Φιλικό: Σέρρες - Π.Α.Ο.Κ.

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Δημοσίευσηαπό Gerard04 » Κυρ 03 Αύγ 2008, 12:19

paok x.m. έγραψε:Παιδια δεν ημουν στο γηπεδο για να εχω μια σαφη εικονα αλλα απο οτι διαβασα μπορω πανω κατω να καταλαβω τι εγινε!Παρολα αυτα τα εχω βαλει με εμας τους ιδιους!Καταρχην ολοι θελουμε να περνουμε εισητηρια για τους εκτος εδρας αγωνες της ΠΑΟΚαρας μας!Και δειξαμε σημερα με τον καλυτερο τροπο ποσο σωστοι ειναι εκεινοι που εχουν αποφασισει να μην μας δινουν!θα μου πεις μας προκαλεσαν!!Λες και δεν μας εχουν προκαλεσει ποτε ξανα(ειδικα οταν κατεβαινουμε αθηνα) ή και εμεις δεν κανουμε το ιδιο(φανταστητε τι θα γινοταν αν σε οποιαδηποτε θηρα στην τουμπα εμπαιναν 5 οπαδοι αλλης ομαδας)!!!Επισης θελω να πω το οτι ενας τυπος φοραει μια μπλουζα του ΠΑΟΚ δεν το κανει και "αδερφο" μας!!Δεν διαφωνω οτι πρεπει να βοηθαμε τα αδερφια μας οπως πολλοι ισχυριστηκατε.Αδερφια ΠΑΟΚτσηδες ομως θεωρω αυτους που αγαπουν πραγματικα τον ΠΑΟΚ και θελουν να παει ψηλα και βοηθουν για αυτο!!Η αγαπη για την ομαδα δεν ειναι ενα κομματι υφασμα(το λεω για οσους αναφερουν οτι πηγαν να βοηθησουν τα 5 "αδερφια" μας ασχετα αν δεν ξερουμε καν ποσο αδερφια μας παοκτσηδες οντως ειναι)!Τελος αν ισχυει ,που πραγματικα απευχομαι,οτι καποιοι πετουσαν απο εξω πετρες και χιλια δυο αλλα σε εκεινους που ηταν μεσα με αποτελεσμα να τραυματιστουν παιδακια απλα ντρεπομαι που υπαρχουν τοσο θρασυδειλοι ανθρωποι που ειναι μαλιστα και παοκτσηδες.Ο ΠΑΟΚ μας κανει μια προσπαθεια μετα απο χρονια να ξαναγινει δυνατος ισως πρεπει να καταλαβουμε οτι οταν ειμαστε στο γηπεδο εκπροσωπουμε αυτο τον τεραστιο λαο και συλλογο και να εχουμε στο μυαλο μας οτι οποιος φοραει απλα μια φανελα του ΠΑΟΚ αλλα κανει κακο στην ΠΑΟΚαρα μας ισως δεν ειναι πραγματικα "αδερφος" μας(αναφερομαι σε κακοποια στοιχεια και ανθρωπους που πανε με αλλο σκοπο στο γηπεδο και οχι να υποστηριξουν την παοκαρα μας)
Εικόνα
Μεγάλε ΠΑΟΚ η δύναμή σου ειμαστέ εμείς οι χιλίαδες οπαδοί σου!
Άβαταρ μέλους
Gerard04
 
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Παρ 13 Ιουν 2008, 13:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη,Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Gerard04 » Κυρ 03 Αύγ 2008, 12:41

ενα εχω να πω,τα πιο πολλα υποθηκαν.

Ε ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΛΑ ΚΑΝΑΝ ΠΟΥ ΠΕΤΣΟΚΟΨΑΝ ΚΟΣΜΟ! Ε ΟΧΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ!
ΟΧΙ! ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!


ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΥΝ ΤΩΡΑ ΟΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΜΑΣ? ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΤΟΥΣ ΕΚΛΗΣΑΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ? ΤΙ?
Εικόνα
Μεγάλε ΠΑΟΚ η δύναμή σου ειμαστέ εμείς οι χιλίαδες οπαδοί σου!
Άβαταρ μέλους
Gerard04
 
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Παρ 13 Ιουν 2008, 13:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη,Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Nikol4s » Κυρ 03 Αύγ 2008, 12:51

Αηδία
αποστροφή
ξενέρωμα

Έχουμε την ευκαιρία να διακόψουμε κι ένα διεθνές φιλικό σε λίγες μέρες
μην την χάσουμε
Άβαταρ μέλους
Nikol4s
 
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: Τετ 02 Ιούλ 2008, 08:40

...

Δημοσίευσηαπό costacurtaG4 » Κυρ 03 Αύγ 2008, 14:00

Λοιπον παιδια...

Τα επεισοδια εγιναν μεταξυ των δικων μας και ενός συνδέσμου οπαδών του Πανσερραικου τους REDS.
Αυτοί είναι καινούριος σύνδεσμος... Χωρίς καπου να στεγαζεται... Απλά ένα πανό και 20 άτομα με ίδιες φανέλες... Και απ'όσο ρώτησα κάτι παιδιά που είναι Πανσερραικοί και πηγαίνουν χρόνια στο γήπεδο, λένε ότι αυτοί οι REDS εμφανίστηκαν δεύτερη φορά στο γήπεδο στο ματς με εμας (η πρώτη ήταν πέρυσι την τελευταία αγωνιστική) και μου είπαν ότι τόσα χρόνια δεν τους είχαν ξαναδεί στο γήπεδο!!!!
ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΓΝΩΣΤΟΙ... ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΞΕΡΑΝ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΦΑΤΣΙΚΑ...

Αυτό εμένα γιατί να μην μου δημιουργήσει την εντύπωση ότι ήταν αλλωθρησκοι και ότι μοναδικός σκοπος τους ήταν τα επεισοδια???
Άβαταρ μέλους
costacurtaG4
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:27
Τοποθεσία: Θ4Α

Δημοσίευσηαπό thanasisp04 » Κυρ 03 Αύγ 2008, 14:07

bL4cK_religion έγραψε:ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΛΕΣ ΚΑΙ ΟΙ "ΧΟΥΛΙΓΚΑΝΙΣΜΟΙ" ΤΩΝ ΠΑΛΙΩΝ ΣΕ ΔΩΣΑΝΕ ΠΑΟΚΤΣΗ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΛΑΟ ΠΑΛΙΚΑΡΟ ΛΕΒΕΝΤΗ ΚΑΙ ΤΡΕΛΟΟΟ....ΣΕ ΔΩΣΑΝΕ ΤΗΝ ΑΦΟΡΜΗ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΣΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΣΚΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΚΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΟΤΙ.....ΓΑΜΑΣ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ....στις πραξεις....και όχι απο λόγια στην καφετέρια η στο σπίτι σου


ετσι ακριβως +1
Άβαταρ μέλους
thanasisp04
 
Δημοσιεύσεις: 813
Εγγραφή: Τρί 04 Δεκ 2007, 20:42
Τοποθεσία: Doxato City

Δημοσίευσηαπό Guest » Κυρ 03 Αύγ 2008, 14:15

Εσεις απο το admin του paokmania αποφασιστε τι θελετε να στιριξεται και ελατε να μας το πειτε...εχθες ειχατε αλλο κειμενο και σημερα αλλο...ελεος!
Η δικια μου η γνωμη ειναι οτι εχουμε με διαφορα τον πιο προβατοκοσμο απο ολες τις ομαδες,οπου θα παει ο πρωτος θα παει και ο τελευταιος!
Για τα επειδοδια τι να πω,οι μπατσοι ειχαν να δουν επεισοδια απο την χουντα, εμεις τις βλαχομαγκιες μας,οι σερραιοι ειναι ακομα πιο μαγκες,βαρουσαν 15 σε 3 αλλα τεσπα.
Ενα τεραστιο μεριδιο ευθηνης εχει ο περουκας, το κανεις το φιλικο στις 20,30 και αφηνεις τον καθε οπαδο να μπει μεσα με τις ρετσινες του και με οτι αλλο θελει,και στον Πιερικο τα ιδια σκατα ειδαμε,στο 85 να μπαινουν ολα τα προβατα μεσα και να διακοπτεται το παιχνιδι!
Αυτη η κατασταση δεν μπορει να ελενχθει γιατι εχεις τεραστια μαζα, αν τα 2/3 του λαου σου ηταν σε συνδεσμους δεν θα γινοταν αυτο το σκηνικο!

Υ.Γ. Στην Αγγλια οταν παιζουν στις 10 το πρωι η στις 1 το κανουν για να μην πιει ο κοσμος αλκοολ,υπαρχουν λυσεις να το ελενξεις αυτο το κομματι!
Guest
 

Re: ...

Δημοσίευσηαπό Guest » Κυρ 03 Αύγ 2008, 14:24

costacurtaG4 έγραψε:Λοιπον παιδια...

Τα επεισοδια εγιναν μεταξυ των δικων μας και ενός συνδέσμου οπαδών του Πανσερραικου τους REDS.
Αυτοί είναι καινούριος σύνδεσμος... Χωρίς καπου να στεγαζεται... Απλά ένα πανό και 20 άτομα με ίδιες φανέλες...

Αν δεν ξερεται μην μιλατε ρε,αντε να πουμε...ρωτησα τον ενα ακουσα το αλλο αντε με το καθε παιδακι!

Υ.Γ.Οι δημοσιοκαφροι σε περιμενουν παντα σε μια γωνιτσα για να σε αρπαξουν αυτο γινεται χρονια τωρα και δεν ειναι προσφατο γεγονος.
οποιος εχει μυαλο θα το κατα λαβει: http://www.youtube.com/watch?v=eJAdtqaseMs
Guest
 

Δημοσίευσηαπό IGNATIOS » Κυρ 03 Αύγ 2008, 15:34

Χθές ήμουν με τον VAGGT στο γήπεδο. Ξεκινήσαμε από Θεσσαλονίκη το μεσημέρι, χαλαρά, να πάμε να δούμε ένα φιλικό της αγαπημένης μας ομάδας, το πρώτο για φέτος καθώς στο προηγούμενο, στην Κατερίνη, δεν μπορέσαμε να παραβρεθούμε. Πληρώσαμε τα εισιτήρια μας, την βενζίνη μας, τους καφέδες μας, τα σουβλάκια μας (όπως και οι περισσότεροι οπαδοί και μάλιστα κάποιοι είχαν έρθει και από Αθήνα) και ανυπομονούσαμε να ξεκινήσει ο αγώνας και να δούμε στο χόρτο τι δουλειά γίνεται, παρόλο που έλειπαν τα μεγάλα ονόματα από την ομάδα. Την ίδια ανυπομονησία είμαι σίγουρος ότι είχε και ο προπονητής μας (και η διοίκηση) για να δει τι πρόοδο έχει κάνει η ομάδα, όπως και οι αντίπαλοι.
Δεν θέλω να καταγράψω τα γεγονότα, δεν είναι άλλωστε αυτός ο ρόλος μου, παρόλο που είδα τα περισσότερα πεντακάθαρα και έχω ξεκάθαρη άποψη για το τι συνέβη. Άλλωστε ο VAGGT έχει καταγράψει αυτά που είδαμε και οι δύο με τα ίδια μας τα μάτια.
Θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις για τις οποίες δεν περιμένω απάντηση…
Είμαστε υπερήφανοι για το ότι συνέβη, άσχετα με το ποιος φταίει?
Τα χιλιόμετρα που κάναμε (εμείς λίγα, άλλοι λιγότερα, άλλοι περισσότερα), τα χρήματα που ξοδέψαμε, το Σαββατοκύριακο που χάσαμε ενώ θα μπορούσαμε να είμαστε σε κάποια παραλία, τα σκέφτηκε κανείς από όσους συμμετείχαν στα επεισόδια και μπορεί να μας τα φέρει πίσω?
Το «ντου» για να μπούμε χωρίς να πληρώσουμε στο γήπεδο, το υιοθετούμε σαν οπαδοί τελικά ή όχι? Και όσοι το υιοθετούν, ακολουθούν την ίδια τακτική και στην υπόλοιπη ζωή τους? Κάνουν «ντου» π.χ. και στο cinema με τους φίλους τους, όταν δεν έχουν να πληρώσουν ή τους φαίνεται ακριβό το εισιτήριο?
Η μάζα που πλήρωσε εισιτήριο, είναι μ@λ@κες? Λιγότερο ή περισσότερο Παοκτσήδες?
Θεωρείται σωστό να δέχομαι πέτρες από κάποιους οπαδούς της ίδιας μου της ομάδας?
Αυτό που θα μείνει για πάντα χαραγμένο στη μνήμη μου, είναι οι ανάπηροι με μπλούζες του ΠΑΟΚ που περιέγραψε ο VAGGT και ένας πατέρας δίπλα μου με την 10χρονη κόρη του, που ο τρόμος ήταν ζωγραφισμένος στα μάτια τους.
Ήμασταν σε ανάμικτη κερκίδα, στη Θ4 δίπλα από το πέταλο των Σερραίων. Όταν οι πέτρες περνούσαν από πάνω μας, ανεβήκαμε οι Παοκτσήδες ψηλά και παρακαλούσαμε να σταματήσουν να πετροβολούν γιατί εκτός των παιδιών, υπήρχαν και πολλοί Παοκτσήδες στην κερκίδα, μήπως και τους πιάσει το φιλότιμο… Η απάντηση? Ντρέπομαι, αλλά αν είναι να αλλάξει κάτι και μπορεί να γίνει με αυτά που γράφω, θα το πώ… «Μαζέψτε τους δικούς σας»… Ποιοι είμαστε εμείς? Και ποιοι είναι οι άλλοι?
Και γιατί να μου χαλάσουν οι λίγοι το τέλειο κλίμα που υπήρχε? Δεν επιρρίπτω ευθύνες σε Παοκτσήδες ή Σερραίους ή αστυνομία… Αλλά αν κάποιοι έχουν διαφορές ας τα βρουν μεταξύ τους και όχι να τα βάζουν με γυναικόπαιδα και εμάς που πήγαμε να δούμε μπάλα.
Μαγκιά δεν είναι ο πετροπόλεμος…
Μαγκιά δεν είναι το «ντου»…
Μαγκιά δεν είναι να πετάω πέτρες από έξω σε κόσμο που είναι μέσα στο γήπεδο… (όταν το κάνουν αυτό οι άλλοι σε εμάς, π.χ. θυμάμαι στην Παναχαική από τις γύρω πολυκατοικίες, μιλούσαμε για αλήτες κτλ)
Μαγκιά είναι η φωνή και η τρέλα που φτάνει μέχρι και να ανέβω πάνω στο καρεκλάκι μου… όχι να το σπάσω και να το πετάξω μέσα…

Τελειώνοντας, στο γυρισμό ακούγαμε στα ραδιόφωνα τα απίστευτα… Δεν ξέρω πόσοι από αυτούς ήταν στο γήπεδο και ποιες ήταν οι πηγές τους. Εκνευριστήκαμε. Δεν έχω πάρει ποτέ τηλέφωνο σε ράδια και ήμουν έτοιμος να πάρω. Την λύση στον εκνευρισμό μου την έδωσε ο VAGGT βάζοντας μουσική. Δεν είμασταν για άλλες συγκινήσεις…
Καταλάβαμε ότι κάποιοι συνεχίζουν να χαϊδεύουν τα αυτιά μας. Πάντα φταίνε οι άλλοι, ποτέ εμείς.
Η αλήθεια δεν ακούγεται στα ράδια, ούτε διαβάζεται στα sites και στα forum. Ακόμα και αυτά που έγραψα εγώ (και κούρασα) πρέπει να τα θεωρήσετε ως μια ακόμα άποψη. Να τα διαβάζετε όλα αλλά να μην υιοθετείτε τίποτα.
Αν νομίζουμε ότι έτσι δημιουργούμε οπαδούς, άποψή μου είναι ότι μπορεί να χάνουμε και αυτούς που έχουμε κερδίσει…

Το ποδόσφαιρο είναι γιορτή αλλά δεν ξέρω αν ποτέ θα αρχίσει…
IGNATIOS
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Κυρ 16 Δεκ 2007, 01:35

Δημοσίευσηαπό ten ten » Κυρ 03 Αύγ 2008, 15:56

παρα το γεγονος πως δεν ευθυνεται η παε ουτε και η συνδεσμοι καλο ειναι να ζητησουν δημοσια συγνωμη.μονο ετσι θα εχουμε αξιοπρεπεια.μπορει να ειναι ακραια η αποψη μου ομως πρεπει να παρει καποιος την πρωτοβουλια θαρραλεα για να νοιωσουμε καλυτερα.αυτο που εγινε ηταν ντροπη.
ten ten
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Δευτ 26 Μάιος 2008, 18:14

Δημοσίευσηαπό tolis1186 » Κυρ 03 Αύγ 2008, 16:20

Εγώ θέλω να πω κάτι σε όσους τα έχουν με την αστυνομία ότι δεν έκανε καλά την δουλειά της...

Όταν την έκανε καλά την δουλειά της και μάζεψε τους ταραξίες πέρσι στον αγώνα με την Ξάνθη στην αρχή του πρωταθλήματος, θυμάστε πια ήταν η αντίδραση σας???

Να τους αφήσουν ελεύθερους και τέτοια!!! Και τώρα που δεν έκανε τίποτα ούτε συνέλαβε κανέναν ''δεν έκανε σωστά την δουλειά της''

Και εγώ σας λέω ότι αν την έκανε σωστά και τους μάζευε αυτούς τους 5-10 πόσοι ήτανε αύριο θα λέγατε ''Λευτεριά στους 5-10 οπαδούς του ΠΑΟΚ'' και ''τι δουλειά είχε η αστυνομία σε φιλικό παιχνίδι'' και άλλα τέτοια!!!

Και όσο για τον χθεσινό περιστατικό ας ήσασταν εσείς αστυνομικοί στο γήπεδο και με οικογένεια σπίτι να σας περιμένει και ας βουτούσατε στο κόσμο που πλακωνόταν να ηρεμήσετε την κατάσταση ξέροντας ότι σίγουρα θα φάτε ξύλο!!!

Μάθαμε τώρα πάντα σε ότι γίνεται να τα ρίχνουμε στους αστυνομικούς για να δικαιολογήσουμε τα αδικαιολόγητα!!!
http://realgr.realbb.net
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tolis1186
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 01:00
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό Petm » Κυρ 03 Αύγ 2008, 16:42

http://www.extrasport.gr/index.php?opti ... &Itemid=13


ΤΙΤΑΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΙΚΙΛΙΔΗ – ΜΗΛΙΟΡΙΔΗ
Οι δύο σύμβουλοι της διοίκησης του ΠΑΟΚ κατέβαλαν υπεράνθρωπες προσπάθειες για να εκτονωθεί η κρίση και να μην έρθουν σε επαφή οι οπαδοί του Δικεφάλου και του Πανσερραικού. Μόλίς έγινε αντιληπτό από τους δύο συμβούλους της διοίκησης, πως δύο οπαδοί του ΠΑΟΚ δέχθηκαν “επίθεση” από οπαδούς του Πανσερραικού στην θύρα των φανατικών της Σερραικής ομάδας, προσπάθησαν να ελέγξουν την κατάσταση. Είδαν μία σημαντική μάζα οπαδών να κινείται έξω από το γήπεδο προς την εξέδρα των φανατικών του Πανσερραικού. Προσπάθησαν με όλες τους τις δυνάμεις να αποτρέψουν τα χειρότερα. Και χάρη και στις δικές τους προσπάθειες, δεν θρηνήσαμε θύματα. Μάλιστα ο Ποικιλίδης έσωσε κυριολεκτικά έναν αστυνομικό που κινδύνευε να δεχθεί καδρόνι στο κεφάλι από ένα χούλιγκαν που τον είχε βάλει στόχο.

ΑΝΗΣΥΧΟΣ Ο ΖΑΓΟΡΑΚΗΣ
Ο πρόεδρος της ΠΆΕ ΠΑΟΚ ενημερώνονταν από τους συνεργάτες του για όλα όσα συνέβησαν χθες στις Σέρρες. Ήταν έντονα προβληματισμένος από όλα όσα άκουσε από τους συμβούλους της διοίκησης. Ήθελε να μάθει από πρώτο χέρι τι ακριβώς συνέβη, πως ξεκίνησαν τα επεισόδια. Ρωτούσε επίμονα γιατί δεν υπήρχε ισχυρή αστυνομική δύναμη στο γήπεδο για να αποτρέψει τα επεισόδια. Ο Ζαγοράκης μιλούσε με τους συνεργάτες του, μέχρι και τις πρώτες πρωινές ώρες, ακόμη και όταν η αποστολή του ΠΑΟΚ πήρε τον δρόμο της επιστροφής για την Θεσσαλονίκη.

ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΙΤΗΣΕΙΣ
Ήταν έντονα προβληματισμένοι αρκετοί διοικητικοί εκπρόσωποι του ΠΑΟΚ χθες το βράδυ. Από όλα όσα έγιναν στις Σέρρες. Δεν μπορούσαν να πιστέψουν πως σε ένα φιλικό παιχνίδι, ανάμεσα σε δύο ομάδες που διατηρούν άριστες σχέσεις μεταξύ τους, θα συνέβαιναν όλα αυτά τα γεγονότα που αμαυρώνουν την εικόνα των δύο συλλόγων και του ελληνικού ποδοσφαίρου γενικότερα. Μάλιστα, Σύμφωνα με πληροφορίες των ΣΠΟΡ, ορισμένοι σύμβουλοι της διοίκησης του ΠΑΟΚ, στις μεταξύ τους συζητήσεις, ανέφεραν πως δεν μπορούν να αντέξουν άλλο, υπό αυτές τις συνθήκες. Έκαναν σκέψεις, τις οποίες τις μετέφεραν φωναχτά, ακόμη και για παραίτηση τους. Ωστόσο δεν πήραν καμία απόφαση, καθώς ήταν εν βρασμό ψυχής και ήθελαν πρώτα να ηρεμήσουν και αμέσως μετά να αξιολογήσουν πιο ψύχραιμα την κατάσταση. Σίγουρα όμως πρέπει να ληφθούν μέτρα για να μην επαναληφθούν τέτοια φαινόμενα.

ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ
Δυστυχώς αρκετοί επιχειρηματίες και έμποροι των Σερρών, είδαν τις περιουσίες τους να καταστρέφονται. Οι ανεγκέφαλοι οπαδοί, πέταξαν αντικείμενα σε τζαμαρίες καταστημάτων με αποτέλέσμα να προκληθούν υλικές ζημιές. Αυτοκίνητα καταστράφηκαν και δικαιολογημένα επικρατούσε πολύ μεγάλη αγανάκτηση γιατί δεν υπήρχε σοβαρή αστυνομική παρουσία, για να αποτρέψει τους χούλιγκαν. Μάλιστα αργά χθες το βράδυ, καταστράφηκε ο σύνδεσμος φιλάθλων του Πανσερραικού Red Lions από τη “επίθεση” που εξαπέλυσαν οι χούλιγκαν. Από τα επεισόδια, μία τηλεοπτικά κάμερα υπέστη σοβαρές υλικές ζημιές ενώ και ο κάμεραμαν της ΕΤ3 τραυματίστηκε.

ΣΑΝΤΟΣ: Είναι τρελό αυτό που συνέβη
Ο προπονητής του ΠΑΟΚ λίγο πριν από την επιβίβαση του στο λεωφορείο της ΠΑΕ για να επιστρέψουν οι παίκτες στην Θεσσαλονίκη, σχολίασε τα όσα έγιναν. Και ανέφερε: “Είναι τρελό αυτό που συνέβη. Δεν μπορώ να καταλάβω τι έγινε. Εγώ ήμουν στον Παγκο και δεν αντιλήφθηκα πως ξεκίνησαν όλα. Δεν αλλάζει κάτι στον προγραμματισμό μου, επειδή διακόπηκε αυτό το φιλικό στο 15ο λεπτό. Συνεχίζουμε κανονικά, όπως είχαμε προγραμματίσει με τα επόμενα φιλικά παιχνίδια που θα δώσουμε”. Ο Σαντος μάλιστα γέλασε όταν κάποιος σχολίασε ότι το ματς αποδείχθηκε “ακριβό” καθώς το εισιτήριο κόστιζε 20 ευρώ για 15 λεπτά διάρκειας στο παιχνίδι.

ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥΣ
Εντός των ημερών οι εκπρόσωποι της διοίκησης του ΠΑΟΚ θα συγκαλέσουν έκτακτη σύσκεψη με τους εκπροσώπους των οργανωμένων συνδέσμων. Ο στόχος είναι να γίνει μία μεγάλη προσπάθεια για να μην επαναληφθούν παρόμοια επεισόδια, όπως έγιναν χθες.


http://www.extrasport.gr/index.php?opti ... &Itemid=13
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Κυρ 03 Αύγ 2008, 16:47

bL4cK_religion έγραψε:
ΥΓ:ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΛΕΣ ΚΑΙ ΟΙ "ΧΟΥΛΙΓΚΑΝΙΣΜΟΙ" ΤΩΝ ΠΑΛΙΩΝ ΣΕ ΔΩΣΑΝΕ ΠΑΟΚΤΣΗ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΛΑΟ ΠΑΛΙΚΑΡΟ ΛΕΒΕΝΤΗ ΚΑΙ ΤΡΕΛΟΟΟ....ΣΕ ΔΩΣΑΝΕ ΤΗΝ ΑΦΟΡΜΗ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΣΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΣΚΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΚΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΟΤΙ.....ΓΑΜΑΣ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ....στις πραξεις....και όχι απο λόγια στην καφετέρια η στο σπίτι σου

Αυτό δεν θα καταλάβεις ποτέ ..
Ότι κάποτε γ@μούσες τον Πειραιά .. και τώρα πας να γ@μήσεις την Τρίπολη, την Ξάνθη και τις Σέρρες. Εκεί κατήντησες .. να πλακώνεσαι με χωριά .. να βγάζεις κακό όνομα χωρίς να υπάρχει λόγος. Η μαγκιά σου πλέον φτάνει, στο να σπάσεις την Τρίπολη και τις Σέρρες.

Σε παραπέμπω στο ποστ του Ιγνάτιου και ίσως σε αγγίξει όπως κι εμένα ..


"Το «ντου» για να μπούμε χωρίς να πληρώσουμε στο γήπεδο, το υιοθετούμε σαν οπαδοί τελικά ή όχι? Και όσοι το υιοθετούν, ακολουθούν την ίδια τακτική και στην υπόλοιπη ζωή τους? Κάνουν «ντου» π.χ. και στο cinema με τους φίλους τους, όταν δεν έχουν να πληρώσουν ή τους φαίνεται ακριβό το εισιτήριο?
Η μάζα που πλήρωσε εισιτήριο, είναι μ@λ@κες? Λιγότερο ή περισσότερο Παοκτσήδες?
Θεωρείται σωστό να δέχομαι πέτρες από κάποιους οπαδούς της ίδιας μου της ομάδας?"

Υγ: Ο ΠΑΟΚ δεν πρικλείεται στα στενά όρια της Θεσσαλονίκης .. ο ΠΑΟΚ πρέπει να είναι παντού και πάντα. Δεν μπορείς να ρημάζεις χωριά χωρίς λόγο. Δεν μπορεί να πας σε μία ανυπεράσπιστη πόλη χωρίς οπαδούς και να την διαλύεις. Αν με πειράξει ο διπλανός μου, θα πάω να σπάσω το αμάξι του παραδιπλανού μου και θα πετάω τις πόρτες και τους προφυλακτήρες στον παραπαραδιπλανό μου; ΠΑΟΚ είναι ο λαός του .. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ! Αλλά ΠΑΟΚ είμαι για να κλέβω τα περίπτερα όταν κάνουμε πορεία στη Θεσσαλονίκη; Για να κλέβω ότι βρω μπροστά μου σε "ανυπεράσπιστες" πόλεις - χωριά; Για να σπάω αυτοκίνητα που μπορεί να είναι και αδερφών Παοκτσήδων; Για να μπαίνω χωρίς εισιτήριο στο γήπεδο και αν αντισταθεί κάποιος να τον ισοπεδώνω; Με την τακτική του γ@μάω τα πάντα .. χάνουμε οπαδούς, και ο Κατερινιώτης πχ ή ο Καστοριανός ή ο Ξανθιώτης Παοκτσής που αγαπάει τον τόπο του και βλέπει τα "αδέρφια" του να του γ@μάν την περιουσία επειδή είχε τάδε πινακίδες ή επειδή βρέθηκε σε λάθος σημείο κλπ πώς μπορεί να αισθάνεται; Το υστερόγραφο είναι γενικό και δεν πηγαίνει κάπου συγκεκριμένα ή σε συγκεκριμένο γεγονός, απλά θέλω να τονίσω το ότι όταν πας σε μία "ειρηνική" - "φιλική" πόλη και δεν προκληθείς είναι αμαρτία να καταστρέψεις την πόλη αυτή και όταν δεχθείς επίθεση από 10 άτομα είναι και πάλι αμαρτία να διαλύσεις την πόλη ή το γήπεδο ή οτιδήποτε εξαιτίας των 10 ατόμων. Με τους 10 κάνε ότι θέλεις, αλλά πάνω απ' όλα είσαι ΠΑΟΚ!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Platon » Κυρ 03 Αύγ 2008, 16:59

Μα τι λέμε όλη την ώρα ρε παιδιά? Τι λέμε? Πάμε καλά? Ποια αστυνομία και ποιος Ζήσης και Ποικιλίδης??? Εμείς τι κάναμε??? Γενικά μιλάω και βάζω και μένα μέσα που δεν ήμουν καν εκεί!!! Αυτή είναι η εικόνα που θα δείξουμε φέτος?

Αυτός είναι ο οπαδισμός μας? Θα αρχίσουμε τα παλιά τα κόλπα πάλι? Νόμιζα ότι ήμασταν μπροστά, νόμιζα ότι είμαστε υγιώς σκεπτόμενοι οπαδοί... Και ναι ίσως και να είμαστε, αλλα που το δείχνουμε αυτό???


Πουθενά!!!! Μέσα στα γήπεδα πουθενά!!!

Οποιος βγαίνει και λέει ότι δεν έγινε τίποτε, ήταν γαύροι, σκουλήκια και δεν ξέρω τι άλλο, ΕIΝΑΙ ΑΠΛA ΑΝΕΓΚEΦΑΛΟΣ!!!!

Πρέπει να σκοτωθεί άνθρωπος για να ξυπνήσουμε όλοι??? Τι ρεζίλι είναι αυτό!!! Να τρέχουν γέροντες και παιδάκια να κρυφτούν???

Είστε σοβαροί ρε???

Σε ένα παλιό topic είχε βγει κάποιος και έγραφε να μη γίνει εκκλησια το γήπεδο... Ναι!!! Μπράβο μαλακα!!! Τότε είχα γράψει ακριβώς αυτά που γράφω τώρα!!! Είναι δυνατόν βλέποντας αυτές τις ακραιοτητες, τι βία και τους βανδαλισμούς κάποιος σοβαρός άνθρωπος να πάει με την οικογένεια του στο γήπεδο??? Πέστε μου, είναι???
Θα θέλατε τα παιδιά σας, οι γυναίκες σας να βιώνουν τέτοιες καταστάσεις στο γήπεδο???

Ντροπή και Αίσχος!!!!

Δεν μας αξίζει κανένας Ζαγοράκης εμάς!!! Ούτε και ο Γούμενος!!! Κανεις!!!

Εμείς θα θάψουμε αυτή την ομάδα!!! Μονο εμείς!!!

Και ούτε γραφικός είμαι, ούτε ρομαντικός και τι αλλα σκατά!!!! Λέω αυτό που σκέφτομαι!!!

Αυτός είναι ο πολιτισμός μας, αυτή είναι η αγάπη μας για την ομάδα? Αυτός είναι ο τεράστιος λαός μας???

Δε με νοιάζει καθόλου ποιος και γιατί άρχισε τη μάχη!!! Καθόλου!!! Ούτε καν με ενδιαφέρει!!! Αυτό που με πειράζει αφάνταστα είναι το γεγονός ότι τα ισοπεδώσαμε OΛΑ!!! Τις ξένες περιουσιες, το γήπεδο, την πόλη, τους συνανθρώπους μας και το κυριότερο ΤΗΝ ΙΔΈΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΉ ΜΑΣ!!!!!

Για κάποιους ίσως είναι normal αυτό! Για μένα ΌΧΙ!!!

Έξω τα κοπρόσκυλα από τον ΠΑΟΚ!!! Κανένας ΠΑΟΚ δεν τους έχει ανάγκη αυτούς τους προϊστορικούς με μυαλό λιγότερο κι από ένα σκουλήκι!!! Αν είναι αυτοί ο ΠΑΟΚ εγώ δεν θέλω να είμαι ένας από αυτούς!!

Προτιμώ να είμαι ένας απλός φίλαθλος και να χαίρομαι τη ζωή μου!!!


Συγγνώμη για τη μακροσκελια και τον τόνο!!!!

Πλάτων Κυφωνίδης
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

ksypnhste reeeeeeeeeeee.........

Δημοσίευσηαπό ampalaea4 » Κυρ 03 Αύγ 2008, 17:10

-Grafo proth fora giati exo anastato8ei me ayta poy blepo...exo ginei PAOK gia ton lao kai mono gi ayton...
blepo diafora trela na grafei o ka8enas edo kai leo aytoi einai Paoktshdes?
Re paidia pou phge o poromenos laos h kolash ths toumpas oi sklhropyrinikoi opadoi ths Toumpas? O laos pou katebaina kai ta ekane poytana ston Peiraia??
-akouw kati blakeies (mhn pw kapoia xeiroterh ekfrash) peri hxhtikhs bias kai prasines paparies...re mhpos florepsame apotoma?
An htan na do podosfairo kai na stekomai se prosopa zagorakhs,okkas,salpiggidis,kafes,orfanos ...poy sthn kyrioleksia foresan kai timhsan fanela athinaikwn omadwn 8a hmoun Olympiakos kai Pana8hnaikos...alla egw apo mikros egina PAOK gia to aplo triptyxo to triptyxo pou yparxei kai ena megalo pososto sthn Notia ellada (Pelloponhso,Krhth Athina kai sterea ellada pou den menoun edw konta sthn thessaloniki) to 8ewrwi san kati monadiko pou den exoyn oi alles omades,,to triptyxo pou exoume na deiksoyme san PAOK,to triptyxo pou to blepame apo mikroi apo thn TV kai htan ayto pou ekane ton PAOK na kerdizei opadous kai oxi na xanei opws lete kapioi edw mesa...to triptyxo pou eseis xlebazete sto 99% ton mhnymatwn edw mesa poy ana8ema an eiste apo tous PAOKTSHDES dekaetias 80..to triptyxo einai ena re kai ksypnhste gamo thn malakia sas -PAOK-8RHSKEIA-TROMOKRATIA-

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
ampalaea4
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ 01 Αύγ 2008, 23:07

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Κυρ 03 Αύγ 2008, 17:14

Κεφαλαία και greeklish απαγορεύονται .. θα σβήνονται ποστ έλεος πια!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 08-09

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης