Τι θέση θα τερματίσουμε φέτος;

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Δημοσίευσηαπό paok se eipa » Τετ 27 Αύγ 2008, 10:04

1) ΠΑΟΚ
2) ΠΑΟΚ
3) ΠΑΟΚ
4) ΠΑΟΚ
5) ΠΑΟΚ
6) ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ ΚΑΙ Ο ΠΑΟΚ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΚΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ Γ@ΜΗΘΟΥΝΕ


:) :) :) :)
paok se eipa
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ 27 Αύγ 2008, 09:22

Δημοσίευσηαπό Retzi » Τετ 27 Αύγ 2008, 10:19

1) ΠΑΟ
2) ΟΣΦΠ
3) Π.Α.Ο.Κ.
4) ΑΡΗΣ
5) ΑΕΚ
6) ΗΡΑ

Και φυσικά στα Play-off βγαίνουμε 1οι και χαζεύουμε κόσμο!
ΠΑΟΚ είσαι!
:shock: :shock:
Και όταν θα πάω στον τρελογιατρό...
Άβαταρ μέλους
Retzi
 
Δημοσιεύσεις: 1075
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 18:43
Τοποθεσία: Εύοσμος

Δημοσίευσηαπό El Left » Τετ 27 Αύγ 2008, 20:08

1.βαζελακι
2.γαυρακι
3,4,5.Π.Α.Ο.Κ.,χανουμακι,ρουλακι(ΠΑΙΖΕΤΑΙ)
6,7,8.τριπολι,νιονιος,τυρια(ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ)
Άβαταρ μέλους
El Left
 
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 22:53
Τοποθεσία: Εύοσμος,Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Τετ 27 Αύγ 2008, 20:12

1)παο
2)ΠΑΟΚ
3)γαυρος
4)αεκ
5)τριπολη
6)πανιωνιος
:x
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1966
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Δημοσίευσηαπό gagas » Τετ 27 Αύγ 2008, 20:17

paokpool έγραψε:
psychobilly έγραψε:1) βαζελάκος (λόγω εφοπλιστων κ.τ.λ).......


Eφοπλιστές έχει.....
Σέντερ Μπακ δεν έχει!


Αν είναι να πάρει ομάδα στην Ελλάδα το πρωτάθλημα.... με Βύντρα-Σαριέγκι κεντρικό δύδιμο....
τότε Καλή Νύχτα μας! Αυτό δεν θα είναι πρωτάθλημα... θα είναι φάρσα!

ΥΓ:
Ακόμα και στα poll της Espresso μια φορά μας υπολογίζουν.... (είμαστε στα φαβορί)
http://www.espressonews.gr/default.asp? ... 37&catid=5

:twisted:

εμεις οι παοκτσηδες απο οτι φαινεται ειμαστε κ φανατικοι αναγνωστες της σοβαρης αυτης φυλλαδας..
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό maikopoulos » Τετ 27 Αύγ 2008, 20:23

Ρε gaga, ΠΑΟΚ είσαι... Πρώτοι στην κερκίδα, πρώτοι και στο χαβαλέ. Espresso και τα μυαλά στα κάγκελα! Κάτω το κατεστημένο του Ciao!
Go Village!
Άβαταρ μέλους
maikopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 360
Εγγραφή: Τρί 06 Μάιος 2008, 18:25

Δημοσίευσηαπό evi » Τετ 27 Αύγ 2008, 20:41

1)παο
2)γαβρος
3)ΠΑΟΚ
4)αεκ
5)ρουλις
6)τριπολη
evi
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 16:14
Τοποθεσία: ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑ

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Τετ 27 Αύγ 2008, 21:11

DimisK έγραψε:
gash042 έγραψε:
_sleeper έγραψε:με βάση τη στατιστική, καθώς επίσης κ τις γνώσεις ατελείωτων πρωταθλημάτων καρμπόν, έχουμε κ λέμε:

1,2,3 ΠΟΚ (έχει σημασία ποιός?)
4,5 ΠΑΟΚ, Άρης (ή το αντίστροφο)
6 Αστέρας, Πανιώνιος (ή το αντίστροφο)

μην τρέφουμε αυταπάτες για φέτος, γιατί μάγκες θα έπρεπε να ξέρετε οτι:
α) τα κατεστημένα σπάνε πολύ δύσκολα
κ β) τα πρωταθλήματα ΔΕΝ κερδίζονται στο γήπεδο



Συμφωνώ με κάλυψες.


Δεν θα μπορούσα να μην συμφωνήσω με τον Gash!!!!Και τον Sleeper..
Μέσα μου όμως θα καίει η φλόγα για το κάτι παραπάνω.....
:?:


ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ. ΜΕ ΚΑΛΥΨΑΤΕ. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΤΟΥ DimisK ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΙΕΙ Η ΦΛΟΓΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΑΙΝΤΕ ΠΑΟΚΑΡΑ!!
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Δημοσίευσηαπό maikopoulos » Τετ 27 Αύγ 2008, 22:13

Κρίνοντας πάντως από τη μέχρι στιγμής εικόνα των ομάδων της Σούπερ Λίγκας, πιστεύω πως φέτος είναι μεγάλη ευκαιρία να πλασαριστούμε στην τριάδα. Αμυντικά πιστεύω είμαστε η πληρέστερη ομάδα του πρωταθλήματος. Από κέντρο είμαστε επίσης δυνατοί, ενώ αν λυθούν τα πόδια των επιθετικών μας, τότε μπορούμε να ελπίζουμε σε πολλά. Απ' ότι έχω δει μέχρι στιγμής από τις ομάδες πιστεύω ότι η εξάδα θα έχει ως εξής:
1. Παναθηναϊκός
2. Π.Α.Ο.Κ.
3. Ολυμπιακός
4. Α.Ε.Κ.
5.,6. Πανιώνιος - Λάρισα - Άρης - Πανσερραϊκός (πιστεύω στην έκπληξη)

Τουλάχιστον αγωνιστικά, έτσι πρεπει να είναι. Παρασκηνιακά βέβαια θα παιχτούν πολλά. Καλή χρονιά να έχουμε και μόνο επιτυχίες.
Go Village!
Άβαταρ μέλους
maikopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 360
Εγγραφή: Τρί 06 Μάιος 2008, 18:25

Δημοσίευσηαπό trelopaoki444 » Τετ 27 Αύγ 2008, 23:53

Εχω καιρο να γράψω σε καποιο θέμα αλλα νομίζω πως αφού έχω δει τα πρώτα δειγματα γραφής των κυριοτερων αντιπάλων μας μεχρι σήμερα μια πρώτη εκτίμηση μπορώ να κάνω.
Γενικά από τη φύση μου είμαι αισιόδοξος ανθρωπος αλλά ΠΟΤΕ δεν ενθουσιάζομαι εύκολα. Από όσα εχω δει ως τώρα δεν ξέρω... κατι με τρώει ρε παιδια.
Και εξηγούμαι.

γαύρος : έχει κάνει καλές μεταγραφές κι ας μην διαφημίστηκαν όσο του βάζελου, ο Μπελουτσι θα είναι πολύ καλύτερος φέτος αλλά ακόμα η ομάδα του είναι ανέτοιμη. Θεωρώ ότι δύσκολα θα είναι ξανά πρωταθλητης. Πιστεύω οτι μετα απο ενα μήνα δηλ τρίτη με τεταρτη αγωνιστικη θα ειναι πολυ καλυτερος. Ο προπονητης του μετα κ τον αποκλεισμο του απο την ανορθωση μαλλον δε βγαζει παρελαση...

βαζελος: πολύ δυνατη ομαδα. πολυ καλες μεταγραφες, δυνατος προπονητης αλλα χωρις παραστάσεις απο Ελλαδα. Στα προκριματικα ομως για του τσου λου εδειξε οτι ακομα θελει δουλεια. Ικανος για την πρωτη θέση αλλα πρεπει να αποδειξει οτι παιζει κ στο παρασκηνιο οπως και στις μεταγραφες, γιατι ο θειος δε χτυπιεται μονο με καλη ομαδα. Θα τους δουμε κι αυτους...

αεκ44: χιλια μυρια κυματααααα μακρια τ΄Αηβαλι. Ο Ντέμης φευγει, ο Ριμπο αντιο, ο Δώνης για μενα ο καλύτερος νεος Ελληνας προπονητης αλλα αν αποκλειστει απο την ομονοια... ???

σκωληξ: καλη και γρηγορη ομαδα η αλλαγη προπονητη ομως λιγο πριν ξεκινήσει η σεζον τον κανει να μην παταει ακομα σταθερα. για μενα ικανος για 3η εως 8η θέση φέτος... θυμηθείτε το


Και πάμε στα δικα μας τωρα.

ΠΑΟΚ: Πολυ καλές μεταγραφές σε θέσεις που΄είχαμε αναγκη. Όλοι σχεδον οι παιχτες που ηρθαν εχουν αυτο που λεμε ποδοσφαιρική παιδεία και ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ, αλλα το κακο ειναι οτι με τοσους νεους παιχτες δε μπορεις να εισαι σιγουρος για το αποτελεσμα ακομα, ΟΜΩΣ μην ξεχνατε οτι ο Σαντος που για μενα ειναι πολυτελεια για την Τουμπα, σαν γατος που ειναι ξεκίνησε την προετοιμασία νωρίτερα από όλους τους ανταγωνιστές μας ακόμα κ από αυτους που είχαν προκριματικά για το τσαμπιονς λιγκ...οποτε εχω μια αισιοδοξια...

Ε θα σκασω αμα δεν το πω... τους βλεπω όλους πολύ λίγους ρε μαγκες φέτος (ισως εκτος του παο κοτερο) ή μαλλον μας βλεπω πολύ σκληρούς για τις μασέλες τους δεν ξερω...
Άβαταρ μέλους
trelopaoki444
 
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιουν 2008, 16:27
Τοποθεσία: Λαρισα-Αθηνα-ΠΑΟΚ ΠΑΝΤΟΥ

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Πέμ 28 Αύγ 2008, 00:18

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ μαζί σου υπερβολικά .. Αλλά το πρωτάθλημα δεν είναι δύο-τρία ματς ή ένας μήνας .. Το πρωτάθλημα είναι 30 παιχνίδια και πολλοί μήνες.
Αυτή τη στιγμή τα πράγματα είναι όπως τα λες, αλλά πιστεύω ότι Ολυμπιακός και ΑΕΚ θα βελτιωθούν πολύ μέσα στη χρονιά και δεν θα μείνουν όπως τους είδες στα Ευρωπαϊκά τους παιχνίδια.
Ο Ολυμπιακός πιστεύω θα ανέβει και θα κοντράρει τον Παναθηναϊκό για το πρωτάθλημα, ενώ η ΑΕΚ με τις προσθήκες (Κυργιάκου - Μπασινά - Τζιμπούρ - αντιΡίμπο) θα ανέβει κι αυτή και θα βγει εύκολα 3η με απόσταση ασφαλείας από τον 4ο! Άσε που δεν πιστεύω ότι το να φύγει ο Ντέμης είναι πλήγμα για την ΑΕΚ, ούτε πιστεύω ότι ο Ρίμπο θα 'ναι αγωνιστική απώλεια!

Ο Άρης έχει πολύ καλή ομάδα και γρήγορη όπως λες, αλλά έχει εσωτερική φαγομάρα .. κάτι λέει αυτό .. Δεν έχει Μπάγιεβιτς αλλά Κίκε .. μεγάλο μείον, Χαλκιάς - Ίβιτς - Αβραάμ - Αουρέλιο (άσχετα που έμεινε) - Νάτσο (υπέγραψε τελευταία στιγμή αφού εξάντλησε όλα τα ενδεχόμενα και με αύξηση πάνω από 200%) - Νεμπεγλέρας .. όλοι αυτοί θέλαν (και κάποιοι τα κατάφεραν) να φύγουνε! Η σκουληκίστικη νοοτροπία δεν θα τους αφήσει να πάνε μακριά!

Εμείς από την άλλη, έχουμε μία νέα ομάδα με 8/11 (από την βασική ενδεκάδα) καινούριους παίχτες. Αυτό είναι αρνητικό, αλλά και θετικό. Αρνητικό γιατί δεν γνωρίζετε η ομάδα και πρέπει να δέσει, θετικό όμως γιατί είναι πολύ καλοί παίχτες (σε σχέση με τους περσινούς), ελπίζω να μην έχουν το κόμπλεξ των εκτός που είχαμε πέρυσι (αλλά και τα προηγούμενα χρόνια) και επίσης ξεκινήσαμε προετοιμασία πολύ νωρίς όπως σωστά είπες και απ' ότι είδαμε στα φιλικά, μπορεί να μην παίζουμε μπαλάρα, αλλά έχουμε πολύ σφιχτή ομάδα η οποία δύσκολα δέχεται το γκολ και η οποία έχει αυτοματισμούς (λόγω Σάντος και δουλειάς στην προετοιμασία).
Δεν λέω ότι θα σπάσουμε το ΠΟΚ και θα σηκώσουμε το Κύπελλο, αλλά αν το ξεκίνημά μας είναι δυνατό (κάτι το οποίο είναι εφικτό γιατί πιστεύω ότι είμαστε σε πολύ καλύτερη κατάσταση από την πλειοψηφία των ομάδων του πρωταθλήματος) μπορούμε να ελπίζουμε σε πολλά πράγματα.
Βέβαια ΠΑΟΚ είσαι και ικανός για το καλύτερο και το χειρότερο .. αλλά ίσως φέτος αλλάξουν πολλά πράγματα στην εικόνα της ομάδας!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Gerard04 » Πέμ 28 Αύγ 2008, 11:38

trelopaoki444 έγραψε:Εχω καιρο να γράψω σε καποιο θέμα αλλα νομίζω πως αφού έχω δει τα πρώτα δειγματα γραφής των κυριοτερων αντιπάλων μας μεχρι σήμερα μια πρώτη εκτίμηση μπορώ να κάνω.
Γενικά από τη φύση μου είμαι αισιόδοξος ανθρωπος αλλά ΠΟΤΕ δεν ενθουσιάζομαι εύκολα. Από όσα εχω δει ως τώρα δεν ξέρω... κατι με τρώει ρε παιδια.
Και εξηγούμαι.

γαύρος : έχει κάνει καλές μεταγραφές κι ας μην διαφημίστηκαν όσο του βάζελου, ο Μπελουτσι θα είναι πολύ καλύτερος φέτος αλλά ακόμα η ομάδα του είναι ανέτοιμη. Θεωρώ ότι δύσκολα θα είναι ξανά πρωταθλητης. Πιστεύω οτι μετα απο ενα μήνα δηλ τρίτη με τεταρτη αγωνιστικη θα ειναι πολυ καλυτερος. Ο προπονητης του μετα κ τον αποκλεισμο του απο την ανορθωση μαλλον δε βγαζει παρελαση...

βαζελος: πολύ δυνατη ομαδα. πολυ καλες μεταγραφες, δυνατος προπονητης αλλα χωρις παραστάσεις απο Ελλαδα. Στα προκριματικα ομως για του τσου λου εδειξε οτι ακομα θελει δουλεια. Ικανος για την πρωτη θέση αλλα πρεπει να αποδειξει οτι παιζει κ στο παρασκηνιο οπως και στις μεταγραφες, γιατι ο θειος δε χτυπιεται μονο με καλη ομαδα. Θα τους δουμε κι αυτους...

αεκ44: χιλια μυρια κυματααααα μακρια τ΄Αηβαλι. Ο Ντέμης φευγει, ο Ριμπο αντιο, ο Δώνης για μενα ο καλύτερος νεος Ελληνας προπονητης αλλα αν αποκλειστει απο την ομονοια... ???

σκωληξ: καλη και γρηγορη ομαδα η αλλαγη προπονητη ομως λιγο πριν ξεκινήσει η σεζον τον κανει να μην παταει ακομα σταθερα. για μενα ικανος για 3η εως 8η θέση φέτος... θυμηθείτε το


Και πάμε στα δικα μας τωρα.

ΠΑΟΚ: Πολυ καλές μεταγραφές σε θέσεις που΄είχαμε αναγκη. Όλοι σχεδον οι παιχτες που ηρθαν εχουν αυτο που λεμε ποδοσφαιρική παιδεία και ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ, αλλα το κακο ειναι οτι με τοσους νεους παιχτες δε μπορεις να εισαι σιγουρος για το αποτελεσμα ακομα, ΟΜΩΣ μην ξεχνατε οτι ο Σαντος που για μενα ειναι πολυτελεια για την Τουμπα, σαν γατος που ειναι ξεκίνησε την προετοιμασία νωρίτερα από όλους τους ανταγωνιστές μας ακόμα κ από αυτους που είχαν προκριματικά για το τσαμπιονς λιγκ...οποτε εχω μια αισιοδοξια...

Ε θα σκασω αμα δεν το πω... τους βλεπω όλους πολύ λίγους ρε μαγκες φέτος (ισως εκτος του παο κοτερο) ή μαλλον μας βλεπω πολύ σκληρούς για τις μασέλες τους δεν ξερω...

Μες το μυαλο μου εισαι φιλε! (και,σημειωνω,οτι δεν ποναει φετος ;P)
Εικόνα
Μεγάλε ΠΑΟΚ η δύναμή σου ειμαστέ εμείς οι χιλίαδες οπαδοί σου!
Άβαταρ μέλους
Gerard04
 
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Παρ 13 Ιουν 2008, 13:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη,Τούμπα

Δημοσίευσηαπό xarispaok » Πέμ 28 Αύγ 2008, 11:57

1.γαυρος
2.λαγος
3.ΠΑΟΚΑΡΑ
4.χανουμισα
5.καλοι μας πελατες(ερπετα/σκουληκια/ομαδα β εθνικης)κτλ
6.Γρια :x
xarispaok
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 11:55

Δημοσίευσηαπό ΠΕΡΙΚΛΗΣ » Πέμ 28 Αύγ 2008, 12:47

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΠΑΟ
ΠΑΟΚ
ΑΕΚ
ΡΟΥΛΗΘ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΠΕΡΙΚΛΗΣ
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ 27 Αύγ 2008, 15:29

Δημοσίευσηαπό Petm » Κυρ 31 Αύγ 2008, 22:36

τον osfp έως τώρα πολoi τον είχαν του πεταμού. αλλα παίζοντας 14 εναντίον 11 και με επιθετική γραμμή τους galeti-leto-diogo και από πίσω belucci-dudu-stoltidi είναι και πάλι το πρώτο φαβορί για μένα
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 08-09

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης