους είτε με κληρώσεις, είτε με διαιτητές, ενώ αντίθετα ο γάβρος σπρώχνεται για να μπει ομίλους, κάποιοι γραφανε μαγκιά τους και ουσιαστικά μας χλευαζανε.

Νάνι
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό icue » Τετ 14 Αύγ 2019, 13:31

Επειδη αυτη η ομαδα οσο μεγαλο ονομα και να εχει θα εξακολουθησει να ειναι ενα απλο πυροτεχνημα αναλογα με τη φουρνια που βγαζει ανα περιοδους και επειδη ουτε εμεις ουτε αυτοι προκειται να μπουμε απευθειας σε ομιλο, ειμαι σιγουρος οτι θα τους ξαναπετυχουμε. Και οι πιθανοτητες να εχουν καλυτερη ομαδα απο αυτην δεν θα ειναι μεγαλες ενω αντιθετα (αν δεν γινει καποιο απροοπτο) εμεις λογικα θα ειμαστε ακομα πιο δυνατοι. Και ειναι πολλα μαζεμενα για την επομενη φορα.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τετ 14 Αύγ 2019, 13:34

Ρε και 23 πρωί να μας βάλουν να παίξουμε δε γλιτώνει κανείς
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5512
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 14 Αύγ 2019, 13:39

Πρώτη είδηση στα αθλητικά του οπεν ο γκει. Είναι ειλικρινά να απορεί κανείς.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Anthimox » Τετ 14 Αύγ 2019, 13:49

Τα παιχνίδια με Άγιαξ έδειξε το ταβάνι της ομάδας.
Ο ΠΑΟΚ πλέον, στην καλή του μέρα, είναι ικανός να κοντράρει και να ζορίσει οποιαδήποτε ομάδα στην Ευρώπη.
Τα παιχνίδια με Σλόβαν Μπρατισλάβας θα δείξουν τη μέση απόδοση που θα αναμένουμε.
Αν πετύχουμε δύο εύκολες νίκες θα τεθεί μία καλή βάση για το τι θα περιμένουμε στο 80% των παιχνιδιών του πρωταθλήματος.
Anthimox
 
Δημοσιεύσεις: 609
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paokfreedom » Τετ 14 Αύγ 2019, 13:56

συγχαρητήρια στην ομαδαρα μας και στους παικταραδες μας τα εδωσαν ολα αλλα δυστηχως λογο εντολης ουεφα δεν μας αφησαν να περασουμε

ΜΟΝΟ ΠΕΡΙΦΑΝΕΙΑ ΓΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑΕικόνα

Sent from my SM-J320F using Tapatalk
ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΣΟΥ
Άβαταρ μέλους
paokfreedom
 
Δημοσιεύσεις: 348
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 11:48
Τοποθεσία: Kalohori Thessaloniki

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 14 Αύγ 2019, 14:02

Πρέπει η ομάδα να μείνει υπερσυγκεντρωμένη στο στόχο. Δε συζητάμε ότι πρέπει να προκριθούμε επί της Σλόβαν. Πρέπει να προκριθούμε, ει δυνατόν με 2 νίκες, και με τρόπο πειστικό. Μετά από τέτοιο χειρουργείο. Και για αυτό έχω κάθε λόγο να έχω εμπιστοσύνη στον προπονητή. Δείχνει να έχει τέτοια συγκρότηση, σαν προσωπικότητα πρώτα από όλα, που θεωρώ ότι δε θα αφήσει τους παίχτες να "κολλήσουν" στο χτες για παραπάνω από και σήμερα. Στο κομμάτι της διατήρησης του χαρακτήρα αυτής της ομάδας φαίνεται ότι ποντάρει, σοφά, πολλά και δε χάνει ευκαιρία από την πρώτη μέρα που ήρθε στον ΠΑΟΚ να το επισημαίνει.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Τετ 14 Αύγ 2019, 14:28

Επίσης επειδή δεν το είπαμε από χτες , γαμιεται ο στημένος σκηνοθέτης

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό thodoris31 » Τετ 14 Αύγ 2019, 14:28

ΜΕ ΤΗΝ ΣΛΟΒΑΝ ΜΠΡΑΤΙΣΛΑΒΑΣ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΤΑ 90 ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΔΟΝΕΙΤΑΙ ΟΛΗ Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΘΗΜΑ
UEFA MAFIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
ΠΑΟΚ Είσαι ρε!
Άβαταρ μέλους
thodoris31
 
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Κυρ 05 Ιούλ 2009, 15:51
Τοποθεσία: Καμποτζη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης