Αστέρας Τρίπολης - Π.Α.Ο.Κ. 0-2 MVP Σχόλια & παραλειπόμ

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Ποιος ήταν ο mvp του Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ;

Χαλκιάς
2
1%
Σνάουτσνερ
7
5%
Λίνο
1
1%
Μαλεζάς
1
1%
Μπιζέρα
3
2%
Μπαλάφας
5
3%
Βερόν
11
8%
Σορλέν
18
12%
Κονσεϊσάο
85
58%
Βιερίνια
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αναστασάκος
13
9%
 
Σύνολο ψήφων : 146

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ,5/4/2009 0-2 Mvp και σχόλια αγώνα

Δημοσίευσηαπό Johnys » Κυρ 05 Απρ 2009, 23:23

Η ομάδα έπαιξε καλά και μπράβο στα PAOKia που πήγαν στο γήπεδο.
Ο veron σήμερα αρκετά λαθάκια που δε μας έχει συνηθίσει.Κατά τα αλλα όλοι καλοί και mvp ο mpalafinio.
ΠΑΟΚ θρησκεία και στη γερμανία.
Άβαταρ μέλους
Johnys
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 05:03
Τοποθεσία: Γερμανία/Ντίσελντορφ

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ,5/4/2009 0-2 Mvp και σχόλια αγώνα

Δημοσίευσηαπό thanasisp04 » Κυρ 05 Απρ 2009, 23:24

indian chief έγραψε:προβλεπω 1-2 και σκορερ ηλια και σερτζιο.......


ρε φιλε πλλλλλλλλλλλλλλλλλλλακα μας κανεις???


οσο για τον εποπτη που εδωσε το οφσαιντ ηταν εκεινη η υστερικη γκομενα που φωναζε στο ρουλα-ΠΑΟΚ κοκκινη κοκκινη κοκκινη για τον σερτζιο...

σορλεν βερον 7η κιτρινη...
Άβαταρ μέλους
thanasisp04
 
Δημοσιεύσεις: 813
Εγγραφή: Τρί 04 Δεκ 2007, 20:42
Τοποθεσία: Doxato City

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ,5/4/2009 0-2 Mvp και σχόλια αγώνα

Δημοσίευσηαπό gate4mitsos » Κυρ 05 Απρ 2009, 23:28

Ο σορλεν πηρε εκπληκτικα πολυ ευκολα την κιτρινη :lol: :lol: :lol:
gate4mitsos
 
Δημοσιεύσεις: 2113
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 19:46

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ,5/4/2009 0-2 Mvp και σχόλια αγώνα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Κυρ 05 Απρ 2009, 23:34

νομίζετε οι διαιτητές δεν ξέρουν ποιος είναι στο όριο για κάρτες;
και την προηγούμενη αγωνιστική ο Μούσλι την πήρε αμέσως την κίτρινη. Και καλά κάνουν οι διαιτητές, σου λέει άμα δεν τον κιτρινίσω μπορεί ο άλλος να αρχίσει τις κλοτσιές.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ,5/4/2009 0-2 Mvp και σχόλια αγώνα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 05 Απρ 2009, 23:41

λυπαμε που θα στεναχωρησω καποιους για την αποδοση του σναουτσνερ.χωρις να θελω να δημιουργησω κλιμα το παιδι δεν μπορει ουτε να κοντρολαρει.απιστευτο παιχνιδι απο τον σερτζιο οργωνε το γηπεδο πανω κατω συνεχεια ασταματητα μεχρι το 70 τουλαχιστον μου θυμησε τον κονσεισαο της λατσιο στα καλα του.επιτελους ο βερον φρεσκος μετα απο πολυ καιρο.επαψε να μοιαζει με παιχτη που πριν τον αγωνα εσκαβε 10 ωρες και μετα εμπαινε να παιξει ηταν σκασμενος ο ανθρωπος κυριολεκτικα.βιερινια δεν του πηγε το παιχνιδι φυσιολογικα με τετοια ορεξη του σερτζιο να μην παρει πολυ την μπαλα απο την πλευρα του.χαλκιας μια φορα χρειαστηκε και αν σε πολους δεν εκανε εντυπωση εκανε πολυ δυσκολη αποκρουση στο σουτ του καρντοσο γιατι καταφερε να μπλοκαρει το σουτ που ηταν πολυ δυνατο σε περιπτωση που εδιωχνε την μπαλα θα τρωγαμε γκολ σιγουρα.αναστασακος εβαλε το πρωτο γκολ θετικη παρουσια.σορλεν για αλλη μια φορα καταπιε πολλα χιλιομετρα χωρις να φανει εκανε πολυ καλη δουλεια.ολοι οι υπολοιποι επαιξαν οσο χρειαζεται για να κερδισουν μια ομαδα, που η αληθεια ειναι χωρις να θελω να μειωσω τη νικη μας ειχαν το μυαλο τους στο παιχνιδι με τον γαυρο.οσο για τους φιλαθλους της τριπολης πολυ απλα δεν υπαρχουν ειναι η μοναδικη επαρχιακη ομαδα που δεν την υποστηριζει κανενας ντοπιος ειναι ολοι γαυροβαζελοι.κορινθος καλαματα παναχαικη αυτες ειναι οι ομαδες της πελοποννησου δεν υπαρχουν αλλες.αλλα τα πακετα δυστηχως επεσαν σε μια πολη που οι κατοικοι της δεν υποστηριζουν την ομαδα της πολης τους.μπραβο στην ομαδα και παμε να τους τρελανουμε τον μαιο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ,5/4/2009 0-2 Mvp και σχόλια αγώνα

Δημοσίευσηαπό indian chief » Κυρ 05 Απρ 2009, 23:54

μπραβο σε ολα τα παιδια αλλα και στον κοουτς.....εμ βι πι ο σερτζιο και για συνολικη παρουσια αλλα κυριως για το γκολ....ο βερον φανερα πιο φρεσκος αλλα και πολυ χαλαρος με τακουνακια κλπ......σε γενικες γραμμες παντως ειχε αλλο αερα κι αυτος...

τελικα επρεπε να τους επαιζα στο στοιχημα τους σκορερ...χεχε :) :)
Άβαταρ μέλους
indian chief
 
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Πέμ 04 Δεκ 2008, 23:58

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ,5/4/2009 0-2 Mvp και σχόλια αγώνα

Δημοσίευσηαπό zauk4 » Δευτ 06 Απρ 2009, 00:02

Oμερ Βρυωνη Ομερ Βρυωνη Γαμα τον Πουστη τον Κολοκωτρονη!(ετσι πηγενε.Συγνωμη για τα ορθογραφικα λαθη μου ναουμ)

Και εγω με τη σειρα μου να πω ενα μεγαλο μπραβο σε οσους δεν ψαροσαν και Ηρθαν στο χωριο αλλα με αυτα που διαβαζω εδω αναρωτιεμε μηπως ειμουν σε αλο ματς.Μα πραγματικα την καταπληκτηκη κερκιδα που την ειδατε?Ειχαμε ξελαριγκιαστει ορισμενα ατομα και οι υπολυποι δεν ξερω πραγματικα τι εκαναν.Δηλαδη μονο για το γκολ εισαστε?

Υ.Γ.:Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΑΠΑΙΤΕΙ!ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΠΑΔΟΣ ΜΑΣ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΦΥΛΑΚΗ!
Τελευταία επεξεργασία από zauk4 και Δευτ 06 Απρ 2009, 00:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
zauk4
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Κυρ 09 Μαρ 2008, 12:21

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ,5/4/2009 0-2 Mvp και σχόλια αγώνα

Δημοσίευσηαπό ouzo » Δευτ 06 Απρ 2009, 00:04

Συγχαρητηρία στα αδέρφια, που με το τσαμπουκά τους, 200 άτομα κάνανε την Τρίπολη, Τούμπα. Απίστευτα τα συνθήματα απέναντι στους αποσβολωμένους αγρότες, που ήδη από το 75 άρχιζαν να φεύγουν σιγά σιγά με αποκορύφωμα τη ΓΚΟΛΑΡΑ του conce.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΑΙΧΤΕΣ ΚΑΙ ΟΠΑΔΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΧΑΡΙΣΑΤΕ!
ΠΑΟΚ και στην Κρήτη και ας με λένε αλήτη
Άβαταρ μέλους
ouzo
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Κυρ 09 Νοέμ 2008, 23:59
Τοποθεσία: Σητεία

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ,5/4/2009 0-2 Mvp και σχόλια αγώνα

Δημοσίευσηαπό dragan89 » Δευτ 06 Απρ 2009, 00:33

gash04 έγραψε:
PABLO GARCIA έγραψε:Σημαντική νίκη απέναντι σε μιά ομάδα που τελευταία είναι σε άνοδο-με γάβρο στο κύπελλο ήταν πολύ καλοί.
Σημαντική επίσης γιατί και κατεβήκαμε στην κυριολεξία με μισή ομάδα αλλά και γιατί έβλεπα ένα κλίμα χαλάρωσης.
Στο α' ημιχ. η ομάδα καταπληκτική-εκτός από ένα 10λεπτο.Ισως η καλύτερη φετινή εμφάνιση μαζί με το α' ημιχ. με γάβρο. Πολύ καλό press στο κέντρο και πολλά κλεψίματα,σωστές θέσεις,σωστές πάσσες,πολλά σουτ,
όλα τέλεια...
Στο β' η απόδοση έπεσε αλλά όχι τίποτε δραματικό...
Κορυφαίοι Κονσεισάο-όχι μόνο για το πολύ ωραίο γκολ- και Σορλέν.
Πολλά credits στον Χαλκιά και για την πολύ δύσκολη επέμβαση στο α' ημίχ.-εκεί που βγήκε το χωριό στην αντεπίθεση μετά το οφθαλμοφανές φάουλ στον Κονσεισάο που δεν δόθηκε-γιατί η μπάλλα άλλαξε και πορεία,αλλά και για την όλη του απόδοση που ενέπνευσε σιγουριά σε όλο το ματς.
Και κάτι ακόμη...δεν μ' αρέσουν καθόλου οι υπερβολές του τύπου "μας έσφαξε το κοράκι κ.λ.π." και συνήθως τα σιχαίνομαι αυτά....πάντως έχω την εντύπωση μετά και το σημερινό ότι τελευταία-και μετά την αλλαγή του αρχιδιαιτητή και το διώξιμο των Γκαγκάτσηδων, ότι η διαιτησία δεν μας παίζει καθόλου...δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου αλλά τα δείγματα είναι πολλά και συνεχόμενα....



Πολύ σωστά.
Έτσι ακριβώς.


+10000
Για μενα mvp ηταν ο Veron...με αρεσε πολυ!!!Συνεχιζουμε!!!2 στα πηγαδακια...
O θεος μας εδωσε μυαλο...Ο ΠΑΟΚ μας το πηρε!!!
Άβαταρ μέλους
dragan89
 
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Δευτ 09 Ιουν 2008, 19:38
Τοποθεσία: O ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ!!!

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ,5/4/2009 0-2 Mvp και σχόλια αγώνα

Δημοσίευσηαπό pyrgioths » Δευτ 06 Απρ 2009, 01:04

zauk4 έγραψε:Oμερ Βρυωνη Ομερ Βρυωνη Γαμα τον Πουστη τον Κολοκωτρονη!(ετσι πηγενε.Συγνωμη για τα ορθογραφικα λαθη μου ναουμ)

Και εγω με τη σειρα μου να πω ενα μεγαλο μπραβο σε οσους δεν ψαροσαν και Ηρθαν στο χωριο αλλα με αυτα που διαβαζω εδω αναρωτιεμε μηπως ειμουν σε αλο ματς.Μα πραγματικα την καταπληκτηκη κερκιδα που την ειδατε?Ειχαμε ξελαριγκιαστει ορισμενα ατομα και οι υπολυποι δεν ξερω πραγματικα τι εκαναν.Δηλαδη μονο για το γκολ εισαστε?

Υ.Γ.:Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΑΠΑΙΤΕΙ!ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΠΑΔΟΣ ΜΑΣ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΦΥΛΑΚΗ!


μα το θεο σε ορισμενα σημεια ακουγοταν οτι δεν φωναζαν ολοι αλλα δεν μιλουσε κανενας αλλος στο γηπεδο και φαινοταν σαν να ηταν "καυτη ατμοσφαιρα"!!!
τα μπραβο τα δικα μου νομιζω πως πρεπει να τα δωσω σε αυτους που οντως φωναζαν γιατι αυτοι που πανε να δουνε τον ΠΑΟΚ και δεν φωναζουν πραγματικα με τσιτονουν...ουστ!!
α,να τονισω πως εγω ημουν απο αυτους που ψαρωσαν...
:?
Άβαταρ μέλους
pyrgioths
 
Δημοσιεύσεις: 1779
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 01:17
Τοποθεσία: pyrgos-athina

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ,5/4/2009 0-2 Mvp και σχόλια αγώνα

Δημοσίευσηαπό Alienaras » Δευτ 06 Απρ 2009, 01:18

Conceicao respect!!!!
Κουμμούνια και Ναζί, το ίδιο μαγαζί!
Άβαταρ μέλους
Alienaras
 
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Τετ 02 Ιαν 2008, 22:42
Τοποθεσία: Again$t Mod€rn Football

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ,5/4/2009 0-2 Mvp και σχόλια αγώνα

Δημοσίευσηαπό Realcon » Δευτ 06 Απρ 2009, 01:47

Απαράδεκτο εαν υπήρχε τέτοιο σύνθημα με ομερ βρυώνη και Κολοκωτρώνη.

Κάποιος Προπαππούς σας θα έκανε όνειρα να τον έσφαζε!!!

Είμαι ΠΑΟΚ όπως όλοι σας αγαπώ την ομόδα όπως όλοι σας!!!

Αλλά θεωρώ ατχές το γεγονός να βρύζεται κάποιος που πέθανε για μένα να ζήσω Ελεύθερος!!!

Off topic Αλλά έχει την σημασία του.
“Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησόν με”.
ΔΟΞΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ!
Άβαταρ μέλους
Realcon
 
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 01:48

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ,5/4/2009 0-2 Mvp και σχόλια αγώνα

Δημοσίευσηαπό Petm » Δευτ 06 Απρ 2009, 01:51

mvp ο Αναστασάκος. center for έτσι απλά. όχι στα κυβικά του μούσλι αλλα παίζει άνετα βασικός σε οποιαδήποτε ομάδα A εθνικής εκτος από τις 4 μεγάλες.απορώ που ήταν όλα αυτά τα χρονια και για πιο λόγο έπαιζε σε μικρότερες κατηγοριες.

για το παιχνίδι τι να πω. για μια ακόμη φορα καταστρέψαμε το παιχνίδι του αντιπαλου με amines για σεμινάριο σε όλο το γήπεδο και είχαμε και όρεξη για να βγούμε μπροστά , κάναμε αρκετές ευκαιρίες , αλλα όχι κλασικές.

Αναστασάκος λοιπόν βασικός και στο πάγκο οι χούτος-μπακαγιόκο. μαλεζάς βασικός , εκτος αποστολής ο contreras. μπαλάφας βασικός , στο πάγκο ο Pablo Garcia. xmmm...
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ,5/4/2009 0-2 Mvp και σχόλια αγώνα

Δημοσίευσηαπό breakdown88 » Δευτ 06 Απρ 2009, 02:08

Με εξέπληξε ευχάριστα το 2πλο αυτό.. Για μένα το κέρδος είναι ότι συνεχίζουμε παρά τις ελλείψεις να παίζουμε σαν μεγάλη ομάδα, κάτι που όσο θυμάμαι τον εαυτό μου μόνο φέτος το βλέπω στην πράξη.
MVP o Ηλίας..
Παλικάρια που πήγατε στο χωριό, μακάρι να είχαμε όλοι την τρέλα που κουβαλάτε..
Remember in this game we call life, that no one said it's fair
breakdown88
 
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Τετ 10 Δεκ 2008, 15:34
Τοποθεσία: Stockholm

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ,5/4/2009 0-2 Mvp και σχόλια αγώνα

Δημοσίευσηαπό magiktigra » Δευτ 06 Απρ 2009, 04:19

zauk4 έγραψε:Oμερ Βρυωνη Ομερ Βρυωνη Γαμα τον Πουστη τον Κολοκωτρονη!(ετσι πηγενε.Συγνωμη για τα ορθογραφικα λαθη μου ναουμ)

Τα ορθογραφικά πιστεύω είναι το λιγότερο..είναι δυνατόν να φωνάζετε τέτοια συνθήματα για τον Κολοκοτρώνη? Δηλαδή αρκεί να ταιριάζει η ομοιοκαταληξία και δεν μας ενδιαφέρει το τι λέμε? Απαράδεκτο :|
Άβαταρ μέλους
magiktigra
 
Δημοσιεύσεις: 330
Εγγραφή: Δευτ 29 Σεπ 2008, 19:11
Τοποθεσία: Καβάλα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 08-09

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες