4. Λίνος Χρυσικόπουλος

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 4. Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Πέμ 01 Δεκ 2016, 17:17

Αχ που είναι ο Ρομαν να δει παραθεση στο ακριβως επόμενο σχολιο :lol: :lol: :lol:
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: 4. Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Πέμ 01 Δεκ 2016, 17:34

χρονια σου πολλα !!!



Chuck Norris έγραψε:Αχ που είναι ο Ρομαν να δει παραθεση στο ακριβως επόμενο σχολιο :lol: :lol: :lol:


:mrgreen:
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: 4. Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 01 Δεκ 2016, 17:40

Ιάσονας έγραψε:
palok έγραψε:αυτά τα πράγματα που κ(χ)άνει ο λίνος κάτω (ή δίπλα) από το καλάθι νομίζω οτι δεν τα χω δεί ΠΟΤΕ ΜΟΥ όσα χρόνια βλέπω μπάσκετ.

Palok με το Χρυσικόπουλο θέλει υπομονή, τώρα μαθαίνει τη θέση 4, πάντως έχει πολύ καλά στοιχεία για ελαφρύ τεσσάρι και στις αλλαγές στην άμυνα βάζει δύσκολα σε άσους και γκάρντ, βοηθάει και στα ριμπάουντ αν ήταν λιγότερο τσαπατσούλης στα τελειώματα στην επίθεση και βελτιώσει το σουτ έχει τρέλες προοπτικές.


ξέρεις την άποψή μου για τον παίκτη. Απλά μια διαπίστωση έκανα: τέτοιου potential παίκτης να κάνει Layup 30 πόντους πάνω από τη στεφάνη και να τo χάνει, επαναλαμβάνω ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ. Μου θυμίζει κάποιες φορές τον εαυτό μου (μικρό) που σε στοίχημα πάγκο στο εννιάμπαλο έφτανα μονοστεκιά στην 9, και την έχανα γιατί η ψυχολογία μου ήταν οτι όλα τα χα κάνει τέλεια έως εκεί (και θεωρούσα προφανώς μέσα μου οτι job done)! Πάω στοίχημα οτι συμβαίνει κάτι τέτοιο με τον Λίνο.

PS: ή τον paspalj που μέχρι το 93 είχε καριέρα βολές κοντά στο 90 και μετά από τον τελικό στο τελ αβίβ σούταρε σαν τον λεμπρόν στις πρώτες του χρονιές στο νουμπουα. μετά ξαναφτιαξε πάντως ( απ όσο θυμάμαι)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 4. Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Πέμ 01 Δεκ 2016, 22:28

Σιγουρα στα τελειωματα υπαρχει θεμα ψυχολογίας και ο μανατζερ του εχει πει σε μια συνέντευξη ότι δυσκολεύεται να διαχειριστεί το άγχος που του προκαλεί το πόσο ταλέντο θεωρούνταν. Παντως ο ΠΑΟΚ του ταιριάζει τέλεια οπως και του Κονιαρη. Μεγαλη ομάδα όπου ομως η πίεση ειναι ελεγχόμενη γιατί ο κοσμος δεν πάει γήπεδο και οι απαιτήσεις ειναι χαμηλές απ ολους εκτος από σουλη, τελη και ματζικ στο αγωνιστικό κομματι. Αυτός πιστεύω ειναι και ο λόγος που παίκτες όπως ο Μπογρης και ο τσαιρελης αναγεννήθηκαν στον ΠΑΟΚ.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: 4. Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 02 Δεκ 2016, 08:30

σε κάθε περίπτωση, κάτω το κεφάλι, 2.5 δις σουτ κάθε μέρα, μόλις κουραστείς, άλλα 2.5 δις σουτ. και κάθε καλοκαίρι βελτίωση σε ΕΝΑ πράγμα. Μίλησε σε παρακαλώ μια φορά με τον Σπανούλη, πές του ρε μλκ τι έκανες εσύ και έγινες αυτός που είσαι? δεν πήγαινες μύκονο το καλοκαίρι για να ξεκουραστείς από όλα αυτά τα ματς με την ομάδα και την εθνική?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 4. Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 22 Δεκ 2016, 07:57

Λίνο απόλαυσε αγόρι μου το μπάσκετ. Απόλαυσέ το. Πρέπει να χαίρεσαι για αυτό που κάνεις. Και πρέπει να σαι αποφασιστικός σε αυτό που θέλεις να κάνεις.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 4. Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 26 Δεκ 2016, 09:01

Χαίρομαι πολύ που διαβάζω τέτοια σχόλια και τον έχουμε με πολυετές συμβόλαιο!

Keep going και τα λέμε στο γήπεδο!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 4. Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 09 Φεβ 2017, 11:53

Λίνο παλικάρι μου κάποιος πρέπει να σου εξηγήσει πώς, πότε και γιατί ένας παίκτης κάνει φάουλ. και λέω κάποιος γιατί εσύ προφανώς δεν το ξέρεις.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 4. Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 09 Φεβ 2017, 14:10

Πραγματικά, τι αψυχολόγητη φάση ήταν αυτή;
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: 4. Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 09 Φεβ 2017, 14:13

Ο τυπος θα μπορουσε να ναι το Greek Freak No2 αλλα δυστυχως βαριεται...Βαριεται πολυ.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 4. Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Πέμ 09 Φεβ 2017, 15:30

kataramenos5 έγραψε:Ο τυπος θα μπορουσε να ναι το Greek Freak No2 αλλα δυστυχως βαριεται...Βαριεται πολυ.

Πόσο δίκιο έχεις.
Είπαμε ταλέντο έχει αλλά...
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: 4. Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 10 Φεβ 2017, 05:02







Δεν απέχει πολύ...





Και ένα ωραίο βιντεάκι, που βρήκα ψάχνοντας τα παραπάνω, με φάσεις του από φέτος.
Spider man...χμμμ...

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 4. Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 20 Αύγ 2017, 04:24

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 4. Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Πέμ 12 Οκτ 2017, 11:28

Διαβάζω σε άρθρο δεξια στην κεντρική και λέει ότι έχει μείνει αποντος στα 3 ματς που έπαιξε μέχρι στιγμής. Εν ολίγοις ένα μηδενικό. Και ενώ ξεκίνησες τόσο ελπιδοφόρα ομολογουμένως εντυπωσιακά με τον ερχομό σου αποτελώντας ένα βαρόμετρο στην ομάδα ήρθε η κατακόρυφη πτώση σου από το τελευταίο κομμάτι της περσινής περιόδου και βλέπω ότι συνεχίζει και φέτος. Είναι τεράστιο κρίμα κ για το ελληνικό μπάσκετ ρε Λίνο με τα τόσα προσόντα που διαθέτεις ώστε να δούμε ένα δικό μας "Αντετοκουμπο" πάντα τηρουμένων των αναλογιών να αφήσεις να πάει στράφι όλη η καριέρα σου. Δεν θέλω να το πιστεύω δούλεψε ελπιζω να είναι κάτι παροδικό και μακάρι να βρει αν γίνεται το κουμπί σου ο Παπαθεοδωρου και δούμε την ολική επιστροφή σου.


Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: 4. Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 12 Οκτ 2017, 12:10

Εικόνα
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης