16. Δημήτρης Καραμανώλης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

16. Δημήτρης Καραμανώλης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 25 Αύγ 2016, 15:57

Ο Δημήτρης Καραμανώλης υπέγραψε τετραετές συμβόλαιο…



Εικόνα


Το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο με την ομάδα του ΠΑΟΚ υπέγραψε σήμερα, δύο ημέρες μετά την ενηλικίωσή του, ο Δημήτρης Καραμανώλης που προέρχεται από τα τμήματα υποδομής του ΠΑΟΚ, αλλά και από μία καθαρά μπασκετική οικογένεια. Ο νεαρός καλαθοσφαιριστής υπέγραψε συμβόλαιο τεσσάρων ετών μέχρι και το 2020.

Ο Δημήτρης Καραμανώλης γεννήθηκε στις 23 Αυγούστου 1998 στο Βόλο και ξεκίνησε το μπάσκετ από τη Νίκη Βόλου, ενώ από το 2011 έγινε μέλος των τμημάτων υποδομής του ΠΑΟΚ. Είναι διεθνής με την Εθνική ομάδα των εφήβων, ενώ με τον ΠΑΟΚ κατέκτησε δύο φορές (2015, 2016) το πρωτάθλημα εφήβων Θεσσαλονίκης.

Μετά την υπογραφή του πρώτου επαγγελματικού συμβολαίου του, ο Δημήτρης Καραμανώλης τόνισε: «Είμαι πολύ χαρούμενος γιατί με το πρώτο μου επαγγελματικό συμβόλαιο με την ομάδα του ΠΑΟΚ, πραγματοποιώ ένα μεγάλο μου όνειρο. Αυτό όμως είναι απλά ένα βήμα, γιατί χρειάζεται να δουλέψω πολύ, να μαθαίνω καθημερινά και νομίζω ότι είναι και σημαντικό προνόμιο για κάθε αθλητή να έχει την καθοδήγηση του κ. Μαρκόπουλου».

Ο Δημήτρης Καραμανώλης προέρχεται από μία μπασκετική οικογένεια, καθώς ο πατέρας του Απόστολος υπήρξε αθλητής μπάσκετ και είναι πλέον προπονητής, ενώ ο θείος του Θόδωρος Καραμανώλης αγωνίστηκε για περισσότερο από μία δεκαετία στην Α1 (Πανιώνιος, Δάφνη) με 141 συμμετοχές.




Καλή αρχή στη καριέρα σου, Δημήτρη! :pano:

Ξέρουμε λεπτομέρειες για θέση που αγωνίζεται, ύψος κτλ;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Δημήτρης Καραμανώλης

Δημοσίευσηαπό prist64 » Πέμ 25 Αύγ 2016, 16:07

Εμας ρωτας?

Τι σκατα κανεις στο παλατακι?

:mrgreen:
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 6996
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Δημήτρης Καραμανώλης

Δημοσίευσηαπό panta » Πέμ 25 Αύγ 2016, 16:13

θα γίνει πουλέν .... γιατί πριν 30 λεπτά αγόρασα τα πρώτα μου διαρκείας στο μπάσκετ (καθαρά για λόγους στήριξης γιατί αμφιβάλω αν θα μπορέσω να πάω σε πάνω απο 1-3 αγώνες), οπότε ή είναι σημαδιακό ή θα αλλάξω το νικ σε κατ2

:opaokara: :opaokara: :opaokara: :nairepaok:
ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4057
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

Re: Δημήτρης Καραμανώλης

Δημοσίευσηαπό kastrakis » Πέμ 25 Αύγ 2016, 16:23

Ειναι 1.92 κι αγωνιζεται ως point-guard.

Καλη επιτυχια στο ΠΑΟΚτσακι.

:pano:
kastrakis
 
Δημοσιεύσεις: 1108
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:09

Re: Δημήτρης Καραμανώλης

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Πέμ 25 Αύγ 2016, 16:23

Τα κατ 1-4 ειναι δεσμευμενα. Για αυτο και ο καταραμενος εχει παει στο 5

υγ: Καλως ηρθες :pano:
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11404
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Δημήτρης Καραμανώλης

Δημοσίευσηαπό panta » Πέμ 25 Αύγ 2016, 16:36

δεν πειράζει ελπίζω να μη μου χρειαστεί το κατ2
ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4057
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

Re: 16. Δημήτρης Καραμανώλης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 12 Σεπ 2018, 17:36

Δανεικός στον ΑΣ Καστοριάς ο Καραμανώλης

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει τον δανεισμό του Δημήτρη Καραμανώλη στον ΑΣ Καστοριάς για την αγωνιστική σεζόν 2018-2019.

Ο 20χρονος γκαρντ, ο οποίος αγωνίζεται στα τμήματα υποδομής του ΠΑΟΚ από το 2011, δεσμεύεται με συμβόλαιο μέχρι το 2020.

Ο Δημήτρης Καραμανώλης μέτρησε 18 συμμετοχές στην Basket League με τη φανέλα του ΠΑΟΚ στις δύο προηγούμενες σεζόν.




Άντε να ανέβει η Καστοριά Α1, να έχουμε και παραρτήματα... 8-)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 16. Δημήτρης Καραμανώλης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 12 Σεπ 2018, 22:22

Δε ξερω ποσο μοιαζουνε(σε ταλεντο και ψυχη) αλλα φανταζομαι καπως ετσι εγινε και και με τον Μαργαριτη για να φτασουμε να τον ανακαλυψουμε στα 30 του.Δε καταλαβαινω γιατι επιμενουμε στο ιδιο στραβο μοναπατι χρονια τωρα.
Μηδενικες ευκαιριες στους νεους παικτες,μηδεν κινητρο να δουλεψουν να βελτιωθουν .Καποιος μετριος ξενος θα παρει τη θεση τους και (ενδεχομενως) θα ξανα ανακαλυψουμε τον Καραμανωλη στα 30 του.

"Ενας νεαρος παικτης πρεπει να βρισκεται στο παρκε στο τελος ενος δυσκολου παιχνιδιου κι οχι οταν εχεις μια διαφορα 20 ποντων" Ετσι εφτιαχνε παικτες ο προφεσορας 30 χρονια πριν κι εμεις ακομα ....
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 16. Δημήτρης Καραμανώλης

Δημοσίευσηαπό hellrider » Πέμ 13 Σεπ 2018, 10:48

Εχεις δικιο. Το φωναζω εδω και χρονια οτι δεν εχουμε σωστη αντιμετωπιση στα δικα μας παιδια εδω και πάνω απο 10 χρόνια. Τους κανουμε συμβολαιο και μετα δεν τα βλεπουμε ποτε ξανα!
Μοναδικες εξαιρεσεις οι Γιαννακιδης - Καλλες - Αράπης - Καλαμπακας - Κωττας - Λιαπης.

Η συντριπτικη πλειοψηφια αυτων καταληγουν σε ομαδες Α2 ή Β' εθνικης (Λαρισα-Καρδιτσα-Καστορια-Καβαλα-Τρικαλα κτλ).

Σιγουρα καποιοι απο αυτους θα τα πηγαιναν καλυτερα απο κατι αλλους που αποκτησαμε απο αλλου και "δεν ακουμπησαν" (θεοδωρακος - νικολοπουλος - τσακαλερης κτλ) ή κατι τυχαρπαστους ξενους (χελιγουελ - τειλορ - μιλιενοβιτς - βουτσιτσεβιτς κτλ).
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: 16. Δημήτρης Καραμανώλης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 29 Ιούλ 2019, 10:11

Κι αυτός έχει συμβόλαιο φέτος... Ο ένας εκ των 4.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 16. Δημήτρης Καραμανώλης

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Πέμ 23 Ιούλ 2020, 16:22

Λουκέτο
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19


Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες