Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 1.3.09 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα αγώνα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Ποιός πιστεύετε οτι ήτανε ο MVP του αγώνα?

1. Χαλκιάς
1
1%
2. Αραμπατζής
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
3. Δαρλας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
4. Contreras
2
1%
5. Μαλεζάς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
6. Veron
17
11%
7. Μπαλάφας
1
1%
8. Sorlin
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
9. Conceisao
7
5%
10. Muslimovic
3
2%
11. Χούτος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
12. Bakayoko
114
75%
13. Vieirinha
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
14. Fernando Santos
8
5%
 
Σύνολο ψήφων : 153

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό mkpaok » Δευτ 02 Μαρ 2009, 16:36

[quote="Hideguti"]
Μπακαπάνθηρας: Xημική έκρηξη μπακαπανθηρόλης χθες στην Νέα Σμύρνη. O ΠΑΟΚ κινδυνεύει με τιμωρία από την Gay-Vazelo-Xanoumo League, γιατί η συγκεκριμένη ουσία θεωρείται παράνομη, ενώ στο καταστατικό της Λίμπας δεν προβλέπεται και η ύπαρξη τρίποδων ποδοσφαιριστών. Ήδη ο Πόντιος Πιλάβιος μαζί με τον ανεξάρτητο (χοχο) Πηλαδάκη ετοιμάζονται να παραπέμψουν την υπόθεση στην αθλητική γαβροβαζελοχανουμοσύνη.

Εισαι τεραστειος αδελφε!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
mkpaok
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:36
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Δευτ 02 Μαρ 2009, 17:12

Αν δεν τρώγαμε γκολ δεν θα κερδίζαμε ....
Τα άλλα θα τα έχετε πει εσείς ..
Καλή η χαρά της νίκης, αλλά το ματς γίνεται την Τετάρτη!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό Slade » Δευτ 02 Μαρ 2009, 17:35

Παντως για μενα η χθεσινη νικη ηταν ισως η πιο απολαυστικη μεχρι στιγμης φετος. Διπλο μες την Αθηνα με ανατροπη σκορ απο εναν παικτη που ολοι θεωρουσαμε ξεγραμενο, καλη φαση :)
Άβαταρ μέλους
Slade
 
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Παρ 21 Νοέμ 2008, 11:10

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό DimisK » Δευτ 02 Μαρ 2009, 18:35

Falegkos έγραψε:Νικας γαυρο τον πας στους 6....ειναι και καλα πρωταθλητές αυτοι και δεν τους νιαζει το πήραν χαλαρα....

ρε φαντάζεστε να γινοταν καμια μανουρα φετος και να ξεπεταχτούμε πρώτοι απο το πουθενά.......χαχαχα νταμπλ :) :) :) :)

θα κουρευτώ....



Εγώ την έκανα για Άγιο Όρος! Με τον Άγγελο παρέα!!! :) :) :) :) :)
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό DimisK » Δευτ 02 Μαρ 2009, 18:36

Yiankos έγραψε: Καλή η χαρά της νίκης, αλλά το ματς γίνεται την Τετάρτη!


Yiankos speaking... 8)
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό mi8rio » Δευτ 02 Μαρ 2009, 20:38

DimisK έγραψε:
Falegkos έγραψε:Νικας γαυρο τον πας στους 6....ειναι και καλα πρωταθλητές αυτοι και δεν τους νιαζει το πήραν χαλαρα....

ρε φαντάζεστε να γινοταν καμια μανουρα φετος και να ξεπεταχτούμε πρώτοι απο το πουθενά.......χαχαχα νταμπλ :) :) :) :)

θα κουρευτώ....



Εγώ την έκανα για Άγιο Όρος! Με τον Άγγελο παρέα!!! :) :) :) :) :)



Στο ίδιο κελί και εγώ!!!!! :) :) :) :)
Είμαστε σκαστοί από την κλινική
Είμαστε διαστημικοί δε το ξέρουν οι γιατροί

PAOK SPACE STATION
Άβαταρ μέλους
mi8rio
 
Δημοσιεύσεις: 1189
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 08:31
Τοποθεσία: Αττική

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό DimisK » Δευτ 02 Μαρ 2009, 20:52

Ωραία! Θα έχει και προβατίνα!!! :) :) :)
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό Simewn » Δευτ 02 Μαρ 2009, 21:34

Θα ήθελα να θίξω 2 θεματάκια.
Πήγα στο γήπεδο με φίλο μου Πανιώνιο για να παρακολουθήσω το παιχνίδι.Φτάσαμε αργά στο γήπεδο και περιμέναμε κανά 5-10 λεπτά στα εκδοτήρια για να βγάλουμε εισιτήρια.Κατά ομολογία των Πανιώνιων ήταν ο περισσότερος κόσμος που είχαν τελευταία.Κάποια στιγμή άρχισαν να ζητάνε ταυτότητα και πολλά άτομα αποκαλύφτηκε πως ήταν ΠΑΟΚτσήδες και τους αρνήθηκε η εξυπηρέτηση.Μάλιστα η υπάλληλος ήταν πολύ αγενής σχεδόν βρίζοντάς τους με τρόπο τέτοιο ώστε να γίνει κατανοητό από τους υπόλοιπους πως ήταν ΠΑΟΚ.Όμως κανένας φίλαθλος του Πανιωνίου δεν αντέδρασε ή ασχολήθηκε με κάποιον, παρόλο που οι δικοί μας ψιλοβρίζαν που δεν πήραν εισιτήριο...Έξω από το γήπεδο όλη αυτή την ώρα ακούγονταν τα κομάντα και σε μια φάση φώναξαν ένα σύνθημα κατά του Πανιωνίου και όλοι οι Πανιώνιοι φάνηκαν απορρημένοι γιατί τους βρίζουν.
Όσον αφορά τις εξέδρες που τελικά γέμισαν ενώ αρχικά ήταν κλειστές, αυτό έγινε γιατί έχουν κριθεί ακατάλληλες και δεν μπορούσε ο επίσημος Πανιώνιος να δώσει εισιτήρια, μετά βέβαια τους αναγκάσαμε να τις ανοίξουν.Πιο δίπλα ήταν τα επίσημα και από απέναντι οι πάνθηρες.
Με αυτά θέλω να πω πως με κάποιες ομάδες που όντως υπάρχουν καλές σχέσεις , μην το ψάχνουμε τόσο πολύ και δημιουργούμε προβλήματα μόνοι μας.Μην περιμένουμε πρώτα να κοιτάζουν εμάς και μετά την δική τους ομάδα.Στο κάτω-κάτω σχεδόν μισοί-μισοί ήμασταν(υπερβολή λίγο) αφού και στην θύρα μου ήταν πάρα πολλά αδέλφια και μάλιστα χωρίς να υπάρχει πρόβλημα να το φανερώσει κανείς.
Μάλιστα σε ένα επεισόδιο 2 ανεγκέφαλων σηκώθηκαν όλοι οι Πανιώνιοι γύρω-γύρω και υπερασπίστηκαν τον δικό μας και απλά του ζήτησαν να αλλάξει θέση για να λήξει το επεισόδιο και όταν έγινε αυτό πήγαν μαζί του και άλλοι 4,προφανώς ΠΑΟΚτσήδες!
Το δεύτερο που θέλω να πω αφορά την παρουσία και τον παλμό του κόσμου μας.Πριν αρχίσει το παιχνίδι δεν σταμάτησαν λεπτό, αλλά με την ροή του αγώνα είχαν πολλά κενά διαστήματα.Αλλά παρακολουθώντας τους πρώτη φορά από απέναντι, σαν αντίπαλος ένα έχω να πω.Δεν παιζόμαστε!Ειδικά όταν αποφάσιζαν να φωνάξουν όλοι μαζί όλη η κερκίδα που βρισκόμουν , οι Πάνθηρες , τα τύμπανα , όλο το γήπεδο πάγωναν!Μέχρι κι εγώ ψάρωσα!Και τους χάζευα σαν χαζός.Νόμιζες ότι τα πάντα γύρω σταματούσαν και αν δεν ήμουν ΠΑΟΚ θα πάγωνε και το αίμα μου.Πραγματικά τώρα κατάλαβα μια δήλωση ενός ποδοσφαιριστή για τον κόσμο μας:Δεν θες να τους έχεις εναντίον σου!
Άβαταρ μέλους
Simewn
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Κυρ 17 Φεβ 2008, 18:51
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 02 Μαρ 2009, 21:56

Καλή φάση!!!

Θα το αφήσω παρακαταθήκη στους γιους μου, όταν ΔΕ θα μπορώ να φωνάζω ή να περπατήσω ή ότιδήποτε άλλο, να με πάει από την ... απέναντι μεριά, να χαζέψω εντελώς!

Μέχρι τότε δεν υπάρχει απέναντι. :) :)


:? :? :?
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό koskir » Δευτ 02 Μαρ 2009, 22:02

Falegkos έγραψε:Νικας γαυρο τον πας στους 6....ειναι και καλα πρωταθλητές αυτοι και δεν τους νιαζει το πήραν χαλαρα....

ρε φαντάζεστε να γινοταν καμια μανουρα φετος και να ξεπεταχτούμε πρώτοι απο το πουθενά.......χαχαχα νταμπλ :) :) :) :)

θα κουρευτώ....


Μετά την ήτα απο τέλη, τον αποκλεισμό απο Σεν Ετιέν το Χ με το βάζελο θέλω αποκλεισμό στο κύπελο και νίκη μέσα στην Τούμπα.

Και μετά ας βγούν στο τέλος του πρωταθλήματος να κάνουν φιέστες και να πανηγιρίζουν πρωταθληματα. Ασε που ήδη έχει αρχίσει η φαγωμάρα μεταξύ τους. Στο τέλος θα κληρωνουν μιξερ και mp3 για να μαζέψουν κόσμο στην "χιέστα" για την κατακτηση του πρωταθλήματος

:? :? :?
Άβαταρ μέλους
koskir
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Τετ 04 Ιουν 2008, 21:17
Τοποθεσία: Πτολεμαϊδα, Δυτική Μακεδονία

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό paok87 » Δευτ 02 Μαρ 2009, 22:51

Να σημειωσουμε οτι ηταν και το μοναδικο 2πλο της αγωνιστικης.

Ωρες ωρες τσιμπιεμαι να συνειδητοποιησω τι συμβαινει σε σχεση με τα περσινα χαλια...
φανταζομαι δεν ειμαι ο μονος..
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό gate4mitsos » Δευτ 02 Μαρ 2009, 22:54

Απιστευτη ανατροπη χθες και φοβερες στιγμες στην κερκιδα μετα το 2 γκολ...

:?
gate4mitsos
 
Δημοσιεύσεις: 2113
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 19:46

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό Petm » Δευτ 02 Μαρ 2009, 23:56

σύμφωνο απόλυτα με την κριτική του Hideguti για τους παίκτες.

θα ήθελα να αναφερθώ ιδιαιτερα στον αραμπατζή. πρέπει να αποφασίσει ο ίδιος, ποιος παίκτης είναι: αυτός που έβγαλε υπό πίεση τι συστημένη σέντρα ακριβειας στο χούτο η αυτός που έβγαλε ανενόχλητος τι συστημένη σέντρα στο κρέσιτς ακριβώς πριν φάμε το goal?
αυτός που μέσα στη Τούμπα έσβησε κάθε επιθετική προσπάθεια τον παικτών του osfp αναγκάζοντας τον Valverde να αντικαταστήσει το djordjevic η ο παίκτης που τον έκανε yιό-yιό ο κουτσόπουλος και o eppstein?

θέμα ανανέωσης του συμβολαίου το conceisao: πρέπει να βάλουν νερό στο κρασί τους και η ομάδα και ο παίκτης και να τα βρούν για του χρόνου. ο conceisao μπορεί να μην είναι γρήγορος, να μην είναι ντριμπλαδόρος , να μην είναι μπουκαδόρος αλλα είναι ο αρχηγός και η ψυχή τις ομάδας ΚΑΙ είναι από τους λίγους παίκτες στο πρωτάθλημα, που μπορεί στο 93 vα βγάλει σέντρα με τέτοια ακρίβεια, φάλτσο και ταχύτητα που να νομίζεις ότι παίζει μπάσκετ

πιο γενικά: είναι ένα παιχνίδι που αν το παίζαμε έως το δεκέμβριο δύσκολα θα το περνάμε. η ομάδα σε σχέση με την αρχή τις χρονιας έχει δέσει και με τις μεταγραφές του δεκεμβρίου έχει ανεβεί ένα σκαλί πιο πάνω σε σχέση με ομάδες τύπου πανιωνιου, τόσο ώστε μια ισοπαλία θα θεωρούνταν και θα ήταν 2 χαμένοι βαθμοί.
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Τρί 03 Μαρ 2009, 00:03

petm πιστεύω πως αν είχαμε σορλέν και λίνο απο την αρχή,θα είμασταν πρώτοι τώρα....Αλλά......

φυσικά και δύσκολο να τους πάρουμε απο την αρχή,γιατί δεν θα τους δίναν οι ομάδες....
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό Johnys » Τρί 03 Μαρ 2009, 02:01

Πάντως τα όνειρα για πρωτάθλημα είναι λίγο παρατραβηγμένα και ας είναι ωραία.Του χρόνου λογικά θα το χτυπήσουμε αλλα εάν πάρουμε κύπελλο και βγούμε δεύτεροι στο πρωτάθλημα θα είμαστε super για φέτος και θα έχουμε κάνει την υπέρβαση κατά τι γνώμη μου.

Μη ξεχνάμε που ήμασταν πέρυσι.
ΠΑΟΚ θρησκεία και στη γερμανία.
Άβαταρ μέλους
Johnys
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 05:03
Τοποθεσία: Γερμανία/Ντίσελντορφ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 08-09

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες