ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ, 1/12 - 19:30, Novasports

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ, 1/12 - 19:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό Baldur » Κυρ 01 Δεκ 2019, 14:38


Πρωτοφανές: Έκοψαν την κάμερα και τις διαπιστεύσεις του Open από το Καραϊσκάκη!

Πολλές δεκαετίες πίσω γυρίζει το ελληνικό ποδόσφαιρο η πρωτοφανής απόφαση της ΠΑΕ Ολυμπιακός να κόψει από το σημερινό ντέρμπι όλες τις διαπιστεύσεις δημοσιογράφων αλλά και την κάμερα του τηλεοπτικού σταθμού Open TV προφανώς λόγω... Σαββίδη. Ο Λευτέρης Αυγενάκης τι λέει άραγε για αυτές τις πρακτικές;

Ένα απίστευτο περιστατικό εκτυλίσσεται λίγες ώρες πριν τη διεξαγωγή του μεγάλου ντέρμπι ανάμεσα σε Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ. Σε μία απόφαση που δεν αποτελεί και «διαφήμιση» για το... ήθος της ΠΑΕ Ολυμπιακός, η ομάδα του Πειραιά αποφάσισε να μην δεχθεί τα αιτήματα για διαπιστεύσεις των δημοσιογράφων, αλλά και της κάμερας του τηλεοπτικού σταθμού Open TV.

Προφανώς ο λόγος είναι το γεγονός ότι το Μέσο είναι ιδιοκτησίας Ιβάν Σαββίδη, σε μία κίνηση που δείχνει ξεκάθαρη πρόθεση παρεμπόδισης της δημοσιογραφικής εργασίας. Το πρόσχημα που χρησιμοποίησε η ΠΑΕ Ολυμπιακός ήταν ένα ρεπορτάζ τσέχικης ιστοσελίδας (!) που έκανε λόγο για πρόταση στον τεχνικό της Σλάβια Πράγας, με τη διαφορά ότι από το κανάλι δεν υπήρξε καμία αναπαραγωγή ή αναφορά επί του συγκεκριμένου θέματος.

Αυτές οι γνωστές πρακτικές ωστόσο δεν έχουν καταγγελθεί μέχρι τώρα από τα αρμόδια όργανα, ενώ θα πρέπει να αναρωτηθούμε και ποια είναι η θέση του Υφυπουργού Αθλητισμού, Λευτέρη Αυγενάκη για το γεγονός.

Υπάρχει μάλιστα σωρεία καταγγελιών ότι η ΠΑΕ Ολυμπιακός έκοψε κι άλλα Μέσα και δημοσιογράφους που προέρχονταν από τη Βόρειο Ελλάδα. Ευγενής άμιλλα, φιλοξενία μοιάζουν λέξεις άγνωστες για τη συγκεκριμένη ΠΑΕ...




sdna.gr
Κι ο ΠΑΟΚ να μην υπήρχε, πάλι ΠΑΟΚ θα ήμασταν.

ΠΑΟΚ - Πόντος - Προσφυγιά
Άβαταρ μέλους
Baldur
 
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Πέμ 15 Νοέμ 2018, 12:22

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ, 1/12 - 19:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 01 Δεκ 2019, 14:49

Εκπλήσσεται κανείς; Αυτά έχουν ξανασυμβεί...

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47068
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ, 1/12 - 19:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 01 Δεκ 2019, 15:06

Άλλη μία, για να το εμπεδώσουμε.....
Baldur έγραψε:

Πρωτοφανές: Έκοψαν την κάμερα και τις διαπιστεύσεις του Open από το Καραϊσκάκη!

Πολλές δεκαετίες πίσω γυρίζει το ελληνικό ποδόσφαιρο η πρωτοφανής απόφαση της ΠΑΕ Ολυμπιακός να κόψει από το σημερινό ντέρμπι όλες τις διαπιστεύσεις δημοσιογράφων αλλά και την κάμερα του τηλεοπτικού σταθμού Open TV προφανώς λόγω... Σαββίδη. Ο Λευτέρης Αυγενάκης τι λέει άραγε για αυτές τις πρακτικές;

Ένα απίστευτο περιστατικό εκτυλίσσεται λίγες ώρες πριν τη διεξαγωγή του μεγάλου ντέρμπι ανάμεσα σε Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ. Σε μία απόφαση που δεν αποτελεί και «διαφήμιση» για το... ήθος της ΠΑΕ Ολυμπιακός, η ομάδα του Πειραιά αποφάσισε να μην δεχθεί τα αιτήματα για διαπιστεύσεις των δημοσιογράφων, αλλά και της κάμερας του τηλεοπτικού σταθμού Open TV.

Προφανώς ο λόγος είναι το γεγονός ότι το Μέσο είναι ιδιοκτησίας Ιβάν Σαββίδη, σε μία κίνηση που δείχνει ξεκάθαρη πρόθεση παρεμπόδισης της δημοσιογραφικής εργασίας. Το πρόσχημα που χρησιμοποίησε η ΠΑΕ Ολυμπιακός ήταν ένα ρεπορτάζ τσέχικης ιστοσελίδας (!) που έκανε λόγο για πρόταση στον τεχνικό της Σλάβια Πράγας, με τη διαφορά ότι από το κανάλι δεν υπήρξε καμία αναπαραγωγή ή αναφορά επί του συγκεκριμένου θέματος.

Αυτές οι γνωστές πρακτικές ωστόσο δεν έχουν καταγγελθεί μέχρι τώρα από τα αρμόδια όργανα, ενώ θα πρέπει να αναρωτηθούμε και ποια είναι η θέση του Υφυπουργού Αθλητισμού, Λευτέρη Αυγενάκη για το γεγονός.

Υπάρχει μάλιστα σωρεία καταγγελιών ότι η ΠΑΕ Ολυμπιακός έκοψε κι άλλα Μέσα και δημοσιογράφους που προέρχονταν από τη Βόρειο Ελλάδα. Ευγενής άμιλλα, φιλοξενία μοιάζουν λέξεις άγνωστες για τη συγκεκριμένη ΠΑΕ...




sdna.gr

Να κάνει καταγγελία στον εισαγγελέα, ο επίσημος Π.Α.Ο.Κ., ότι δεν λειτουργούν οι κάμερες ασφαλείας, ώστε να τσεκαριστούν και να δοθεί διαβεβαίωση περί του αντιθέτου, πριν αρχίσει το ματς και γίνουν τα όργια του αιώνα...

Υ.Γ. Γαμιέται ο θρήνος κι ο Πειραιάς....Καργιολάκια.... :twisted: :twisted: :twisted:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ, 1/12 - 19:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Κυρ 01 Δεκ 2019, 15:31

Αν αυτό περάσει έτσι, γαμιεται όλη η Νεα Ακροδεξια!

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6131
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ, 1/12 - 19:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 01 Δεκ 2019, 15:34

Μην άγχεστε. Όσο χρειαστεί να τις ... χορέψουν τις π@υτ@νίτσες του ελέους θα τις χορέψουν οι δικοί μας. Δε θα τελειώσει το ματσάκι σήμερα. Πλέον όλοι νομίζω ότι το αντιλαμβανόμαστε αυτό.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ, 1/12 - 19:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 01 Δεκ 2019, 15:40

Οι κοκκινες πουτανες νομιζουν θα κανουν οτι εκαναν στους βαζελους στη ριζουπολη. Τρομοκρατία για ν παρουν αυτο που θελουν. Δυστυχως ρε πουτανες με τον Ιβαν εχετε να κανετε, θα παραμεινει βιαστής των ονειρων σας για χρονια
Dimg4
 

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ, 1/12 - 19:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Κυρ 01 Δεκ 2019, 15:42

Τελευταια φορα που ακουσα το φαλακρο σιχαμα ηταν οταν εβγαλε στην εκπομπη του τον καραπαπα.Με το 'γεια σας' το εκλεισα.Εκει μου τελειωσε ο 'χαβαλες' και τον εβαλα στη λιστα με τους τρυπιους.Σκατα στα μουτρα του,τον βαλατε κι εδω μεσα.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ, 1/12 - 19:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 01 Δεκ 2019, 15:44

Μπαρκαρούτσος έγραψε:
PAOK_Antarctica έγραψε:Νομίζω, χωρίς να είμαι σίγουρος, πως τις μανάδες τους τις γαμούσανε κάτι ναυτικοί.



Σαν Ναυτικός, επιβεβαιώνω. Ακούγεται στα καπνιστήρια των βαποριών αυτή η ιστορία, η οποία πλέον έγινε...θρύλος, από τα θρυλικά γαμήσια που έκαναν οι μανάδες των γαύρων.
Πσσσσσσ....

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ, 1/12 - 19:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό panta » Κυρ 01 Δεκ 2019, 16:06

Δεν ξέρω τι να κάνω. Από τότε που έκοψα την πουστρονοβα προσπαθώ να δω τα εκτός έδρας παιχνίδια στο σπορτζόουν. Το οποίο όμως πάντα στο δεκάλεπτο πέφτει. Μάλλον το νοβαγκοου που είχα μου άφησε κάποιο μπαγκ όταν το απεγκατέστησα. Να πάω στο καφενείο με κίνδυνο να σπάσει το αήττητο η να το παλέψω εδώ. Θα βρούμε στριμ;;;;
ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4061
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ, 1/12 - 19:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Κυρ 01 Δεκ 2019, 16:13

Και την 7, και την 8..
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ, 1/12 - 19:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό Evangelos Apostolidis » Κυρ 01 Δεκ 2019, 16:16

Η αγωνια κορυφωνεται και η ωρα δεν λεει να φτασει.

Βασιζομενος στα δικα μου στατιστικα στους 41 αγωνες (απο την καθιερωση του επαγγελματικου ποδοσφαιρου το 1979) που δωσαμε στον Πειραια εναντιον του Ολυμπιακου εχουμε μολις 7 νικες και 3 ισοπαλιες.

Αλλα στις τελευταιες 11 επισκεψεις το ρεκορ μας ειναι 4-1-6, δεν νομιζω να υπαρχει αλλη ομαδα η οποια δυσκολευει τον Ολυμπιακο στην εδρα του τοσο πολυ οπως ο Π.Α.Ο.Κ. μας την τελευταια δεκαετια.

Αν παρουμε και υποψη μας οτι ειμαστε αηττητοι εδω και 46 αγωνες τοτε ειναι περιεργο οτι η νικη του Π.Α.Ο.Κ. στο σημερινο ματς εδινε χθες ενα απιστευτο 4.30 στο bet365.com και μαλιστα τωρα το βλεπω να φτανει το 5.25. Και μιλαμε τωρα για δυο ισοβαθμες ομαδες...

Καλη επιτυχια!
Evangelos Apostolidis
 
Δημοσιεύσεις: 350
Εγγραφή: Δευτ 23 Σεπ 2019, 15:52

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ, 1/12 - 19:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό potamda » Κυρ 01 Δεκ 2019, 16:23

panta έγραψε:Δεν ξέρω τι να κάνω. Από τότε που έκοψα την πουστρονοβα προσπαθώ να δω τα εκτός έδρας παιχνίδια στο σπορτζόουν. Το οποίο όμως πάντα στο δεκάλεπτο πέφτει. Μάλλον το νοβαγκοου που είχα μου άφησε κάποιο μπαγκ όταν το απεγκατέστησα. Να πάω στο καφενείο με κίνδυνο να σπάσει το αήττητο η να το παλέψω εδώ. Θα βρούμε στριμ;;;;


Πάντα έχει ο βεροιώτης στο φέισμπουκ και με καλή ποιότητα εικόνας.
Δε μας έχει απογοητεύσει ποτέ έως τώρα!
Se non la ami quando perde non amarla quando vince...
Άβαταρ μέλους
potamda
 
Δημοσιεύσεις: 5174
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2009, 18:52
Τοποθεσία: όπου γης και πατρίς...

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ, 1/12 - 19:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 01 Δεκ 2019, 16:25

panta έγραψε:Δεν ξέρω τι να κάνω. Από τότε που έκοψα την πουστρονοβα προσπαθώ να δω τα εκτός έδρας παιχνίδια στο σπορτζόουν. Το οποίο όμως πάντα στο δεκάλεπτο πέφτει. Μάλλον το νοβαγκοου που είχα μου άφησε κάποιο μπαγκ όταν το απεγκατέστησα. Να πάω στο καφενείο με κίνδυνο να σπάσει το αήττητο η να το παλέψω εδώ. Θα βρούμε στριμ;;;;



Λογικά θα υπάρχει από το εξωτερικό κανένα σπασμένο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47068
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ, 1/12 - 19:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Κυρ 01 Δεκ 2019, 16:28

V-olakiotis έγραψε:Αν αυτό περάσει έτσι, γαμιεται όλη η Νεα Ακροδεξια!

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!

Έλα στο Ίλιον/./// Θες να 'ερθεις;;
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8504
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ, 1/12 - 19:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό SunAce16 » Κυρ 01 Δεκ 2019, 16:31

Για ένα καράβι παλιό, σαπιοκάραβο,
τίγκα ως πάνω ναρκωτικά,
παιθάναν μούτσοι, εργάτες κι υπάλληλοι,
για να 'ναι έξω τα αφεντικααά....

Τρεις τόνους πρέζα στ' αμπάρια κουβάλαγες,
αλήτη, ντίλερ, π*τ*ν*ς γιε,
κλείσαν τα μάτια οι τρύπιοι στο έγκλημα,
κι όλα τα γίδια σου κάνανε μπεεεέ....

Όμως αρχίσαμε, χοντρέ οπλίσαμε,
ποτάμι πίσω ποτέ δε γυρνά,
θα σε γ*μ*σ**με, θα σ' αφανίσουμε,
λαμόγιο ο ΠΑΟΚ ποτέ δεν ξεχνά...
SunAce16
 
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 02:10

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες