Ηλίας Παπαθεοδώρου

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 08 Ιαν 2018, 15:49

Descartes έγραψε:Βούλωσε στόματα. Ειδικά αυτών που τον βρίζανε. Το να μη θεωρείς κατάλληλο έναν προπονητή είναι αποδεκτό, το να είσαι στο γήπεδο και να τον βρίζεις στο 1 μέτρο, δεν είναι.



Χθες πάντως τον είδα ο ίδιος στο γήπεδο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 09 Ιαν 2018, 11:13

η άμυνά μας ήταν φανταστική σε τεχνικό επίπεδο. δεν ήταν απλά μια δυνατή 1-1 άμυνα. Και αυτό πιστώνεται 100% στο τεχνικό επιτελείο. Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό dtown » Τρί 09 Ιαν 2018, 11:57

Συμφωνω για την αμυνα αν και εδω υπαρχει ενας προβληματισμος.Αυτη την αμυνα την παιξαμε χωρις τον Τζακσον μεσα.Βεβαια βοηθησε και αυτος γιατι με τους γρηγορους 8 ποντους του στην αρχη μπηκαμε γερα στο ματς και πηραμε ψυχολογια αλλα αμυντικα τον σημαδευαν σε καθε φαση.Δυστυχως ειναι αργος,δεν μπορει να μαρκαρει στην περιφερεια,στα πικ εν ρολ μενει πισω αφηνοντας ελευθερα σουτ και εκει κανουμε την προσευχη μας να μην μπουν.Ο Κρουμπαλι μπορει ωρες ωρες να θυμιζει Καλε στην επιθεση αλλα η ικανοτητα του να μαρκαρει περιφερειακους ειναι υπερ πολιτιμη..Τελος παντων για να γυρισω στον Τζακσον για να αντισταθμισει την αδυναμια του στην αμυνα πρεπει να προσφερει σταθερα στην επιθεση οπως προχτες και δεν ξερω αν αυτο ειναι δυνατο.Φοβαμαι οτι στα πολυ δυσκολα ματς θα παιζει 10 λεπτα οπως προχτες..
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 09 Ιαν 2018, 15:57

Έγινε μια κουβέντα για τον χαρακτήρα του Παπ, στο topic του αγώνα με τον γαύρο.

Η νυν διοίκηση της Κ.Α.Ε. έχει δηλώσει επανειλημμένα ότι πάντα κοιτάνε τον χαρακτήρα σε μια μεταγραφή. Φαντάζομαι ότι το ίδιο θα έκαναν και με τον προπονητή.

Επίσης, άντρα που δεν φοβάται να πει δημόσια ότι κλαίει, που δεν ντρέπεται κιόλας να δείξει συναίσθημα μπροστά στη κάμερα, εγώ τον εμπιστεύομαι.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τρί 09 Ιαν 2018, 16:29

palok έγραψε:πάλι θα μιλήσω για τον εαυτό μου: Dillard και τύπου Dillard Παίκτες στον άσσο στο σύγχρονο ευρωπαικό μπάσκετ που κερδίζει ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΕΡΓΑ. Από την πρώτη στιγμή που τον ανακοινώσαμε, το λεγα και το ξαναλεγα. Μάλλιασε η γλώσσα μου. Η απάντηση ήταν φυσικά είναι playmaker, καθαρό playmaker έπαιζε στην karsiyaka. όπως και ο adaμ smith της rosetto, o dixon της αεκ, o josh adams της efes. Κοινό χαρακτηρισιτικό όλων αυτών (των κατά τα άλλα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΩΝ ΕΠΙΘΕΤΙΚΩΝ παικτών)? όλοι φύγαν από τις ομάδες τους...

επίσης το θέμα δεν είναι να βγαίνει ο palok από το paokmania Και να λέει έκανα λάθος, ο triche έλεγα π.χ. θα μαμήσει (φυσικά και δεν το κανα ποτέ αλλά λέμε) αλλά δεν έβαζε πόντο. Το θέμα είναι να βγεί η ομάδα και να πεί παίκτης Dillard στον άσσο ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΚΑΜΕ (σχετικά γρήγορα) οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Αντίθετα, το πρόβλημα λέει ήταν το μάτι του...

PS: έγραψα οτι έπρεπε να πάρουμε τον Κατσίβελη και τον ανακοινώσαμε την επόμενη ημέρα.


Βάζω το σχόλιο εδώ από άλλο τοπικ επειδη κλείδωσε, για να αναφέρω το εξης. Ο Ντιλλαρντ σαν άσος παραξένεψε σαν επιλογή όσους έχουν λίγη εικόνα από μπάσκετ. Αν όμως κάποιος ελεγε δες ως δίδυμο στο ασο - δύο Κόνιαρη Ντίλλαρντ υπάρχει μπασκετική λογική (δεν βγήκε στο παρκέ αλλά υπάρχει) και είναι η λογική του γαυρου με σπανουλη - μαντζαρη. Η αεκ περυσι αυτό δεν έκανε με τον ουκιτς και το ν αμερικάνο άσο?
Ο Τρις ήταν μία χαμηλού κόστους υψηλού ρισκου επιλογη όμως μπασκετικά δε πονταρε η ομάδα σε αυτόν.
Ο Κλάσεν ήταν λογικότατη επιλογή που δε βγηκε αλλά πιστεύω πως οποιοσδήποτε μανατζερ η κοουτς θα μπορουσε να την κάνει σε αυτό το μπάτζετ. Αν εδν είχε η ομαδα τους τραυματισμούς (Κονιαρη, Χαραλαμπόπουλο) τώρα θα ήμασταν σε τελείως διαφορετική κατάσταση σε Α1 και ευρώπη και θα συζητούσαμε τι μπάσκετ βλέπαμε τόσα χρόνια.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 09 Ιαν 2018, 21:26

Από νίκη σε νίκη, σαν τον Ράζβαν!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 09 Ιαν 2018, 21:37

++++
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29796
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 17 Ιαν 2018, 09:50

Ποσος χρονος χρειαζεται για να μεταμορφωθει ενας βατραχος σε πριγκηπα?
Ποσες φορες σαν οργανισμος ΠΑΟΚ τον δωσαμε αυτον τον χρονο?



ΥΓ Μηπως ηρθε η ωρα να ξαναζησουμε το δικο μας παραμυθι μετα απο δεκαετιες?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 17 Ιαν 2018, 10:02

Η διαφορά απόδοσης από την έναρξη του πρωταθλήματος μέχρι σήμερα είναι μεγάλη. Αλλά στην αρχή, εγώ τουλάχιστον, δεν περίμενα τόση βελτίωση.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 17 Ιαν 2018, 10:20

φοβερή φάση στο 45-42, 2-3 επίθεση με κεντρικό Pick@roll κρθμπαλλυ-τσόχλα. η Μπάλα πάει στο pick, και μόλις συγκλίνει όλη η άμυνα της σαλόν στον κρουμπάλυ, ο πάγκος μας ( ο jackson πρώτος) αρχίζει να σηκώνεται όρθιος ξέροντας οτι θα βγεί η έξτρα πάσα. με το που πάει η μπάλα στον jones έχουν σηκωθεί επάνω 5 παίκτες με τον jackson να έχει σηκώσει και τα 2 χέρια να πανηγυρίσει. ΝΑΙ ΡΕ ΜΛΚ.

Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 17 Ιαν 2018, 10:32

Μπράβο κόουτς :pano:
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15316
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τετ 17 Ιαν 2018, 10:59

Να τα λέμε και όλα μας έκλεισε τα στόματα μεταξύ αυτών και εμένα και σου αξίζουν συγχαρητήρια. Σίγουρα οι τραυματισμοί στην αρχή της περιόδου επηρέασαν την ομάδα και φαίνεται ότι έχει μπει το νερό στο αυλάκι τώρα με τις αλλαγές στους ξένους.
ΠΑΜΕ ΡΕ ΠΑΟΚΑΡΑ!

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 17 Ιαν 2018, 11:19

+ 1...
PAOK_Antarctica έγραψε:Μπράβο κόουτς :pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τετ 17 Ιαν 2018, 13:33

Προσωπικα οταν το καλοκαρι εκανες προγραμματικες δηλωσεις για το μπασκετ που θες να παιξει η ομαδα και βλεποντας και το ροστερ ημουν πολυ αισιοδοξος.
Μετα με βαση την εικονα της ομαδας στα πρωτα επισημα ματς σε εκραξα ΠΟΛΥ(οχι απο την αρχη αλλα βλεποντας οτι τιποτα δεν αλλαζει) οπως και οι περισσοτεροι.
Μπορει αυτο να σου εκανε και καλο μπορει και να σου ηταν αδιαφορο και να εκανες τις οποιες αλλαγες απο μονος σου.
Προσωπικα σου ζητω συγνωμη Ηλια....μας εκλεισες τα στοματα και πολλα ΜΠΡΑΒΟ οχι μονο για τις νικες αλλα και για την ολη εικονα και υγεια που βγαζει η ομαδα!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 17 Ιαν 2018, 18:06

Κόουτς, πρήξ'τους τα αρχίδια για ανανεώσεις. Ανανεώσεις συμβολαίων από ΤΩΡΑ! Goss? Goss! Lucky? Lucky! Κατσίβελης; Κατσίβελης! Όποιον θέλεις, πάνε πες στον Μπάνε "θέλω του χρόνου αυτούς: 1, 2, 4!"...συνειδητοποιήστε ότι του χρόνου μπορούν να γίνουν ΜΕΓΑΛΑ πράγματα... Φέτος είναι η πρώτη χρονιά που κρατήθηκαν επιτέλους οι ΚΑΛΟΙ μας, σε σχέση με πέρσι. Του χρόνου ας είναι η πρώτη χρονιά που ανανεώνουμε ξένο...

Και ρώτα τι κάνει o Hatcher.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες