Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 16/11 19:00 Προβλέψεις & σχόλια

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Δευτ 10 Νοέμ 2008, 14:33

Δυσκολο ματσ..Ο ΠΑΟΚ δεν εχει τιποτα να χασει αλλα εχει πολλα να κερδισει..Αγωνιστικα ειναι δυο ισοδυναμες ομαδες και φαβορι μπορει να χρησει καποιος τον γαβρο μονο λογω εδρας..Ο ΠΑΟΚ δεν νομιζω οτι μπορει να χασει ευκολα γιατι δειχνει να του ταιριαζουν απολυτα ομαδες που ανοιγονται με κανα δυο περιπατητες μεσα..
Θεωρω ως μοναδικο κινδυνο τη φιλοσοφια και το κομπλεξ που βγαζουμε καποιες φορες εκει μεσα αλλα ελπιζω οτι η προσωπικοτητα των φετινων παικτων μας να μην μασησει απο τετοια..
Οσον αφορα την διατησια ας δουμε πρωτα ποιος θα ειναι διατητης..
Παντως πιθανο διπλο φερνει τα πανω κατω στο πρωταθλημα και εκρηξεις τσουξιματος στην Αθηνα και σε συμπολητες...

Παντως πιστευω πως ο Σαντος θα παιξει εξυπνα εχοντας ομως στο μυαλο του πως να κλεψει το ματσ και να γυρισει οχι με απλη θισοπαλια αλλα με διπλο..Ασχετα αν το χ ικανοποιει καποιους..
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Δευτ 10 Νοέμ 2008, 14:53

Γινεται να μεινουμε αηττητοι? pleeaaaaaaaaase..
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό savvas53 » Δευτ 10 Νοέμ 2008, 15:30

gash042 έγραψε:Μέσα για διπλό μόνο.

Αν δεν γίνει τώρα η σφαγή τώρα θα γίνει στα play off.

εγω το βαζω και νικη νικη.
τραπεζακι σε εστιατοριο επιλογης του κερδισμενου,η μπουκαλακι σε κανενα καλο σχημα, με δυο φιλους παρελκωμενους.
στην αθηνα αν κατεβω για την εκθεση 21-23/11 η θεσσαλονικη οποτε θελεις.
ΔΕΝ ΧΑΝΩ
:) 8) :)
(...αν δεν κοιμηθει ο θεος)
με λενε ΠΑΟΚ και ειμαι ΚΑΛΑ
Άβαταρ μέλους
savvas53
 
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιούλ 2008, 18:05

Δημοσίευσηαπό savvas53 » Δευτ 10 Νοέμ 2008, 15:37

play off με ΠΑΟΚ και γαυρο δεν βλεπω.
τουλαχιστον ο ενας θα λειπει.
πηγε το στοιχημα.
μαλλον για μητρο να ετοιμαζεσαι next weekend!
με λενε ΠΑΟΚ και ειμαι ΚΑΛΑ
Άβαταρ μέλους
savvas53
 
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιούλ 2008, 18:05

Δημοσίευσηαπό deko » Δευτ 10 Νοέμ 2008, 15:39

Εγω πιστευω οτι θα κερδισει Η GASH με σκορ 6-9 που τησ αρεσει κιολας
Θ'ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ Σ'ΕΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ'ΑΓΑΠΩ
deko
 
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 16:23
Τοποθεσία: ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ

Δημοσίευσηαπό savvas53 » Δευτ 10 Νοέμ 2008, 16:00

ποιος μπορει να μην το σκεφτεται?
απλως χαιρομαι τον ενθουσιασμο που προκειπτει απο την πορεια μας μεχρι τωρα.
σημερα ειμαστε αυριο οχι.
λεω να το γλεντησω τωρα που μπορω.
εξαλλου στερουμε απο την εποχη που επαιζα κουτσο και μηλα με τα παιδια της γειτονιας μου.
λεω να μην χασω την ευκαιρια να απολαυσω αυτο που εχω τωρα λογω της πιθανοτητας να μου παρουν τα παιγνιδια οι κακοι...
αν γινει, τοτε θα δω πως θα το χειριστω...
με λενε ΠΑΟΚ και ειμαι ΚΑΛΑ
Άβαταρ μέλους
savvas53
 
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιούλ 2008, 18:05

Δημοσίευσηαπό deko » Δευτ 10 Νοέμ 2008, 16:34

Οσες χανουν στα στοιχηματα κερδιζουν στην αγαπη ΓΚΑΣΟΥΛΙΝΙΤΣΑ
Θ'ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ Σ'ΕΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ'ΑΓΑΠΩ
deko
 
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 16:23
Τοποθεσία: ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ

Δημοσίευσηαπό Petm » Δευτ 10 Νοέμ 2008, 18:18

για εκείνη την 7άρα απόλαυση ήταν και ο άγγλος σπορτκάστερ εδώ στην Αγγλία όπου είχε σχολιάσει το παιχνίδι σαν:

ο osfp ήταν κάκιστος στο 1o ημίχρονο και βρέθηκε να χάνει από τι Γιουβέντους με 4-0. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ο osfp ΒΕΛΤΙΏΘΗΚΕ με αποτέλεσμα να δεχθεί μονο αλλα 3 goal και το παιχνίδι να τελειώσει 7-0
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Δημοσίευσηαπό paok87 » Δευτ 10 Νοέμ 2008, 18:30

ξερει καλυτερα απο εμας.να σαι σιγουρος.
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Δημοσίευσηαπό PAOKARA MIA ZOI » Δευτ 10 Νοέμ 2008, 19:15

Παμε για το διπλο και αντε γεια! και να μην ξεχασουμε να δουμε αθλητικη κυριακη το βραδυ να δουμε τι εχει να πει και ο μιχος. ΚΑΗΜΕΝΟΙ
PAOKARA MIA ZOI
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιούλ 2008, 17:35

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Δευτ 10 Νοέμ 2008, 19:26

Νομιζω πως ειναι λαθος να μπει αντι Δαρλα ο παντελης..Αν μπει ο Μιρο μπορει να σβησει τον Γκαλλετι αλλα δεξια ποιος?
Ο αραμπατζης???Ειναι ετοιμος ??ο Ηλιαδης????Ποιοσ???
Φοβαμαι πως θα βαλει παντελη εκει..Μεγαλο ρισκο αν το κανει..\Θα χει ενδιαφερον το σκεπτικο του και ισως να δικαιωθει.Θα δουμε
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Δευτ 10 Νοέμ 2008, 19:50

Δε νομιζω να χασουμε αυτοσυγκεντρωσει και 6-0(λεμε τωτα..)να χασουμε..
Η ομαδα ειναι ρολοι και για αυτο θεωρω οτι δεν εχει να χασει τπτ..Οσο για το διατητη,μακαρι να ειμαι καλος και να τους φερω στη θεση να ξςφτιλιστουν με το διατητη
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Δημοσίευσηαπό mi8rio » Δευτ 10 Νοέμ 2008, 19:51

fuzztone έγραψε:Διαφωνώ με όσους υποστηρίζουν πως στο επερχόμενο παιγνίδι δεν έχουμε να χάσουμε τίποτε. Απεναντίας, μπορούμε να χάσουμε πολλά και κυρίως τη συγκέντρωσή μας για τα επόμενα ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΑ ΠΑΙΓΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ. Η δική μας μοιρολατρία που φαίνεται από πολλά ποστ και είναι σίγουρα δικαιολογημένη από όσα έχουμε ζήσει (μιλάω για διαιτησίες, σφαγές κτλ) δεν πρέπει να περάσει με τίποτε στους παίκτες. ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΠΑΙΚΤΗ ΜΑΣ ΤΟΥ ΣΤΥΛ "ΜΟΥ ΛΕΓΑΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΣΦΠ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΖΗΣΑ"....Δεν το θέλω ρε άνθρωπε. Ακόμη και σε σφαγή θέλω να μείνω ψύχραιμος. Δεν τελειώνει το πρωτάθλημα την άλλη Κυριακή, ούτε είναι τελικός.

Το βασικό εν τέλει είναι το αγωνιστικό τμήμα. Αν οι παίκτες μπούνε στη νοοτροπία περί αθηναϊκού κατεστημένου, αναμενόμενης σφαγής κτλ (και πίστεψέ με ακόμη και οι ξένοι τα πιάνουν αυτά, τους τα λένε κτλ) στο πρώτο ανάποδο σφύριγμα θα χάσουν την ψυχραιμία τους και δε θα έχουμε καλή συνέχεια....

Έχω εμπιστοσύνη στον Σάντος στο ότι δε θα επιτρέψει να παρασυρθεί η ομάδα ψυχολογικά.

Στα καθαρά αγωνιστικά, είναι τα από τα λίγα παιγνίδια που δε φοβάμαι φέτος. Ένα παιγνίδι κομμένο και ραμμένο στα μέτρα της ομάδας όπως την έχω δει ως τώρα. Δε με φοβίζει η απουσία του Δάρλα, άλλωστε και πέρσι ο γκαλέτι με το Σνάουτσνερ αντίπαλο στο αντίστοιχο ματς δεν έκανε και πολλά πράγματα. Σφιχτό κέντρο με Γκαρσία και Βερόν, Μούσλι να πρεσάρει και οι γραμμές κοντά. Κλασσικό under και πιθανότητες να κλέψουμε το παιγνίδι σε στημένη φάση ή αντεπίθεση ειδικά αν πηγαίνει 0-0 έως αργά και υπάρχει μουρμούρα στις κερκίδες. Προσοχή (όπως έγραψε και ένας φίλος) στο ψηλό παιγνίδι του γαύρου που πέρσι μας έβαλε δύο γκολ από στημένα, αν και φέτος είναι διαφορετική η δουλειά και δε νομίζω ότι χρειάζεται ο μαρκος αντόνιο αφού στα στημένα έχω γκαρσία, ίβιτς να βοηθάνε.

Αύριο θα βγει και το κοράκι που θα σφυρίξει. Όποιος και να είναι (ακόμη και ο πικάσο ζωγράφος..λέμε τώρα) καμία ανακοίνωση, καμία κραυγή, παρά μόνο ότι είναι να γίνει να γίνει παρασκηνιακά για να μην επηρεαστεί το αγωνιστικό τμήμα.



+100000 :?
Είμαστε σκαστοί από την κλινική
Είμαστε διαστημικοί δε το ξέρουν οι γιατροί

PAOK SPACE STATION
Άβαταρ μέλους
mi8rio
 
Δημοσιεύσεις: 1189
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 08:31
Τοποθεσία: Αττική

Δημοσίευσηαπό stal55 » Δευτ 10 Νοέμ 2008, 20:06

Είναι ένα ντέρμπι κορυφής μετά από πολλά χρόνια!!!
Δεν είναι όμως ουτε το ματς που θα κρίνει το πρωτάθλημα ούτε καν την έξοδο στο ΟΕΦΑ.
Τι να το κάνω αν κερδίσω με 0-3 και μετά χάσω τα 3 από τα 6 θεωρητικά εύκολα ματς που έχω μέχρι να κατέβω στο ΟΑΚΑ με την αεκ44;
Σοβαρά, σφιχτά και πάνω από όλα πειθαρχημένα όπως σχεδόν σε όλα τα ματς που έχουμε παίξει μέχρι τώρα και πιστεύω ότι το παιχνίδι θα κριθεί στις λεπτομέρειες.

Όσον αφορά η μη χρησιμοποίηση του Δάρλα πιστεύω ότι δεν είναι ντεσαβαντάζ.
Δεν χρησιμοποιείς έναν παίκτη ο οποίος έχει ακόμη την νοοτροπία του βάζελου που πηγαίνει μέσα στο Καραϊσκάκι και δεν κοιτάει να παίξει μπάλα και να πάρει το ματς αλλά να διαμαρτύρεται από το πρώτο λεπτό στον διαιτητή έχει δεν έχει δίκαιο. Ένα σχήμα με Παντέλο αριστερό μπακ βιδωμένο πάνω σε Λέτο ή Τζολε και τον Σνάουτσνερ να βραχυκυκλώνει τον Γκαλέτι πιστεύω ότι θα ήταν ιδανικό.
Αλλά ο Σάντος (όπως το έχει αποδείξει πολλάκις, άσχετα αν κα΄ποιοι ακόμη και τώρα τον κράζουν) ξέρει πολύ καλύτερα από όλους μας.
Αυτά και μακάρι να πάρουμε το διπλό και να δούμε τι θα λέει ο πουρουπουπους αλλά και να δούμε πως θα μαζέψει τον Μινο μετά από κανένα διπλό.
Άβαταρ μέλους
stal55
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Πέμ 18 Σεπ 2008, 19:09
Τοποθεσία: Kassandra Halkidiki

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Δευτ 10 Νοέμ 2008, 20:26

Παντέλο αριστερό μπακ βιδωμένο πάνω σε Λέτο ή Τζολε και τον Σνάουτσνερ να βραχυκυκλώνει τον Γκαλέτι πιστεύω ότι θα ήταν ιδανικό.


Παιρνω τωρα τηλ το Βαλβερδε να τον πω να βαλει αριστερο εξτρεμ το γκαλετι και δεξι τον Λετο..Θα του πω να βαλει και τερματοφυλακα εμενα..Ελευθερος ειμαι βγαζω δελτιο και το 0-10 ειναι ευκολο..
:lol: :lol: :) :) :) :)
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 08-09

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες