Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP Τρίπολη - ΠΑΟΚ

Zivkovic
2
2%
Matos
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Varela
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Crespo
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γιαννούλης
5
5%
Augusto
7
7%
Misic
7
7%
Biseswar
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
El Kaddouri
3
3%
Λημνιός
28
28%
Swiderski
46
46%
Mauricio
1
1%
Akpom
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πέλκας
1
1%
 
Σύνολο ψήφων : 100

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 06 Οκτ 2019, 18:42

navigator11 έγραψε:
pilotos έγραψε:
constadine έγραψε:Στις δηλώσεις μετά τον αγώνα είπε κάτι θα αλλάξει στα στημένα .
Για να δούμε .
Είπε ότι έχει γίνει δουλειά και θα συνεχίσει να κάνει δουλειά.
Ξέρει ότι θέλουμε βελτίωση


Δηλαδή δε βαδίζει στον αυτόματο η ομάδα; Εντοπίζει προβλήματα και επιχειρεί να τα αμβλύνει ο Πορτογάλος Βεργέτης; Δεν του το 'χα.


Ή τουλάχιστον έτσι δηλώνει.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15514
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Caballo Viejo » Κυρ 06 Οκτ 2019, 18:43

Μεγάλη νίκη, αλλά με 9 γκολ παθητικό σε 6 αγώνες και τέτοιο κέντρο άμυνας κινδυνεύουμε να εκτεθούμε ανεπανόρθωτα στο καραϊτάβλι. Το κατάλαβε κι ο Φερέιρα απόψε και είπε στις δηλώσεις του ότι θα δοκιμάσει κάτι άλλο την επόμενη φορά. Ελπίζω να το εννοεί.
Άβαταρ μέλους
Caballo Viejo
 
Δημοσιεύσεις: 1643
Εγγραφή: Παρ 07 Αύγ 2009, 15:28
Τοποθεσία: Paokoslovakia

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 06 Οκτ 2019, 18:49

Ενώ ο γαυρος με την ατσαλένια άμυνα δεν κινδυνεύει διόλου να διασυρθεί από τον ΠΑΟΚ, που σκοράρει, ακόμα και σε μετριότατες μέρες, 2 γκολ για πλάκα;
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 06 Οκτ 2019, 18:50

hasio_john έγραψε:
sourmenetes έγραψε:
Gospi έγραψε:Τραγικες αλλαγες για ακομη μια φορα. Αυτο ειναι το βασικό προβλημα της ομαδας. Δεν ξερει να φρεσκαρει την ενδεκαδα στο σωστο χρονικο σημειο. Κανει τις αλλαγες που εχει προαποφασισει χωρις να προσαρμοζεται στα δεδομενα του αγωνα.
Κατα τα λοιπα η ομαδα οσο εχει αντοχες παιιζει μπαλαρα!
Θελω να δω Στοχ αμεσα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ποιον θα έβαζες εσύ;; οι αλλαγές καλές είναι. Η νοοτροπία μας είναι κακή!

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν έχεις άδικο Σουρμ..., βέβαια θα μπορούσε να πει κάποιος ότι και η νοοτροπία είναι θέμα προπονητή!
Όπως και να έχει, ΜΕΓΑΛΗ νίκη σε μια γαμημένη έδρα και πάμε τώρα να ηρεμήσουμε και ν' ανασυνταχθούμε!
Εμένα πάντως κάτι με προβληματίζει στην ομάδα, αλλά δεν ξέρω τι ή ποιος φταίει. Το σίγουρο είναι πως τελικά δεν έχουμε τόσο πλήρες ρόστερ και κάποιοι κάθονται στον πάγκο διακοσμητικά ... (ή έστω έτσι αποφάσισε ο προπονητής)
Τα αμ. Χαφ μας μεσοαμυντικα δεν κόβουν για αυτό δεχόμαστε εύκολα φασεις

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 06 Οκτ 2019, 18:51

pilotos έγραψε:
sourmenetes έγραψε:Ακριβώς το γκολ μπαίνει σε μαν το μαν όταν χάνει ο ματος τον αντίπαλο.

Αρχίζουν να φοβούνται να βάλουν και τα χέρια πλέον ελέω βαρ και καλά κάνουν.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πάμε στοίχημα ότι όλοι στην ομάδα ξέρουν ότι αν παίξουν άμυνα όπως πχ πέρσυ δυνατά θα πάνε σε var και θα δώσουν πέναλτυ εναντίον μας;

Πολλή σωστή παράμετρο εθιξες!!!!
Και πολύ καλά κάνουν!!!

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 06 Οκτ 2019, 19:09

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΠΑΟΚΑΡΑ ....Επί 41 αγώνες είμαστε αήττητοι....

:pano:

Τέλος καλό, όλα καλά, παρά το ότι γανιάσαμε, στο δεύτερο ημίχρονο, ελέω της αχρείαστης οπισθοχώρησης μας...
Απορώ που, ενώ είμαστε τόσο καλοί, κυριαρχώντας-παράγοντας ποδόσφαιρο, γυρνάμε πίσω, αφού σκοράρουμε..
Σε φάση άμυνας, είναι ξεκάθαρο ότι, μας λείπει ένας κλασικός κόφτης, που να καλιμπράρει και τους υπόλοιπους...

Καλύτεροι μας, σήμερα, οι Γιαννούλης, Λημνιός, Σβιντέρσκι, Μίσιτς και ο Αουγκούστο, αλλά όχι ανασταλτικά...
Σωστές, σε άτομα και χρόνο κι οι τρεις αλλαγές, έστω κι αν δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα, κάτι το ανησυχητικό...

Ελπίζω η ομάδα να δουλέψει, με ηρεμία, κατά την διακοπή και με την προσθήκη των Μάου-Βιέρι, να πάμε τρένο!!!!

:nairepaok:


Υ.Γ. Όλα τα παραπάνω, φυσικά, με την καθαρά προσωπική και άμπαλη ματιά μου, βλέποντας το τηλεοπτικά....
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Κυρ 06 Οκτ 2019, 19:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 06 Οκτ 2019, 19:09

Μεγάλη νίκη σε πολύ δύσκολη έδρα..... Μπράβο στην ομαδαρα....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Κυρ 06 Οκτ 2019, 19:16

Σε ένα γηπεδο οπου κάθε φορα δυσκολευόμαστε......πηραμε ένα πολύ μεγαλο διπλο!

ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΠΑΟΚΑΡΑ ΜΟΥ!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό maceio » Κυρ 06 Οκτ 2019, 19:22

Η ομαδα ανεβαινει συνεχως ,μεγαλη μπαλα στο 1ο , θελουμε λιγη δουλεια στα στημενα , ουσιαστικα δεν μας εκαναν φασεις πλην του γκολ και το σουτ στην κλειστη γωνια που απεκρουσε ο ζιβκο!
''Η φαντασια ειναι πιο σημαντικη απο τη γνωση γιατι δεν εχει ορια " Aινσταιν
maceio
 
Δημοσιεύσεις: 1488
Εγγραφή: Τρί 11 Μάιος 2010, 18:57

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Κυρ 06 Οκτ 2019, 19:24

Μετράει η νίκη, γιατί η εμφάνιση ήταν μέτρια. Δυστυχώς πάλι δεχθήκαμε γκολ, για τρίτο στη σειρά αγώνα από στημένη μπάλα.
Στο β΄ μετά το γκολ χαλαρώσαμε και πάλι. Τους δώσαμε μέτρα προς την περιοχή μας, μείωσαν το σκορ, είχαν και τη φάση που έβγαλε ο Ζίφκοβιτς, αλλά μετά από αυτό δεν απειληθήκαμε, ευτυχώς, γιατί η μεσοαμυντική μας λειτουργία φέτος δεν εμπνέει.
Όχι καλή η φυσική κατάσταση της ομάδας. Μίσιτς και Αύγουστος μετά το 55-60΄ δεν είχαν τρεξίματσ και ανάσες, το ίδιο και ο Κρέσπο που είχε 2-3 άτσαλες αποκρούσεις. Στο τέλος μέχρι και ο Γιαννούλης έχασε κούρσα αντιπάλου. Στη διακοπή πρέπει να γίνει πολλή δουλειά σε αυτό το θέμα.
Μπίσεσβαρ και Βαρέλα και πάλι μέτριοι, απέχουν πολύ από αυτούς που συνηθίσαμε τα τελευταία δύο χρόνια.
Νομίζω πως η ενεργοποίηση του Μαου- είναι άκαιρη. Δεν έχει βρει τον εαυτό του ακόμα, σήμερα δεν βοήθησε και ήταν παρακινδυνευμένη για την ομάδα η χρησιμοποίησή του με τον αγώνα στο 2-1 να μην έχει κριθεί.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4987
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 06 Οκτ 2019, 19:27

Σπουδαίο διπλό αλλά πρέπει κάποια στιγμή η ομάδα να βγάζει έναν αέρα ασφαλείας πρώτα στους ίδιους τους παίκτες και έπειτα και σε εμάς.
10 Αγώνες σερί χωρίς 0 παθητικό είναι τεράστιο νούμερο. Το ποσοστό δε των γκολ από στημένα είναι εξωπραγματικό ειδικά για ομάδα αυτού του επιπέδου.
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14481
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 06 Οκτ 2019, 19:27

Εγω θα πω απλα τι μου αρεσε και τι οχι.Μου αρεσε φυσικα η νικη σε μια εδρα που παραδοσιακα δυσκολευομαστε,το οτι σκοραρε και παλι ο Σφιντερφσκι,ο Λημνιος που με τα γνωστα του ελατωματα ηταν ο μονος παικτης που ειχε ενταση στο παιχνιδι του και ο σταθερα καλος απο την αρχη της χρονιας Γιαννουλης.Δεν μου αρεσε η εντεκαδα με Ελ Καντουρι σε μεσοεπιθετικο ρολο,ειδικα σε τετοιου ειδους παιχνιδια,συμμετοχη που αφαιρει επιθετικοτητα απο την ομαδα.Δεν μου αρεσε το απιστευτα χαμηλο τεμπο σε ολο το 90 λεπτο και ατομικα θα σταθω στον αουγκουστο ο οποιος ειναι επικυνδινος στο δικο μας μισο του γηπεδου, πλην μονο μιας επεμβασης,καθως συνεχιζει να χανει ευκολες μπαλες και αμυντικα ειναι μαλλον μετριος, κατι που αν το συνδιασεις με την εταιρη αποκτηση παικτη στα χαφ, τον Εσιτι ,καθιστα την μεταγραφικη προσφορα αξιας 7 μυριων μετρια εως κακη μεχρι τωρα.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24072
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Κυρ 06 Οκτ 2019, 19:27

Καλη νικη ,εμφάνιση δεν την λες κακή. Μερικοί παίκτες δεν αντέχουν 90λεπτο Δεν ξερω αν καταφέρουν να το κάνουν ποτε αφού δεν το έχουν κανει στην καρριερα τους .Λείπει ακραίο χαφ που να μπορεί να αμυνθεί και επιτεθει σωστα. Ο Πελκας σε αυτή την θέση είναι κίνδυνος θανατος. Δεν μπορεί να κανει επιθετικα από την ακρη ότι κανει τακτικα ο Μπισεβαρ ,είναι καλος σαν δεύτερος επιθετικος . Ο Μπισεβαρ δεν μπορει να παιξει στα ακρα πάνω από 30 λεπτά ,τον βαζει διπλα στον επιθετικο και με ένα τέχνασμα παει από αριστερα ο Καντουρι που τακτικα είναι καλυτερος από όλους ,και αυτος αντέχει μέχρι το 60 . Δεν ξέρω πόσο θα αντέχει ο αρχηγός από εκεί αριστερά. Καθιερώνεται το 4-3-3 σε παιχνίδια δυσκολα. Σημερα ήταν εκτος ρυθμου ο Μαουριτσιο ,ο Ακπομ δεν βοηθησε και ο Πελκας πολύ κακος τακτικα αριστερα με αποτέλεσμα να ημαστε αρνητικοι στο δευτερο. Θα μπορουσε να μπει ο Ζαμπα αντι του Πελκα αλλα δεν ηταν σιγουρα τα αποτελέσματα .Γενικά μας λείπει ένα ακραιο χαφ πιο αθλητικο που να μπορει να είναι καλος και αμυντικα και επιθετικα ,πρέπει ο Ζαμπα να ανεβει να σοβαρευτεί . Περίμενα να εμενε εξω ο Μπισεβαρ εξω ή να επαιρνε την ευκαιρία ο Στοχ αντί του Πελκα, από την στιγμή που ο Πελκας επαιξε στα ακρα.
Προχωράμε ,έρχεται η διακοπη και πάμε σχετικα σε ένα ευκολο
panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6902
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 06 Οκτ 2019, 19:28

Θύμαμε το περσινό ματς πάρα το 3-0 κερδίσαμε πολύ ποιο δύσκολα πέρσι, φέτος είμασταν πολύ ποιο άνετοι....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nouk_ » Κυρ 06 Οκτ 2019, 19:29

μετραει η νικη

ασυνδετη ομαδα

Λημνιος μονο απο δεξια παει να περασει, τον εχουν μαθει ολοι, καλος στα ανασταλτικα

Μισιτς, Μαου ωραιοι

Αμυνα που χανει ευκολα αντιπαλους (Βαρελα, Ματος)

Μπισε Καντουρι κουρασμενοι
41926 .... τόσες θέσεις θέλω στην νέα Τούμπα
Άβαταρ μέλους
nouk_
 
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: Πέμ 30 Αύγ 2018, 22:24

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες