Ηλίας Παπαθεοδώρου

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό Pablito » Τρί 12 Ιουν 2018, 18:07

Ζαντός έγραψε:Topic για βοηθούς προπονητή δεν έχουμε (μόνο του Χαραλαμπίδη, αλλά δεν θέλω να το λερώσω), οπότε θα τα γράψω εδώ..

Για τον βοηθό του κόουτς Παπ, τον Δημήτρη Μενουδάκο.

Εικόνα


Θέλεις να πας στον βάζελο παλικάρι μου; Τι είναι εδώ, σκαλοπάτι;; Μήπως θέλεις να πάρεις και τον αδερφό του sdna; Άντε...στο καλό!! :twisted:


Η περίπτωση ένα απλό like να σημαίνει ευχαριστώ για το Μπράβο που του είπαν, δε μας πέρασε απ το μυαλό ε;
Και γω στην αρχή ήμουν αρνητικός με τον Παπαθεοδώρου, αλλά η τόση εμπάθεια δεν κάνει καλό
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 12 Ιουν 2018, 18:14

Δεν το λέω για τον Παπ, για τον Μενουδάκο το λέω...
Ο Παπ ας φοράει και φανέλα Φραγκίσκος Αλβέρτης όταν πάει για ύπνο, ψιλοχέστηκα. Αρκεί να τα δίνει όλα και να εργάζεται σκληρά για την ομάδα που τον πληρώνει! Χωρίς να εκτίθεται όμως όταν είναι στο γήπεδο ή μπροστά στα μικρόφωνα!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό apple64 » Τρί 12 Ιουν 2018, 18:24

Μπράβο στο τιμ που κατάφερε να περάσει ομάδες με μεγαλύτερα μπάτζετ.

Μακάρι, ως επαγγελματίες, να έχουν υψηλούς στόχους. Τέτοιους θέλουμε.

Εάν βρίζουν, εάν είναι οπαδοί άλλων ομάδων ή εάν πίνουν τον καφέ τους με ζάχαρη δεν μας απασχολεί. Η ομάδα είναι επαγγελματική. Τους κρίνουμε από την δουλειά τους.
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1305
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό Pablito » Τρί 12 Ιουν 2018, 18:52

Ζαντός έγραψε:Δεν το λέω για τον Παπ, για τον Μενουδάκο το λέω...
Ο Παπ ας φοράει και φανέλα Φραγκίσκος Αλβέρτης όταν πάει για ύπνο, ψιλοχέστηκα. Αρκεί να τα δίνει όλα και να εργάζεται σκληρά για την ομάδα που τον πληρώνει! Χωρίς να εκτίθεται όμως όταν είναι στο γήπεδο ή μπροστά στα μικρόφωνα!


Κατάλαβα ότι το λες για τον Μενουδάκο
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 12 Ιουν 2018, 19:10

«Καθιέρωση στην τετράδα, το βήμα παραπάνω στην Ευρώπη»

"Καλό είναι να αφιερώνει κανείς χρόνο στο μπάσκετ, μας έχει δώσει πολλές χαρές και πιστεύω πρέπει να ξέρει ο κόσμος κάποια πράγματα παραπάνω. Ένας αγώνας απαιτεί πολλή δουλειά. Πριν την τελική εικόνα, πριν δει το παιχνίδι απαιτεί πολλή κόπο και δουλειά».


Για την φετινή χρονιά και πως εξελίχθηκε:
"Έχουμε τελειώσει πριν λίγο. Μπήκαμε σε διαδικασία εκτίμησης και αυτοκριτικής, είδαμε τι σχεδιάσαμε και τι υλοποιήσαμε. Όταν ήρθα, θέσαμε κάποιους στόχους που τους καταφέραμε. Αλλάξαμε τρόπο προσέγγισης με διαφορετικό στυλ και τρόπο λειτουργίας. Αναπτύξαμε την ομάδα. Αγωνιστικά ήταν η ταχύτητα. Να παίξουμε πιο επιθετικά και στη άμυνα και στην επίθεση. Πρώτον θέλαμε να μεγαλώσουμε το ρόστερ μας. Στηριζόταν η ομάδα σε 8 9 παίκτες. Με την βοήθεια της διοίκησης, είχαμε 12 παίκτες ετοιμοπόλεμους, τρέξαμε στην επίθεση. Ήμασταν σκληροί και επιθετικοί στην άμυνα. Η αποτελεσματικότητα μας στην επίθεση, το δείχνει αυτό. Πετύχαμε πάνω από 80 πόντους στους τελευταίους αγώνες απέναντι σε καλές ομάδες. Επετεύχθη ο στόχος μας αυτός. Τώρα το δεύτερο, ήταν ο Έλληνας παίκτης. Από επιλογή και όχι από ρίσκο, τον πετύχαμε και τον συγκεκριμένο στόχο. Στη Θέση του πλέι μέικερ, υπήρχε ο Κατσίβελης και ο Κόνιαρης. Εναλλακτική λύση είχαμε με Αμερικάνο. Είχαμε προβλήματα τραυματισμών με τον Ντίλαρντ και τον Αντώνη Κόνιαρη και μετά αποκτήσαμε και τον Κατσίβελη. Ήμασταν από τις ελάχιστες ομάδες που στηρίξαμε τον ποιντ γκαρντ σε γηγενή παίκτη. 21 ετών ο Κόνιαρης, 26 ο Κατσίβελης, αλλά με πρώτη γεμάτη χρονιά, Σε κάθε θέση υπήρχε Έλληνας παίκτης. Στο 4 ήταν ο Μαργαρίτης κατά συνθήκη και βασικοί ο Χαραλαμπόπουλος και Χρυσικόπουλος. Στηρίξαμε σε δύσκολες στιγμές μας αυτούς τους παίκτες και η διοίκηση μας έδωσε αυτή την επιλογή. Στους "16" του Champions League και 3η θέση στο πρωτάθλημα με Έλληνες παίκτες. Μέχρι 15 Μαρτίου είχαμε μόλις 4 παίκτες ξένους. Τελειώσαμε με τον αριθμό πέντε στους ξένους. Από επιλογή καθαρά. Υπήρχε δυνατότητα να έχουμε λιγότερους Έλληνες και περισσότερους ξένους και μάλιστα σε καλή τιμή. Ακόμη και στις δύσκολες στιγμές, η ομάδα στήριξε την συγκεκριμένη επιλογή μέχρι τέλους. Μέχρι και την τελευταία μέρα. Οι δύο βασικοί στόχοι εκπληρώθηκαν. Θέλαμε να προχωρήσουμε παραπάνω στην Ευρώπη και μπορούσαμε, η διαφορά με την Καρσίγιακα ήταν ένα τρίλεπτο. Αυτός είναι ο στόχος για την επόμενη χρονιά, ένα βήμα παραπάνω στην Ευρώπη».


Για το πιο κομβικό σημείο μέσα στην χρονιά:
"Η ομάδα ξεκίνησε την προετοιμασία της με έναν συγκεκριμένο κορμό. Πριν το κύπελλο με τον Άρη τραυματίστηκε ο Κόνιαρης. Το πρόβλημα όρασης με Ντίλανρτ προέκυψε και αυτό και βρεθήκαμε χωρίς πόιντ γκαρντ σε καθοριστικό διάστημα. Παιχνίδι κύπελλου με τον Άρη, έναρξη πρωταθλήματος με τον Προμηθέα και έναρξη στα παιχνίδια της Ευρώπης. Πολλά ερωτηματικά. Χωρίς Χαραλαμπόπουλο στην αρχή της χροιάς, ο Ζάρας με τραυματισμό. Εκεί ήταν το κομβικό σημείο για εμάς,καθώς ξεκινήσαμε με δύο Έλληνες πόιντ γκαρντ και ένα γκαρντ Αμερικάνο με ηγετικά χαρακτηριστικά. Εξελίχθηκαν καλύτερα τα πράγματα. Νίκες με ΑΕΚ, με Ολυμπιακό, καλό φίνις στο Champions League με 6 νικες σε 7 παιχνίδια στο τέλος και περάσαμε στην επόμενη φάση. Βελτιωθήκαμε. Και με τον Τζάκσον βελτιωθήκαμε ακόμη περισσότερο. Η έλευση του, μας βελτίωσε, κοντά και μακριά από το καλάθι. Και μετά ήρθε και η έλευση του Πέτεγουει. Εκτός έδρας για να κερδίσεις, πρέπει να έχεις πολλά και καλά χαρακτηριστικά και ταλέντο φυσικά».


Για το αν μπορεί η ομάδα να κάνει ένα βήμα παραπάνω και το τι της λείπει:
"Η άποψη μου για τον ΠΑΟΚ, δεν έχει αλλάξει και από πριν έρθω στην ομάδα. Έχει δημιουργήσει πολύ καλές συνθήκες. Έχει ένα μειονέκτημα, δεν έχει ιδιοκτήτη, είναι ξεκάθαρο αυτό. Έχει ανθρώπους όμως που βοηθούν, έχουν τεχνογνωσία,ξέρουν να στήνουν βασικές παραμέτρους για να κάνουν βήματα προόδου. Αυτές είναι οι δυνατότητες τους. Το περιβάλλον είναι ιδανικό. Καλό γήπεδο, καλές συνθήκες προπόνησης, είναι ξεκάθαρο αυτό. Η ομάδα και τα προηγούμενα χρόνια είχε επιτυχίες μεγάλες, ανάλογα με το μπάτζετ. Το κάτι παραπάνω τι είναι; Να μπούμε ανάμεσα στον Παναθηαϊκο και τον Ολυμπιακό; Δεν είναι 10 εκατομμύρια να βάλεις και τελείωσες. Ο συγχωρεμένος ο Παύλος Γιαννακόπουλο, δέκα χρόνια περίμενε να πάρει πρωτάθλημα περίπου. Ο ΠΑΟΚ έχει χτίσει, δεν μπορεί να κάνει κάτι παραπάνω αυτή τη στιγμη έχει δημιουργήσει όλο το υπόλοιπο περιβάλλον, όλο το γύρω γύρω. Εκτός του οικονομικού. Ευχής έργον να έρθει και ο επενδυτής. Η άποψή μου για το κάτι παραπάνω που συζητάμε, είναι να σταθεροποιηθεί στις τέσσερις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος. Είναι ανταγωνιστικό το πρωτάθλημα και η είσοδος στην τετράδα θα είναι σημαντικό και φυσικά είναι και το παραπάνω βήμα στην Ευρώπη. Δεν είναι εύκολο, αλλά μπορεί να το κάνει ο ΠΑΟΚ, υπάρχουν εξαιρετικές ομάδες στην Ευρώπη, με καλύτερα πρωταθλήματα και καλύτερες σε θέμα οργάνωσης αλλά και μπάτζετ».

Για την μικρή έλευση του κόσμου:

"Αν υπήρχε μαι ξεκάθαρη απάντηση, θα είχε βρεθεί και λύση. Στο ποδόσφαιρο πόσα χρόνια έχει να πάρει πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ; Στο βόλεϊ πόσα πρωταθλήματα σερί πήρε ο ΠΑΟΚ; Πριν τους τελικούς υπήρχαν 1226 άτομα μέσος όρος στο βόλεϊ. Είναι οι τίτλος, είναι και το τι προσφέρεις, είναι και το τι αθλητική παιδεία υπάρχει και το τι του αρέσει να βλέπει. Η ΑΕΚ κουβαλάει πολύ κόσμο ας πούμε. Μια εβδομάδα μετά το ευρωπαϊκό, είχαν κόντρα στον Παναθηναϊκό ελάχιστους φίλαθλους. Έχουμε καλό γήπεδο, καλό είναι αυτό. Ο Κόνιαρης, ο Χαραλαμπόπουλος είναι εξαίρετοι παίκτες, σοβαροί κι ας μην ανήκει στον ΠΑΟΚ ο τελευταίος, ο Μαργαρίτης έχει ήθος, μπορεί να ταυτιστεί ο οπαδός με αυτόν τον παίκτη. Παίζουμε καλό μπάσκετ, κάνουμε καλές νίκες επί καλών αντιπάλων, οι συνθήκες είναι καλές, έχουμε να δώσουμε πράγματα για να προσελκύσουμε κόσμο. Θεωρώ, πως πρέπει να σταθούμε σε αυτό το κομμάτι, είναι πολύ σημαντικό, θέλει δουλειά. Παράδειγμα ο σταθμός, θέλει πχ, να γίνει και μπασκετικός . Όταν το 90% στα ΜΜΕ, αναπαράγουν ποδόσφαιρο, ο κόσμος με το ποδόσφαιρο θα ταυτιστεί. Με σταματάνε στο δρόμο και με λένε "Με ποιον παίζετε την Κυριακή;" Με τον Προμηθέα τους λέω, "εντάξει μωρέ ποιος Προμηθέας" μου λένε. Δεν είναι έτσι. Πρέπει να αναπτύξουμε αυτό το κομμάτι. Ο Μπάνε μου έλεγε, ότι συνέβαινε και τότε αυτό που συμβαίνει και τώρα. Με την Τρέισερ 10.000 κόσμος, με τον Ιωνικό 1.200 άτομα. Ο Άρης έχει πολύ περισσότερο κόσμο ας πούμε. Στόχος είναι να αναγκάσουμε τον κόσμο να έρθει στο γήπεδο έναν δυνατό πυρήνα."

Για το αν δυσκολεύτηκε στην προσαρμογή και αν είναι εύκολο να κερδίσει εμπιστοσύνη:

Το αποτέλεσμα μετράει στην θέση του προπονητή, καλώς η κακώς. Ήμουν έτοιμος ψυχολογικά να αντιμετωπίσω κάποια πράγματα. Ήμουν συγκεντρωμένος και εγώ και το προπονητικό τιμ, Δεν αφήσαμε το μυαλό μας να φύγει μακριά. Το περιβάλλον, ο περίγυρος, είναι όλα εξαιρετικά. Το είχα πει και πριν έρθω στον ΠΑΟΚ, κάθε επαγγελματίας θέλει να το έχει αυτό. Πάρα πολλές δύσκολες στιγμές ήρθαν, αλλά τις αντιμετωπίσαμε και το αποτέλεσμα μας δικαίωσε."

Για την Αστάνα:

"Ήταν μια πολύ διαφορετική κατάσταση. Από την στιγμή που προσαρμοστήκαμε στην Αστάνα, με -40 βαθμούς, δεν είχαμε πρόβλημα για την Θεσσαλονίκη."

Για το αν είναι εύκολο να δουλεύει ένας προπονητής, με πρόεδρο που ξέρει μπάσκετ:

"Πολύ εύκολο. Ο Μπάνε δεν ασχολείται με το τι γίνεται, αφήνει το περιθώριο σε εμάς, να κάνουμε αυτό που νομίζουμε εμείς. Δεν ανακατεύεται με τρόπο που ανακατεύονται κάποιοι. Είπα και πριν, το περιβάλλον στην συγκεκριμένη μάδα είναι ιδανικό για κάθε προπονητή, έχουμε τρεις ανθρώπους που ξέρουν. Πρελεβιτς, Ζουρνατσίδης και Σταυρόπουλος. Έχουνε ένα καλό, έχουνε προπονήσει όλοι ομάδες και ξέρουν τι σημαίνει αυτό. Ξέρουν τι περνάς."

Για το αν θα γίνει ταξίδι στην Αμερική για το Summer League:

"Ναι θα γίνει αυτό στις 5 Ιουλίου. Πρώτη φορά θα παώ εγώ στην Αμερική Έχουμε στόχο να κάνουμε επαφές, να γνωρίσουμε ανθρώπους που μέχρι τώρα μιλούσαμε μόνο με mail. Σίγουρα θα μας ενδιαφέρει κάποιος παίκτης. Και να μη αποκτήσουμε παίκτη, θα κάνουμε γνωριμίες. Εκατοντάδες παίκτες βρίσκονται εκεί, κυρίως Αμερικάνοι. Μπορείς να κάνεις και προσωπική επαφή και να καταλάβεις πράγματα παραπάνω. Είναι το πρώτο καλοκαίρι που δεν θα είμαι στην Εθνική. Ήταν τρομερά τιμητικό αυτό για πέντε χρόνια. Περάσαμε ωραίες στιγμές, Ο καθένας ξέρει πότε να φεύγει. Ήταν μια ευκαιρία να κάνω κάποια πράγματα διαφορετικά."

Για την επόμενη σεζόν:

"Σε πρώτη φάση θέλουμε να επενδύσουμε στα παιδιά τα φετινά. Θέλουμε να χτίσουμε τον χαρακτήρα που μας πήγε μπροστά φέτος,. Να κρατήσουμε κορμό η φιλοσοφία δεν θα αλλάξει, απλά λίγο να επεκτείνουμε το καλό κομμάτι, αντί για 4 μήνες να παίξουμε όλη την χρονιά. Να κάνουμε τον απολογισμό να κάνουμε αυτοκριτική να βάλουμε προτεραιότητες."

Για τα συμβόλαια τα εγγυημένα και το συμβόλαιο του Μαργαρίτη:

"Ο Βαγγέλης είναι σπάνιος άνθρωπος και σπάνιος αθλητής. Είναι ένα παιδί που μπήκε αργά στην Α1 σε σχέση με την ποιότητα του. Κάθε χρόνο ανεβάζει την ποιότητα του και βοηθάει την ομάδα του. Μου κάνει εντύπωση που όσο πέρναγε ο καιρός είχε μεγαλύτερο κίνητρο. Θα σου πω πως μετά τι 20 Μαϊου είχε την μεγαλύτερη σπίθα, το μεγαλύτερο κίνητρο. Ταυτίστηκε με την ομάδα του ΠΑΟΚ . Αντιπροσωπεύει πολλά πράγματα που ο ΠΑΟΚ θέλει να βγάζει προς τα έξω. Κίνητρο για βελτίωση και φιλότιμο. Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται σε ανάπτυξη. Αναπτύσσεται το παιχνίδι του, μαζί με την ομάδα. Είναι παίκτης κλειδί ο Βαγγέλης. Ναι ο Γκος ήταν καθοριστικός, η και άλλοι [παίκτες, ο Έλληνες και οι ξένοι, αλλά αυτός που ανταποκρίνεται 100% είναι ο Μαργαρίτης και νομίζω η ομάδα θα κάνει τα πάντα να τον κρατήσει. Πιστεύω θα είναι ευχάριστες οι εξελίξεις."

"Όταν το σύνολο των παικτών δείχνει ότι θέλει να παίξει και άλλο, δεν είναι τύχη. Στην εκτίμηση ενός παίκτη, παίζει ρόλο και το κίνητρο. Ο ΠΑΟΚ είναι κλαμπ σε ανάπτυξη. Αυτό μου έδωσαν να καταλάβω. Όλοι είμαστε σε ανάπτυξη. Και οι παίκτες κι εγώ και όλοι. Υπήρχε θέληση μεγάλη να τερματίσουμε τρίτοι. Είναι συνδυασμός πραγμάτων. Ο παίκτης πρέπει να το έχει μέσα του. Ο Γκος παράδειγμα είναι ηγετικός χαρακτήρας. Ο σταθμός σας θέλει να μεγαλώσει παραδείγματος χάρη, να κάνει κάτι καινούργιο. Αν ο ιδιοκτήτης προσπαθεί και μοχθεί και θέλει να τον κάνει μεγάλο και εσείς οι εργαζόμενοι όχι, δεν θα τα καταφέρετε."

Για το αν τον δικαίωσε ο Χαραλαμπόπουλο:

" Ο Βασίλης, άλλες φορές ήταν καλός και άλλες όχι τόσο. Εμείς είχαμε στηρίξει κάποιους παίκτες , όπου ξέραμε ότι άμεσα δεν θα είχαμε αποτελέσματα. Ο Κόνιαρης παράδειγμα, από τα 52 παιχνίδια που παίξαμε, δεν θα μπορεί να παίξει τα 45 σε τέλειο επίπεδο. Το ίδιο συμβαίνει και με τον Βασίλη. Είναι 20 στα 21, δεν είχε μεγάλο ρόλο συμμετοχής, ήρθε σε έναν οργανισμό να αναπτύξει τα χαρκατηριστικά του. Δεν ψάχναμε ηγέτη. Θεωρώ λοιπόν με όλα αυτά, ότι με τα σκαμπανεβάσματα του, με τον τραυματισμό του, βοήθησε αρκετά. Η παρουσία του εδώ ήταν καλή. Θετικός και σαν άνθρωπος."



Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 12 Ιουν 2018, 20:11

o Bane του λεγε 10000 με τρέισερ και 1200 με ιωνικό? πότε παίξαμε εμείς με τρέισερ και πότε είχαμε γήπεδο 10000 θέσεων?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 12 Ιουν 2018, 21:07

Μήπως όταν ήταν στο χανούμι; :twisted: :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 12 Ιουν 2018, 21:42

palok έγραψε:o Bane του λεγε 10000 με τρέισερ και 1200 με ιωνικό? πότε παίξαμε εμείς με τρέισερ και πότε είχαμε γήπεδο 10000 θέσεων?

Μπορεί να του τα είπε παλιότερα ο Γιαννάκης (τυχαίο λες το Ιωνικός?) και απλά να................ μπερδεύτηκε... :twisted:
Εξ άλλου, τα παμε, οι δηλώσεις, όχι μόνο δεν είναι το φόρτε του αλλά (του) δημιουργούν και μπόλικα προβλήματα...


Υ.Γ. Ντου-ντου-ντού ... ντου-ντου-ντού ...
πώς γ@μάει ο Μακαντού???
:opaokara: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 13 Ιουν 2018, 09:00

επίσης λέει για τον Παναθηναικό τι έκανε για να κατακτήσει το πρωτάθλημα ενώ ακριβώς το ίδιο (σε γενικές γραμμές) κάναμε εμείς 10 χρόνια πρίν τον Παύλο. Ηλία, εντάξει ρε φίλε από τη Νέα Κηφισιά είσαι, ξέρετε περισσότερο μπάσκετ εσείς εκεί αλλά δε μιλάς και σε τσοπάνηδες.

στα πιο σοβαρά, δεν αντιλαμβάνομαι ιδιαίτερα αυτό με τους έλληνες παίκτες. Δλδ δώσαμε χρόνο στους μικρούς χαραλαμπόπουλο-κόνιαρη ξερω γω, που είναι 20 στα 21 και μιλάμε για επίτευξη κάποιου σημαντικού milestone. Δλδ πόσο χρόνο έπρεπε να παίζουν οι συγκεκριμένοι παίκτες στο ελληνικό πρωτάθλημα? Δλδ ναι αναπτυξη, αλλά ανάπτυξη της ομάδας, του συλλόγου, τώρα αυτά με τους έλληνες παίκτες μου ακούγονται παπαριές. ο ΠΑΟΚ φέτος βρήκε μια πάρα πολύ ωραία χημεία (έφτιαξε αν πρέπει να μιλήσω και ως ειδικός) και balance μεταξύ ελλήνων και ξένων παικτών. Και αυτό έγινε και γιατί οι χαρακτήρες ταίριαξαν, γιατί το σταφ τους ανέδειξε αλλά κυρίως γιατί έγινε (μετά τις αλλαγές) πολύ καλή επιλογή χαρακτηριστικών-γραμών-χώρων από τους αθλητές μέσα στο παρκέ.

απλά πράγματα που εμείς στη θεσσαλονίκη (άσχετα αν Ηλία είμαστε κοντοχωριανοί και δεν έχω κάποια σχέση με τη θεσσαλονίκη) τα αντιλαμβανόμασταν πιο πρίν από τον μεγάλο παναθηναικό. ΝΑΙ ρε φίλε, απίστευτο ε?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 13 Ιουν 2018, 21:19

διαβάζω προσεκτικά όλες σου τις δηλώσεις. Στο αγωνιστικό κομμάτι έχεις πολύ υψηλό επίπεδο ανάλυσης. Μείνε σε αυτό.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 13 Ιουν 2018, 21:26

H.D. gaming scaner... :shock:
Μακάρι, εκτός απ τις δηλώσεις, να το βελτιώσει (ατομικά) και κατά την διάρκεια του αγώνα... 8-)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 13 Ιουν 2018, 21:54

Με το ελάχιστο μπάσκετ που γνωρίζω, αυτά που βλέπω εγώ ως αρνητικά είναι ότι βάζει αρχική 5άδα και μετά τους ξεχνάει μέχρι την 3η περίοδο! Επίσης, λίγο τα time outs όταν μας παίρνουν παραμάζωμα με κάτι 8-0 σερί..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 13 Ιουν 2018, 22:15

Επειδη τα χω μπλεξει τελευταια εγω θα μιλησω ποδοσφαιρικα μιας και η αποστασιοποιηση για χρονια απ το αθλημα που τοσο αγαπησα, δε βοηθαει να φερω στο μυαλο μου καποιο αντοιστιχο παaρδειγμα.Marcelo Alberto Bielsa . Πιθανοτατα κανεις δεν γνωριζει και δεν εχει αναλυσει το ποδοσφαιρο οσο αυτος ο "τρελος" κι ομως οι επιτυχιες του σαν προπονητη δεν ειναι ανταξιες της γνωσης και της αφοσιωσης του στο σπορ.Αιτια μαλλον το ιδιορυθμον του χαρακτηρος .
Θελω να πω περα πα τις γνωσεις πανω στο αθλημα υπαρχουν κι ενα σωρο αλλοι παραγοντες που κανουν τη διαφορα αναμεσα σ ενα πετυχημενο προπονητη κι εναν οχι τοσο.Δε φτανει μονο να ξερεις το οποιο αθλημα καλα.
Αυτο πιστευω συμβαινει και με τον Ηλια.Καλος γνωστης του αθληματος αλλα στο θεμα διαχειρηση αθλητων και χαρακτηρα καπου τα χαλαει


Για τους πιστους....
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 14 Ιουν 2018, 08:06

από τα συμφραζόμενα καταλαβαίνω οτι προτεραιότητα να μείνουν (όσοι δεν έχουν συμβόλαιο) είναι οι: Τσόχλας-Καρράς-Κατσίβελης-Κόνιαρης-Ζάρας-μαργαρίτης-λίνος-goss. Για τους υπόλοιπους δεν καίγονται. Μου κάνει τρομερή εντύπωση για τον jones ας πούμε.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τετ 20 Ιουν 2018, 13:08

Ηλια ολο διαφημιζεις τον στοχο για ελληνικο κορμο και τελικα ο προμηθεας κανει τις κινησεις απο νωρις.......πηρε τσαιρελη και ειναι κοντα σε μποχωριδη και κασελακη!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες