Λαμία - ΠΑΟΚ 0-1 MVP σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Zivkovic
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Matos
20
18%
Ingason
10
9%
Varela
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γιαννούλης
1
1%
Esiti
73
67%
Mauricio
1
1%
Vieirinha
1
1%
Λημνιός
2
2%
Misic
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Akpom
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Swiderski
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Crespo
1
1%
Augusto
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 109

Re: Λαμία - ΠΑΟΚ 0-1 MVP σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 23 Ιαν 2020, 22:33

Παίχτες και προπονητής, ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Λαμία - ΠΑΟΚ 0-1 MVP σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Πέμ 23 Ιαν 2020, 22:40

skalon έγραψε:Εσίτι και Ίνγκασον οι καλύτεροι σήμερα.
Φάνηκε από την αρχή ότι δεν ήταν γήπεδο αυτό για μπάλα σήμερα.
Πολλά γλιστήματα και χάλια κοντρόλ.

Χάρηκα που δεν προσπαθήσαμε να παίξουμε μπάλα στο γήπεδο αυτό.
Καθόλου γυρίσματα πίσω στον τερματοφύλακα, διώξιμο της μπάλας (ακόμα και πλάγια) και οι φάσεις από την ποιότητα των παικτών μας.

Καλή διαχείριση του ματς (και οι αλλαγές) από τον προπονητή.

Παραφωνία ο Μαουρίσιο (πιθανότατα και ο Βαρέλα). Ο Βιειρίνια δεν ήταν καλός, αλλά η εμπειρία και η ποιότητά του φάνηκε ότι ήταν απαραίτητες.

Ελπίζω να μην έχει ζημιά ο Γιαννούλης...
Κι εγώ έτσι το είδα..... Συνεχίζουμε και τους αυγενακη μαρινακη καραπαπα εκνευρίζουμε...... Εύχομαι ο Γιαννούλης να είναι καλά.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Λαμία - ΠΑΟΚ 0-1 MVP σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sakis_the_fraud » Πέμ 23 Ιαν 2020, 22:42

icue έγραψε:Σορυ αλλα ειναι αμπαλος. Και πολυ μαλιστα. Δεν ειναι κακος παικτης ομως. Ενας παραγοντας που γαμηθηκαμε στις γιομες σημερα πιστευω ειναι και οτι δεν εμπιστευοταν η ομαδα να περασει πολλες φορες η μπαλα απο τα ποδια του. Για αυτα που μπορει να κανει και για αυτα που του ειπαν να κανει σημερα, ηταν πολυ καλος.

Φιλε ο παικτης ειναι 6αρι. Πες μου ενα καλυτερο 6αρι. Απο την σουπερ λιγκ ομως, μην μου πεις Κασεμιρο!

Ο παικτης κερδισε σχεδον ολες τις κεφαλιες που διεκδικησε και εκανε και αρκετα κλεψιματα. Οκ δεν εχει καθετη πασα ουτε σουπερ τεχνικη καταρτιση, αλλα νομιζω σαν παικτης απεχει πολυ απο το "αμπαλος" που τον χαρακτηριζεις.


makispaspartou έγραψε:2. Ο Φερέιρα για πρώτη φορά την ψιλιάστηκε τη δουλειά, το πήγε ως παιχνίδι ειδικών συνθήκων στη δύναμη τοποθετώντας μέσα τους κατάλληλους παίκτες (ιδίως οι επιλογές Εσίτι και Άκπομ)
3. Για το ρόλο που κλήθηκε να επιτελέσει αρκετά θετικός ο Εσιτί..
Υ.Γ. Δυστυχώς όταν ο Μίσιτς φεύγει από το κέντρο λείπει η χαφάρα στον άξονα!
Υ.Γ.2 Φέρτε αντι Γιαννούλη και έναν παικταρά δεύτερο επιθετικό χθες!


Jack_riper έγραψε:Εγω κραταω απο αυτο το ματς οτι εδειξε ο φερειρα να εχει καταλαβει 100% σε τι πρωταθλημα εχει ερθει.δυστυχως αν θες να κανεις πρωταθλητισμο καποια ματς συνθηκων πρεπει να τα παιζεις εξυπνα.κ ο φερειρα σημερα εδειξε οτι ξερει να τα παιζει εξυπνα!στον ατρομητο που παιξαμε καλυτερα ανησυχησαμε,σήμερα το πηγαμε ολο το ματς στα σβηστά γιατι απλα ετσι πρεπει σε τέτοια παιχνιδια!μπραβο ΠΑΟΚΑΡΑ και μπραβο κοουτς


Συμφωνω με τους προλαλησαντες, ο κοουτς πλεον εχει μπει στο κλιμα και του κλαμπ και του πρωταθληματος. Ελπιζω να μην λυγισει απο την πιεση.

Υ.Γ. αλλη μια φορα που αναφερει το θεμα με την κατασταση στα σεντερ φορ στην συνεντευξη τυπου...

Υ.Γ.2 κρεσπο λειπεις. Οχι αλλες γιομες στο απειρο απο βαρελα.


Sent from my LG-G6 using Tapatalk
---
Άβαταρ μέλους
sakis_the_fraud
 
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: Κυρ 13 Φεβ 2011, 16:43

Re: Λαμία - ΠΑΟΚ 0-1 MVP σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 23 Ιαν 2020, 22:50

markos4 έγραψε:Ρε φίλε εγώ θέλω να θίξω το θέμα της καθυστερήσεις και όχι του προσώπου....
Και ο Λημνιός να την έτρωγε πάλι το ίδιο θα έγραφα,ότι χαραμισε κίτρινη κάρτα....
Δεν είναι νοοτροπία αυτή ομάδας.

Τι νοοτροπια ειναι???
Το ματς ειναι στο ευθραστο 0-1, για ενα καρο λογους. Δεν παιξαμε, δεν καναμε δευτερο γκολ, δεν ημασταν σε καλη βραδια, δεν πολλα δεν...
Το ματς δεν εχει τελειωσει.

Οι παικτες βλεπουν και αξιολογουν την κατασταση. Ουσιαστικα πηγε ο Λημνιος και περιμενε τον Ματος.
Ναι εκανε 7-8'' καθυστερηση.

Δεν ειναι θεμα νοοτροπιας. Δηλαδη ειδαμε στο 95 τη νοοτροπια της ομαδας??

Διαφωνω.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Λαμία - ΠΑΟΚ 0-1 MVP σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό XZZ » Πέμ 23 Ιαν 2020, 22:52

joshua έγραψε:Το τελειωμα που κανει ειναι αποτελεσμα υπερεντασης απο το σπριντ.Αν μπορουσε να κανει το σπριντ που εκανε και να τελειωσει και υποδειγματικα μια φαση που ΔΕΝ ειναι οσο ευκολη νομιζετε θα επαιζε στην Μπαρτσελονα.


χαλαρό σπριντ ήταν και κάκιστο τελείωμα
XZZ
 
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Δευτ 30 Σεπ 2019, 13:59

Re: Λαμία - ΠΑΟΚ 0-1 MVP σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό icue » Πέμ 23 Ιαν 2020, 22:57

sakis_the_fraud έγραψε:
icue έγραψε:Σορυ αλλα ειναι αμπαλος. Και πολυ μαλιστα. Δεν ειναι κακος παικτης ομως. Ενας παραγοντας που γαμηθηκαμε στις γιομες σημερα πιστευω ειναι και οτι δεν εμπιστευοταν η ομαδα να περασει πολλες φορες η μπαλα απο τα ποδια του. Για αυτα που μπορει να κανει και για αυτα που του ειπαν να κανει σημερα, ηταν πολυ καλος.

Φιλε ο παικτης ειναι 6αρι. Πες μου ενα καλυτερο 6αρι. Απο την σουπερ λιγκ ομως, μην μου πεις Κασεμιρο!

Ο παικτης κερδισε σχεδον ολες τις κεφαλιες που διεκδικησε και εκανε και αρκετα κλεψιματα. Οκ δεν εχει καθετη πασα ουτε σουπερ τεχνικη καταρτιση, αλλα νομιζω σαν παικτης απεχει πολυ απο το "αμπαλος" που τον χαρακτηριζεις


Μα δεν ειπα οτι επαιξε ασχημα ή ηταν κακος. Επισης δεν παρακολουθω αλλες ομαδες στη σουπερλιγκ, αλλα αν θες ενα παραδειγμα 6αριου που δεν γυρναει στα στοπερ την μπαλα 8 φορες στις 10, ειναι ο Βερνμπλουμ, προφανως οχι στην κατασταση που ειναι τωρα. Δεν εννοω προφανως το 6αρι μας να ειναι καλυτερος τεχνικα απο τον Μισιτς πχ αλλα απο το σημειο να ειναι Μαραντονα μεχρι το σημειο να τον αφηνουν παντα ελευθερο οι αντιπαλοι να παρει την πασα και μετα να τον μαρκαρουν, υπαρχει χαωδης διαφορα.

Και κυριως δεν κατακρινω τον παικτη επειδη δεν ειναι κατι αλλο απο αυτο που ειναι.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Λαμία - ΠΑΟΚ 0-1 MVP σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Πέμ 23 Ιαν 2020, 23:15

πολύ χρήσιμο ματς όπως έγραψα και στο ημίχρονο.
Είναι πάρα πολύ σημαντικό να έχει πειστεί η ομάδα ότι δε χρειάζεται να βάλει 2 και 3 γκολ για να κερδίσει.

Είναι επίσης σημαντικό για τα μηνύματα που στέλνει στους αντιπάλους. Είχα εντοπίσει (με το άμπαλο νου μου) ότι ορισμένοι αντίπαλοι δεν ξεθάρρευαν μόλις βάζαμε γκολ με τη λογική ότι και το Χ καλό είναι, θα μείνω σφιχτός πίσω και αν μου κάτσει ένα γκολ το πήρα το πονταλάκι. 'Ετσι και σήμερα, η Λαμία δεν άλλαξε τρόπο παιχνιδιού μετά το γκολ προσπαθώντας κυρίως να μη φάει και πάμε μετά το 80 να πάρουμε την ισοπαλία. Εμείς λοιπόν δεν δείξαμε την αφέλεια προηγούμενων αγώνων και αφήσαμε το ματς να εξελιχθεί με γιόμες και καντήλες (ο Ζίφκο έκανε όσα γεμίσματα δεν έκανε σε ολόκληρο πρωτάθλημα) χωρίς να προσπαθούμε ιδιαίτερα για το γκολ, εκτός από κάτι σκοτωμένα σουτ.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Λαμία - ΠΑΟΚ 0-1 MVP σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό danirifle » Πέμ 23 Ιαν 2020, 23:23

δε βλέπω κανέναν να λέει για την κερκίδα

ακουγόμασταν ή όχι?

δεν είδαμε ποδόσφαιρο, γιατί εκεί που μας είχανε, ποδόσφαιρο δεν έβλεπες ούτως ή άλλως
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Λαμία - ΠΑΟΚ 0-1 MVP σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 23 Ιαν 2020, 23:27

Τζαμι ακουγοσασταν! :nairepaok: :nairepaok:
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Λαμία - ΠΑΟΚ 0-1 MVP σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό danirifle » Πέμ 23 Ιαν 2020, 23:33

πάντως κακά τα ψέματα, άλλο γούστο τα εκτός έδρας
όλοι πηγαίνουν για να φωνάξουν
μία γροθιά. ούτε γκρίνια, ούτε τίποτα
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Λαμία - ΠΑΟΚ 0-1 MVP σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 23 Ιαν 2020, 23:36

Τελικά το κλέψαμε το διπλό....

:pano:

ΜΠΡΑΒΟ στα αλάνια στην κερκίδα...Οι μοναδικοί εμβιπήδες...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Λαμία - ΠΑΟΚ 0-1 MVP σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Πέμ 23 Ιαν 2020, 23:36

Εγώ από την ομάδα ούτε από τον προπονητή δεν έχω κανένα παραπονο.Πολυ κακος αγωνιστικός χώρος ,θα μπορούσαμε αν ο Ακπομ και Βιερίνια την βάζανε την μπαλιτσα μέσα ,να είχαμε μεγαλύτερο σκορ.Πρώτο παιχνίδι που δεν κάνουμε μοιραίο λάθος και δεν τρώμε γκολ ,όπου χάσαμε βαθμούς έχουμε κάνει και ένα λάθος για να το δείχνουν σε στιγμιότυπα τα Χριστούγεννα για να γελάσουμε.
Καλή νίκη ,ψήφισα Μάου γιατί "αν και έχει πέσει 7 φορές έχει σηκωθεί οκτώ",στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξε πολύ καλά έτρεξε πολύ ,πάταγε περιοχή γενικά προσπάθησε να είναι καλύτερος από το α ημίχρονο.
panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6870
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

Re: Λαμία - ΠΑΟΚ 0-1 MVP σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sakis_the_fraud » Πέμ 23 Ιαν 2020, 23:39

icue έγραψε:
sakis_the_fraud έγραψε:
icue έγραψε:Σορυ αλλα ειναι αμπαλος. Και πολυ μαλιστα. Δεν ειναι κακος παικτης ομως. Ενας παραγοντας που γαμηθηκαμε στις γιομες σημερα πιστευω ειναι και οτι δεν εμπιστευοταν η ομαδα να περασει πολλες φορες η μπαλα απο τα ποδια του. Για αυτα που μπορει να κανει και για αυτα που του ειπαν να κανει σημερα, ηταν πολυ καλος.

Φιλε ο παικτης ειναι 6αρι. Πες μου ενα καλυτερο 6αρι. Απο την σουπερ λιγκ ομως, μην μου πεις Κασεμιρο!

Ο παικτης κερδισε σχεδον ολες τις κεφαλιες που διεκδικησε και εκανε και αρκετα κλεψιματα. Οκ δεν εχει καθετη πασα ουτε σουπερ τεχνικη καταρτιση, αλλα νομιζω σαν παικτης απεχει πολυ απο το "αμπαλος" που τον χαρακτηριζεις


Μα δεν ειπα οτι επαιξε ασχημα ή ηταν κακος. Επισης δεν παρακολουθω αλλες ομαδες στη σουπερλιγκ, αλλα αν θες ενα παραδειγμα 6αριου που δεν γυρναει στα στοπερ την μπαλα 8 φορες στις 10, ειναι ο Βερνμπλουμ, προφανως οχι στην κατασταση που ειναι τωρα. Δεν εννοω προφανως το 6αρι μας να ειναι καλυτερος τεχνικα απο τον Μισιτς πχ αλλα απο το σημειο να ειναι Μαραντονα μεχρι το σημειο να τον αφηνουν παντα ελευθερο οι αντιπαλοι να παρει την πασα και μετα να τον μαρκαρουν, υπαρχει χαωδης διαφορα.

Και κυριως δεν κατακρινω τον παικτη επειδη δεν ειναι κατι αλλο απο αυτο που ειναι.


Συμφωνουμε για Βερνμπλουμ, αλλα με βαση την κατασταση και την ηλικια του, καλως αποκτηθηκε ενα ταχυδυναμικο 6αρι.

Προσωπικα θεωρω πως ειναι καλυτερος τεχνικα απο 6αρια που ειχαμε παλιοτερα, πχ κανιας, βιτολο.

Ισως να ηταν λιγο καλυτερος ο μπαλαφας :-P

Sent from my LG-G6 using Tapatalk
---
Άβαταρ μέλους
sakis_the_fraud
 
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: Κυρ 13 Φεβ 2011, 16:43

Re: Λαμία - ΠΑΟΚ 0-1 MVP σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Παρ 24 Ιαν 2020, 00:02

Το οτι θα ελεγα κανιας και Σακχωφ και θα εκλαιγα δεν το περιμενα με τιποτα. Ειλικρινα ομως.....
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Λαμία - ΠΑΟΚ 0-1 MVP σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό malampar » Παρ 24 Ιαν 2020, 00:08

Χωρις να εχω τιποτα με τον ανθρωπο το οτι βγαινει MVP ο ΕΣΙΤΙ δειχνει οτι εχουμε σοβαρο προβλημα
malampar
 
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2019, 18:44

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες