Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

Ajax - ΠΑΟΚ

Paschalakis
23
14%
Matos
1
1%
Varela
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Crespo
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Giannoulis
2
1%
El Kaddouri
1
1%
Esiti
1
1%
Jaba
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Pelkas
4
2%
Biseswar
135
81%
Akpom
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Limnios
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Misic
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Swiderski
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 167

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό biriba427 » Τετ 14 Αύγ 2019, 08:36

Από την αρχή ξέραμε ότι θα ήταν δύσκολα.
Από την κλήρωση ξέραμε ότι αν θα περνούσαμε θα ήταν στην κόψη του ξυραφιού.
Η Ολλανδέζα είναι ομαδάρα και την περιορίσαμε σημαντικά
Το ματς πήγε στα ίσα και εκεί χρειαζόταν η παρέμβαση ενός τρίτου για να γείρει η πλάστιγγα.
Ότι και να έκανες θα έβαζε το κερασάκι στην τούρτα για να μην περάσεις.

Τι δεν έκανες όμως...
Πέρυσι έκανες βόλτα στα παιχνίδια του Europa League χάνοντας πολύτιμους βαθμούς
Δεν κέρδισες στο 1ο παιχνίδι κάνοντας 2 λάθη καθοριστικά και δεν τελείωσες το ματς όταν είχες το μαγικό 25 λεπτο του 1ου ημιχρόνου.
Δεν έκανες ποιοτικές μεταγραφές επιπέδου "Να περάσεις τον Αγιαξ" ενώ ο καημός σου είναι να μπεις στους ομίλους.

Κάποιες παρατηρήσεις...
*Έχεις προπονητή που σε 1 μήνα δουλειάς έδειξε ότι μπορεί να σε πάει 1 επίπεδο πάνω
*Το γήπεδο είχε φοβερό παλμό με Ολλανδούς και Παοκτσήδες!
*Η μεγαλύτερη κάβλα ήταν οι καθυστερήσεις των Ολλανδών και το θέατρο του Ταντιτς
biriba427
 
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Πέμ 20 Αύγ 2009, 21:01

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Τετ 14 Αύγ 2019, 09:11

Για την διαιτησία ,φτάνει η τελευταία φάση για να καταλάβεις. Εγώ θα μιλήσω λίγο ποδοσφαιρικά ,αν ο ΠΑΟΚ είχε έναν καλύτερο παίκτη από τον Δημητράκη θα είχαμε προκριθεί. Ο ΠΑΟΚ άντεξε στην πίεση του Άγιαξ αλλά και στο 100-0 της διαιτησίας και θα μπορούσε να είχε πάρει την πρόκριση εάν είχε έναν πιο καλό δεύτερο σέντερ φορ. Δεν ξέρω γιατί δεν μπήκε στην θέση του Σβιντερσκι ο Στοχ ,δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι. Με αυτόν τον Μπισεβαρ δεν φοβάμαι τίποτα . Εχθές δείξαμε πως μπορώ να κάνω πολλά πράγματα στην Ευρώπη ,πρέπει να κανουμε δύο νίκες με τους Σλοβάκος και να πάρουμε την πρόκριση απο ομίλους.Μετα όλα γίνονται.Θα ήθελα τον Μακ δίπλα στον στον Ακπομ.Ισως να μπορεί να παίξει και ο Βιερίνια εκεί. Οι τρεις τραυματισμοί μας κάνανε ζημιά στον σχεδιασμό.Αλλα είμαστε ζωντανοί όρθιοι και με μεγάλα κακαλα.
panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6875
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Τετ 14 Αύγ 2019, 09:20

Από χθες ψάχνω λογια... Μόνο κατάρες μου έρχονται στο μυαλό.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6273
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Τετ 14 Αύγ 2019, 09:23

Είναι δυνατόν να μην υπάρχει ΈΝΑ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ριπλέι από την κεντρική κάμερα και βλέπουμε ένα άθλιο από πίσω από το τέρμα? Αναφέρομαι στο χερι στο 94.
Οσο για τον αγώνα, μετά τα πεναλτυ με την μπαγερν μου έλαχε και αυτό να το ζήσω. Μόνο που τότε ήμουν 9 χρόνων και η καρδιά μου ήταν πιο ανθεκτική, από χθες νιώθω ένα σφίξιμο που δεν λέει να περάσει. Α ρε ΠΑΟΚαρα μου τι ζω μαζί σου?
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό loukas karadimos » Τετ 14 Αύγ 2019, 09:23

ολοι μας φυγαμε απο το γηπεδο με αναμεικτα συναισθηματα. τοση περηφανια και γαληνη για αυτο το συνολο, το καλυτερο της συγχρονης ιστοριας μας. παιδια που γυαλιζει το ματι τους και αρνουνται να χασουν, παιδια τα οποια παιξανε οπως θα επαιζε καθενας απο εμας αν ηταν μεσα στο γηπεδο, παιδια γεματα στην ψυχη τους με το μεγαλειο του ΠΑΟΚ.

και επειδη πολλα ειπωθηκαν για την κερκιδα στο εντος της σειρας και ας υποθεσω οτι ειναι αληθη μιας και δεν ημουν μεσα, χθες για σχεδον 75 λεπτα ειδα μια κερδικα συγκλονιστικη, ειδα ανθρωπους να ουρλιαζουν και να αδιαφορουν για τα αισχη εντος αγ χωρου. χθες ηταν ενα απογευμα βγαλμενο απο τα πιο αγρια ονειρα μας και κανεις δεν μπορει να μας στερησει αυτην την απολυτη χαρα

ενα πραγμα εχω να πω και αυτο ειναι απλο

ΠΑΟΚΑΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ
Άβαταρ μέλους
loukas karadimos
 
Δημοσιεύσεις: 707
Εγγραφή: Τετ 22 Ιαν 2014, 00:52

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Τετ 14 Αύγ 2019, 09:25

Τα υπόλοιπα τα είπατε, θα αναφέρω μόνο αυτό, μιας και δεν βλέπω συχνά παιχνίδια με μετάδοση γραικύλων:

Ο ΠΑΟΚ άκουσε χθες τα πρώτα του καλά λόγια από το δεύτερο συνδρομητικό κανάλι των γραικύλων όταν έχανε και φυσικά ήταν τα κλασικά συγκαταβατικά "προσπάθησε, δεν τα κατάφερε, ας μην σταθεί στη διαιτησία" και άλλα σάπια της χαβούζας. Πιο πριν, από την εκπομπή πριν το παιχνίδι μέχρι και το 1-1, η φάση ήταν Άζαξ, Άζαξ, Άζαξ και τι ιστορία το Άζαξ και τι τρομερά μωρά το Άζαξ και πόσες νίκες στην έδρα του το Άζαξ και τι ωραία που θα δείξουμε απόψε Άζαξ. Σήμερα, οπαδικές εφημερίδες και σελίδες, διάφοροι κακόμοιροι κι έμμισθοι ειρωνεύονται τον ΠΑΟΚ που πάλι δεν πήγε ομίλους Τσουλου και χαίρονται που δόθηκαν τρία πέναλτι εναντίον του και κυρίως χαίρονται, ως γνήσιοι φίλοι του ποδοσφαίρου, που η ΠΑΕ ΠΑΟΚ θα ζοριστεί λίγο παραπάνω οικονομικά.

Συμπέρασμα; Οι αντίπαλοι πιστεύουν ότι πάμε Γ@ΜΙΩΝΤΑΣ και δεν έχουν κανέναν λόγο να μας υπερτιμήσουν, μάλλον το αντίθετο.

Θα είναι πολύ δύσκολο να πετύχουμε πλήρη έλλειψη οικονομικής εξάρτησης από το γραικυλικό κράτος των δυόμιση ομάδων και ακόμα πιο δύσκολο μακροπρόθεσμα να αντιμετωπίσουμε αντιπάλους που θα έχουν κάθε βοήθεια από αυτό αλλά είμαστε σε καλό δρόμο.

Είμαι φύσει απαισιόδοξος κι έχω νεύρα από χθες αλλά ο ΠΑΟΚ των ημερών μας δυσκολεύει τη ζωή κάθε κυνικού και κάθε δύσπιστου.

ΥΓ Στα εκτός η κερκίδα είναι σχεδόν πάντα καλύτερη, για πολλούς και διάφορους λόγους.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 824
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tsou » Τετ 14 Αύγ 2019, 09:34

με τα αν δεν μάμησε ποτέ κανείς αλλά αν έδινε το κωλόχερο ο ξεφτιλισμένος θα γινόταν το 3-3, είχε μυρίσει τότεναμ, είχε μυρίσει τσιρλιπιπί σε όλο το γιόχαν κρόιφ, είναι δεδομένο.
3-3 στο 95' και θα γκρεμιζόταν το γήπεδο.
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2182
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Τετ 14 Αύγ 2019, 09:36

giapas έγραψε:Περιμένω ανάλυση doomlord για συντελεστές και βαθμολογία ουεφα και σχέδιο γιγάντωσης του ΠΑΟΚ μέσω των ευρωπαικών διοργανώσεων

ΥΓ : Νάβι Καμία σχέση ο τωρινός ΠΑΟΚ δε θα έχει με την ομάδα που θα παίξει στο γιουροπα.


Που διαφωνεις φιλε μου;
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7715
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Argaliad » Τετ 14 Αύγ 2019, 09:42

Ξυπνησα σήμερα και ακομα πονοκέφαλο έχω, λίγο μεσσ μου θελω να σταματήσω να ασχολούμαι δεν γινετσι μα σου κλέβουν με το έτσι θέλω τη προσπάθεια και χαρά. Ο κωλογαυρος ηδη εχει βγαλει ποσα φραγκα και παιζει να μπει και ομίλους. Τη γκινια είναι αυτή πανω που λέγαμε οτι θα γιγαντωθουμε οικονομικά και θα μπορουμε να κανουμε ανοίγματα τωρα το ffp μας πνίγει. Πρώτη φορά νιώθω το φανατισμό να ανεβαίνει πανω μου. Μακάρι ολα τα μακάρι στον Ajax μηδεν αναγνώριση το σκατο στην καλτσα ενας Bise αμα του δινατε και το faoul θα σας εστελνε σπίτι σας. 4 γκολ 3 πεναλυι η κεφάλια στην αρχη της φασης ήταν φάουλ. Στην ουσία μηδεν γκολ αντε πες 1 επειδή ήταν το ενα πεναλτι. Ξεφτυλισαμε τον Ajax που παραμιλουσε η Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Argaliad
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 18:36

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Τετ 14 Αύγ 2019, 09:46

Αντε να πω και κάτι αγωνιστικό, το σκορ είναι 3-1 μετά από μια σιχαμερη διαιτησία που έχει δώσει όλα τα σπόρια στον μεγάλο υποτίθεται αντιπαλο, βρίσκεσαι ήδη στο 90 λεπτό και όμως... Δεν το παρατάς δεν εγκαταλείπει, δεν παραδινεσαι, δεν δέχεσαι ότι αποκλείστηκες και συνεχίζεις για το αδύνατο. Αυτό είναι που λέμε μια ομάδα με πολύ δυνατό μέταλλο. Κύριοι ιδού ο ΠΑΟΚ της νέας εποχής, μια ομάδα ΑΝΙΚΗΤΗ στους αγωνιστικούς χώρους. Μόνο υπερηφάνεια.
Τελευταία επεξεργασία από paokovios1974 και Τετ 14 Αύγ 2019, 09:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 14 Αύγ 2019, 09:47

Μετά απ αυτό που είδαμε χθες,
στα μάτια των οπαδών τους,
αλλά και των παιχτών τους,
μετά την μείωση του σκορ σε 3-2
και μέχρι να σφυρίξει, βιαστικά,
τη λήξη ο στημένος καποτής πισωγλέντης,
δεν χρειάζονται άλλα σχόλια, πλην αυτού...
Εικόνα
Τα είπε όλα ο Κρέσπουρας, επακριβώς...

:nairepaok:


Υ.Γ. Καταραμένοι, στα πάνδεινα, όλοι οι κίβδηλοι και στημένοι, πάσης φύσεως εξουσίας, απανταχού στον κόσμο...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τετ 14 Αύγ 2019, 09:55

Το να εστιάζουμε μόνο στα πέναλτι είναι απολύτως εγκληματικό.


Ο ρεφερι χτες έκανε αισχρό χειρουργείο σε δεκάδες φάσεις.

Και στο πρωτο ματς εγιναν εγκλήματα (καρατιες, αγκωνιες, κάρτες που δεν έδωσε).

Αλλά χτες ξέφυγε η κατάσταση.

Και φάνηκε από το πρώτο λεπτό με το καθαρό φράγμα που δεν έδωσε υπέρ Ζαμπα, και αμέσως μετά με το αντικανονικο πλάγιο που εκτέλεσαν και έβγαλαν φάση.

Στη συνέχεια έγιναν πολλά. Θέατρα, νέες κάρτες που δεν έδωσε, αισχρες καθυστερήσεις, βεβαίως τα γελοια πέναλτι, το ΠΕΝΤΑΚΆΘΑΡΟ επιθετικό φάουλ που γίνεται με εξοφθαλμο σπρώξιμο στον Κρέσπο βαφτίστηκε κόρνερ και ήρθε γκολ, αλλά και πολλά άλλα.

Αποκορύφωμα το χέρι που δεν έδωσε και η πρόωρη λήξη.


Όπως και η κληρωση, έτσι και η διαιτησία για μένα είναι καθαρά στημένες.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13126
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Τετ 14 Αύγ 2019, 10:00

Συγνώμη ρε παιδιά για το οφ τοπικ αλλά, σαλτα και γ@μσου Σάββα τσιομπανογλου, με την διαιτησία όλα καλά για σένα? Δηλαδή αν είχαμε αριστερό μπακ χθες θα περνούσαμε? ΑΕΙ στο διάολο στημένοι αρδ.
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kos » Τετ 14 Αύγ 2019, 10:01

Και μια κόκκινη στον ταλιαφικο που έγινε κίτρινη στον Πασχαλάκη
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4926
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Ajax - ΠΑΟΚ 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 14 Αύγ 2019, 10:09

Doomlord4 έγραψε:
giapas έγραψε:Περιμένω ανάλυση doomlord για συντελεστές και βαθμολογία ουεφα και σχέδιο γιγάντωσης του ΠΑΟΚ μέσω των ευρωπαικών διοργανώσεων

ΥΓ : Νάβι Καμία σχέση ο τωρινός ΠΑΟΚ δε θα έχει με την ομάδα που θα παίξει στο γιουροπα.


Που διαφωνεις φιλε μου;


Στην οποιαδήποτε Ευρωπαική προοπτική . Η ουεφα είναι μια ληστρική συμμορία που ουσιαστικά ελέγχει μια μπιζνα δισεκατομμυρίων και δε δίνει δεκάρα για το ποδόσφαιρο. Για αυτό έχει γίνει ουσιαστικά μια κλειστή λίγκα των τεσσάρων , για αυτό υποχρεώνει τις ομάδες σε εξαντλητικά προκριματικά από τέλη Ιουνίου , για αυτό διαλέγει ποιες ομάδες θα προχωρήσουν με καραστημένες διαιτησίες , για αυτό έχει εξαλείψει πλήρως τη πιθανότητα έκπληξης. Ένα τριμπούρδελο είναι και καθόμαστε και αυτομαστιγωνόμαστε γιατί ο συντελεστής έπεσε και η βαθμολογία ανέβηκε. Τόσο στημένη διοργάνωση η οποία σου στέλνει τέτοια διαιτησία , είναι αστείο να ασχολείσαι με αριθμούς και στατιστικά.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9430
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron