Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Δευτ 20 Οκτ 2008, 01:30

Πιστευω και οντας ηρεμος τωρα ενα πραγμα..Στο 4-2-3-1 του προπονητη το 3 θελει 3 καινουργιους ποιοτικουσ παικταραδες για να παρουμε το πρωταθλημα..

ΔΕΙΞΤΕ ΜΑΓΚΙΑ ΜΕ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ ΚΑΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΑΙ ΓΕΜΙΣΤΕ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ

ΠΑΟΚ ΡΕ.....
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Δημοσίευσηαπό tsakalos » Δευτ 20 Οκτ 2008, 01:56

αδεφια εγω ενα πραγμα ξερο,οτι με ενα συστημα πεζουμε δεν καννουμε φασεις τον μουσλι τον εχουμε τρελανει στο τρεξιμο εχει σκασει το παληκαρακι,απο την αλλη λεω η ομαδα ειναι νεα μεχρι να δεσει θα περασει καιρος,απο την αλλη ντρεπομαι που η ομαδα μεσα στην εδρα της πεζει με ενα φορ αντι κατε με με 2,απο την αλλη ξαναλεο απο μεσα μου τι μιλας ρε λακαμα ο σαντοσ σε εχει 2τερο μετα απο 3 ντερμπι.αδερφια ολοι μασ λεμε θελουμε να πεζει μπαλα η ομαδα να κανει φασεις κ να χανουμε που λεει ο λογοσ κ να μην αρκεζομαστε στις 2-3 φασεις που θα κανουμε κ αν βαλουμε κανα gol,δεν ξερο ολοι εχουμε δικαιο στον ΠΑΟΚΣΗ ΔΕΝ τεριαζει την μπαλα που πεζουμε που τουσ λεει ο σαντοσ να πεξουν ετσι αμηντικα.το μονο σιγουρο για να γελασουμε κ λιγο πεζετε την ΠΑΟΚΑΡΑ ΜΑΣ συνεχεια αντερ να παρετε κανα φραγκο

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ:ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΙΤΕ ΑΙΤΕ ΔΙΚΕΦΑΛΕ :) :)
tsakalos
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Παρ 21 Δεκ 2007, 00:53

Δημοσίευσηαπό Petm » Δευτ 20 Οκτ 2008, 02:01

γιατί πια ομάδα παίζει ποδόσφαιρο ελκυστικό σήμερα στην ελλάδα?

άντε να παίζει ο osfp στο καραϊσκάκη. οι υπόλοιποι δε νομίζω ότι παίζουν κάτι αξιόλογο. ακούω κύριος στα radio για ηρακλή και ari. κάθισα να δω λίγο ηρακλή προχτές. κοιμήθηκα. είδα ari μετά και σε όλο το παιχνίδι πέρασε τι σέντρα 2 φορες.ο πανιώνιος παίζει ένα καλο passing game στο κέντρο αλλα ως εκεί.

το παιχνίδι με το παο το θεωρώ διαφορετικό με αυτό τις αεκ. στο santos ρίχνω φταίξιμο για το παιχνίδι με την αεκ κύριος γιατί προηγηθήκαμε. με το παο δεν οπισθοχωρήσαμε λόγο santos αλλα γιατί με την έξοδο του garcia χάσαμε τα αβγά και τα πασχαλια για κάνα τέταρτο.και με άρεσε ότι στο τέταρτο αυτό καταφέραμε και το βγάλαμε αναίμακτα, ίσος και λόγο τύχης.

τώρα από κει και πέρα άλλο να παίζεις με κωνσταντινίδη και άλλο με βιερινηα. άλλες μπούκες κάνει ο ένας και άλλες μπούκες κάνει ο άλλος. οποτε άλλη ποιότητα ποδοσφαίρου βλέπει και ο θεατής. ανάλογα και σε άλλες θέσεις.

εγώ προσωπικά μπάλα είδα μονο με μπάγεβιτς και βλέπω ΠΑΟΚ 18 χρονια τώρα. αλλα με μπάγεβιτς δυστυχώς είχαμε και το θλιβερό ρεκόρ να τρώμε goal σε κάθε παιχνίδι επί 18 μήνες (η κάτι τέτοιο)!!!!!

sorry αν ξέφυγα λίγο από το θέμα
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Δημοσίευσηαπό ben » Δευτ 20 Οκτ 2008, 02:13

Καλησπερα σε ολους παιδες...Εκτος απο την ομαδα η μεγαλη μου απογοητευση ηταν η κερκιδα...Ρε πρεπει να νικαει ο ΠΑΟΚ για να φωναζουν
ορισμενοι....εγω εχω βαρεθει με αυτα τα πραματα...οποιος δεν θελει να φωναζει (και δεν εχει και λεφτα για αλλη θυρα) ας παει στην 7....
Αγωνιστικα τωρα¨...
δεν λετε παλι καλα που πηραμε και το χ και γλυτωσαμε και την μιρλα
ορισμενων που ελεγαν στημενο ματς και ιστοριες για αγριους(εγω το επαιξα
Χ/Χ)....Νομιζω οτι ο ΠΑΟΚ φετος θα ειναι η αμυνα του!!
Αν θεωρησει κανεις οτι ο στοχος μας ειναι το ουεφα και οχι το πρωταθλημα
το αποτελεσμα δεν ηταν τοσο τραγικο...Τραγικο ομως ηταν οτι το ματς
δεν το κυνηγησες κυριε Σαντος ακομα και αν τα κορακια σφυριζαν 80-20...
Επισης νομιζα οτι τελειωσαμε με αυτον τον μπαλαφα...ακομα δεν ειναι ετοιμος ο γκαρσια να βγαλει 90λεπτο?...

ΑΑΑΑ και για να μην ξεχνιομαστε το δεν περναει κανεις απο την Τουμπα να το χεσω αν ειναι σε ολα τα ντερμπι να κανω Χ(τον ρουλη δεν τον μετραω για ντερμπι εγω)....
ben
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ 27 Σεπ 2008, 19:25

Δημοσίευσηαπό Petm » Δευτ 20 Οκτ 2008, 02:19

προς karabill

ναι δεν έχεις άδικο θα έπρεπε να πιέσει πιο ψιλά με σκοπό να κλέψει τις μπαλιές και να εκμεταλλευτεί το bolek και λολεκ. νομίζω ότι στο πρώτο ημίχρονο προσπάθησαν να το κάνουν ίδιος σε κάποια σημεία στο πλάγιο άουτ.αλλα απλός δε τα κατάφεραν.

αν εννοείς ότι θα έπρεπε να βάλει δεύτερο επιθετικό , δε ξέρω. μπορεί να νικούσαμε μπορεί να χάναμε. δε μπορώ να ξέρω. αλλα πιστεύω ότι στα ίδια πλαίσια θα κινούταν το παιχνίδι.δηλαδή η μορφή του παιχνιδιού θα ήταν ανάλογη. μια λεπτομέρεια εδώ και μια λεπτομέρεια εκεί θα το έκρινε. δε νομίζω ότι θα τους πατούσαμε δηλαδή αν έπαιζε ο μούσλι με το μπάκα διπλα και ερχόταν ο veron πιο μπροστά.
Τελευταία επεξεργασία από Petm και Δευτ 20 Οκτ 2008, 02:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Δημοσίευσηαπό LoverBoy » Δευτ 20 Οκτ 2008, 02:21

free4 έγραψε:Ρε φίλε αν δεν είδες τον αγώνα και τη φάση, μη σχολιάζεις άτοπα και άκαιρα. Ηταν χτύπημα και πέναλτι. Τέλος.. Το ριπλέι το επιβεβαιώνει..



Free σήμερα θα διαφωνίσω μαζί σου.

Ο Μουσλίμοβιτς, μπορούσε ΑΝΕΤΑ να ΣΤΑΘΕΙ και να σουτάρει, το χτύπημα δεν ήταν καθόλου δυνατό και δεν ΔΙΚΑΙΟΛΌΓΕΙΤΕ Η ΟΛΗ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ που
έκανε... Θα μπορούσε ΚΑΛΛΙΣΤΑ να είχε σκοράρει και τώρα

δεν θα διαβάζαμε τις ΛΑΚΑΜΙΕΣ που διαβάζουμε απο ορισμένους για τον προπονητη.
LoverBoy
 
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2008, 02:34

Δημοσίευσηαπό Petm » Δευτ 20 Οκτ 2008, 02:32

και ποιος θα έπαιζε από δεξιά? ο Λάκης? δύσκολα. ο αραμπατζής? ο αραμπατζής έχει να παίξει σε αυτή τι θέση σχεδόν 3 με 4 χρονια και όταν την είχε παίξει ήταν στη B εθνική. έτσι απλά δε μπορεί να τον βάλει να παίξει εκεί σε ντέρμπι.δε νομίζω να ξεχνώ κανένα άλλον.

από αριστερά είχε το βιερινηα που το σακάτεψαν και έχει και το γεωργίου που από ότι φαίνεται κατά τι γνώμη του santos θέλει δουλειά ακόμα. και παρεπιπτόντως ο santos είναι που το βάζει μπροστά να παίζει. γιατί στους νέους τον βάζαν πίσω. άρα κάτι περιμένει ο santos για να αρχίσει αυτό το παίκτη ενδεκάδα.
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Δημοσίευσηαπό LoverBoy » Δευτ 20 Οκτ 2008, 02:33

karabill έγραψε:Δεν εννοω αυτο δηλαδη να παιξει με 2 φορ... μην το χοντρενεις - μη του αλλαξουμε και το συστημα του κ.Σαντος! 8)

Απλα πιστευω οτι ο Κωνσταντινιδης και Κονσεισαο δεν πρεπει να παιζουν!



ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ παιζει ο ΚΟΝΣΕΙΣΑΟ?????? Μάλιστα....

και ποιός θα πρέπει να παίζει?
LoverBoy
 
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2008, 02:34

Δημοσίευσηαπό Petm » Δευτ 20 Οκτ 2008, 02:35

και το άλλο είναι ότι το κωνσταντινίδη τον έκανε αλλαγή με το μπακαγιόκο. αυτό είναι μια επιθετικογενή αλλαγή. δε έκανε αυτήν την αλλαγή για να παίξει περισσότερο άμυνα
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Δημοσίευσηαπό Petm » Δευτ 20 Οκτ 2008, 02:53

για τον γεωργίου σύμφωνο ότι μπορεί να παίξει και τώρα. χωρίς βεβαια να λέω ότι θα άλλαζε το παιχνίδι. αλλα μπορεί να παίξει να πάρει έναν ρυθμό αγώνων.

για το αραμπατζή διαφωνώ. καταρχήν αν πάει να βάλει το αραμπατζή μετά από 4 χρονια που τι θέση δεν τι έχει παίξει, την επομενη μέρα δε θα είναι προπονητής στο ΠΑΟΚ. είναι too much θα γελάνε και οι κότες. αν τον είχε χρησιμοποιήσει εκεί στη προετοιμασία θα μιλάγαμε από άλλη βάση αλλα αυτό δεν εγινε οποτε δε μπορείς να το βάλεις εκεί εκτος αν είναι παλαβός.από κει και πέρα ο conceisao δε μου φάνηκε τόσο τραγικός σήμερα. τελοσπάντων μπορεί να κάνω και λάθος. αλλα και πάλι θα τον άλλαζες με το λάκη για τους παραπάνω λόγους
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Δημοσίευσηαπό comealot » Δευτ 20 Οκτ 2008, 06:59

Εγώ θα πω το εξής: Έτσι όπως πάει,αυτός που θα κάψει την ομάδα,είναι ο λαός του.Εκτός κι αν μερικοί θέλουν να γίνουμε Ηρακλής με καλή μπάλα και 3 ποντουλίνια.Προσέξτε τι εύχεστε!!
Α,επίσης,όταν στον δρόμο προς την μεγάλη Τούμπα,βλέπεις κάτι εκατοντάδες να τρώνε όσα παΐδια μπορούν,όση ρετσίνα μπορούν,και ταυτόχρονα φωνάζουν όσα συνθήματα ξέρουν (χωρίς αποδέκτη),ε μην παραπονιέσαι μετά τι φταίει στην κερκίδα...Ξέρεις
comealot
 
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Παρ 05 Σεπ 2008, 04:35
Τοποθεσία: APWTDUM

Δημοσίευσηαπό eleos » Δευτ 20 Οκτ 2008, 08:09

Δε μπορω να καταλαβω τι ματς είδαν μερικοι εδω μέσα και κανουν τοσο ΚΑΦΡΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ...
Στο πρωτο ημίχρονο η ομάδα μου άρεσε αρκετα... είχαμε κυκλοφορία και αν οι τελικες πάσες δεν ήταν μαυρα χάλια λόγω τραγικότητας των εξτρέμ μας θαχαμε κάνει πολλές φάσεις.
Στο 2ο χωρίς βερόν και γκαρσία και με μέσα μια ομάδα που θύμιζε την περσινή σαρδελομακαρδονάδα ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΤΕ ΜΕΡΙΚΟΙ????
Μπραβο σε ομάδα και προπονητή για την απόδοση στο 1ο ημίχρονο και μπράβο στο ότι κρατήσαμε το 0 στο 2ο, ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ.

ΥΓ: Μαλεζά αγόρι μου, λάθος αμυντικό μας πήρε ο βρυκόλακας... Αλάνθαστος.
Άβαταρ μέλους
eleos
 
Δημοσιεύσεις: 2398
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 13:56
Τοποθεσία: Σαλλλονίκη - Northshire Abbey

Δημοσίευσηαπό ioanmits » Δευτ 20 Οκτ 2008, 08:53

Δυο σημαντικά πράγματα φάνηκαν χθες στο παιχνίδι:

α) Δεν υπάρχει βάθος στην ομάδα (είναι λογικό αυτό λόγω του budget). Έλειψε ο Κοντρέρας σε όλο το μάτς και οι Βερον- Γκαρσία στο β΄ημίχρονο και πάθαμε καθίζηση.
β) Στο 4-2-3-1 του ΠΑΟΚ, ουσιαστικά δεν υπάρχει το 3... ίβιτς, Κονσεισάο και Κωνσταντινίδης δεν μπορούν να προσφέρουν. Για αυτό δεν περπατάει η ομάδα επιθετικά. Δεν φθαίει μόνο ο Σάντος που γενικά είναι συντηριτικός και αμυντικογενής προποντης. Δεν βοηθάνε καθόλου οι τρεις μεσοεπιθετικοί. Πρέπει να βρεθεί λύση εκ των έσω (Γεωργίου, Αραμπατζής Μπακαγιόκο κτλ) ή το Γενάρη δύο μετεγγραφές: ένας οργανωτής παικταράς στη θέση του Ίβιτς και ένας από δεξιά. Απο αριστερά θα επιστρέψει ο Βιερίνια (δυστυχώς η απουσία του ήδη φαίνεται αρκετά)
Άβαταρ μέλους
ioanmits
 
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 13:56
Τοποθεσία: Στο πιο ψηλότερο βουνό...

Δημοσίευσηαπό Μουσλι » Δευτ 20 Οκτ 2008, 09:36

παιδια δεν νομιζω οτι ελειπε ο κοντρερας και δεν κερδισαμε..αμυντικα δεν απειληθηκαμε ιδιαιτερα,ο μαλεζας ηταν πολυ καλος οπως και ο αντονιο..η δουλεια ειναι στα χαφ,ολος ο αξονας εξω η απουσια του βιειρινια αισθητη θελουμε δεξι χαφ ακομη κα οργανωτη,εκει ποναμε ο ιβιτς συνεχιζει να ειναι κακος αλλα για το μπατζετ που εχουμε καλα παμε,αλλωστε το ουεφα εχουμε στοχο και οι αντιπαλοι μαςειναι το τυρι και οχι ο λαγος..αν εδινε το πεναλτυ στον μουσλι τωρα θα συζηταγαμε αλλα....

:?:
Μουσλι
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ 26 Σεπ 2008, 08:47

Δημοσίευσηαπό arisk » Δευτ 20 Οκτ 2008, 09:52

Τί έχουν ακούσει και σήμερα πάλι τα αυτακια μας... :(
Λοιπόν, για να τελειώνουμε, αυτή είναι η ομάδα μας, αυτή τη μπάλα θα παίζει όλη τη χρονιά! Λίγο πάνω, λίγο κάτω, εκεί θα κυμανθεί...
άμυνα μπετόν, κέντρο που τσακίζει κόκκαλα, επίθεση που ανοίγει τρύπες, όχι στα αντίπαλα δίχτυα, αλλα στο νερό! :(
Αυτές ήταν μια ζωή οι ομάδες Σάντος, αυτός είναι και ο φετινός Σάντος. Καλός προπονητης, κακός κοουτς.
Σε αυτόν οφείλεται ότι είμαστε 6 ματς αήτητοι με παθητικό 1 γκόλ, σε αυτόν οφείλεται όμως και το ότι μπροστά ψιλοσερνόμαστε. Απλά τα πράγματα...
Όσο γι'αυτούς που λένε π@π@ριές του τύπου ΠΑΟΚ είσαι, στην Τούμπα παίζεις, τότε που μας έτρεμαν, εμπαιναν στην Τούμπα και κατουριόντουσαν, κτλπ, θα τους θυμίσω ότι μιλάνε για 20 χρόνια πριν...
Ευτυχώς ή δυστυχώς... Κατ'εμε δυστυχώς, αλλα έτσι είναι και οφείλουμε όλοι να το χωνέψουμε!
Άβαταρ μέλους
arisk
 
Δημοσιεύσεις: 2010
Εγγραφή: Κυρ 25 Μάιος 2008, 21:32
Τοποθεσία: Ακριβώς απο πίσω σου...

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 08-09

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες