[Κύπελλο] Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 14/1

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

[Κύπελλο] Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 14/1

Δημοσίευσηαπό danirifle » Δευτ 12 Ιαν 2009, 00:09

ΣΚΙΣΤΕ ΤΟΥΣ!!!!

ΜΑΜΙΣΤΕ ΤΟΥΣ!!!!
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10199
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Δημοσίευσηαπό Butcher456 » Δευτ 12 Ιαν 2009, 00:12

το διαρκειας ισχυει για τον αγωνα ετσι??
Σ ΟΛΗ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΤΡΕΛΑΜΕΝΟΣ
ΠΑΟΚΑΡΑ ΩΣ ΤΟ ΤΕΕΕΛΟΣ!!!!!
Butcher456
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί 03 Ιουν 2008, 14:37

Δημοσίευσηαπό Guest » Δευτ 12 Ιαν 2009, 00:26

Προτείνω να αλλάξει ο τίτλος του topic και αντί για Π.Α.Ο.Κ.-ρούλης να γίνει Π.Α.Ο.Κ.-Άρης ..
Άς μην πέφτουμε στην παγίδα τους και ασχολούμαστε με τους πραγματικά ανύπαρκτους και μικρομεσαίους φίλους της ομάδας που αλλάζει τις κατηγορίες σαν τα πουκάμισα ..
Άν μη τι άλλο,ο Π.Α.Ο.Κ. υπάρχει για να είναι το φόβητρο του ΠΟΚ,και όχι στο αναλώνεται στην (ανούσια..) κόντρα με μια ομάδα που αντικειμενικά είναι πολύ μικρότερη σαν οντότητα από εμάς ..


Τα μυαλά μας πονάνε και θα πονάνε ..
*g4*



:evil: :D :evil:
Guest
 

Δημοσίευσηαπό johnisleo4paok » Δευτ 12 Ιαν 2009, 00:41

tsou έγραψε:Προτείνω να αλλάξει ο τίτλος του topic και αντί για Π.Α.Ο.Κ.-ρούλης να γίνει Π.Α.Ο.Κ.-Άρης ..
Άς μην πέφτουμε στην παγίδα τους και ασχολούμαστε με τους πραγματικά ανύπαρκτους και μικρομεσαίους φίλους της ομάδας που αλλάζει τις κατηγορίες σαν τα πουκάμισα ..
Άν μη τι άλλο,ο Π.Α.Ο.Κ. υπάρχει για να είναι το φόβητρο του ΠΟΚ,και όχι στο αναλώνεται στην (ανούσια..) κόντρα με μια ομάδα που αντικειμενικά είναι πολύ μικρότερη σαν οντότητα από εμάς ..


Τα μυαλά μας πονάνε και θα πονάνε ..
*g4*



:evil: :D :evil:


+10000000000000
johnisleo4paok
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 13:23

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Δευτ 12 Ιαν 2009, 00:52

Γενικά Τασούλη από παλιά που σε θυμάμαι ήσουν ισοπεδωτικός και δεν θα μπω στη διαδικασία να σου απαντήσω αλλά ορμώμενος από το ποστ σου θα πω στα υπόλοιπα πικραμένα Παόκια που σκέφτονται διάφορα τα εξής ..
Ναι η ομάδα δεν έπαιξε καλά .. Αλλά όταν έχεις τόσους παράγοντες κατά σου υπάρχει δικαιολογία αλλά και αισιοδοξία για τη συνέχεια .. και εξηγούμαι:
1) Ο Βερόν όπως είχαμε πει εδώ και κανα μήνα στα εργομετρικά έδειξε ότι είναι μπουκωμένος και πλέον δεν κάνει τη δουλειά που έκανε. Ακόμα και με τον ΟΦΗ όπου όλη η ομάδα έπαιξε καλά αυτός ήταν ψιλοάφαντος.
Αποτέλεσμα λοιπόν αυτού ο Βερόν να μην κάνει ουσιαστικά τίποτα και ο Γκαρσία να τρέχει από δω και από κει για να συμμαζέψει το κέντρο.
2) Λείπει Κονσεϊσάο, λείπει και Βιερίνια και ξεκινάμε πάλι με Παντελή και τον φορμαρισμένο Λάκη ο οποίος τραυματίζεται και μπαίνει ο ανέτοιμος για πάνω από 30' και δη σε μεγάλο ματς Βιερίνια.
3) Η εγγύηση στην άμυνα σου ο Κοντρέρας μετά από το καταραμένο ταξίδι με την Εθνική του δεν είναι ο ίδιος αρχής γενομένης με το ματς με τη γριά και παρέπεσε σε ένα ακόμα λάθος αφήνοντας την ομάδα με 10 τη στιγμή που πιέζαμε.
4) Ο Μουσλίμοβιτς έπαιζε αντίπαλος με τους δύο πιο δύσκολους αντιπάλους που μπορεί ίσως να έχει στη Σούπερλιγκ. Δεν κατάφερε ποτέ να βρεθεί σε φάση για γκολ, έχανε όλες τις κεφαλιές και έβγαινε συνέχεια στα πλάγια όπου πάλευε με τέσσερις μίνιμουμ.
5) Παίξαμε με την ΑΕΚ η οποία σκίστηκε για τη νίκη, είδε το ματς σαν τελικό και έκανε κατά γενική ομολογία το καλύτερό της παιχνίδι φέτος και η οποία είχε πάρα πολύ ισχυρό κίνητρο το οποίο λέγεται αυτοσυντήρηση μιας και έπαιζε ένα από τα τελευταία της χαρτιά.
6) Το γκολ στο 45' αποσυντόνισε την ομάδα ενώ και οι αλλαγές ουσιαστικά πήγανε χαράμι ενώ θεωρώ πως δεν έπρεπε να βγει ο Ίβιτς για να μπει ο μαύρος αλλά ο Παντελής.

Όλα αυτά θα μου πείτε είναι δικαιολογίες και συμφωνώ .. Αλλά παρά την χάλια μας εμφάνιση, αν δεν έβγαινε ο Λάκης και δεν τρώγαμε τη μαλακία γκολ τη στιγμή που ήταν έξω ο Δάρλας σε ανύποπτη φάση τη στιγμή που όλο το ημίχρονο ουσιαστικά το φέραμε στα μέτρα μας, τότε πιστεύω ότι στο 2ο αυτός που θα ρίσκαρε θα ήταν ο Μπάγιεβιτς και εν τη απουσία σοβαρού πάγκου (Παυλής - Χετεμάι - Πλιάτσικας) θα επωφελούμασταν εμείς από τυχόν αλλαγές σε πρόσωπα ή σύστημα.

Τέλος, θα πρέπει να υπολογίζουμε και σε Λίνο - Σορλέν τους οποίους δεν έχουμε δει και δεν ξέρουμε κατά πόσο μπορούν να βοηθήσουν την ομάδα.
Ενώ αν το θες και αλλιώς δες την προϊστορία εκτός έδρας με την ΑΕΚ και τον Βάζελο και πες μου πόσα διπλά έχουμε πάρει έχοντας ομάδες σαφώς πιο πλήρεις συνολικά.
Γιατί όσο κι αν θες το μεγάλο βήμα, πρέπει πάντα να σκέφτεσαι ότι ένας Ντιόγο είναι η 25δα σου, ένας Ζιλμπέρτο είναι η 25δα σου και ο Τζιμπούρ είναι η 11δα σου! Σε φράγκα εννοείται ...

Τέλος αν θες να στο πω παραλλιώς, γιατί να μην έχουμε μία κλήρωση όπως ο Άρης πέρυσι ο οποίος έφτασε στον τελικό αποκλείοντας Άγιο Δημήτριο, Ξάνθη και Ατρόμητο;

Πρέπει να συνειδητοποιήσουμε κάποια πράματα μου φαίνεται .. Όταν σου είπε η διοίκηση και ο προπονητής ότι πάμε για Ουέφα στο είπαν γιατί ήξεραν τα προβλήματα, τις ελλείψεις και την κατάσταση υπολογίζοντας παραμέτρους από τον Αύγουστο τις οποίες εσύ σαν οπαδός δεν έβλεπες (όπως και είναι φυσικό) τόσους μήνες που η ομάδα ήταν 2η και μάλιστα πολύ κοντά στον 1ο.
Επειδή ακριβώς υπολόγισαν αυτές τις "αόρατες" παραμέτρους και βάλαν μέσα και την ατυχία, τους πιθανούς τραυματισμούς και διάφορα άλλα που θα μπορούσε να σκεφτεί μόνο ο Μώλντερ στα X - Files, σου είπαν ότι πάμε για Ουέφα και ότι τσακώσουμε από το Κύπελλο!

Και την προηγούμενη αγωνιστική με 2 βαθμούς ξεκινούσες τα πλέι οφ και αυτή την αγωνιστική με 2 τα ξεκινάς .. Όλους μας έτσουξε η ήττα γιατί ακριβώς ξέραμε ότι μπορούσαμε να πάρουμε τη νίκη, γιατί ξέρουμε ότι πλέον έχουμε αλλάξει επίπεδο και μπορούμε να κοιτάξουμε πιο ψηλά.
Αλλά πλην του γοήτρου (το οποίο δεν ισοπεδώνω σε καμία περίπτωση) αυτό το παιχνίδι από μόνο του δεν μας στερεί τίποτα άλλο. Γιατί και ο 3ος πάει Ουέφα και ο 4ος πάει Ουέφα.
Στόχος λοιπόν το Κυπελλάκι γιατί εκεί θα βγάλουμε τα τρελά μας γούστα .. Να διαλύσουμε το σιχαμερό σκουλήκι και να το στείλουμε στα θυμαράκια .. Να κάνουμε πάρτι με το πτώμα τους και να τους δώσουμε την ώθηση που χρειάζονται για να διαλυθούν.
Γιατί εμένα δε με νοιάζει αν βγω 3ος ή 4ος από τη στιγμή που έτσι κι αλλιώς Ουέφα θα πάω .. Επειδή για μια βδομάδα θα λέω ότι πέρασα την ΑΕΚ; Ε και; Αυτός είναι ο στόχος μου ο τρανός; Αν το καταφέρω θα γουστάρω και θέλω να το πετύχω, αλλά όλα κινούνται βάση οικονομικών και όλα γίνονται βάση χρημάτων και τα φράγκα λένε 3=4!
Τελικό λοιπόν στο ΟΑΚΑ με 20.000 Παόκια να τα κάνουν όλα χάλια και να βάλουμε ακόμη ένα τρόπαιο στη συλλογή μας. Εκεί είναι η κ@λα και αυτός είναι ο στόχος!
Όλα χτίζονται σιγα σιγα και την πρόοδο της ομάδας στο χορτάρι τη βλέπω ακόμη και χωρίς γυαλιά παρότι έχω 7 μυωπία.
Όλοι μετοχές λοιπόν για να δείξουμε εκεί τι αξίζουμε και τι προτεραιότητες έχουμε στη ζωή μας ..
Όλοι μπορούμε να πούμε για τον Σάντος, το Μπαλάφα, το Λάκη, τον Παντελή και τους λοιπούς .. Να κάνουμε αναλύσεις επί αναλύσεων για τα θετικά και τα αρνητικά τους ..
Πόσοι όμως μπορούν να πάνε να αγοράσουν 3 μετοχές από το 1 ή 1,5 μύριο λαού που λέμε πως έχουμε;
Υγ: Τσου μαζί σου .. Done!
Τελευταία επεξεργασία από Yiankos και Δευτ 12 Ιαν 2009, 01:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Δευτ 12 Ιαν 2009, 01:02

novito έγραψε::o
ρε καρπουζά????
πλάκα με κάνετε????

novito έγραψε:για να δούμε...θα χει ίδια (άδικη για μένα) τύχη??

http://www.paokmania.gr/forum/viewtopic.php?t=2900

:) :)

Είχες άσχημη αύρα όταν το άνοιξες .. το νιώθω .. Το δικό σου κλείδωσε και δεν πρέπει να ξανανοίξει αν θέλουμε να κερδίσουμε ..
Ή έχουμε χούντα ή δεν έχουμε!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Δευτ 12 Ιαν 2009, 01:08

DJ timo δεν σου υποδεικνύει κανείς τίποτα ..
Αλλά αυτά που λες ότι μας λένε τα γράφουν μόνο και μόνο από κομπλεξισμό, αίσθημα κατωτερότητας και επειδή έχουν λαλήσει από τις καρπαζιές τόσα χρόνια!
Μόνο αξία μπορείς να δώσεις σε κάποιον και να δείξεις πόσο τον υπολογίζεις και πόσο σε νοιάζει και σε καίει το τι κάνει αν τον γράψεις με αλλοιωμένο όνομα.
Στον τίτλο ας αναγράφονται Άρης .. Μέσα στα ποστ πες τους ότι γουστάρεις (όπως κι εγώ).
Σε καμία περίπτωση δεν μικραίνεις όμως ένα σωματείο αν το γράψεις αλλοιωμένο ή με μικρά .. Προσωπικά είμαι κάθετος ακόμα και στα αεκ - ΠΑΟΚ αλλά τέσπα!
Ας το κλείσουμε εδώ .. πολύ αναφερθήκαμε!

Γ@μήσι και ξύλο και τρία μπαλέτα στα οπίσθιά τους!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Δευτ 12 Ιαν 2009, 01:34

Μπήκα με σκοπό να αναφέρω την ονομασία του τόπικ αλλά με προλάβανε άλλοι. Ρε μάγκες είναι δυνατόν τις ομάδες που είναι οι πραγματικοί αντίπαλοί μας να τις γράφουμε κανονικά (ΑΕΚ, Παναθηναικος) και τον ανύπαρκτο να τον προσφωνούμε με ότι μας έρθει εκείνη την ώρα?? Τώρα θα μου πείτε ότι παίζει ρόλο και ότι δεν ανοίγει κάθε φορά ίδιο άτομο τα τόπικ. Αλλά έλεος.. Δηλαδή η κόντρα μας περιορίζεται με τον άρη? Ντρέπομαι και να συγκριθώ μαζί του. Τι έχει κάνει αυτή η ομάδα τα τελευταία 38 χρόνια στο ελληνικό ποδόσφαιρο? Τέσπα, ότι θέλει ο λαός. Το σημερινό βράδυ δεν είναι για τέτοιου είδους συζητήσεις.
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Δημοσίευσηαπό enaenaenamail. » Δευτ 12 Ιαν 2009, 03:07

Χαλκιας-Δαρλας-Σναουτσερ-Αντόνιο-Μαλεζάς-Γκαρσία-Ιβιτς-Βερον-Μουσλίμοβιτς-Κωνσταντινίδης - (Σέρτζιο ή Βιερίνια ).

Απο τα σκουλήκια σιγουρα δεν παιζει ο Κάλβο που τραυματίστηκε.
Άβαταρ μέλους
enaenaenamail.
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Παρ 01 Αύγ 2008, 11:50
Τοποθεσία: Θυρα 4

Δημοσίευσηαπό free4 » Δευτ 12 Ιαν 2009, 07:31

Μην συγκρίνετε το παιχνίδι με το χανούμι με αυτό του κυπέλλου.
Τελείως διαφορετικό από όλες τις απόψεις..

Εδώ κυνηγάς την ουσία κι όχι το θέαμα!
Ξέρω ότι δε σας αρέσει, αλλά αποδεχτείτε το επιτέλους!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό lefis » Δευτ 12 Ιαν 2009, 08:37

Νομιζω πως το μυαλο μας δεν πρεπει να αναλυει το πως χασαμε απο την ΑΕΚ αλλα το πως θα κερδισουμε τον Αρη.δεν υπαρχει χρονος για να σκεφτουμε τιποτα αλλο. εχουμε σοβαρες ελειψεις στα ακρα (λακης βιερινια, σερτζιο ψιλοανετοιμος αλλα πιστευω θα παιξει, κοντρερας (τι μαλ@κια εκανες παλικαρι μου)).Ελπιζω οι αλλοι να μην ξεστραβωθουν με εμας. το ματς ειναι δυσκολο θελει υπομονη και στηριξη σε παιχτες και προπονητη.η ηττα απο την ΑΕΚ ειναι μισος βαθμος στα play off. το ματς μεθαυριο θα μας δωσει την δυνατοτητα να διεκδικισουμε ενα τιτλο. ολοι φωνη δυνατη και συνεχομενη να παρουμε το ματς της τεταρτης.....
Ο ΠΑΟΚ μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσχθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας.διότι έμαθε τους οπαδους να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λογου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.
παράφραση του Ισοκράτη...
Άβαταρ μέλους
lefis
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:20
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Δημοσίευσηαπό mi8rio » Δευτ 12 Ιαν 2009, 09:14

lefis έγραψε:Νομιζω πως το μυαλο μας δεν πρεπει να αναλυει το πως χασαμε απο την ΑΕΚ αλλα το πως θα κερδισουμε τον Αρη.δεν υπαρχει χρονος για να σκεφτουμε τιποτα αλλο....


+1

έτσι είναι......συγκέντρωση και υπομονή για να πανηγυρίσουμε την πρόκριση μεθαύριο...
Είμαστε σκαστοί από την κλινική
Είμαστε διαστημικοί δε το ξέρουν οι γιατροί

PAOK SPACE STATION
Άβαταρ μέλους
mi8rio
 
Δημοσιεύσεις: 1189
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 08:31
Τοποθεσία: Αττική

Δημοσίευσηαπό gagas » Δευτ 12 Ιαν 2009, 11:32

οποιος ενδιαφερεται για εισιτηρια στις 7-8 ας επικοινωνησει μαζι μου με πμ..
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό lefis » Δευτ 12 Ιαν 2009, 11:34

Ισως και μια επισκεψη στην τελευταια προπονηση για να τονωσουμε το ηθικο και να υπενθυμισουμε στους παιχτες με ποιους παιζουμε να μην εβλαπτε...
Ο ΠΑΟΚ μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσχθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας.διότι έμαθε τους οπαδους να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λογου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.
παράφραση του Ισοκράτη...
Άβαταρ μέλους
lefis
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:20
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Δημοσίευσηαπό agave » Δευτ 12 Ιαν 2009, 12:51

Δε με φοβίζει η απουσία του κοντρέρας. O Στελάκης και ο Μαρκαντώνης δείξανε στα προηγούμενα οτι μια χαρά παίζουνε μαζί.
Χωρίς Βιεϊρίνια-Λάκη-Κονσεισάο όμως τι κάνεις? Λέτε να πάρουμε γεύση απο Λίνο? Επειδή όμως και ο σβούρας και ο Λίνο είναι αριστεροί και ο σβούρας με καμία παναγία δεν μπορεί να παίξει δεξιά, αν ο Σορλέν δεν μπεί στην αποστολή λόγω τραυματισμού όπως ακούγεται, τότε πιστεύω οτι θα δούμε τον Αραμπατζάκο στην φυσική του θέση. Δεξί χάφ.

Τον Γκαρσία να προσέχει μόνο θέλω, γιατί και χθές τις έριξε τις ψιλές του...

Δε με νοιάζουν ούτε συστήματα ούτε παίχτες. Νίκη θέλω. Και την θέλω πιο πολύ γιατί νομίζω οτι αν χάσουμε, η ΑΜΚ θα μείνει σε επίπεδα ομάδας 3ης κατηγορίας (3.500 μέτοχοι πάνω κάτω - σα δε ντρέπεστε όσοι δεν πήγατε ακόμα)
Άβαταρ μέλους
agave
 
Δημοσιεύσεις: 1017
Εγγραφή: Κυρ 21 Σεπ 2008, 16:39
Τοποθεσία: Σαλλλονίκη

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 08-09

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης