Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός 10 Μαϊου 2009 19:00

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 10 Μαϊου 2009 19:00

Δημοσίευσηαπό potamda » Κυρ 10 Μάιος 2009, 20:22

Η ομάδα προσπάθησε και είχε αρκετό πάθος, όπως πάντα όμως με τη γνωστή τακτική πρώτα να μη χάσει, και από εκεί και πέρα ό,τι καταφέρει μπροστά. Νομίζω πως με τέτοια εμφάνιση και καλό Koνσεϊσάο, μπορούμε να τα παλέψουμε τα υπόλοιπα ματς. Μην κατεβάζουμε το κεφάλι!!!! Τουλάχιστον θα παίζουμε 11 προς 11. Ο Γκαρσία θα τιμωρηθεί με 3 αγωνιστικές τουλάχιστον...
comealot κόψ'το τώρα, κάνεις κακό χωρίς λόγο! Πόσο μάλλον που δεν ήσουν εκεί...
Se non la ami quando perde non amarla quando vince...
Άβαταρ μέλους
potamda
 
Δημοσιεύσεις: 5158
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2009, 18:52
Τοποθεσία: όπου γης και πατρίς...

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 10 Μαϊου 2009 19:00

Δημοσίευσηαπό PAOKSaLoNiCa » Κυρ 10 Μάιος 2009, 20:23

comealot έγραψε:Δεν ξέρω ποιος είναι πιο ελεεινός από ποιον...αυτός που υποστηρίζει τον Γροθία ή εγώ?Τέλος πάντων,πες μου λίγο πόσα συνθήματα είπαμε στο 1ο ημίχρονο,γιατί η ένταση μπορεί να χαμηλώσει,αλλά δεν μπορεί να κλείσει τελείως...

Φιλε εγώ δεν είπα ότι στηρίζω τον Garcia..για ξανά δες λίγο τα post μου και μετά ξανά απάντησε μου..μπορώ να σε πω ότι είχα την ένταση στο 80 και δεν ακουγόταν σχεδόν τίποτε..αυτό εσύ δεν το λες τεχνικό πρόβλημα?δεν θα ακούστηκαν καμια 5-10 συνθήματα(όχι με ακρίβεια γιατί δεν άκουγα σχεδόν τίποτα..)και μην λέμε μαλακίες εδώ ο speaker δεν είχε εικόνα στο monitor..άλλες φορες που το έχω στο 80 τρίζω ολόκληρος.. μήτσο..γιατι οταν παίζουμε με βάζελο αλλάζει σακάκι???τι μας πουλάει τρελα το σακάκι??λερώνεται επίτηδες? :lol: :lol: είμαι ικανοποιημένος με τον ΠΑΟΚ που είδα σήμερα..δεν μου άρεσε καθόλου ο κάκος και πιστεύω είναι αυτός π μας απομάκρυνε με μικροκινήσεις από τον 1..ΑΙΝΤΕ ΠΑΜΕ ΠΑΟΚΑΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΣΤΟ ΤΥΡΙ..
Ο κόσμος σκηνή, ο βίος πάροδος. Ήλθες, είδες, απήλθες.
Άβαταρ μέλους
PAOKSaLoNiCa
 
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 16:30

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 10 Μαϊου 2009 19:00

Δημοσίευσηαπό Kostas85 » Κυρ 10 Μάιος 2009, 20:24

pilotos έγραψε:9 μέτρα εστία ρε Ιβιτς, 9 μέτρα!!!

Τόσο απλό πράμα και μια φορά δε το πέτυχες φέτος, ΜΙΑ!!!


Εάν έμπαινε αυτό τώρα θα λέγαμε ότι τους γ@@@με με 10 και όταν παίξουμε με το Γκαρσία στο ΟΑΚΑ θα τους γ@@με ξανά...
Άβαταρ μέλους
Kostas85
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 16:36
Τοποθεσία: Ilioupoli

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 10 Μαϊου 2009 19:00

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 10 Μάιος 2009, 20:26

Ναι είμαι σίγουρος ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΛΕΓΑΜΕ!!!
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 10 Μαϊου 2009 19:00

Δημοσίευσηαπό comealot » Κυρ 10 Μάιος 2009, 20:26

Εγώ σου είπα φίλε μου,ότι χαμήλωσαν την ένταση.Γιατί άκουσα 4 συνθήματα ρε φίλε?Η έπρεπε να ακούσω πολλά,ή δεν έπρεπε να ακούσω κανένα (εξ'αιτίας του προβλήματος)

φίλε μου potamda για να σταματήσω τις ασυναρτησίες,θέλω πολύ να μου πεις τι έγινε που δεν είδα από την τηλεόραση.Χωρίς ίχνος ειρωνίας.Ξέρω πως γίνομαι γελοίος κάποιες φορές,αλλά έχω μάθει να λέω αυτό που βλέπω
comealot
 
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Παρ 05 Σεπ 2008, 04:35
Τοποθεσία: APWTDUM

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 10 Μαϊου 2009 19:00

Δημοσίευσηαπό thrix » Κυρ 10 Μάιος 2009, 20:27

erevos187 έγραψε:
Betbond έγραψε:Τελος.
Ο ΠΑΟΚ δεν ήταν αυτός που περιμέναμε, ούτε ήταν αυτός που έπρεπε σύμφωνα με την περίσταση. Δεν είχε ρυθμό, δεν είχε έμφαση, δεν πίεσε, δεν είχε σχέδιο και προσανατολισμό.
Ανύπαρκτος ΠΑΟΚ, ανύμπορος να απειλείσει.
Στο Α ημίχρονο ο ΠΑΟ απλώς κρατούσε συντηριτικά το ισόπαλο αποτέλεσμα, χωρίς να μπορεί να αλλάξει μια μπαλιά
Στο Β ημίχρονο, με 10 ο ΠΑΟΚ είχε έναν ΠΑΟ ανώτερο, που ο προπονητής του με ενα δυο αλλαγές, άλλαξε το κλίμα υπέρ του αλλά ο Σάντος δεν μπόρεσε να παρακολουθήσει και να αντιδράσει με κάποιες δικές του αλλάγές.
Μόνο μετά το 75' η ομάδα πίεσε κανά 5 λεπτο αλλά δεν ευνοήθηκε. Το γκολ του ΠΑΟ το προσφέραμε σαν παιδική χαρά και έσπασε και το αήττητο της εδρας μας (δυστυχώς).
Η αποβολή δεν ξέρω πόσο μας επιρρέασε και αν τελικά είναι το άλλοθι για την καταστροφή μας.
Νομίζω ότι η θέση για το Τσάμπιονς Λήγκ πλέον κρίθηκε και ανήκει στον παναθηναικό.
Η ΑΕΚ δεν ξέρω πως θα αντιδράσει, αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί να ξεπεράσει τον Παναθηναικό.
Να αρχίσουμε λοιπόν τους υπολογισμούς μας για τη θέση 3-4 στα πλέι οφ.
Θα επανέλθω...φυσικά
:?


Αλλο ματς βλεπαμε μαλλον:
1. Μισο να καταλαβω η ομαδα πιεζε σε ολο το γηπεδο στο 1το ημιχρονο πλαγιοκοπησε πατησε και λιγο περιοχη εναντι σε οργανομενη αμυνα του βαζελου παντα
2.Το βαζελακι επαιξε πισω και βγηκε μονο μπροστα απο λαθη της αμυνας
3. Στο 2τερο ειμασταν κατα πολυ καλυτεροι του βαζελου που ουτε μια οργανομενη επιθεση δεν μπορουσε να κανει χασαμε ευκαιριες και σε μια αδρανεια της αμυνας φαγαμε ενα ωραιο γκολ.
ε και αλλα οχι και ολα μαυρα ρε παιδια


Οι ευκαιρίες που κάναμε ξεκίνησαν από φάση οφ σάιντ του Μούσλι.
Του Γκαρσία ναι του έκαναν φάουλ. Αλλά δεν έχει το δικαίωμα σε εκείνη τη φάση του παιχνιδιού να το κάνει πουτάνα.
Αν μείνει θα πρέπει να συνέλθει και να μαζέψει τα νεύρα του. Έφαγε πολλές κάρτες όλη τη χρονιά μας άφησε με 10 αρκετές φορές και δεν έπαιξε λόγω καρτών ένα κάρο παιχνίδια. Δεν ξέρω τι πρέπει να γίνει, αλλά είμαι σίγουρος τι η διοίκηση ξέρει.
Δε λέω ότι δε χαλάστηκα άσχημα, αλλά ένα παιχνίδι δεν μπορεί να ακυρώσει μια ολόκληρη χρονιά.
Άβαταρ μέλους
thrix
 
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2008, 13:16

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 10 Μαϊου 2009 19:00

Δημοσίευσηαπό gate4mitsos » Κυρ 10 Μάιος 2009, 20:28

Δηλαδη αμα ειχαμε φωναξει και το αλεο ή το ειχα δεντρα στα ζωνιανα θα κερδιζαμε ?? :?:
gate4mitsos
 
Δημοσιεύσεις: 2113
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 19:46

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 10 Μαϊου 2009 19:00

Δημοσίευσηαπό comealot » Κυρ 10 Μάιος 2009, 20:32

Δεν είπα ότι η κερκίδα καθορίζει το αποτέλεσμα...απλά μην λέμε για καζάνια και κουρκούτια.Το καζάνι δεν το είδα πουθενά.

Btw,αν δεν είχαμε Γκαρσία θα είχαμε κερδίσει :P
comealot
 
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Παρ 05 Σεπ 2008, 04:35
Τοποθεσία: APWTDUM

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 10 Μαϊου 2009 19:00

Δημοσίευσηαπό Kostas85 » Κυρ 10 Μάιος 2009, 20:38

O Σιμάο συμπλήρωσε 7 κίτρινες και θα απουσιάσει σε δύο από τα πέντε εναπομείναντα ματς των πλέι οφ, ενώ ο Ζιλμπέρτο συμπλήρωσε 4 και θα χάσει ένα ματς. http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=38412

Εάν είχε φάει κόκκινη θα έχανε όλα τα πλευ-οφ. Μήπως ο φιλαράκος μας ο Κάκος ήταν καλά πληροφορημένος?
Άβαταρ μέλους
Kostas85
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 16:36
Τοποθεσία: Ilioupoli

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 10 Μαϊου 2009 19:00

Δημοσίευσηαπό Photis » Κυρ 10 Μάιος 2009, 20:40

Άσε ρε Κώστα...ας βλέπουμε τα δικά μας.Ο διαιτητής ήταν καλός...

:?
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8694
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 10 Μαϊου 2009 19:00

Δημοσίευσηαπό Johnys » Κυρ 10 Μάιος 2009, 20:49

Με τις υγιές μας...
Πάει το cl τουλάχιστον να βγούμε 2 στα play off να παίξουμε μονο ένα προκριματικό για το uefa.
Για garcia δε λέω τίποτα,αυτό με τα νεύρα έχει καταντήσει αηδία.
ΠΑΟΚ θρησκεία και στη γερμανία.
Άβαταρ μέλους
Johnys
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 05:03
Τοποθεσία: Γερμανία/Ντίσελντορφ

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 08-09

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης