6. Αντώνης Κόνιαρης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

6. Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 19 Αύγ 2016, 20:59

Ο Αντώνης Κόνιαρης στον ΠΑΟΚ…


Εικόνα


Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με τον νεαρό καλαθοσφαιριστή Αντώνη Κόνιαρη, ο οποίος επιστρέφει στην ομάδα μας για να υπογράψει συμβόλαιο τριετούς διάρκειας, μέχρι και την σεζόν 2018-19!

Ο Αντώνης Κόνιαρης γεννήθηκε στα Χανιά στις 30 Σεπτεμβρίου 1997 έχει ύψος 1μ.90 και είναι πλέι μέικερ. Ξεκίνησε την καριέρα του από Α.Ο. Ακρωτηρίου στα Χανιά και σε ηλικία 14 ετών (το 2011) εντάχθηκε στα τμήματα υποδομής του ΠΑΟΚ. Προτού συμπληρώσει τα 17 (σε ηλικία 16 ετών και 12 ημερών), πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στην Α1, αγωνιζόμενος για 31 δευτερόλεπτα στον αγώνα ΠΑΟΚ – Κολοσσός Ρόδου (88-81, στις 12 Οκτωβρίου 2013, για την πρεμιέρα της σεζόν 2013-14). Τα δύο τελευταία χρόνια ήταν στο ρόστερ του Παναθηναϊκού (κατακτώντας δύο Κύπελλα Ελλάδας), από τον οποίο έμεινε ελεύθερος αυτό το καλοκαίρι.

Ο Αντώνης Κόνιαρης κατέκτησε με τον ΠΑΟΚ το Πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων το 2014, ενώ είναι διεθνής με όλες τις μικρές Εθνικές ομάδες, έχοντας μάλιστα κατακτήσει και το χάλκινο μετάλλιο στο Ευρωμπάσκετ παίδων το 2013.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 19 Αύγ 2016, 21:08

Από εμένα καλώς ήρθες πίσω.. Ξέρεις πού ήρθες, ξέρεις τον προπονητή και σε ξέρει εκείνος... Συνεχίζετε τη δουλειά που αφήσατε στη μέση, το τριετές λέει πολλά...και η εμπιστοσύνη σε αθλητή της ηλικίας σου από τον Σούλη, λέει πολλά.. Και δεν βάζει 17 χρονών όποιον να 'ναι μέσα!

Πάμε γερά! :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Παρ 19 Αύγ 2016, 21:21

Να δούμε αν οι εμπειρίες που πήρε στον βαζελο τον βοήθησαν να εξελιχθεί ως παίχτης . Για 3ος ποιντ γκαρτ πιστεύω είναι πολύ καλος με τεράστιες προοπτικές εξέλιξης! Πιστεύω εξαιρετική μεταγραφή !
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 19 Αύγ 2016, 21:45

Gotscha
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό Odi » Παρ 19 Αύγ 2016, 21:47

Τώρα αν ήμουν κακεντρεχής,θα έγραφα πολλά γι αυτήν την κίνηση,αλλά anyway.

Μακάρι να προσφέρει.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Παρ 19 Αύγ 2016, 21:47

Μανιακε πως το βλέπεις θα τον πουλησουμε ;
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 19 Αύγ 2016, 22:05

Odi έγραψε:Τώρα αν ήμουν κακεντρεχής,θα έγραφα πολλά γι αυτήν την κίνηση,αλλά anyway.

Μακάρι να προσφέρει.




:?: :?:

Πες ρε, δεν βλέπει και κανείς...μεταξύ μας είμαστε! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 19 Αύγ 2016, 22:06

Chuck Norris έγραψε:Μανιακε πως το βλέπεις θα τον πουλησουμε ;



Δεν αποκλείεται αλλα ψίχουλα

Νομιζω η τελευταια καλη πωληση ήταν ο σεκουλιτς
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό Odi » Παρ 19 Αύγ 2016, 22:08

Απλά δεν είναι ο ΠΑΟΚ σωματείο να έρχεται κάποιος απλά για να ξαναβρεί ρυθμό,να παίξει λίγο μπασκετάκι μπας και θυμηθεί τον εαυτό του και ξαναπωληθεί.Τέτοιες κινήσεις μειώνουν τον σύλλογο σε πρεστίζ.

Είμαστε που είμαστε κομπάρσοι,δεν χρειάζεται να το διατυμπανίζουμε κιόλας.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 19 Αύγ 2016, 22:10

Ναι, αλλά είναι 3ετές το συμβόλαιο. Όποιος τον θέλει, θα τα σκάσει.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό Odi » Παρ 19 Αύγ 2016, 22:13

Όπως την προηγούμενη φορά που πήραμε 60.000;Λες και είμαστε κανα ψιλικατζίδικο;
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 19 Αύγ 2016, 22:15

Καλά ψιλικατζίδικο ειμαστε

Παλια εναν παικτη φέρναμε όσο το Μπατζετ ολο τωρα
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό pilotos » Παρ 19 Αύγ 2016, 22:16

Σε εκατομμύρια δραχμές μάλιστα

SM-G935F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 19 Αύγ 2016, 22:18

Odi έγραψε:Όπως την προηγούμενη φορά που πήραμε 60.000;Λες και είμαστε κανα ψιλικατζίδικο;



Ήταν η ρήτρα. Τώρα με το καινούριο συμβόλαιο λογικά η Κ.Α.Ε. θα έχει την ευχέρεια να πουλήσει τον Κόνιαρη και τον κάθε Κόνιαρη, όσο εκείνη γουστάρει!
Γενικά αλλάζει το τροπάρι στη Κ.Α.Ε., μεγαλώνουν τα cojones...θα το δείτε. Ήδη κάνουν όλες τις κινήσεις να διορθώσουν τις περσινές αστοχίες.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 19 Αύγ 2016, 23:12

θεωρώ οτι ο παίκτης πάρθηκε για να μπεί ΑΜΕΣΑ στο ρόστερ. Δεν ξέρω την πρόοδό του, σίγουρα όφειλε να βελτιώσει τα playmaking abilities και να γίνει πιο εκρηκτικός στη σκέψη στα pick"rolls (αλλά πώς να το κάνεις αυτό αν δεν παίζεις? ας πούμε το ίδιο ισχύει και με τον Μποχωρίδη...) και να καταλάβει πώς παίζουνε άμυνα (όπως όλοι οι μικροί που βάζουνε 20αρες στις μικρές ηλικίες- μια κουβέντα με τον Νίκο Μπουντούρη ας πούμε θα ήταν χρήσιμη!). Σίγουρα ένα πράγμα που έχει είναι το σουτ απέξω στην weak side. Και αυτό αρκεί για να τον βάλει στο rotation. Θα είναι λάθος να θεωρηθεί από τον κόουτς ως 3ο plαymαker και από τον ίδιο οτι θα παίρνει χρόνο στα τελευταία sec για να κάνει κανα φάουλ. Έτσι δεν παράγουμε πια μπάσκετ, ας καθίσουμε όλοι μας καλύτερα στα σπίτια μας να βλέπουμε acb και nba.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Επόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης