Θρασύβουλος - Π.Α.Ο.Κ. MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Δημοσίευσηαπό john71 » Σάβ 29 Νοέμ 2008, 23:37

ΑΠΟ ΤΗΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ MEGA:
" Η ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΓΚΟΛ ΠΟΥ ΔΕΧΤΗΚΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΒΡΗΚΕ ΣΕ ΧΕΡΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΥ ΠΑΙΚΤΗ ΤΟΥ ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟ" ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΝ ΤΗΝ ΦΑΣΗ.

ΜΑΜΩ ΓΑ ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΣΑΣ


Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team
john71
 
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 22:27

..........

Δημοσίευσηαπό nikos123 » Σάβ 29 Νοέμ 2008, 23:41

john71 αδερφε μου στην Ελλαδα βρισκομαστε τι περιμενεις
nikos123
 
Δημοσιεύσεις: 1017
Εγγραφή: Σάβ 05 Ιαν 2008, 00:37
Τοποθεσία: ptolemaida

Δημοσίευσηαπό paok87 » Σάβ 29 Νοέμ 2008, 23:41

παλι καλα που το ειπαν...εκει μας καταντησαν..
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Δημοσίευσηαπό giat » Κυρ 30 Νοέμ 2008, 00:23

Manolis4 έγραψε:Ήταν από την αρχή ημέρα περίεργη..Το πρωί έβρεχε και για μια στιγμή σκέφτηκα καλύτερα να κάτσω σπίτι.."Έτσι και αλλιώς θα το γεμίσουμε"..Μετά όμως σκέφτεσαι πόσες ευκαιρίες θα έχεις φέτος να δεις την ομάδα και τρελαίνεσαι..Βάζω γρήγορα γρήγορα ό,τι ρούχο βλέπω μπροστά μου και ξεκινάω για τον ηλεκτρικό..

Το τρένο έχει προβλήματα,κάνει κάθε τόσο στάσεις και καθυστερεί σε κάθε σταθμό.."Την γκαντεμιά μου!" σκέφτομαι.."Θα βρω εισιτήριο?"..Εκείνη την στιγμή κάθε ΠΑΟΚτσής από αδερφός γίνεται λίγο "ανταγωνιστής"..Δεν θέλω να χάσω το πλεονέκτημα που είχα ξεκινώντας τόσο νωρίς..Τελικά φτάνω στον σταθμό Αττική μετά κόπων και βασάνων..Το Α12 αργεί χαρακτηριστικά.. Η ώρα κοντεύει 4 και μπαίνοντας το μισό λεωφορείο είναι ΠΑΟΚτσήδες.. "Πάει άργησα.."

Κατεβαίνουμε όλοι μαζί και περπατάμε 2 χιλιόμετρα μες την λάσπη για το γήπεδο..Χαλαρή κουβεντούλα,επίδειξη ΠΑΟΚτσήδικών γνώσεων,αισιοδοξία για το ματς.. Αλλά πάνω από όλα αγωνία.."Θα βρούμε εισιτήριο?"..Συναντάμε μπλόκο.. "Μόνο όσοι έχουν εισιτήρια περνάνε οι υπόλοιποι περιμένουν"..Τι όμως δεν αναφέρει ο κύριος αστυνομικός?Η αγωνία μεγαλώνει..Μια ερημιά στην άκρη της Αθήνας μοιάζει να γίνεται ξαφνικά κέντρο της πρωτεύουσας..Ο κόσμος συρρέει με γεωμετρική πρόοδο..Είμαι κοντά στο μπλόκο για να έχω πλεονέκτημα αν έρθει κανένας θεόσταλτος με χαρτάκια στα χέρια του..Ώσπου...

Φωνές..Μανούρα..Φασαρία..Γίνεται ντου..Πετάμε πέτρες και πηγαίνουν προς το μπλόκο..Από την άλλη δακρυγόνα..Ωπ!Μα είμαι ακριβώς στην μέση!Τρέχω να προφυλαχτώ..Πέρνανε όσοι είναι να περάσουν..Και τα πάντα ξαναηρεμούν ως δια μαγείας..Το παιχνίδι έχει αρχίσει και είμαι έξω.. Θα δω το παιχνίδι,δεν γίνεται να το χάσω αφού ήρθα ως εδώ..Πάω στην θύρα του Θρασύβουλου με την ελπίδα να είναι φιλόξενη.. Μπαίνοντας η αρχική μου έκπληξη μετατράπηκε σε επίπληξη στον εαυτό μου.. "Ε,μα φυσικά και θα ήταν γεμάτη αδέρφια και αυτή η εξέδρα!ΠΑΟΚ είμαστε.."

Με 2 πέταλα λοιπόν με συνεχείς διαλόγους και γενικά πολύ καλή ατμόσφαιρα βλέπουμε ένα παιχνίδι με καλό ρυθμό και έναν ΠΑΟΚ που δεν θέλει να βλέπει τον χρόνο απλά να περνάει..Θυμηθείτε λίγο τα παλιά.. Θυμηθείτε έναν ΠΑΟΚ να ψάχνεται,να μην ξέρει τι θέλει στο γήπεδο..Ε τώρα ξεχάστε τα!Γιατί αυτός ο ΠΑΟΚ δεν μοιάζει με τα παλιά...

Το γκολ μπαίνει..Η χαρά μεγάλη αλλά και αναμενόμενη..Αλίμονο με τον Θρασύβουλο παίζουμε..Η κερκίδα ανεβαίνει και άλλο..Όλα μοιάζουν ιδανικά..Επικεντρωνόμαστε στον οπαδό που φυλακίστηκε και περιμένουμε να λήξει το παιχνίδι να ησυχάσουμε..Και ξαφνικά ψυχρολουσία!Γκολ ο Θρασύβουλος,ελάχιστος ο χρόνος..Και η κερκίδα προσγειώνεται ανώμαλα και αδικαιολόγητα..Γιατί ρε παιδιά?Αυτή η ομάδα είτε παίζει καλά είτε παίζει κακά ΠΑΛΕΥΕΙ..Και έχει νοοτροπία νικητή..Εμείς γιατί δεν έχουμε?Γιατί στην πρώτη αναποδιά χάσαμε την πίστη μας..Άρχισε η γκρίνια..Ευτυχώς κάποιοι παρέμειναν πιστοί..ΗΞΕΡΑΝ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΤΑΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΒΑΘΜΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΛΕΨΕΙ ΠΡΩΤΑ..Και η ομάδα δεν άργησε να τους δικαιώσει..

Πανζουρλισμός!Δεν θα το ξεχάσω ποτέ..Όλοι κάναμε σαν τρελοί..Αγκαλιάστηκα και χοροπηδούσα με ένα άτομο χωρίς να έχω δει την φάτσα του..Και δεν τον είδα ούτε μετά..Στιγμές ΠΑΟΚ με λίγα λόγια.. Και λήξη..Για πρώτη φορά βλέπω ζωντανά τον ΠΑΟΚ να νικάει..Στα 22 μου..Και ξέρω επιτέλους ότι κάτι άλλαξε..Ένιωσα ευλογημένος που δεν σκέφτηκα την βολή μου και σηκώθηκα από το κρεβάτι..Ένιωσα δικαιωμένος που ταλαιπωρήθηκα τόσο για να μπω μέσα στο γήπεδο..Γιατί ένιωσα όπως ένιωθε ο ΠΑΟΚ τόσα χρόνια..Που ταλαιπωρήθηκε,χτυπήθηκε και μάτωσε για να θριαμβεύει φέτος..Μπορεί κάποιοι να ασχολούνται με τον διαιτητή,με τον προπονητή,με τους παίκτες..Αλλά εγώ νιώθω πολύ γεμάτος και άδειος ταυτόχρονα για να ασχοληθώ με τόσο μικρά πράγματα..

Γεμάτος από περηφάνεια,χαρά και πίστη σε αυτή την ομάδα..Άδειος από μιζέρια,προβληματισμούς και βάσανα..Φέτος ο ΠΑΟΚ είναι ένα βήμα πιο κοντά στην ομάδα που έχω ονειρευτεί για αυτόν..Φέτος ο ΠΑΟΚ είναι ΠΑΟΚ,και όχι η χαρά του κάθε πικραμένου..Όχι το highlight του,η μεγαλύτερη νίκη της ιστορίας του..Φέτος ο ΠΑΟΚ παλεύει και ας μην παίζει καλά,και ας έχει απουσίες,και ας έχει κόντρα διαιτησία..Για αυτό ας είμαστε όλοι πολύ χαρούμενοι σήμερα και ας μην κερδίσαμε τον πιο σπουδαίο αντίπαλο..Ας είμαστε όλοι σαν τα αδέρφια βγαίνοντας από το γήπεδο..Ας είμαστε ανακουφισμένοι..Γιατί τα άσχημα πέρασαν και φαντάζουν μακρινά πια..Και τα καλύτερα έρχονται........


M εκανες και δακρυσα φιλαρακι νυχτιατικα,να σαι καλα
giat
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 15:21
Τοποθεσία: mesimeri

Δημοσίευσηαπό angelos4a » Κυρ 30 Νοέμ 2008, 00:42

Αντε μωρέ με τον ξεκ@λιαρη, το γκολ δεν το δε τις κάρτες ήξερε να τις μοιράσει.Πριν την κίτρινη σε αυτές τις φάσεις έχει προειδοποίηση κανονικά...Μάλλον την ψιθύριζε από τότε που μπήκε το γκολ.Δεν εξηγείται αλλιώς.
:x :x :shock: :x :x
angelos4a
 
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Κυρ 01 Ιουν 2008, 13:26

Δημοσίευσηαπό danirifle » Κυρ 30 Νοέμ 2008, 00:42

αδέρφια mvp για μένα ο αρχηγός. ο sergio είναι πολύ ανεβασμένος και παίρνει συνεχώς πόντους.. μπράβο αρχηγέ.. συνέχισε έτσι.. εμψυχώνεις και ανεβάζεις την ομάδα!!!
:P :P :P
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10194
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Κυρ 30 Νοέμ 2008, 00:46

Εγω θα πω κάτι που δεν έχει πει κανένας ..
Απαγορεύονται τα greeklish και τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ! :)
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό angelos4a » Κυρ 30 Νοέμ 2008, 01:19

Που ακριβώς ρε αδερφέ έχουνε κλείσει τον δρόμο?
angelos4a
 
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Κυρ 01 Ιουν 2008, 13:26

Δημοσίευσηαπό Magdi Tolba » Κυρ 30 Νοέμ 2008, 01:26

για τα ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ του Σάντος κανένας δεν μιλάει?
είναι ανεκδιήγητος ο άνθρωπος,έβγαλε Μπακαγιόκο και έβαλε Μπαλάφα,κράτησε μέσα Αναστασάκο και γύρισε την ομάδα πίσω όπως πάντα από το 60 λεπτό,άλλωστε με την Μπαρτσελόνα παίζαμε και φοβήθηκε!!!
δεν κάνει ο άνθρωπος,είναι επικίνδυνος και άχρηστος για τον πάγκο του ΠΑΟΚ

και η εμφάνιση άσχημη,κυκλοφορία τραγική και ανάπτυξη μηδέν
Magdi Tolba
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 20:55

Δημοσίευσηαπό c_k_77 » Κυρ 30 Νοέμ 2008, 01:28

γεια χαρά κι από μένα...

απλά να θυμηθούμε ότι πέρσι είχαμε σε όλο το πρωτάθλημα 35 βαθμούς, με 10 νίκες, 5 ισοπαλίες, και 15 ήττες (!!!)... φέτος, 3 αγωνιστικές πριν το τέλος του 1ου γύρου, έχουμε ήδη 25 βαθμούς, με τεράστια προοπτική να τους κάνουμε 34...

είναι ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ το άλμα...
και σίγουρα, με την κατάλληλη ενίσχυση, το 3ετές πλάνο, χαλαρά το κάνουμε 2ετές... υπομονή θέλει μόνο...

όλοι Τούμπα με τρίπολη... sold-out...
c_k_77
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Δευτ 17 Δεκ 2007, 15:05

Δημοσίευσηαπό Olorin » Κυρ 30 Νοέμ 2008, 01:31

Magdi Tolba έγραψε:για τα ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ του Σάντος κανένας δεν μιλάει?
είναι ανεκδιήγητος ο άνθρωπος,έβγαλε Μπακαγιόκο και έβαλε Μπαλάφα,κράτησε μέσα Αναστασάκο και γύρισε την ομάδα πίσω όπως πάντα από το 60 λεπτό,άλλωστε με την Μπαρτσελόνα παίζαμε και φοβήθηκε!!!
δεν κάνει ο άνθρωπος,είναι επικίνδυνος και άχρηστος για τον πάγκο του ΠΑΟΚ

και η εμφάνιση άσχημη,κυκλοφορία τραγική και ανάπτυξη μηδέν


Απαλλασεσαι λογω βλακειας.
Άβαταρ μέλους
Olorin
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: Τετ 26 Μαρ 2008, 03:35
Τοποθεσία: The Source

Δημοσίευσηαπό angelos4a » Κυρ 30 Νοέμ 2008, 01:31

H μ@λ@κία είναι ότι πάλι εμείς θα βγούμε οι ούνοι κ οι κανίβαλοι (παίχτες - οπαδοί) κ θα εξαντληθούν επάνω μας οι νόμοι....Κρίμα.
:x :x :shock: :x :x
angelos4a
 
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Κυρ 01 Ιουν 2008, 13:26

Δημοσίευσηαπό Magdi Tolba » Κυρ 30 Νοέμ 2008, 01:34

Olorin έγραψε:
Magdi Tolba έγραψε:για τα ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ του Σάντος κανένας δεν μιλάει?
είναι ανεκδιήγητος ο άνθρωπος,έβγαλε Μπακαγιόκο και έβαλε Μπαλάφα,κράτησε μέσα Αναστασάκο και γύρισε την ομάδα πίσω όπως πάντα από το 60 λεπτό,άλλωστε με την Μπαρτσελόνα παίζαμε και φοβήθηκε!!!
δεν κάνει ο άνθρωπος,είναι επικίνδυνος και άχρηστος για τον πάγκο του ΠΑΟΚ

και η εμφάνιση άσχημη,κυκλοφορία τραγική και ανάπτυξη μηδέν


Απαλλασεσαι λογω βλακειας.


κάτσε βλαχοπαοκτσή να βλέπις με κυάλια τον γάβρο να ρίχνει 5 στην Μπενφίκα
και συ υπομονή 30 χρόνια καημένε

ΥΓ εσύ πρέπει να πήγες στο αεροδρόμιο όταν ο Μπατατούδης έφερνε Νούνιες και Ντόλπμπεργκ,τέτοιο φυτό μιλάμε!!!
Magdi Tolba
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 20:55

Δημοσίευσηαπό thegrayscaleart » Κυρ 30 Νοέμ 2008, 01:35

ασε μας ρε καταστροφολογε magdi,δεν μας παρατας,λεμπου εσυ...καρκινε του ΠΑΟΚ τοσα χρονια,πανε γινε εσυ προπονητης ν παιρνεισ 600 χιλιαρικα,ελεος μ την μιρλα σας...πω ρε...δεν λεω ισως δεν επρεπε να αλλαξει τον μπακα,αλλα τι να κανει?μιρλα ειστε μονο,αν εβαζε τον μικρο θα λεγατε τον καψατε,αν δεν εβαζε κεντρικο θα λεγαν χασαμε γιατι δεν ειχαμε κεντρο,σε τετοια γηπεδα χωραφια με τετοιες συνθηκες δεν μπορεις να παιζεις ανοιχτα...
ισως κανει καποια λαθη αλλα δεν ειναι τελειος..κανεις δεν ειναι,αλλα η μιρλα σας ειναι ο καρκινος του ΠΑΟΚ,2ο σας εχει κ παλι κλαιγεστε,αλλα και πρωταθλημα να παρουμε θα λετε ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΩΡΕ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΜΠΑΛΑ..ρε δεν μας παρατατε...μιρλες
thegrayscaleart
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:12

Δημοσίευσηαπό angelos4a » Κυρ 30 Νοέμ 2008, 01:35

Εγώ παιδιά προσωπικά Santos γουστάρω.Είναι καλός προπονητής έχει οδηγήσει ευρωπαικές ομάδες κ το μόνο του ελάττωμα είναι τα κούτσου κούτσου αποτελέσματα που πέρνει.Προσωπικά δεν μου πέφτει λόγος.Από την στιγμή που βλέπω ότι η ομάδα παταέι στο γήπεδο κ δεν είναι πούθεν μια χαρά είμαστε.
Μην ξεχνάμε ότι η νοοτροπία δεν αλλάζει σε μια μέρα κ αυτό φαίνεται σε σύγκριση με πέρσι.Προστέθηκαν έμπειροι παίχτες που δεν ανέχονται την παράγκα κ δεν κολώνουν να μιλήσουν κ να παρασύρουν κ τους υπόλοιπους.
:x
angelos4a
 
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Κυρ 01 Ιουν 2008, 13:26

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 08-09

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες