9. Απόλλων Τσόχλας

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 17 Μάιος 2018, 22:01

ΝΤΡΟΠΗ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥ ΑΘΛΗΤΗ ΠΟΥ ΦΟΡΕΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΦΑΝΕΛΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46416
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 17 Μάιος 2018, 22:03

Μαύρη λίστα.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15316
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 17 Μάιος 2018, 22:23

Ζαντός έγραψε:ΝΤΡΟΠΗ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥ ΑΘΛΗΤΗ ΠΟΥ ΦΟΡΕΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΦΑΝΕΛΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ!

Τι να λαίμαι τώρα? :?
Αίσχος και όνειδος τουλάχιστον... :twisted:
Πιο δικαιολογημένοι θα ήτανε, ακόμα κι αν έγραφαν για τον ΤΖΟΝΥ Jordan, των Σικάγο Μπουλς της 10ετίας 90'... :evil:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 18 Μάιος 2018, 00:18

Ήδη έχουμε τις πρώτες αντιδράσεις του ΛΑΟΥ ΤΟΥ ΠΑΟΚ!!

Εικόνα




Εικόνα
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46416
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 18 Μάιος 2018, 07:43

Πτνα ζωη.Εναν ανθρωπο συμπαθησαμε και μας βγηκε ...Αποστολος. :(
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 18 Μάιος 2018, 08:24

Ζαντός έγραψε:ΝΤΡΟΠΗ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥ ΑΘΛΗΤΗ ΠΟΥ ΦΟΡΕΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΦΑΝΕΛΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ!

:mrgreen:
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89370
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 18 Μάιος 2018, 08:25

kataramenos5 έγραψε:Πτνα ζωη.Εναν ανθρωπο συμπαθησαμε και μας βγηκε ...Αποστολος. :(

"Καταραμένο" όνομα!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89370
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 20 Μάιος 2018, 13:54

Αφού ευχηθώ (κάλλιο αργά παρά αργότερα) περαστικά και γρήγορα στον Απόλλωνα, παραθέτω κάποια λόγια που διάβασα ότι είπε ο πατέρας του, κάνοντας μια βαθιά, ΒΑΘΥΤΑΤΗ ΥΠΟΚΛΙΣΗ, για τις μεγάλες αλήθειες που είπε και φυσικά για το πνεύμα που μεγάλωσε τα παιδιά του αυτός ο άνθρωπος, μιας και δείχνουν να ισχύουν όσα λέει...

«ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ...
...γιατί υπάρχουν ακόμη αθλητάνθρωποι, που υπηρετούν και ΤΙΜΟΥΝ το αθλητικό ιδεώδες!!!

Εδώ και πολλά χρόνια, από την εποχή που ξεκίνησε η εμπορευματοποίηση των πάντων, καταρρακώθηκε κάθε αξία, με πρώτη την ολυμπιακή και αθλητική ιδέα, που γεννήθηκα σ’ αυτό τον τόπο και αντικατοπτρίζει όλες τις αξίες της ζωής, όπως, συνεχή προσπάθεια αυτοβελτίωσης του Ανθρώπου, ευγενή άμιλλα, αξιοκρατία, καθημερινό αγώνα με τη πραγματική έννοια μιας Ελληνικής λέξης, που δεν υπάρχει σε ΚΑΜΙΑ άλλη γλώσσα στο πλανήτη: αγών εκ του άγω= οδηγώ, με παράγωγα την αγωγή και το παιδαγωγό, κλπ, κλπ (χρειάζεται ολόκληρο βιβλίο για να αναλυθούν οι ανθρώπινες αυτές αξίες, που διέπουν κάθε έκφραση της ανθρώπινης ζωής, θα πρεπε).

Με την εμπορευματοποίηση (και) του αθλητισμού, ο ανθρώπινος παράγοντας εξοστρακίστηκε. Μας ενδιαφέρει ΜΟΝΟΝ το αποτέλεσμα. Το κέρδος.
Αυτοαποκαλούμενοι τεράστιοι σύλλογοι, που θέλουν μάλιστα να λέγονται αθλητικοί, ξεζουμίζουν αθλητές, τους αποθεώνουν δήθεν όταν συμβάλλουν τα μέγιστα στις νίκες και τους πετάνε σαν στημένες λεμονόκουπες στη πρώτη μεγάλη τους ατυχία (πάμπολλα τα παραδείγματα).
ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΧΙ ΟΛΟΙ!!!

Ο μπασκετικός Π.Α.Ο.Κ., (διοίκηση, παράγοντες, τεχνικό επιτελείο, παίχτες, staff, φίλαθλοι), αποδεικνύουν και δεν είναι η πρώτη φορά, ότι είναι αξία μέλη ενός πραγματικά μεγάλου ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ οργανισμού.
Γαλουχήθηκα μέσα στο σύλλογο των ολυμπιονικών (όχι γιατί είχε πολλούς αθλητές – Ολυμπιονίκες, αλλά γιατί υπηρετούσε το Ολυμπιακό ιδεώδες), με πρόεδρο τον τεράστιο παράγοντα – παιδαγωγό, ΚΩΣΤΑ ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ.

Υποστήριξα με θέρμη το Ίδρυμα Ολυμπιακής Παιδείας, του επίσης τεράστιου ΝΙΝΟΥ ΤΖΗΚΑ!

Προσπάθησα να περάσω στα παιδιά μου τις αρχές αυτές και φαίνεται πως σε κάποιο βαθμό τα κατάφερα.

Και τώρα νιώθω ευλογημένος γιατί στο γιο μου έλαχε να υπηρετήσει ένα τεράστιο σύλλογο, που οι άνθρωποι του ενστερνίζονται και υπηρετούν τις ίδιες αρχές.


Χθές στο ΟΑΚΑ έζησα ανεπανάληπτα συγκλονιστικές και συγκινητικές στιγμές.

Τους ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ και τον καθένα χωριστά!»

ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο Π.Α.Ο.Κ!!!!

Προσωπικά, μέσα μου χτύπησαν, πολύ ηχηρά, καμπάνες ολάκερες και όχι καμπανάκια, για τα ήθη-πάθη όλων μας...
RESPECT στον Νίκο Τσόχλα, μέχρι και για το "ευχαριστώ" του σε όλους,
αν και στην δική του την εποχή, όλα αυτά θα ήταν απλά τα αυτονόητα...

Υ.Γ. Το εν λόγω "ρεπορτάζ" είναι του ebasket.gr ή του inPAOK, έχω μπερδευτεί για το ποιος το πρωτέγραψε, αν κι αυτό είναι το τελευταίο που εξετάζω αυτήν την στιγμή, αξίζει σίγουρα συγχαρητηρίων και ξεκινάει έτσι...

Ο Απόλλων Τσόχλας περνάει μία από τις μεγαλύτερες δοκιμασίες της ζωής τους, καθώς, όπως όλα δείχνουν, υπέστη ρήξη χιαστού, με αποτέλεσμα να είναι υποχρεωμένος να παραμείνει εκτός δράσης για ένα πολύ μεγάλο διάστημα.

Από την πρώτη στιγμή του τραυματισμού του, η οικογένεια του Π.Α.Ο.Κ. βρίσκεται δίπλα στον υπαρχηγό του Δικεφάλου, ο οποίος από το 2013 που ήρθε στη Θεσσαλονίκη, αποτελεί την «ψυχή» της ομάδας στα αποδυτήρια.

Αμέσως μετά το «sweep» επί της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ και την πρόκριση στα ημιτελικά του πρωταθλήματος, άπαντες αφιέρωσαν τη νίκη στον Τσόχλα, ο οποίος ήταν δίπλα τους, αν και δεν μπορούσε να αγωνιστεί.

Έτσι, ο πατέρας του, Νίκος, με ένα συγκλονιστικό μήνυμα στα social media προς την «ασπρόμαυρη» ΚΑΕ ευχαρίστησε όλους για τη στήριξή τους.


http://www.paokmania.gr/stiles/mme/1437 ... tou-tsoxla

https://inpaok.com/451777/sygklonizi-o- ... u-tsochla/
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό episimos73 » Κυρ 20 Μάιος 2018, 15:04

Συμπεριφορές του συλλόγου όπως αυτή τώρα ή πρόσφατα προς Χαραλαμπίδη ή Γκόμεζ είναι σοβαρός λόγος να χαμογελάμε όλοι εμείς που είμαστε κομμάτι του. ΠΑΟΚ δεν είμαστε για τους τίτλους, τετριμμένο αλλά πάντα επίκαιρο.
Άβαταρ μέλους
episimos73
 
Δημοσιεύσεις: 2491
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 15:41

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 21 Μάιος 2018, 01:33

Αρχηγός ο Χαραλαμπίδης με το 6, υπαρχηγός εσύ με το 9, αλλά οι μοίρες σχεδόν παράλληλες...! Και ο Μπίδης είχε πάθει χιαστούς (σε ευρωπαϊκό παιχνίδι, στο τελευταίο λεπτό του αγώνα νομίζω) σε ίδια ηλικία!

Δεν ξέρω αν αυτή η χρονιά είναι η τελευταία χρονιά του Άπο (ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ) σαν αθλητής, αλλά ΠΡΕΠΕΙ να πάρει πόστο στη ΚΑΕ, όποτε κι αν σταματήσει. Από βοηθός του Μανόλο (ο φροντιστής μας..) μέχρι...ψηλότερα!!

Μιλάμε για τον άνθρωπο που μεντοράρει τον Κόνιαρη...

Και φυσικά, δεν ξεχνάμε ότι είναι από τους αθλητές/διαιτητές κτλ, που υπέγραψαν το κείμενο για την Ηριάννα!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46416
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 21 Μάιος 2018, 10:29

Να ρωτησω λιγο κατι...Εχει οντως χιαστους?Και στο παιχνιδι με χανουμι σηκωθηκε και συνεχισε για λιγο?Και τον αφησαν οι γιατροι? :shock:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 21 Μάιος 2018, 16:28

Μάλλον δεν μπορούσε να διαγνωσθεί άμεσα...

Για τόσο ΨΥΧΑΡΑ μιλάμε!


Και ρωτώ τώρα...

Ο Άπο του χρόνου θα είναι 99.9% στον Π.Α.Ο.Κ... Όσοι φέτος δεν ήρθαν γήπεδο, ή δεν πήραν διαρκείας, ή γύρισαν γενικώς την πλάτη λόγω Τσόχλα, τώρα πώς νιώθουν; Του χρόνου θα έρθουν γήπεδο;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46416
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Δευτ 21 Μάιος 2018, 16:46

περαστικα στο παλικαρι,στο παοκτσακι
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τρί 22 Μάιος 2018, 19:39

Χαραλαμπιδης, Τσοχλας οι πιο πρόσφατοι παίκτες - σύμβολο. Τους ακολουθεί ο Μαργαρίτης.
Απόλλωνα γερά και υπομονή. Στην νεα σεζον περιμένω να τον ξαναδώ να δίνει το αισθημα σιγουριάς και ηρεμίας στην ομάδα!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 23 Μάιος 2018, 09:47

No Απόλλων, no party.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89370
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες