6. Αντώνης Κόνιαρης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 6. Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 12 Φεβ 2018, 17:02

chuck έχω πεί εδώ και ΠΟΛΛΑ χρόνια τί παίκτης είναι ο αντώνης. Και δεν το είπα γιατί είμαι κανας μάγος αλλά επειδή μου το είπε ο προπονητής του (όταν ο Κόνιαρης ήταν 16 ξερω γω).Και ο συγκεκριμένος λέει πολύ λίγα γενικά. Μιλάμε για πολλά κιλά ταλέντο (στην ΕΠΙΘΕΣΗ).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 6. Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 12 Φεβ 2018, 18:40

Στο πακέτο "επίθεση", συμπεριλαμβάνεις και τη δημιουργία;
Γιατί σε αυτόν τον τομέα δεν έχω δει κάτι τρομερό, τουλάχιτον στον Π.Α.Ο.Κ.! Με την εθνική νέων έχει δημιουργήσει περισσότερο...

Αμυντικά τον βλέπω να είναι πολύ καλύτερος, από ότι δημιουργικά-οργανωτικά.

Επιθετικά ναι, οκ, μπορεί να γίνει scoring guard. Αλλά θέλει παραπάνω ψυχή, όταν καίει η μπάλα, παγώνει και κάνει airball.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 6. Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 12 Φεβ 2018, 23:06

μιλάω για σκοράρισμα με κάθε δυνατό τρόπο και από οποιαδήποτε απόσταση, κατάσταση off the drible, στατικό, από Pick@roll, midrange, floater, κάρφωμα. απ όλα (χωρίς πατάτες φυσικά).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 6. Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό Χωρικός » Δευτ 12 Φεβ 2018, 23:20

εσείς οι ...μπασκετικοί είστε άλλο πράγμα! Είστε ικανοί τη βραδιά που θα παρουμε πρωτάθλημα, να δουμε σχόλιο στο τόπικ: Απόλλων Τσόχλας! :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
Χωρικός
 
Δημοσιεύσεις: 3164
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: 6. Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 13 Φεβ 2018, 08:29

Καλά κάνω εγώ που απέχω...
:mrgreen:
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89365
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 6. Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 22 Μαρ 2018, 09:49

έχει μιλήσει κανείς με αυτό το παιδί?

Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 6. Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 22 Μαρ 2018, 11:10

Για καναγκαφέ μπορεί.

Βασικά ο Κόνιαρης μπορεί να μην κάνει ούτε αυτό πλέον... Δεν ξέρω τι μπορεί να περνάει εκτός παρκέ και έχει καταντήσει έτσι, αλλά πρέπει οπωσδήποτε να αλλάξει κάτι και να συγκεντρωθεί 100% στο μπάσκετ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 6. Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 22 Μαρ 2018, 13:03

Δεν πιστεύω ότι είναι εύκολο ένας 20χρονος μπασκετμπολίστας να έχει σταθερή απόδοση σε όλη τη σεζόν.

Το μπάσκετ δεν είναι ποδόσφαιρο να κρυφτούν οι αδυναμίες του παίκτη.
Για αυτό και είναι άλλες οι ηλικίες που κάποιος παίκτης κάνει ξεπεταγμα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: 6. Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 17 Ιουν 2018, 16:44

του χρόνου το καλοκαίρι μένει ελεύθερος?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 6. Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 17 Ιουν 2018, 19:22

Ναι.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 6. Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Κυρ 17 Ιουν 2018, 22:19

Αυτό που κρατάει πίσω αυτόν το παίκτη είναι ο χειρισμός της μπάλας, πρέπει να δουλέψει πολύ σε αυτό το κομμάτι και αυτό είναι πολύ βαρετό για έναν μπασκετμπολίστα.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: 6. Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 13 Σεπ 2018, 23:17

Συμφωνία ΠΑΟΚ-Κόνιαρη για έναν ακόμα χρόνο!

ΠΑΟΚ και Αντώνης Κόνιαρης συμφώνησαν για επέκταση της συνεργασίας τους για μία ακόμα σεζόν.

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ έφτασε μία πολύ σημαντική συμφωνία με έναν παίκτη που αποτελεί ένα από τα πιο σημαντικά περιουσιακά της στοιχεία.

Το συμβόλαιο του Αντώνη Κόνιαρη, είχε ισχύ μέχρι το καλοκαίρι του 2019 και οι συζητήσεις για το ενδεχόμενο είχαν ανοίξει από το τέλος της προηγούμενης σεζόν. Τότε, είχε γίνει μια πρώτη επαφή με την πλευρά του παίκτη, διαπιστώθηκε μία θετική διάθεση και αναμενόταν η επόμενη κίνηση.

Νέα επαφή, έγινε πριν την αναχώρηση του για τις ΗΠΑ όταν επήλθε και ουσιαστικά η συμφωνία, η οποία γνωστοποιήθηκε μετά το σημερινό παιχνίδι με τη Μπουγιούκσεχιρ, από τον ίδιο τον παίκτη.

Η συμφωνία αυτή, έχει αποτυπωθεί και επί... χάρτου και πλέον ο Κόνιαρης έχει συμβόλαιο με τον ΠΑΟΚ μέχρι το καλοκαίρι του 2020, με αναπροσαρμογή τόσο των απολαβών του του παίκτη, όσο και του κομματιού που έχει να κάνει με το buy out.

Σε κάθε περίπτωση, πρόκειται για μία σημαντική συμφωνία για την ΚΑΕ ΠΑΟΚ, η οποία είναι γνωστό σε ποιο οικονομικό πλαίσιο κινείται, όπως είναι γνωστό επίσης, ότι ο Κόνιαρης, σαν νεαρός Έλληνας παίκτης, ο οποίος χρόνο με το χρόνο ανεβάζει το επίπεδό του, «γυαλίζει» σε αρκετές ομάδες.

Αν δεν ερχόταν η συμφωνία αυτή, ο ΠΑΟΚ θα μπορούσε να χάσει τον Κόνιαρη το ερχόμενο καλοκαίρι, χωρίς να πάρει ευρώ, ενώ τώρα, αν κάποια ομάδα θελήσει να τον αποκτήσει, θα πρέπει να τον αποζημιώσει.



Η καλύτερη μεταγραφή του καλοκαιριού! :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 6. Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό hellrider » Παρ 14 Σεπ 2018, 07:16

Πολυ καλο νέο. Ο Αντώνης είναι ο αγαπημένος μου αν και ακομα δεν ειναι ανταξιος των προσδοκιων μας και του ταλεντου του. ΑΝ αποκτησει περισσοτερη αυτοπεποιθηση και δουλεψει λιγο παραπανω με το πολυ μπασκετικο μυαλο που διαθετει θα κανει παπαδες ΑΛΛΙΩΣ θα μεινει αλλο ενα αιωνιο ταλεντο.
Οπως και να χει ειναι πολυ καλο νεο. Κατι "παιζει" παντως εκει στην ΚΑΕ. Οταν εχει γινει γνωστο οτι αυτη η διοικηση που ειναι στο τιμονι 9 χρονια δεν θα ειναι απο το καλοκαιρι και ηδη εχουν κλεισει για του χρονου 6-7 παικτες, τοτε κατι γινεται.Μαλακες δεν ειναι οι παικτες ουτε οι μανατζερ τους. Αρα κατι αισιοδοξο υπαρχει.

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΝΤΩΝΗ ΣΤΗΝ ΠΑΟΚΑΡΑ ΜΑΣ!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: 6. Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 14 Σεπ 2018, 12:37

Αντώνη, o Σλούκας εκτελεί 1'' μετά το pick και εσύ το σκέφτεσαι 7 φορές. Δεν γίνεται έτσι ρε φίλε. Κάποτε ναι. Τώρα ο άσσος ΟΧΙ. Και να πείς οτι δεν το χεις...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 6. Αντώνης Κόνιαρης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 14 Σεπ 2018, 12:53

Μέχρι και χθες το έκανε αυτό με τον δισταγμό στην κορυφή για σουτ... Μιλάμε για φιλικό με μια ομάδα που είχε έναν αμερικανό C καλό και μετά το χάος.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες