Ηλίας Παπαθεοδώρου

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 21 Οκτ 2017, 19:35

Γκούχου γκούχου..." Έχουμε να λύσουμε πολλά προβλήματα" ε? :?
Χχχχχμμμμμμμμ... :roll:
Εύχομαι να ξεκινήσουμε άμεσα απ το πρώτο και βασικότερο όλων και να μην το λύσεις εσύ... :ugeek:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 28 Οκτ 2017, 19:19

Τώρα αν αυτό που είδαμε το θεωρείς μπάσκετ τι να πεις...
Είσαι εκτός τόπου αντε μην πω τίποτα χειρότερο
Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6630
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Σάβ 28 Οκτ 2017, 19:29

Ακόμα εδώ είναι αυτός;;;; :? :? :? :evil: :evil: :evil:
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8504
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 28 Οκτ 2017, 19:33

Αν ήμουν ο Μπάνε, θα τον έδιωχνα σήμερα :twisted: για έναν επιπλέον λόγο απ το χάλι :x που παρουσιάζει η ομάδα:
Έδωσε εντολή στον Κόνιαρη να κάνει την επίθεση, 14 δεύτερα πριν την λήξη, με 13 πόντους πίσω...Με αντίπαλο ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ, μια ομάδα που θα παλέψει για την κατηγορία...Πόσο ακόμα να μικρύνει τον Π.Α.Ο.Κ. δηλαδή ρε σεις?

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 28 Οκτ 2017, 19:42

Ρίξε μας λίγο Α2 να δούμε κάτι :lol:
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29933
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Σάβ 28 Οκτ 2017, 19:59

Αυτός γιατί είναι στο απυρόβλητο, είπαμε;
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9924
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό apple64 » Σάβ 28 Οκτ 2017, 20:00

Αναρωτιέμαι, όταν άκουσες το "ΠΑΟΚάρα βάλε ένα γκολ" τι σκέφτηκες; :lol:
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ » Σάβ 28 Οκτ 2017, 21:08

Μαυρο Χιονι έγραψε:Αυτός γιατί είναι στο απυρόβλητο, είπαμε;


SDNA....
''...Νυν Υπέρ πάντων ο αγών.''
Άβαταρ μέλους
ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ
 
Δημοσιεύσεις: 1551
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:41
Τοποθεσία: valia calda

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 28 Οκτ 2017, 21:28

μπορώ να σχολιάσω εκατομμύρια πράγματα αλλά θα μείνω στην άμυνα και στο θέμα διάθεσης των παικτών: πρώτον αν οι παίκτες δεν έχουν διάθεση να παίξουν άμυνα πάνε σπίτι τους. Η φανέλα του ΠΑΟΚ είναι τεράστια. Αν κάποιοι εξ αυτών δεν μπορούν ούτως ή άλλως να παίξουνε άμυνα, πάνε σπίτι τους αυτοί που τους φέρανε.

πάμε τώρα και στο προκείμενο: να δεχτώ οτι η transition άμυνα είναι θέμα συγκέντρωσης αλλά και κακής επίθεσης μας, να δεχτώ οτι στα closeout είμαστε αυτή τη στιγμή η χειρότερη ομάδα σε όλα τα πρωταθλήματα όλων των κατηγοριών σε όλον τον κόσμο, να δεχτώ οτι έχουν ψυχολογία οι αντίπαλοι και μας βάζουνε 6 στα 10 τρίποντα αφού ακόμα και η κύμη των 6 παικτών μας έβαλε στην πυλαία 80, αλλά ρε φίλε δε μπορώ να δεχτώ να σου φλεξάρουνε την άμυνα συνέχεια, να ανοίγουν τη ρακέτα σαν βεντάλια και να τρώς το ένα closeout μετά το άλλο από όλους χωρίς να δώσεις εντολή για μία, ΜΙΑ ρε μλκ, βοήθεια από τον ψηλό!!!!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 28 Οκτ 2017, 21:37

Τι ωραία που τα λες Θωμά μου?
Σε θαυμάζω πραγματικά... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό desperando » Σάβ 28 Οκτ 2017, 21:46

Εγώ δεν δέχομαι ότι έχουμε κακούς αμυντικούς και δη στο κλοους άουτ.
Δηλαδή όταν παίζεις με Περιφέρεια κατσιβελη, Κόνιαρη,Λάκη είναι δυνατόν το πρόβλημα σου να είναι η περιφερειακή άμυνα?
Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη αμυντική τακτική?
Που θέλουμε να οδηγήσουμε τον εκάστοτε αντίπαλο?
Γιατί στο τέλος η κάθε ομάδα επιτίθεται όπως ακριβώς θέλει αυτή
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 28 Οκτ 2017, 22:00

γι αυτό είπα ΑΣ δεχτώ...
ο Παπαθεοδώρου με την άμυνα που παίζει, δίνοντας εντολή ακόμα και όταν παίζει με κλάσεν-κρούμπαλυ μαζί να μην βοηθάει κανείς από τους 2 στα closeout, θεωρεί οτι αυτοί οι παίκτες είναι ο pippen, o lebron και ο leonard. Οπότε τρώει σε κάθε μάτς 90 και βγαίνει και λέει ορίστε αυτοί οι 3 οι παικταράδες μου (χωρίς φυσικά να τους ονοματίσει) δεν ήταν σήμερα καλοί στην προσωπική άμυνα...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Σάβ 28 Οκτ 2017, 22:32

κοουτς Ηλια, δεν ειναι η ατομικη αμυνα που δεν λειτουργει απο την αρχη της χρονιας. Η ομαδικη αμυνα δεν υπαρχει απλα. Η ατομικη ειναι θεμα διαθεσης και σωματικης ικανοτητας των παικτων, ενω η ομαδικη, τακτικης και μυαλου. Και εγω να δεχτω οτι το μυαλο των παικτων μας δεν ειναι και το υψηλοτερο (μπασκετικα παντα). Που ειναι η τακτικη σου κουτς? Πουθενα δεν ειναι η τακτικη σου. Αμυντικα μας εχεις κανει ομαδα νβα. Ο καθενας ενδιαφερεται μονο για τον προσωπικο του αντιπαλο. Ακομα και οι αλλαγες που κανουμε στην περιφερεια ειναι για τα πανηγυρια. Πιο αργες και απο ριπλει με αποτελεσμα, ενας αντιπαλος παικτης με ενα απλο σκρην να εχει χωρο αλλα και πασα. Και τα αμυντικα ριμπαουντ που παιρνουμε ακομα δεν ειναι προιον ομαδικης δουλειας, αλλα απλα τυχαινει εξ ορισμου να εχει καλυτερη θεση ο αμυνομενος. Δεν υπαρχει τιποτα αμυντικα. Και δυο νικες που καναμε, ειναι πολλες για ομαδα που σε ολα τα επισημα παιχνιδια δεν εχει παιξει ουτε δευτερολεπτο ομαδικης αμυνας.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό mrpink » Σάβ 28 Οκτ 2017, 23:51

buffalobill4 έγραψε:... με αποτελεσμα, ενας αντιπαλος παικτης με ενα απλο σκρην να εχει χωρο αλλα και πασα...

Πρόκειται για ένα πανούργο σχέδιο, το οποίο θα μας βγάλει από αυτήν τη δύσκολη κατάσταση. Δίνεις στον αντίπαλο χώρο για σουτ και χρόνο για πάσα, με σκοπό να μην ξέρει τι από τα δύο να κάνει, να μπερδευτεί, και να χάσει την μπάλα.
Ανακαλώ
Άβαταρ μέλους
mrpink
 
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 11:13

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 29 Οκτ 2017, 00:11

:lol: :lol: :lol: :lol:

Για αυτό αφήνουμε και διάδρομο στο καλάθι, για να μην ξέρει αν θα καρφώσει με το ένα ή τα δύο χέρια και να μπερδευτεί;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47093
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες