25. William Hatcher

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

25. William Hatcher

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Τρί 28 Αύγ 2012, 13:48

O William Hatcher στον ΠΑΟΚ (28/08/2012)


Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με την Αμερικανό καλαθοσφαιριστή William Hatcher για την αγωνιστική περίοδο 2012-2013. Ο Hatcher γεννήθηκε στις 8 Αυγούστου του 1984 στο Michigan, έχει ύψος 1μ.88 και αγωνίζεται ως γκαρντ, ενώ ο ΠΑΟΚ και το Ελληνικό Πρωτάθλημα θα είναι ο έκτος σταθμός της επαγγελματικής του καριέρας.

Ο William DaCorean Hatcher έπαιξε μπάσκετ στο πανεπιστήμιο του Miami, από το οποίο αποφοίτησε το 2006 με 14,3 πόντους ανά αγώνα, 2,9 ριμπάουντ και 4,3 ασίστ, ενώ το ποσοστό του (38,3%) στα σουτ τριών πόντων τον κατέταξε στην 8η θέση των πιο εύστοχων παικτών στην ιστορία του κολεγίου του.

Η επαγγελματική του καριέρα ξεκίνησε την σεζόν 2006-07 από την Α2 Γερμανίας, όπου με τους Dragons Rhoendorf είχε 18,5 πόντους ανά αγώνα, και ακόμη 2,6 ριμπάουντ και 5 ασίστ, για να ακολουθήσει η εμπειρία του Ρουμανικού πρωταθλήματος. Τη σεζόν 2007-08 αγωνίστηκε στην CSU Atlassib Sibiu (16,3 πόντοι, 2,2 ριμπάουντ, 2,1 ασίστ), ενώ τις επόμενες τρεις σεζόν (2008-11) αγωνίστηκε στην Τσεχία με την BK Decin (16,4, 16,3 και 14,5 οι μέσοι όροι του σε πόντους κάθε σεζόν). Την περσινή σεζόν (2011-12) ξεκίνησε από το Κυπριακό πρωτάθλημα και τον Κεραυνό Στροβόλου (13,5 πόντοι, 2,5 ασίστ, 1,2 κλεψίματα να αγώνα) και στη συνέχεια αγωνίστηκε στο Ισραήλ και την Galil Gilboa.
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7328
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: William Hatcher

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 28 Αύγ 2012, 13:56

στην μπροστινή σελίδα ποσταρίστηκαν αρκετά videos. στην προσωπική του σελίδα μπορεί να βρεί κανείς και αγώνες ολόκληρους (http://www.williamhatcher25.com/). τα stats του στο κολλέγιο (οι πιο γνωστοί που αποφοίτησαν από το συγκεκριμένο κολλέγιο είναι οι Ron Harper και Wally Szczrebiak) εδώ: http://statsheet.com/mcb/players/player ... am-hatcher

γενικά μου φαίνεται scoring guard που μπορεί να παίξει και στο 2 (άρα combo).δεν βλέπω ιδιαίτερες Playmaking abilities ή συγκλονιστικό court vision. θα δούμε. ελπίζω να αποδειχτεί μια καλή και φτηνή λύση. Welcome!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: William Hatcher

Δημοσίευσηαπό kormi » Τρί 28 Αύγ 2012, 14:20

Γενικα μου φαινετε σαν κατι πολυ κοντινο στον Stiggers μονο που εκεινος ηταν ικανος να καρφωσει ακομα και μπροστα στον Batiste!!! :o
Δειχνει καλυτερος σκορερ αλλα στο ιδιο επιπεδο... :!:
Τι περιμεναμε μηπως κανεναν ΝΒΑερ με τετοιο μπατζετ :?: :?: :?:
Καλη τυχη...
Άβαταρ μέλους
kormi
 
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 00:28
Τοποθεσία: kalamaria

Re: William Hatcher

Δημοσίευσηαπό ronaldo » Τρί 28 Αύγ 2012, 14:26

ενα βιντεακι που δειχνει με κολοσο καλουτσικος φαινεται..ειδα και ενα παιχνιδι ετσι στα γρηγορα ομως απο το λινκ που εδωσε ο palok και δειχνει λιγο τσαπατσουλης

δηλαδη μπορει να κανει την τριπλα και το μπασιμο ωραια αλλα να χασει το λει απ(εβαλε καμια δεκαρια ποντους με μπασιματα απο οτι ειδα κυριως αλλα εχασε λει απ που δεν χανεται)
τριποντα αστοχα και ερμπολ ενα απο αυτα (μπορει να ειναι και τυχαιο)

επαιζε και ασος και δυαρι στο παιχνιδι αυτο

τριπλα και εκρηκτικοτητα καλουτσικα αλλα μετριο αλμα απο οτι φαινεται και ειναι προβλημα για τα μπασιματα

γενικα σαν γενικη εικονα εγω δεν θα τον επαιρνα αλλα οπως τον βλεπω μπορει να βαζει καμια δεκαρια ποντους και να δινει και 2-3 ασιστ σε καθε αγωνα

χωρις να ειμαι απολυτος σε αυτα που λεω σε καμια περιπτωση, πιστευω οτι θα την κρατησει την θεση αλλα οχι σαν αμερικανος που πρεπει να κανει την διαφορα

αυτα σαν πρωτη εικονα και περιμενω να τον δω και στο γηπεδο για πιο σιγουρα
Άβαταρ μέλους
ronaldo
 
Δημοσιεύσεις: 1604
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 23:13

Re: William Hatcher

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 28 Αύγ 2012, 21:43

τα τελευταια χρονια πλει μεικερ σοβαρο δεν εχουμε βρει...ας ελπισουμε...αν και ειμαι δυσπιστος..
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: William Hatcher

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 29 Αύγ 2012, 00:03

σιγά μην χαλάσουμε την παράδοση χα χα...
τι άλλαξε, οι ίδιοι επιλέγουν, υπάρχει όπως και να το κάνουμε μια γεροντολαγνεία στους παίκτας

edit γίνομαι κακός γιατί το να φτύνεις το ταλέντο Παππάς ακόμα δεν μου έχει κάτσει καλά...

edit2 αυτός ίσως να είναι και χειρότερος Γκρέι και απο τον Ράιτ...

3) αν πάρουμε Σάκη Καρύδα τουλάχιστον θα έχουμε μια βασική οργάνωση...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: 4.William Hatcher

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Δευτ 15 Οκτ 2012, 12:57

Ο ΠΑΟΚ έμεινε κοντά στο σκορ μέχρι το 26' (46-43) έχοντας σε πολύ καλή μέρα τον Ουίλιαμ Χάτσερ (15π., 2/2 βολές, 5/16 διπ., 1/6 τριπ., 5 ασίστ)

esake.gr

Μόνο σε μένα φαίνονται χάλια τα στατιστικά του; :? Απλά χρειάστηκε να παίξει πολύ. Κρίμα, περίμενα περισσότερα. Σε κάποιες φάσεις σκάλωνε ο εγκέφαλός του.
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: 4.William Hatcher

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 10 Δεκ 2012, 22:49

Λοιπόν εμένα με ενδιαφέρει μια καλή ματιά στην ως τώρα πορεία και απόδοση του μαύρου μας.
Πόσα ήταν τα παιχνίδια που ήταν θετικός δηλ.από αξιοπρεπώς καλός και πάνω;; και με τι κατάληξη για την ομάδα;;
πόσα ήταν απλά καλός για ξένος
πόσα ήταν σχεδόν ανύπαρκτος

μιλάω για οργάνωση-assist/λάθη-σκοράρισμα κτλ.
Έχω την εντύπωση ότι τώρα που υπάρχει χρόνος ως τις αρχές του '13 (με ηρεμία και το 7/7)θα πρέπει η παραμονή του να εξεταστεί σοβαρά...
άσσος δεν είναι, πάνω του δεν βασίζουμε ούτε p&r ούτε σκορ ούτε ρυθμό ούτε άμυνα ούτε βολές ...
μήπως βρε αντί για 3αρι προέχει άσσος;
να ελευθερώσει τον Ντόνι στα φτερά;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: 4.William Hatcher

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 10 Δεκ 2012, 23:12

με μπερδεύεις. να αλλάξεις τον hatcher και να πάρεις έναν πιο point αμερικανό? να διώξεις Hatcher και να πάρεις τριάρι, ούτε στα έργα δεν παίζει αυτό το σενάριο...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 4.William Hatcher

Δημοσίευσηαπό Ivan_4 » Τρί 11 Δεκ 2012, 13:11

Μια χαρά είναι ο Hatcher. Ακόμη και στην κακή του μέρα δεν εκβιάζει προσπάθειες και είναι πολύ καλός αμυντικά. Είναι παίκτης συνόλου και σίγουρα ο καλύτερος αμερικάνος άσος τον τελευταίων ετών.
Αν κάποιοι παίκτες δεν χωράνε στο ρόστερ, αυτοί είναι σίγουρα οι Θεοδωράκος και Νικολόπουλος...
Άβαταρ μέλους
Ivan_4
 
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: Σάβ 29 Μάιος 2010, 02:05

Re: 4.William Hatcher

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τρί 11 Δεκ 2012, 16:29

συμφωνώ στο ο καλύτερος των τελ.ετών...αλλά και πάλι εν τέλει μέτριος.
έβγαλε μάτια μια δυο φορές για να λέμε ότι μπορεί να είναι καλός και μετά εξαφανίζεται...
δεν οργανώνει και τόσο, και ψάχνει το σουτ. χωρίς άλλη ποικιλία κινήσεων, το ίδιο πάτημα...
άρα θα διαφωνήσω και στο ότι είναι μια χαρά και στο ότι είναι παίκτης ομάδας...
εχθρός του καλού το καλύτερο..προτιμώ καθαρό άσσο να εκμεταλλευτεί το ταλέντο της ομάδας καλύτερα..\\

Θωμά με τον Κασελάκη να μην έχει αποδώσει ακόμα, τον Δέδα σταθερά 2 τρίποντα ως αλλαγή και τον Μαργαρίτη να μπορεί να κατέβει στο 3 για κάποια λεπτά, ναι λείπει ένα μαυροτρίαρο ή ένας τρελός σουτέρ στυλ Ράκα Πέτροβιτς κτλ. αλλά ...πιο πολύ λείπει ο άσσος.
Κρίμα με το φοβερό σουτ που λένε ότι έχει ο Νικολόπουλος να μην έχει δυνατότητα οργάνωσης...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: 4.William Hatcher

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 11 Δεκ 2012, 17:20

δεν ξέρω, όπως έχω ξαναγράψει σίγουρα θες περιφερειακό παίκτη που να έχει γρήγορα πόδια. Τώρα άσσο δεν ξέρω, τι point ακριβώς θα βρείς ελεύθερο τώρα? Θές ένα τριάρι που να σου κρατάει την ισορροπία ψηλών-κοντών, το χω ξαναγράψει, μετά από πολλή σκέψη μάλλον έναν παίκτη σαν τον Lukauskis θα έπαιρνα που παίζει από 1 έως 3.

PS: δεν έχει νόημα να βάζουμε τον Marg στο 3. Στο 4 είναι άψογος. Άψογος όμως!
PS2: Κασελάκης δεν. δεν ξέρω πόσο δεν, αλλά δεν.
PS3: Δέδας ιδανικό back-up. Τον θέλω μέχρι να κλείσει την καριέρα του στον ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 4.William Hatcher

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τρί 11 Δεκ 2012, 19:26

o Kασε έχει όμως το κορμί και γενικότερα την μπασκετότητα να γίνει πολύ καλός παίκτης...και ο Σούλης ασχολείται όσο κανένας άλλος με τους μικρούς του...σε ατομικό επίπεδο. Άρα αρκεί να είναι έξυπνος και μπάσκετ θα παίξει...
ο Μαργ στο 3 δεν είναι δική μου ιδέα, το δοκιμάζει η ομάδα. Φυσικά το 4 είναι η θέση του...

ο Δέδας είναι ιδανικός γι αυτό ακριβώς που κάνει...3 σουτ τα 2 σίγουρα μέσα και το τρίτο παίζεται...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: 4.William Hatcher

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 11 Δεκ 2012, 19:38

δεν ξέρω για Κασέ. Έχουνε ίδιο ύψος με τον Hines και ο center του γαύρου μου φαίνεται οτι έχει καλύτερο ballhandling...

PS:για τον Μαργ, ναι τον ξεκινάει στο 3 (όπως και στα Ιλίσια). Αλλά λέω οτι δεν μου αρέσει αυτό το σχήμα... ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: William Hatcher

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 08 Οκτ 2015, 20:59

http://www.paokbc.gr/news/news/4503

Ο William Hatcher επιστρέφει στον ΠΑΟΚ

H KAE ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με τον Αμερικανό καλαθοσφαιριστή William Hatcher, που επιστρέφει μετά από δύο χρόνια στην ομάδα μας, προκειμένου να ενισχύσει το ρόστερ και να τεθεί άμεσα στη διάθεση του κ. Μαρκόπουλου. Ο William Hatcher αναμένεται να αφιχθεί στη Θεσσαλονίκη το μεσημέρι του Σαββάτου (14:45), ώστε να είναι σε θέση να ενισχύσει τον ΠΑΟΚ στο πρώτο παιχνίδι του Eurocup, την επόμενη Τετάρτη με την Szolnoki Olaj.

Ο William Dacorean Hatcher γεννήθηκε στις 8 Αυγούστου του 1984 στο Michigan, έχει ύψος 1μ.88 και αγωνίζεται ως γκαρντ. Έπαιξε μπάσκετ στο πανεπιστήμιο του Miami, από το οποίο αποφοίτησε το 2006 με 14,3 πόντους ανά αγώνα, 2,9 ριμπάουντ και 4,3 ασίστ, ενώ το ποσοστό του (38,3%) στα σουτ τριών πόντων τον κατέταξε στην 8η θέση των πιο εύστοχων παικτών στην ιστορία του κολεγίου του.

Η επαγγελματική του καριέρα ξεκίνησε την σεζόν 2006-07 από την Α2 Γερμανίας, όπου με τους Dragons Rhoendorf είχε 18,5 πόντους ανά αγώνα, και ακόμη 2,6 ριμπάουντ και 5 ασίστ, για να ακολουθήσει η εμπειρία του Ρουμανικού πρωταθλήματος. Τη σεζόν 2007-08 αγωνίστηκε στην CSU Atlassib Sibiu (16,3 πόντοι, 2,2 ριμπάουντ, 2,1 ασίστ), ενώ τις επόμενες τρεις σεζόν (2008-11) αγωνίστηκε στην Τσεχία με την BK Decin (16,4, 16,3 και 14,5 οι μέσοι όροι του σε πόντους κάθε σεζόν). Την σεζόν 2011-12 ξεκίνησε από το Κυπριακό πρωτάθλημα και τον Κεραυνό Στροβόλου (13,5 πόντοι, 2,5 ασίστ, 1,2 κλεψίματα να αγώνα) και στη συνέχεια αγωνίστηκε στο Ισραήλ και την Galil Gilboa.

Τη σεζόν 2012-13 αγωνίστηκε για πρώτη φορά στον ΠΑΟΚ και σε 20 αγώνες πρωταθλήματος είχε 10,2 πόντους, 2 ριμπάουντ και 2,1 ασίστ, ενώ συνέχισε στη Γαλλία με την Le Havre (2013-14), όπου σε 30 αγώνες πρωταθλήματος είχε 12,2 πόντους, 1,9 ριμπάουντ και 4,8 ασίστ και στην Spirou Charleroi (2014-15), με την οποία αγωνίστηκε σε 26 παιχνίδια με 7 πόντους, 1,1 ριμπάουντ και 1,3 ασίστ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46909
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Επόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron