Μακεδονικός - Π.Α.Ο.Κ. 28/10 17:45 MVP Σχόλια & Παραλειπόμεν

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Ποιός ήταν ο ΜVP του Π.Α.Ο.Κ.(Αποψή σας)?

Π.Γλύκος
2
1%
Ν.Αραμπατζής
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μ.Σνάουτσνερ
2
1%
Τ.Μπιζέρα
1
1%
Μ.Αντόνιο
1
1%
Σ.Μπαλάφας
7
4%
Σ.Ηλιάδης
3
2%
Β.Λάκης
1
1%
Β.Γεωργίου
17
10%
Ι.Μπακαγιόκο
131
77%
Σ.Αθανασιάδης
2
1%
Π.Κωνσταντινίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ζ.Μουσλίμοβιτς
3
2%
 
Σύνολο ψήφων : 170

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Τρί 28 Οκτ 2008, 19:41

ΚΥΠΕΛΛΟ 8) 8)


ΥΓ.Μπαλαφα μην σουταρεις καθε φορα που ακουμπας μπαλα υπαρχει και το κουμπακι με το Χ.

ΥΓ2.Μπακα-γκολ 8)
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τρί 28 Οκτ 2008, 19:41

Ξέρει κανείς πότε γίνεται περίπου η κλήρωση για την επόμενη φάση;
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό stelios85 » Τρί 28 Οκτ 2008, 19:48

[quote="Falegkos"]ΚΥΠΕΛΛΟ 8) 8)


ΥΓ.Μπαλαφα μην σουταρεις καθε φορα που ακουμπας μπαλα υπαρχει και το κουμπακι με το Χ.

χαχαχαχαα
stelios85
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Κυρ 09 Μαρ 2008, 02:45
Τοποθεσία: Salonica - Samos

Δημοσίευσηαπό IKARIA_G4 » Τρί 28 Οκτ 2008, 19:56

τα δεδομενα κατα τη γνωμη μου ειναι τα εξης
ο μακεδονικος επαιξε οσο καλυτερα μπορουσε,και εκανε την υπερβαση του(και καλα εκανε)
ο ΠΑΟΚ επαιξε με τις αλλαγες προκειμενου να ξεκουρασει παικτες,και να μην τους ταλαιπωρησει μιας και την κυριακη ερχεται το ηρακλης-ΠΑΟΚ.
σωστη κινηση κατα τη γνωμη μου.οι παικτες και μαλιστα οι ''βασικοι'' δεν γινεται να παιζουν σε ολα τα παιχνιδια.θα υπαρξουν απωλειες,κουραση κτλ.
ο σαντος λοιπον εδωσε παραλληλα ευκαιριες και στα ''δευτερα''.Δυστυχως,με εξαιρεση τον γεωργιου,κανεις αλλος δεν ''αμφισβητησε'' τη θεση του στον παγκο...
το σημερινο παιχνιδι πρεπει λοιπον να μας κανει να δουμε καταματα την αληθεια.δεν μπορουμε απο φετος να ζηταμε πρωταθλημα,απο τη στιγμη που δεν εχουμε αξιοπιστες αλλαγες!
αυτο λοιπον ας μας προσγειωσει.η επαρση και η απωλεια της υπομονης,μονο κακο μπορει να φερει.
το σημερινο ματς μας διδαξε,ΧΑΜΗΛΑ ΤΗ ΜΠΑΛΛΑ!
η υπομονη ειναι αρετη.
εχουμε ομαδα καταλληλη για κυπελλο,το πρωταθλημα ομως θελει και καλο παγκο.ειμαι αισιοδοξος σε μια καλη πορεια στο πρωταθλημα,με τον ΠΑΟΚ στην 4αδα τουλαχιστον.
στο κυπελλο ομως πρεπει να παμε τελικο,και μπορουμε!!!!Για μενα,πρωτος στοχος πρεπει να ειναι ο τιτλος του κυπελλουχου ελλαδος!!!

ΠΑΟΚ ΚΥΠΕΛΛΟ!!! :?
IKARIA_G4
 
Δημοσιεύσεις: 231
Εγγραφή: Σάβ 19 Απρ 2008, 00:09
Τοποθεσία: ΙΚΑΡΙΑ - ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Τρί 28 Οκτ 2008, 19:58

εγω περιμενα.
Εχουμε ενα δυσκολο ματς μπροστα μας και επρεπε να τους προστατεψει.
Πήραμε την πρόκριση και προχωράμε.

Μπραβο στα παιδια που έπαιξαν.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό kostask4 » Τρί 28 Οκτ 2008, 20:01

Θέλεις τέρμα γιατι ο Γλύκος είναι πολύ λίγος για 2ος τερματοφύλακας.
Θέλεις 2 σεντερ μπακ γιατι ο μπιζερα δεν καταλαβαινες αν ανηκε σε Α΄κατηγοριας ομαδα ή της Γ΄/
Θέλεις 2 πλαγιους μεσοεπιθετικους.
Και θελεις ακομα ενα καλο επιθετικο. Επισης εγω θελω να φυγει ολη αυτη η σαβουρα γιατι σημερα τα ματια μου πονεσαν ξανα μετα απο καιρο. Με το που μπηκαν κοντρερας και μουσλι εδειξαν πως παιζεται η μπαλα. Πολυ καλος ο μπακαγιοκο και ο γεωργιου απο τον οποιο περιμενα περισσοτερες επελασεις.
Αθλιοι ηλιαδης και μπαλαφας. Καλος για τα δεδομενα του παιχνιδιου ο Λακης. Ο Αθανασιαδης πουθενα.
ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΖΟΥΣΑΝ ΣΕ ΣΠΗΛΙΕΣ ΕΜΕΙΣ ΑΝΑΒΑΜΕ ΠΥΡΣΟΥΣ
Άβαταρ μέλους
kostask4
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Κυρ 17 Αύγ 2008, 17:51
Τοποθεσία: ΤΟΥΜΠΑ ΡΕ

Δημοσίευσηαπό thrix » Τρί 28 Οκτ 2008, 20:01

Ελπίζω τώρα να σταματήσει προς το παρόν η κριτική στον Σαντος και να γίνει μόνο όταν κάνει κάτι πραγματικά λάθος.
Για μένα κάνει την τέλεια διαχείριση του υλικού του.
Άβαταρ μέλους
thrix
 
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2008, 13:16

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Τρί 28 Οκτ 2008, 20:06

kostask4 έγραψε:Θέλεις τέρμα γιατι ο Γλύκος είναι πολύ λίγος για 2ος τερματοφύλακας.
Θέλεις 2 σεντερ μπακ γιατι ο μπιζερα δεν καταλαβαινες αν ανηκε σε Α΄κατηγοριας ομαδα ή της Γ΄/
Θέλεις 2 πλαγιους μεσοεπιθετικους.
Και θελεις ακομα ενα καλο επιθετικο. Επισης εγω θελω να φυγει ολη αυτη η σαβουρα γιατι σημερα τα ματια μου πονεσαν ξανα μετα απο καιρο. Με το που μπηκαν κοντρερας και μουσλι εδειξαν πως παιζεται η μπαλα. Πολυ καλος ο μπακαγιοκο και ο γεωργιου απο τον οποιο περιμενα περισσοτερες επελασεις.
Αθλιοι ηλιαδης και μπαλαφας. Καλος για τα δεδομενα του παιχνιδιου ο Λακης. Ο Αθανασιαδης πουθενα.


ΘΕΛΟΥΜΕ αλλη νοοτροπία φιλάθλων+οπαδών.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό thrix » Τρί 28 Οκτ 2008, 20:11

Θέλεις τους παρακάτω:
Ρονάλντο
Ποντόλσκι
Κλόζε
και μερικούς ακόμα

εγώ βάζω τις ιδέες, εσύ βάζεις τα λεφτά?
Άβαταρ μέλους
thrix
 
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2008, 13:16

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Τρί 28 Οκτ 2008, 20:23

Ο Σαντος σημερα πιστευς να εβαλε τα γυαλια και στους τελευταιους επικριτες του που τον κατηγορουσαν για τη μη χρησιμοποιηση καποιων "πουλεν"...η ομαδα ειναι η συνηθισμενη 11αδα με 3-4 παιχτες ακομα που μπορουν να συνεισφερουν(μπακαγιοκο,γεωργιου,αραμπατζης στα καλα του)....περιμενω του χρονου και το τελευταιο ξεκαθαρισμα σαρδελας...
ηλιαδη δεν τιμας το περιβραχιονιο που σου δωσανε και για μια ακομα φορα μας εδειξες οτι δεν εχεις καμια βελτιωση...πιστευω να το ειδαν και οι τελευταιοι υποστηριχτες σου...μπαλαφα δικαιωνεις τον σαντος που προτιμα να βαλει τον κακο μπιζερα στα χαφ σαν αλλαγη παρα εσενα καθως και ολο το κρξιμο που τρως απο την κερκιδα...τερμα πια οι ευκαιριες τα μπογαλακια σας και αντε καμια μεταγραφη στο ερασιτεχνικο....τελος και ο αθανασιαδης πρεπει να δουλεψει πολυ ακομα για να μπορεσει να διεκδικησει θεση...αυτη τη στιγμη για μενα ειναι τελευταια επιλογη για την επιθεση...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Δημοσίευσηαπό pyrgioths » Τρί 28 Οκτ 2008, 20:25

ξερει κανενας τι επαθε ο γεωργιου???????????????
μπραβο ρε παιχτουριιιι παλι εξεθεσες τον σαντος!!!!!


:?
Άβαταρ μέλους
pyrgioths
 
Δημοσιεύσεις: 1779
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 01:17
Τοποθεσία: pyrgos-athina

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Τρί 28 Οκτ 2008, 20:28

λετε καποιοι οτι πχ ο σαντος μας εβαλε τα γυαλια γιατι λεμε οτι δεν βαζει κάποιους.

ρε παιδια αλο να παιζεις με 1-2 βασικους και ολοι η ομαδα οι αλλαγες και αλο να βαζεις εναν παιχτη διπλα στην βασικη ομαδα.
αλιος αποδίδει.

πιστευω και ο γεωγριου αθανασιαδης κτλ κτλ εχουν πολλα να διξουν με τους παιχταραδες διπλα τους.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό IKARIA_G4 » Τρί 28 Οκτ 2008, 20:32

Mα ειμαστε σοβαροι??
εσυ φιλε μου pyrgiotis βλεπεις ΠΑΟΚ μπας και εκτεθει ο santos??
εβαλε ολους σχεδον τους παικτες που θελουν ορισμενοι απο τους ''επικριτες''του,ο μονος που επαιξε καλα ηταν ο γεωργιου,ενω ολοι οι αλλοι σχεδον που ειναι αλλαγες κανονικα,ηταν για τα μπαζα!!!
ειδες το δεντρο κ δεν βλεπεις το δασος??
νομιζω οτι σημερα ο santos εξεθεσε τους επικριτες του ''ΑΝ''.

Οσο επικινδυνη και μισητη ειναι η προσωπολατρεια,αλλο τοσο επικυνδυνη και κομπλεξικη ειναι η προκαταληψη σε τετοιο βαθμο,προς συγκεκριμμενα προσωπα του ΠΑΟΚ.
IKARIA_G4
 
Δημοσιεύσεις: 231
Εγγραφή: Σάβ 19 Απρ 2008, 00:09
Τοποθεσία: ΙΚΑΡΙΑ - ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό kostask4 » Τρί 28 Οκτ 2008, 20:35

Απο ποτε ενας οπαδος επειδη βλεπει καποια πραγματα και τα επισημαινει γινεται κακος? Σας ειπα να τους παρουμε τους παικτες αυριο? Λεφτα δεν εχουμε και χρειαζεται φυσικα υπομονη. Δηλαδη γινομαι κακος επειδη βλεπω αυτο που βλεπει το 90% οσων ειδαν μπαλα. Αμα εσεις γουσταρετε να βλεπετε μπαλαφες και λακηδες σε μια ομαδα σαν τον ΠΑΟΚ τοτε παω πασο. Εγω δεν γουσταρω ομως και γι αυτο βοηθαω την ομαδα- οπως οι περισσοτεροι μας εδω μεσα- με εισητηρια και παρουσια στο γηπεδο. Χρειαζεται υπομονη αλλα δεν σημαινει κιολας οτι θα εκθειαζω ορισμενα λιμα που εχουμε. Και πιο πολυ μου τη σπαει που δεν βλεπω προσπαθεια απο ορισμενους. Μερικοι τοση μπαλα ξερουν, τοση παιζουν, αλλα τουλαχιστον τα δινουν ολα.
ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΖΟΥΣΑΝ ΣΕ ΣΠΗΛΙΕΣ ΕΜΕΙΣ ΑΝΑΒΑΜΕ ΠΥΡΣΟΥΣ
Άβαταρ μέλους
kostask4
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Κυρ 17 Αύγ 2008, 17:51
Τοποθεσία: ΤΟΥΜΠΑ ΡΕ

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Τρί 28 Οκτ 2008, 20:39

Δεν ειπαμε οτι εισαι κακος αλλα πως να το κανουμε καποια πραγματα δεν γινοντε τωρα.

καναμε μια ομαδα μοντελο πραγματικα.......(για το ελληνικο πρωταθλημα και ετσι οπος ειναι οι αλες ομαδες ειμαστε ομαδαρα) αν ειχαμε και τοσο καλο παγκο θα ειχαμε παρει νταμπλ κατα την γνωμη μου.
σιγα σιγα ολα θα γινουν παιδια.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 08-09

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης