Πανθρακικός - Π.Α.Ο.Κ. 20/9 19.00 MVP Σχολια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Ποιός ήταν ο MVP του Π.Α.Ο.Κ.?

Κ.Χαλκιάς
2
0%
Σ.Μαλεζάς
13
2%
Μ.Σνάουτσνερ
3
0%
Φ.Δάρλας
10
2%
Π.Κοντρέρας
92
15%
Σ.Κονσε'ι'σάο
33
5%
Π.Γκαρσία
9
1%
Β.Ίβιτς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ρ.Βερόν
169
27%
Ζ.Μουσλίμοβιτς
287
46%
Α.Βιε'ι'ρίνια
11
2%
Ι.Μπακαγιόκο
1
0%
Π.Κωνσταντινίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τ.Μπιζέρα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 630

Δημοσίευσηαπό paok24partizan » Κυρ 21 Σεπ 2008, 11:59

Αν και δεν παιξαμε καλα και δεν αποδοσαμε την μπαλα που παιξαμε στον οφη πηραμε αυτο που θελαμε και οπως κανουν ολες οι μεγαλες ομαδες. και τωρα σειρα εχει το ΒΡΩΜΟΣΚΟΥΛΙΚΟ!!! :? ΕΙΣΑΙ!
Άβαταρ μέλους
paok24partizan
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Πέμ 11 Σεπ 2008, 20:39
Τοποθεσία: euosmos

Δημοσίευσηαπό zamou4 » Κυρ 21 Σεπ 2008, 12:38

εμενα μαρεσαν πολυ κοντρερασ μαλεζας και μουσλι αλλα ψηφισα τον δαρλα..ηταν πολυ μαχητικος και σταθερος..πολυ καλος..

:shock:
Άβαταρ μέλους
zamou4
 
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Κυρ 25 Μάιος 2008, 16:19
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό psc1998 » Κυρ 21 Σεπ 2008, 13:35

Καλησπερα απο την συνεφιασμενη Καρδιτσα.Λοιπον για το χθεσινο ματς ο Ζλαταν δεν ηταν μονο κορυφαιος για το γκολ αλλα με την συνολικη του εικονα στο χθεσινο παιχνιδι.Τα εκανε ολα.Ο Βερον με καλες αλλα και κακες στιγμες,τον ανεβασε η καταπληκτικη μπαλια με το εξωτερικο(δειγμα της τεχνικης που διαθετει ο παικτης)στο γκολ.Πιστευω πως θακανει και καλυτερα παιχνιδια.Γκαρσια,ισως αν κερδιζαμε την ΑΕΚ να μην επαιζε χθες,προερχεται απο θλαση και οταν ο παικτης επανερχεται μεχρι να διαπιστωσει οτι ειναι 100% οκ ειναι λογικο να φαινεται και να ειναι αργος.
Ο Χαλκιας κακως που δεν πληρωσε εισιτηριο.
Ιβιτς ειναι μετριος ως τωρα αλλα πιστευω πως μπορει να δωσει περισοτερα στη συνεχεια(ξερει μπαλιτσα).
Σναουτσερ , πολυ καλος ανασταλτικα θελουμε και κανα 2-3 επελασεις ομως με μια καλη σεντρουλα.......Τα αλλα γνωστα ΚΟΝΤΡΕΡΑΣ ΒΡΑΧΟΣ,ΒΙΕΡΙΝΙΑ ΚΑΛΟΣ(θα ανεβει αν σημειωσει και καποιο γκολ) και τελος ΟΠΑΔΟΙ ΠΑΟΚ τρελαναν για μια ακομη φορα κοσμο....ΕΛΕΟΣ ρεεεεε.....
psc1998
 
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 15:52

Δημοσίευσηαπό psc1998 » Κυρ 21 Σεπ 2008, 13:36

Καλησπερα απο την συνεφιασμενη Καρδιτσα.Λοιπον για το χθεσινο ματς ο Ζλαταν δεν ηταν μονο κορυφαιος για το γκολ αλλα με την συνολικη του εικονα στο χθεσινο παιχνιδι.Τα εκανε ολα.Ο Βερον με καλες αλλα και κακες στιγμες,τον ανεβασε η καταπληκτικη μπαλια με το εξωτερικο(δειγμα της τεχνικης που διαθετει ο παικτης)στο γκολ.Πιστευω πως θακανει και καλυτερα παιχνιδια.Γκαρσια,ισως αν κερδιζαμε την ΑΕΚ να μην επαιζε χθες,προερχεται απο θλαση και οταν ο παικτης επανερχεται μεχρι να διαπιστωσει οτι ειναι 100% οκ ειναι λογικο να φαινεται και να ειναι αργος.
Ο Χαλκιας κακως που δεν πληρωσε εισιτηριο.
Ιβιτς ειναι μετριος ως τωρα αλλα πιστευω πως μπορει να δωσει περισοτερα στη συνεχεια(ξερει μπαλιτσα).
Σναουτσερ , πολυ καλος ανασταλτικα θελουμε και κανα 2-3 επελασεις ομως με μια καλη σεντρουλα.......Τα αλλα γνωστα ΚΟΝΤΡΕΡΑΣ ΒΡΑΧΟΣ,ΒΙΕΡΙΝΙΑ ΚΑΛΟΣ(θα ανεβει αν σημειωσει και καποιο γκολ) και τελος ΟΠΑΔΟΙ ΠΑΟΚ τρελαναν για μια ακομη φορα κοσμο....ΕΛΕΟΣ ρεεεεε.....
psc1998
 
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 15:52

Δημοσίευσηαπό Ioannis82 » Κυρ 21 Σεπ 2008, 13:51

Κοντρέρας=ΑΡΧΟΝΤΑΣ
η σιγουριά που μας έλειπε.........
Βασικά η διαφορά μας με πέρσι θεωρώ πως είναι ότι παίζουμε την ίδια μπάλα με διαφορετικούς(ΚΛΑΣΗΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΦΥΣΙΚΑ) παίχτες.Και γι'αυτό κερδίζουμε κιόλας....ΣΑΝΤΟΣ κάνε την ομάδα να ΦΥΣΑΕΙ...............Όχι άλλο κάρβουνοοοοοοοοοοοοοοοοο
Άβαταρ μέλους
Ioannis82
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Παρ 08 Φεβ 2008, 15:15
Τοποθεσία: Γιαννιτσά

Δημοσίευσηαπό teo4ever » Κυρ 21 Σεπ 2008, 14:07

Κρατηστε α8ηναιους μακρια απο την τουμπα τι λιμπεροπουλος κ βλακιες Μουσλι4εβερ
Pa0K_GuN
Te04eVeR
:twisted:
Άβαταρ μέλους
teo4ever
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 13:32
Τοποθεσία: 8ess/niki

Δημοσίευσηαπό dion4 » Κυρ 21 Σεπ 2008, 15:04

βερον με διαφορα.επισησ με αρεσε πολυ ο μαλεζασ σχεδον αλανθαστοσ,παντα προτοσ στην μπαλα.
dion4
 
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Δευτ 11 Φεβ 2008, 12:30

Δημοσίευσηαπό thanasisp04 » Κυρ 21 Σεπ 2008, 15:56

ρε αδερφε γραφε με ενα χρωμα μας εβγαλες τα ματια.

και τωρα για αυτο που λες αλλαξαμε ολη την 11αδα απο περσι δεν υπηρχαν δυστυχως λεφτα για να αλλαξει και ο παγκος, θα γινει του χρονου αυτο.
Άβαταρ μέλους
thanasisp04
 
Δημοσιεύσεις: 813
Εγγραφή: Τρί 04 Δεκ 2007, 20:42
Τοποθεσία: Doxato City

Δημοσίευσηαπό Boreios4 » Κυρ 21 Σεπ 2008, 16:00

δυο λόγια κι από μένα, αν και για "τεχνικούς" λόγους δεν είδα το παιχνίδι: ψήφισα Veron λοιπόν με γνώμονα την πασα στο goal που είδα σε video και μάλλον για "συναισθηματικούς" λόγους, έχοντας δηλαδή στη μνήμη μου τις εμφανίσεις τις περσινής χρονιας, που είχα την τύχη να παρακολουθώ τακτικά (γαμώ την ξενιτιά μου!).
περισσότερα σχόλια για το παιχνίδι δε θέλω να κάνω, διάβασα ενδιαφέροντα και εν μέρει αντικρουόμενα (λογικό και θεμιτό αυτό) πράγματα εδώ στο forum. και γενικώς το συμπέρασμα μου μέχρις στιγμής είναι ότι πάμε καλά!
το βλέπουμε εδώ και χρονια ότι οι ομάδες του ποκ κερδίζουν τα πρωταθλήματα ακριβώς επειδή είναι σε θέση να καθαρίζουν τα "μικρά" mats, έστω κι όταν έχουν κακή απόδοση (ας παραβλέψουμε για λίγο κυκλώματα και διαιτησίες). νίκη με μισό μηδέν και αίσθηση σιγουριάς στην άμυνα είναι αυτό που μας έλειπε εδώ και χρονια, κατά τη γνώμη μου. δε με ενδιαφέρουν οι τριάρες στον αρούλη σε συνδυασμό με 15 ήττες εκτος έδρας για παράδειγμα. φυσικά και γουστάρω να βλέπω τον Παοκ να παίζει μπαλάρα, αλλα προσωπικά σε πρώτο επίπεδο με ενδιαφέρουν τα αποτελέσματα, θέλω να (ξανά)ζήσω ένα πρωτάθλημα, του χρόνου, σε δυο χρονια, σύντομα!

όσο για τις πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες από Κομοτηνή του αδελφού τασούλη πιο πάνω (thanks για την ενημέρωση!), όπως και γενικώς συζητήσεις που γίνονται σε παρόμοια συμβάντα, τις παρακολουθώ πάντα με ανάμεικτα συναισθήματα. ως πιτσιρικάς (τώρα είμαι 36) δεν ήμουν κι από τα "καλύτερα" παιδιά και η τρελα μου για τον Παοκ θρεφόταν και μεγάλωνε κυρίως από την τρελα και τον τσαμπουκά αυτού του λαου. πλέον αντιλαμβάνομαι τα πράγματα και τη ζωή εν γένει διαφορετικά και έχω επίγνωση πως και οι εποχές έχουν πλέον αλλάξει (για ένα πυρσό πας φυλακή! η ομάδα τιμωρείται κι αυτό μπορεί να μας στερήσει τι χαρά ενός τίτλου κτλ.). παρολαυτά δε μπορώ να κατηγορήσω αυτά τα παιδιά, υπάρχουν και οι "μπερδεμένοι" αλλα η πλειοψηφία είναι απλά "τρελαμένοι". νομίζω εκεί έγκειται η ευθύνη των παλαιοτερων, να σταθούν διπλα στα παιδιά (όχι να κάνουν κήρυγμα!), να τους εξηγήσουν πράγματα και εν ανάγκη να πέσει και καμια σφαλιάρα! και παλιά γινοταν μανούρες, αλλα με ένα "σκασμός" απ'τούς "μεγάλους" της κερκίδας καθόμασταν όλοι προσοχή!

αυτά αδέρφια, ευχαριστώ που υπάρχετε εκεί έχω στον απρόσωπο κόσμο του internet και κρατάτε την τρελα μας για την παοκάρα τόσο έντονη..

:shock:
Άβαταρ μέλους
Boreios4
 
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 19:17
Τοποθεσία: βόρειος

Δημοσίευσηαπό Platon » Κυρ 21 Σεπ 2008, 16:10

Συμφωνώ με τον Πουλ. Έτσι ακριβώς!!!!
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό Alekakius » Κυρ 21 Σεπ 2008, 16:19

sostos o adrfos mou o paokpool etsi akribos................. oso afora ton mvp ego psifizo sergio sta 35 trexi astamatita kai pezi polli ksilo empsixoni tin omada kai tin katefthini alzontas sinexos meries me ton mikro xerome pou me dikeoni o pextouras pou elega persi oti tou xronou tha klisi spitia kai ontos to prati.
Άβαταρ μέλους
Alekakius
 
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 10:21

Δημοσίευσηαπό tolis1186 » Κυρ 21 Σεπ 2008, 16:46

Μούσλι παίδες χωρίς καμία συζήτηση!!! Απλά είναι σωστός σέντερ φόρ! Από τις καλύτερες μεταγραφές του καλοκαιριού στην Ελλάδα!!!
http://realgr.realbb.net
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tolis1186
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 01:00
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό ALEXAND4R » Κυρ 21 Σεπ 2008, 21:01

εγω μιλαω , κανεις δε μακουει.και με την περσυνη ομαδα περνεις τονα ρη εδω μεσα.θα με θυμηθειτε.....
Άβαταρ μέλους
ALEXAND4R
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Τετ 03 Σεπ 2008, 11:28
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό Boreios4 » Κυρ 21 Σεπ 2008, 21:12

ronaldo έγραψε:μαγκες πάντως εγώ με το πρόγραμμα που έχουμε που είναι όλα τα ντέρμι εντος στον πρώτο γύρο είμαι πολύ αισιόδοξος.

Και να εξηγήσω γιατί..
Πιστεύω ότι στον πρώτο γύρο θα πάρουμε πολλούς βαθμούς με αυτό το πρόγραμμα αλλά ελπίζω στο δεύτερο γύρο να πάρουμε κανα δυό παίχτες ακόμα στο επίπεδο Μουσλίμοβιτς,Βιερίνια και να έχουμε μια ομάδα πραγματικά για πρωτάθλημα.

Δεν ξέρω έχω πλέον τυφλή σχεδόν εμπιστοσύνη στον Βρύζα(μετά τις μετεαγραφές Γκαβρανσιτς,Βερόν και τώρα του παιχταρά Μουσλίμοβιτς) και πιστεύω ότι και με το χρήμα που εισρέει πλέον αθρόα θα γίνουν κινήσεις το χειμώνα που ισως πραγματικα μας κάνουν διεκδικητές του πρωταθλήματος.


αδερφέ αισιόδοξος να είσαι και να παραμείνεις, κι εγώ μαζί σου, απλά για να μη ξεχνιόμαστε, ακόμη καταχρεωμένοι είμαστε, δε πλημμυρίζουμε στα φράγκα!είπαμε σιγά σιγά μέχρι να ξεχρεώσουμε, πρώτα εξυγίανση και μετά σπατάλες!

Betbond: σωστός!!!
Άβαταρ μέλους
Boreios4
 
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 19:17
Τοποθεσία: βόρειος

Δημοσίευσηαπό paok87 » Κυρ 21 Σεπ 2008, 21:22

ψηφισα μαλεζα(!)
δεν ειδα το ματς..(novito διαβαζω!) αλλα επειδη... ΠΑΟΚ εισαι... ψηφισα το στελιο γιατι νομιζω προσαρμοστηκε σε χρονο 0 στη βασικη ενδεκαδα και τον ανταμοιβω γιατι δουλευει πολυ.
Θελω να τον δω βασικο και με το ρουλη.
Επισης ψηφισα μαλεζα γιατι παω κοντρα στο κατεστημενο(ξανα ΠΑΟΚ εισαι...) του κου Ζλαταν Μουσλιμοβιτς που θελει να βγαινει ΜVP σε καθε αγωνιστικη... :) :)
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 08-09

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης