ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Zivkovic
12
9%
Matos
3
2%
Ingason
16
12%
Varela
7
5%
Γιαννούλης
6
5%
Misic
6
5%
Esiti
43
33%
Λημνιός
8
6%
Vieirinha
23
18%
Biseswar
2
2%
Swiderski
4
3%
Akpom
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πέλκας
1
1%
Mauricio
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 131

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό constadine » Κυρ 12 Ιαν 2020, 22:01

Μέτριος ο Μίσιτς ,για κάποιο διάστημα στο ματς ,μέτρια όλη η ομάδα .
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2527
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό milhouse777 » Κυρ 12 Ιαν 2020, 22:02

Εσίτι, Ίγκανσον και Μίσιτς συνθέτουν έναν σύγχρονο και δυνατό άξονα. Συνεχίζουμε,έχουμε ακόμα 18 αγώνες ως το τέλος.
Άβαταρ μέλους
milhouse777
 
Δημοσιεύσεις: 379
Εγγραφή: Πέμ 03 Ιαν 2008, 17:15

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Maximus » Κυρ 12 Ιαν 2020, 22:04

Με Έλληνα διαιτητή θα είχαμε χάσει, στην χειρότερη Χ, το ξαναλέω...
Ετοιμαστείτε για άπειρη προπαγάνδα.
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Grigorios_PAOK » Κυρ 12 Ιαν 2020, 22:05

ΑποστόληςΑ έγραψε:
Grigorios_PAOK έγραψε:
ο Πελκας μια χαρά τα πήγε

!!!!!

Τι θαυμάζεις φίλε μου; Όταν μπήκε από την ομάδα αναπνοή κανονικά έπαιρνε μόνο ο ζιφκο ο Άκπομ και ο Ινγκασον. Μια χαρά έκανε τη δουλειά του.
ΠΑΟΚ πάνω από όλα!!!
Grigorios_PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Τρί 27 Αύγ 2019, 02:01

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Maximus » Κυρ 12 Ιαν 2020, 22:06

Ουτε να το ηξερα ρε πουστη μου!!!

Ανακοίνωση μόλις της χάρτινης

<<Αναρωτιόμαστε ποσο χειρότερη θα ήταν η διαιτησία του σημερινού αγώνα με Έλληνα διαιτητή. Αναρωτιόμαστε επίσης με ποιά κριτήρια έγινε η επιλογή της διαιτητικής ομάδας από τον κ. Περέιρα, που φέρει την αποκλειστική ευθύνη για την αλλοίωση αποτελέσματος του σημερινού ντέρμπι στην Τούμπα. Ίσως τελικά αντί για την αποχή των διαιτητών το ενδεδειγμένο σενάριο για το ελληνικό ποδόσφαιρο να ήταν η αποχή του κ. Περειρά»,
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Κυρ 12 Ιαν 2020, 22:06

Μίσιτς ναι.. Ίνγκασον καλός αλλά με το λάθος στο παιχνίδι του και χωρις ball playing.. Εσιτί ένας ψηλός θηριώδης αμυντικός χαφ που δεν είναι ταχύς και δεν πηδάει στις κεφαλιές.. Αυτό το λές σύγχρονο άξονα?
Τα λάθη του Βαρέλα στις μεταβιβάσεις τα λέτε.. ο Ίνγκασον που χάνει ανεξήγητα τον Ολιβέιρα και ευτυχώς το στέλνει πάνω στον Ζίβκοβιτς δεν το είδατε?
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4062
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Fawkes » Κυρ 12 Ιαν 2020, 22:07

Grigorios_PAOK έγραψε:
Fawkes έγραψε:Μέτρια προς κακή εμφάνιση
Εμφάνιση που αφήνει υποσχέσεις ο Εσιτι
Επικίνδυνος ο Πελκας

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Έλεος ρε παιδιά με τον Πέλκα, επικίνδυνος σήμερα ήταν άλλος, ο Πελκας μια χαρά τα πήγε και αν ξεκινούσε είμαι σίγουρος πως μέχρι το 60 θα είχε γράψει 2 το κοντέρ. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω την εμμονή σας με τον Πέλκα. Αν έχανε αυτό που έχασε ο Μπισε θα ζητούσες λύση συμβολαίου δηλαδή;
Πέρυσι ο Λου είχε βρει πως να παίρνει απ' Πέλκα Άκπομ το 100% ο Άμπελ έχει άλλη φιλοσοφία αλλά δε θα κρεμάσουμε τους παίχτες.
Τη φάση που πάμε να βγούμε από φάση άμυνας και αυτός απλά περιμένει την μπάλα να πάει πάνω του και που φυσικά ακόμα και από την tv φάνηκε ότι δεν θα πάει την είδες ;

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο λαός είναι μια κοινωνία ανθρώπων πολύ αχάριστη
Άβαταρ μέλους
Fawkes
 
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2009, 13:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Nikos 74 » Κυρ 12 Ιαν 2020, 22:07

Πρέπει να είναι η πρώτη φορά που νικήσαμε σε ντέρμπι και δεν υπάρχει διακριθέντας! Ίσως το καταστροφικό αντιποδόσφαιρο της ξεκούραστης αεχ, μαζί με τους κλασικούς βλαχοτσαμπουκάδες τους, και την γελοία τους διαμαρτυρία για κάθε φάση, μας βραχυκύκλωσαν. Θετικό το ότι πήραμε το πρώτο μας ντέρμπι, όμως ο κόουτς χρειάζεται εμπειρία όπως και ο ίδιος παραδέχεται.
Nikos 74
 
Δημοσιεύσεις: 1424
Εγγραφή: Τρί 20 Νοέμ 2018, 19:48

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 12 Ιαν 2020, 22:10

kayde έγραψε:Πολυ αγχος οι παιχτες,φανηκε και στο τελος πως ξεσπασαν κατα καποιο τροπο.Συνεχιζουμε ΠΑΟΚαρα για τον τιτλο.Εσιτι αυτος που φανηκε πιο πολυ.


Ισχύει. Η ομάδα έπαιζε με ΠΑΣΙΦΑΝΕΣ άγχος. Για εμένα δε δικαιολογείται αυτό αλλά σε κάποιο βαθμό το κατανοώ. Το σίγουρο είναι ότι απέναντι σε αυτό το τραγικό συνονθύλευμα του χαρτόγαυρου δε γίνεται να μην έχεις καθαρίσει το παιχνίδι πολύ νωρίτερα. Οκ, η ουσία είναι η νίκη και οι βαθμοί. Η ομάδα όμως πρέπει να ηρεμήσει. Δεν είναι και τόσο εύκολο με όλες τις γελοιότητες, που συμβαίνουν εδώ και πόσο καιρό με στόχο τον ΠΑΟΚ, αλλά είναι πολύ σημαντικό.

Δε μου άρεσε ο Μάτος σήμερα. Καθόλου όμως. Ο Βιεϊρίνια επίσης μέτριος αλλά έχει προσωπικότητα ο άτιμος. Δε θα εμπιστευόμουν κανέναν άλλο να εκτελέσει το πέναλτι. Και στη φάση του άθλιου τελειώματος του Μπίσεσβαρ, αυτός κυνήγησε τη φάση και έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα να τελειώσει έγκαιρα τι ματσάκι. Ο Εσίτι με άφησε αρκετά ικανοποιημένο. Σε γενικές γραμμές ψυχραιμότατος, τη βρώμικη δουλειά του μια χαρά την έκανε. Δε με άγχωσε. Ο Ίνγκι θεωρώ ότι είναι ογκόλιθος πια για την άμυνά μας, απλά δε γίνεται να μην παίζει. Χωρίς πολλά πολλά. Ο Βαρέλα πολύ γιόμα, οκ δεν παίζει στην πλευρά, που γνωρίζει, και προφανώς έχει μια έλλειψη εμπιστοσύνης στις δυνάμεις του να μην κάνει καμιά πατάτα. Αλλά πολύ μπουμπουνητό ρε Φερνάντο. Στάκα λίγο. Ο Λημνιός, με εξαίρεση, τη φάση που παραλίγο θα σκόραρε, δε νομίζω ότι άφησε κάποιο στίγμα στο ματε. Ούτε και ο Μίσιτς. Σήμερα ήταν αρκετά μέτριος, νομίζω. Δικαιούται σαφώς κι αυτός και τέτοιες εμφανίσεις. Ο Γιαννούλης σε συμπαθητικό επίπεδο απόδοσης. Όχι κάτι αξιοσημείωτο πάντως. Ο Μπίσεσβαρ μέτριος και σήμερα αλλά όχι σε χάλια όπως πριν 1-1,5 μήνα. Έχει πολύ δρόμο ακόμα να διανύσει για να θυμίσει τον κανονικό Μπίσεσβαρ. Για το τέλος άφησα τον Ζίβκοβιτς. Δεδομένης της πίεσης, που αγωνίστηκε, μια χαρά στάθηκε. Στα μάτια μου ήταν πολύ καλός, όποτε χρειάστηκε. Για Πέλκα και Μάου δεν υπάρχει υλικό να σχολιάσω.

Το κοράκι αρκετά καλό. Δεν επέτρεψε τα κλασικά καραγκιοζιλίκα των χάρτινων. Προς το τέλος τους έδωσε 2 ευκαιρίες να παραμείνουν στην περιοχή μας ενώ έγιναν φάουλ πάνω σε δικούς μας. Και στο πρώτο τους έκανε την πάπια σε τουλάχιστον 2-3 φάσεις ξεκάθαρων φάουλ πάνω στον Μπίσεσβαρ. Αλλά, μπροστά σε διαιτησία Γκεστράνιους στο πορνοτήγανο, έδωσε ρεσιτάλ. Με Τασία Σιδηροπούλου σήμερα στα ... decks, ίσως μας επιτρεπόταν να κυνηγήσουμε το χρυσό βαθμό της ισοπαλίας.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Κυρ 12 Ιαν 2020, 22:10

Κλαμα οι χαρτκνο ρεπόρτερ... Αξιζε λενε η αεχ την νίκη, αντε στην χειρότερη την ισοπαλία. Λένε πριν το πεναλτυ οτι εκανε φαουλ ο Σφιντερσκι (θεια δίκη για το 2-2 του 1ου γύρου που ειχε γίνει φάουλ στον Αουγκουστο), λένε και 2 πεναλτυ του Βαρελα. Δεν εχω δει το ματς. Τον Βεργη (σαν αντικειμενικος) που άκουσα λέει οτι η διαιτησία ήταν καλη.
Επίσης κλαμα για το ΠΑΟΚ tv οτι εκοψε την φάση κλπ.
Έβγαλε και ανακοίνωση και αναφερει και οτι ηθελε Έλληνες διαιτητές (ενα Κομηνη πχ)

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό karabill » Κυρ 12 Ιαν 2020, 22:10

Ματος = μαρκαρω με τα ματια ή φαουλ
Εσιτι= Εξω και μη ξαναμπεις! σε καποια φαση βγαινει μονος του μπροστα, φτανει λιγα μετρα και πλαγια απο την περιοχη της αεκ εχει ΠΡΟΦΑΝΗ τελικη πασα στον Πολωνο αλλα αντι για πασα, βαραει χειροφρενο με πασα προς τα πισω. Παιχτης Β εθνικης!
Βιερινια= Γυμναστηριο (χωρις εσενα δε βγαινει το σταυρολεξο)
Σβιντερφσκη= βαλε Ακπομ
Ζιβκο= Βαλε Πασχαλακη
Πελκας, Λημνιος = Στριψτε
Βαρελα= Ελεος με τη γιομα στο πουθενα
Μπισε= Σκαμπιλι

Κουραση= Καμια κουραση λογω οφη... ενα παιχνιδι την εβδομαδα, χωρις ευρωπη μετα την μασα (διακοπη) των γιορτων! Ελεος με την κουραση!

3 Μεταγραφες θελουμε = Φορ, Εξτρεμ και εναν ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΕΣΟ!
Άβαταρ μέλους
karabill
 
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 11:01
Τοποθεσία: Salonica / China

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 12 Ιαν 2020, 22:10

Maximus έγραψε:Ουτε να το ηξερα ρε πουστη μου!!!

Ανακοίνωση μόλις της χάρτινης

<<Αναρωτιόμαστε ποσο χειρότερη θα ήταν η διαιτησία του σημερινού αγώνα με Έλληνα διαιτητή. Αναρωτιόμαστε επίσης με ποιά κριτήρια έγινε η επιλογή της διαιτητικής ομάδας από τον κ. Περέιρα, που φέρει την αποκλειστική ευθύνη για την αλλοίωση αποτελέσματος του σημερινού ντέρμπι στην Τούμπα. Ίσως τελικά αντί για την αποχή των διαιτητών το ενδεδειγμένο σενάριο για το ελληνικό ποδόσφαιρο να ήταν η αποχή του κ. Περειρά»,
Χαχαχαχαχα χαχαχαχαχα ΧΑΡΤΙΝΟΙΙΙΙΙΙΙΙ

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 12 Ιαν 2020, 22:13

Πόσο γουστάρω που οι αλλόθρησκοι πληρώνουν το 8ευρο!!!!!! :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46909
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Jack_riper » Κυρ 12 Ιαν 2020, 22:15

Ο καραπαπαρας την ανεβασε χωρίς να τους ρωτησει!για γέλια οι κλεφτες!αυτο που κανατε με τους βιαστες του ποδοσφαιρου θα το πληρωνετε μια ζωη πουτ@νες!
Jack_riper
 
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: Πέμ 10 Ιαν 2019, 22:02

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Jack_riper » Κυρ 12 Ιαν 2020, 22:18

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Πόσο γουστάρω που οι αλλόθρησκοι πληρώνουν το 8ευρο!!!!!! :opaokara: :opaokara:

Στα κωλοσαιτ κραζουνε κιολας οτι πληρωσανε και δεν ειδανε ριπλει!που την φαση του βαρελα που ζητανε την εδειξε απο 5 καμερες!η πουστρονοβα ποτε δεν εχει δειξει τετοια φαση
Jack_riper
 
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: Πέμ 10 Ιαν 2019, 22:02

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες