ΠΑΟΚ - Πανιώνιος 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP ΠΑΟΚ - Πανιώνιος

Πασχαλάκης
2
2%
Matos
3
2%
Varela
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Crespo
2
2%
Γιαννούλης
6
5%
Esiti
2
2%
Misic
21
17%
Λημνιός
1
1%
Jaba
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Swiderski
75
60%
Akpom
4
3%
Ingasson
2
2%
Biseswar
3
2%
Πέλκας
3
2%
 
Σύνολο ψήφων : 124

Re: ΠΑΟΚ - Πανιώνιος 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό cellophan » Τετ 04 Σεπ 2019, 16:59

maceio έγραψε:
sourmenetes έγραψε:Καταλαβε καποιος τι ειναι αυτο???

Καποιοι φαγωθηκαν για τα 4 εκ που καθοντουσαν στον παγκο. Ευκαιρια να τα δουμε να παιζουν.. ;)


σε απλα ελληνικα δισκοκηλη ...δυσκολο να προβλεψεις χρονο αποκαταστασης,λογικα λιγοτερο απο μηνα και αν κανει ενεση στην περιοχη ,μπορει να υποχωρησει ο πονος και πολυ πιο γρηγορα ,αλλα ειναι μια παθηση που δεν ιαται,αφου ο δισκος δεν διορθωνεται , απο την αλλη δεν ειναι απαραιτητα και καταδικαστικη μακροχρονια ,καθως ολοι μετα απο καποια ηλικια την αποκτουμε λογω επιβαρυνσης της σπονδυλικης στηλης ,χωρις αυτο να αποκλειει τις αθλητικες δραστηριοτητες.Η θεραπεια ειναι σχεδον παντα συντηρητικη (πανω απο 90%).Αγνωστο επισης ποτε θα υποτροπιασει ..


Επειδή έχω δύο (στα 35 η πρώτη) και γνωρίζω καλά, το παιχνίδι παίζεται στο πόσο επηρεάζει το νεύρο το υλικό του σάκου. Θα ινωθεί βέβαια και θα κάτσει κάπου η μπίλια μετά από καιρό, αλλά το σίγουρο είναι πως σε κάποια παιχνίδια θα παίζει με φαρμακευτική αγωγή. Τώρα, αυτό που θα επηρεαστεί άμεσα είναι η προπόνηση / εκγύμναση του παίκτη. Κάτι άρσεις θανάτου που έβγαζε στο insta με 250 κιλά δηλαδή θα πρέπει να τις ξεχάσει.....(και πολλά άλλα). Δε ξέρω....
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: ΠΑΟΚ - Πανιώνιος 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ruud Knol » Πέμ 05 Σεπ 2019, 00:35

nasos66 έγραψε:
Ruud Knol έγραψε:Καλησπέρα σε όλους.
Εγώ κόντρα στα περισσότερα σχόλια θα προσπαθήσω να μιλήσω με την όποια ποδοσφαιρική λογική κατέχω - και το συζητάω και με οποιονδήποτε θέλει περαιτέρω.

- Η ομάδα εμφανίζεται πολύ "βαριά" και σε αυτό συμφωνούμε όλοι. Δεν συμφωνώ οτί είναι αδιαφορία όμως. Δεν συμφωνω οτι ο π.χ. ο Πέλκας είναι αδιάφορος. Δεν είναι αδιάφορος για τον ΠΑΟΚ μας. Πικραμένος από τα σχόλιά μας σαν οπαδοί για αυτόν μπορεί. Και πάλι όμως προσπαθεί. Η ομάδα κατα την γνώμη μου όπως ακριβώς και πέρυσι τέτοια περίοδο -για όποιον θυμάται- παρουσιάζεται "βαριά" και δυσκίνητη λόγω της προεετοιμασίας που ήταν στοχευμένη στην Ευρώπη. Πέρυσι μας γλίτωσε η τύχη και κάποιοι ποδοσφαιριστές βαρόμετρα (Βιειρίνια, Μαουρίσιο, Βερνμπλουμ, Πριγιοβιτς, Σακχοφ) που είτε δεν είχαν παρουσία ως τώρα είτε έφυγαν από την ομάδα. Βγάζοντας τους τραυματίες από την σύγκριση η ομάδα είναι καλύτερη φέτος. Ναι ο Εσίτι είναι καλύτερος του Κάνιας σε όλους τους τομείς εκτός την ψυχολογία του γκρούπ που δεν ξέρω πως είναι με την ομάδα ο Εσίτι. Ο Ελ Καντουρί στο 8 είναι καλύτερος του Σακχοφ, και ο Ντούγκλας είναι πάρα πολύ καλός (και με μέλλον μιας και είναι πιτσιρικάς). "Αποκτήσαμε" τον Γιαννούλη (ήρθε Ιανουάριο από τον δανεισμό και δεν έπαιξε πολύ πέρυσι) μπακ απ του Βιειρίνια στο αριστερό άκρο και αξιόλογο μπακ απ του Μάτος επιτέλους.

- Ο προπονητής παίζει ένα σύστημα. Δεν είμαι φαν του 4-4-2. ΑΛΛΑ. Για αυτό φέραμε αυτόν τον άνθρωπο για να είναι ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ. Αλλιώς θα έφτιαχνε μια εφαρμογή ο Αρωνιάδης και θα ψηφίζαμε εντεκάδες εμείς. Εγώ λοιπόν δεν θα τον κρίνω από αυτό. Αναμένω να δω τί θα κάνει στην ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ των παιχτών κατά την διάρκεια της χρονιάς. Ο πρωταθλητισμός απαιτεί τους προπονητές να είναι πρώτα "ψυχολόγοι" και έπεται η τακτική κτλ. για να μπορέσουν οι παίχτες να μείνουν προσηλωμένοι στον στόχο. Ως τώρα τα έχει πάει καλά στο κομμάτι της ψυχολογίας όταν έπρεπε η ομάδα να είναι έτοιμη με τον Αγιαξ και παρουσιάστηκε καλή. Με την Σλόβαν δεν τον κρίνω γτ αυτήν την ομάδα έπρεπε να την κερδίσουν οι φανέλες μόνες τους και για αυτό ευθύνονται οι παίχτες. Στο μόνο που έχει ευθύνη ως τώρα είναι η τακτική στα στημένα (επιθετικά κυρίως αλλά και αμυντικά) η οποία είναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ έως αστεία. Εχει ελαφρυντικά στο οτι με το που ανέλαβε έπρεπε να παίξει Ευρώπη.

Σύμφωνα με τα παραπάνω λοιπόν για 3 πράγματα θα κρίνω εγώ τον προπονητή μας. Αν δεν βελτιώσει άμεσα την ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ της ομάδας. Αν δεν βελτιωθεί τακτικά στις ΣΤΗΜΕΝΕΣ ΦΑΣΕΙΣ και αν δεν δουλέψει κατά την διαρκεια της χρονιάς στην ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ του γκρούπ που έλεγε και ο άλλος λίγο πριν φύγει για τα πετροδόλλαρα.

Διαφωνώ πλήρως με την διάθεση γκρίνιας που υπάρχει γιατί σε καμία περίπτωση δεν είναι κριτική με ποδοσφαιρικά κριτήρια. ΠΑΟΚ είμαστε όλοι αλλά αγαπήστε την ομάδα και στηρίξτε την όταν πρέπει. Αλλες εποχές στο 2-2 με την Σλόβαν θα το είχε κάνει 4-2 ο κόσμος (όπως με Πανιώνιο ή Σπαρτάκ) αλλά εκεί που έπρεπε μούγκα όλοι. Βλέπω μια έπαρση που δεν μου αρέσει καθόλου ρε παιδιά και απαιτήσεις υπερβολικές και πίεση χωρίς λόγο. Δεν γίνεται έτσι ο πρωταθλητισμός στήριξη θέλει. Οι άλλοι κερδίζουν με πέναλντι κάθε αγωνιστική και νομίζουν οτι είναι οι γκαλάκτικος και τους κάνουν θεούς ανεβαζοντάς τους την ψυχολογία.

Αυτά και με συγχωρείτε για το μακροσκελές κείμενο. Με χαρά να συζητήσω με όποιον θέλει.


Φιλε μου εγω διαφωνω σε καποια πραγματα.
Ο προπονητης των 2 εκατ. το χρονο που εκανε ολη τη προετοιμασια και εχασε 2 προκρισεις δεν εχει ευθυνη?
Ποιος εχει δηλ εγω?

Κατεβασε την ομαδα με ένα συστημα νέο για τους παιχτες,και το οποιο,ενω δεν εχει 2 καραβασικους αλλα και προσωπικότητες για την ομαδα,Βιερη,Μαου,αχρηστευει στην ουσια τον Ματος,ενω επιβαρυνει τον Μπισεσβαρ με πολλες δουλιες.Ο ενας χανεται επιθετικα και ο άλλος εχει ολη τη πλευρα με τα μαρκαρισματα και τη δημειουργεια στην ουσια.
Γυρναει τον αγωνα με τον Αγιαξ με τον Μπισε πιο κεντρικα για 20 λεπτα,και τον ξανατραβάει αριστερα.
Ξεκιναει μονιμα με τον Πελκα και τον κανει αλαγη τακτικης σε ολη τη σειρα και ακομα και στο τελευταιο αγωνα
δεν κανει μια άλλη επιλογή παιχτη η εστω τον Μπισε στον αξονα.Σε αγωνα που επρεπε να τον κερδισουν οι φανελες ο προπονητης δεν εχει ευθυνη?

Μετα από 2 χαμενες προκρισεις να μην γινει κριτικη και να μην υπαρχει γρινια?

Τοτε γιατι εγινε κριτικη στο Στανογεβιτς που ειχε μια προκριση.Θεμα στη φυσικη κατασταση εχει και ο Αμπτελ.

Τελικα ποιος φταιει? Ο κοσμος?Καποιος άλλος?Κανενας?Να μη γινετε κριτικη?



Καλησπέρα φίλε,
Καταρχάς αλίμονο αν συμφωνούσαμε όλοι μεταξύ μας. Δεν θα ήταν και υγιές.

Τώρα στα παράπάνω. Η ομάδα δηλαδή με τον Αγιαξ εσένα δεν σου άρεσε αδερφέ; Δεν ήταν έτοιμη για το παιχνίδι; Αν δεν τους έπαιζε τόσο εξόφθαλμα υπέρ ο αγγλος να είσαι σίγουρος πως θα περνούσαμε αέρα εκει μέσα και δεν θα σου έγραφα καν απάντηση τώρα εδώ. Ακόμα και έτσι, με κόντρα διαιτησία, αν είχε μπει η αντεπίθεση στην Τούμπα, ή αν δεν είχαν βάλει αυτό το τυχερό (αυτο)γκολ πάλι θα περνούσαμε και πάλι δεν θα συζητούσαμε τώρα. Δεν μου αρέσει να χρησιμοποιώ ΑΝ αλλά δεν μπορώ να βλέπω και αντιδράσεις δοκάρι μέσα παικταράς δοκάρι έξω παλτό.

Η ομάδα παρουσιάστηκε πολύ καλή λοιπόν στο παιχνίδι με τον Άγιαξ αλλά κάκιστη στη Σλόβαν (εντός και εκτός). Εγώ αυτό που είπα στο παραπάνω είναι πως δεν θεωρώ ευθύνη προπονητή τα όσα έγιναν στα παιχνίδια με Σλόβαν. Φάγαμε 3 απίθανα γκολ σε 3 τελικές σε 2 παιχνίδια που είχαμε 75% κατοχή και καμια 45αριά τελικές και καμιά 30αρια στημένα. Δλδ τί να κάνει ο προπονητής σε αυτά τα δεδομένα. Το μονο που αναφέρω και του επιρίπτω ευθύνες είναι στα στημένα στα οποία είμαστε απαράδεκτοι.

Στο πρωτάθλημα τώρα σε 2 ματς η ομάδα ήταν κακή σε φυσική κατάσταση κυρίως αλλά όπως και πέρυσι τέτοιον καιρό. Επίσης πάλι σε 2 τελικες σε 2 ματς φάγαμε 2 γκολ. Ε τί να κάνουμε ρε αδερφέ αυτά είναι αστεία ποσοστά επιτυχίας αντιπάλων. Πραγματικά απίθανα γκολ.

Το μονο που λεω φίλε είναι πως θα πρέπει να σταματήσουμε την διάθεση γκρίνιας που έχουμε όλοι μας και να κάνουμε την δουλειά μας που είναι πρωτίστως η φωνή στο γήπεδο και έπειτα κριτική με στόχο να βελτιωνόμαστε.
Ο αρχηγός της ομάδας είναι ο Πέλκας. Ο αρχηγός του Π.Α.Ο.Κ. λοιπόν αναγκάστηκε να κλείσει λογαριασμό σε social media (κατι το οποιο δεν θα έπρεπε να έχει κανείς τους αλλά αυτό είναι μια άλλη συζήτηση) γιατί δεν άντεχε την πίεση και τα τόσα αρνητικά μηνύματα από εμάς!! Στον Βαρέλα σκληρότατη κριτική μετά το γκολ της Σλόβαν και σχόλια τύπου τα πήρε και χαλάρωσε και άλλα τέτοια. Για τον Γιαννούλη σε όλη την προετοιμασία οι δημοσιογράφοι και οι οπαδοί τον έβγαζαν "λίγο" και αναγκάστηκε να βγει ο γιος του Ιβαν για να πει οτι έχουμε αριστερο μπακ και δεν πάμε για μεταγραφή. Ο Εσίτι τώρα είναι λίγος. Ο Καντουρί πολυτραυματίας και έπρεπε να πουληθεί. Ο Ζαμπά δεν κάνει και του πήραν αέρα τα μυαλά μετά το ταξίδι στο Πόρτο. Ο Τσούμπα βάζει γκολ και φωνάζει "τι είναι αυτά" από την αποσυμπίεση. Ο Κρέσπο ήταν για όλους μας στην αρχή που ήρθε ένας άμπαλος γυρολόγος και τα τρώνε του Ιβάν οι μανατζερς. Δεν γίνεται έτσι η δουλεία αδερφέ. Δεν γίνεται. Αλλο κριτική και άλλο κακό στην ομάδα. Ο πρωταθλητισμός από μόνος του είναι τρομερή πίεση για τους παίκτες και έχουν και εμάς που λες και είμασταν συνιθισμένοι σε τρόπαια να μην μπορούμε να δεχτούμε ούτε λάθος πάσα από τον Εσίτι. Μόνο να ξέραμε τί κάνει αυτή η βοή της Τούμπας σε κάποιον παίκτη μας που μόλις έκανε λάθος...

Τώρα αν είναι να συγκρίνουμε τον Στανόγεβιτς με τον Φερέιρα ε να πιάσουμε και τον Μπερέτα...

Η ομάδα για μένα είναι καλυτερη από πέρυσι, το αν αποδώσει το σύστημα ή οχι είναι κατι που θα το δούμε εν καιρώ. Αυτό που δεν είναι καλύτερο από πέρυσι είμαστε εμεις...
Ο ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ Π.Α.Ο.Κ. ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ ΠΟΤΕ!
Άβαταρ μέλους
Ruud Knol
 
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Δευτ 27 Μάιος 2019, 18:32
Τοποθεσία: Αθήνα, Δυτικά Προάστια

Re: ΠΑΟΚ - Πανιώνιος 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpouJr » Πέμ 05 Σεπ 2019, 04:52

Τρομερος +1 απο μενα αλανι
Sarcasm:the ability to insult idiots without them realizing it.
Άβαταρ μέλους
mpouJr
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 05:27

Re: ΠΑΟΚ - Πανιώνιος 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 05 Σεπ 2019, 14:58

Κυριακή παίξαμε, Πέμπτη έφτασε...ώρα να φωνάξω τον Λουκά.

MVP o Karol Swiderski!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47071
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες