Κώστας Χαραλαμπίδης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Τετ 20 Νοέμ 2013, 14:15

Χρωστουσες ενα καλο παιχνιδι και το εκανες χθες.
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 01 Δεκ 2013, 12:24

Alves Maciel Μπιδης! :D
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26729
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 16 Μάιος 2014, 22:39

kataramenos5 έγραψε:Alves Maciel Μπιδης! :D


Αυτό.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26729
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 16 Ιούλ 2014, 13:45

Σπουδαία κίνηση η ανανέωσή του!
Άντε να ακολουθήσουν κι άλλοι...

http://www.paokmania.gr/basket/metagrafika/67683-xaralampidis-kai-paok-synexizoume-mazi

Χαραλαμπίδης και ΠΑΟΚ συνεχίζουμε μαζί...

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με τον αρχηγό της ομάδας Κώστα Χαραλαμπίδη, για την ανανέωση της συνεργασίας τους για τα δύο επόμενα χρόνια.

Ο Κώστας Χαραλαμπίδης, που αγωνίζεται ήδη δύο σεζόν με την ομάδας μας και αποτελεί υπόδειγμα αθλητή, εντός και εκτός γηπέδου, θα υπογράψει συμβόλαιο με τον ΠΑΟΚ μέχρι και την αγωνιστική περίοδο 2015-2016.

Μετά την συμφωνία του με τον ΠΑΟΚ, ο Κώστας Χαραλαμπίδης μίλησε στο paokbc.gr

«Η συνεργασία που είχαμε τα δύο προηγούμενα χρόνια με τον ΠΑΟΚ ήταν απόλυτα επιτυχημένη και αυτό δεν φάνηκε μόνο στο γήπεδο με τα αποτελέσματα της ομάδας, αλλά και μέσα από τις εξαιρετικές σχέσεις που υπήρχαν με όλους τους ανθρώπους της ομάδας, εντός κι εκτός των γραμμών του γηπέδου. Νομίζω ότι σε αυτά τα δύο χρόνια κάναμε μεγάλη προσπάθεια, πήγαμε την ομάδα έστω και μερικά βήματα μπροστά και η ανανέωση της συνεργασίας μας, αποτελεί μία πολύ φυσιολογική εξέλιξη. Αισθάνομαι πάρα πολύ καλά, έχω την ίδια διάθεση και επιθυμία για μπάσκετ, όπως και την πρώτη ημέρα που ήρθα στην ομάδα και με την δουλειά που όλοι μας ξέρουμε πολύ καλά να κάνουμε, με υπομονή και επιμονή, μόνο καλές σκέψεις μπορούμε να κάνουμε για το μέλλον του ΠΑΟΚ. Θα ήταν πολύ σημαντικό να συνεχίσουμε όλοι μαζί την προσπάθειά μας, για να κάνουμε το επόμενο βήμα, είτε στην Ελλάδα, είτε στην Ευρώπη.

Οι προϋποθέσεις δεν λείπουν. Ο ΠΑΟΚ έχει ένα εξαιρετικό μπασκετικό περιβάλλον, υπάρχει γνώση του αντικειμένου, αγάπη για την ομάδα, τρομερή διάθεση για να ζήσουμε όμορφες στιγμές και στα επόμενα χρόνια. Υπάρχει κι ένα εξαιρετικό γήπεδο που μπορεί να τα χωρέσει όλα αυτά κι αυτό που πρέπει να φροντίσουμε όλοι μας είναι να το γεμίσουμε υγεία, θετική διάθεση και να βγάλουμε με όμορφο και παραγωγικό τρόπο την αγάπη που έχουμε για το μπάσκετ και την ομάδα».



:pano:


Τι άλλο θέλουμε για να πειστούμε;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46915
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Ale » Τετ 16 Ιούλ 2014, 14:02

:pano:
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 12 Οκτ 2014, 19:38

Λινοοο ....Λινοοο..Λι....Προς στιγμη ειχα ενα μικρο dejavu. :opaokara:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26729
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Δευτ 13 Οκτ 2014, 00:10

Λοιπόν, είσαι μια καύλα ρε Κώστα.

Γιατί στο 64-67, όταν το ματς όχι έχει απλώς στραβώσει, αλλά είναι θεόστραβο,
μπουμπουνάς ένα α λα Μπάνε τρίποντο και μας σώζεις και σαν να μην έφτανε αυτό,
στα 6'' τις στάζεις με άνεση και ψυχραιμία, σε σημείο που αν έχανες τη μία, το ματς θα είχε 99% χαθεί.

Αυτός δεν είναι όμως ο κυριότερος λόγος που είσαι μια καύλα.
Ο κυριότερος λόγος είναι το πόσο τρελαινόσουν στην ιδέα να χάσεις.
Επειδή ήμουν ακριβώς πάνω από τον πάγκο μας, σε έβλεπα πώς έκανες στα τελειώματα του ματς.
Αφηνιασμένος και μαινόμενος.
Τέτοιο κίνητρο, σε τέτοια ηλικία, σε ματς με το Ρέθυμνο, ε, είναι κάτι αξιοσημείωτο, αν μη τι άλλο.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τετ 15 Οκτ 2014, 23:44

Έπρεπε να παίζεις πολύ νωρίτερα στον ΠΑΟΚ.
Ελπίζω τουλάχιστον να σε ταριχεύσουμε.
Τώρα, για το πώς θα γίνει να θεωρείσαι πιο σημαντικός
από το αν έσπασε ή όχι το τραπεζάκι ο Πόζογλου,
εδώ δεν έχω απάντηση, Κ'ώστα μου.

Πολύ μπάσκετ ρε γαμώτο.
Πολύ μπάσκετ.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Πέμ 16 Οκτ 2014, 00:25

Ειναι παίκτης που δε θες αντίπαλο ..έβλεπα και Καλαμπόκη προχτές με μας που δε μπορούσε ..πραγματικά τρομερός..στα 38 ..και με την κατάλληλη προστασία στην άμυνα έχει πολλά ακόμα να δώσει
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 16 Οκτ 2014, 08:02

29 λεπτά? 29 λεπτά ? 29 λεπτά?
:shock: :shock: :shock:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26729
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 16 Οκτ 2014, 22:11

http://www.paokmania.gr/basket/synenteykseis/72264-itan-poly-megali-i-niki-mas

"Ηταν πολύ μεγάλη η νίκη μας..."

Ο Κώστας Χαραλαμπίδης αναφέρθηκε στην νίκη του ΠΑΟΚ επί της Καρσίγιακα καθώς και στην συνέχεια των υποχρεώσεων των "ασπρόμαυρων"

Ο Κώστας Χαραλαμπίδης πέτυχε 19 πόντους απέναντι στην Καρσίγιακα και την Πέμπτη (16/10) μίλησε για το παιχνίδι με τους Τούρκους και όχι μόνο. Ο αρχηγός του ΠΑΟΚ είπε:

"Η ομάδα ελπίζουμε να συνεχίσει να έχει επιτυχή αποτελέσματα και γι' αυτό που είμαστε σίγουροι είναι πως θα έχουμε προσήλωση και προσοχή για κάθε μας ξεχωριστά. Ξεκινήσαμε καλά και συνεχίζουμε... Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας".

Για το ματς με την Καρσίγιακα και αυτό απέναντι στον Άρη: "Παίξαμε αρκετά καλή άμυνα στο πρώτο ημίχρονο. Καταφέραμε να τους κρατήσουμε χαμηλά και να είμαστε μέσα στο παιχνίδι. Ήταν δύσκολο ματς... Έχουμε παίξει στους τελευταίους αγώνες τρεις παρατάσεις και αυτό είναι δύσκολο για εμάς γιατί είχαμε και ένα ταξίδι. Αυτός όμως θα είναι όμως ο ρυθμός μας στο εξής και πρέπει να ζούμε έτσι. Μας δίνουν ρυθμό αυτά τα ματς και δεν μπορούμε να επαναπαυτούμε".

Για την σημασία του "διπλού" στην Σμύρνη: "Πολλοί ίσως δεν γνωρίζουν... Η Καρσίγιακα είναι μια εξαιρετική ομάδα, κατέκτησε έναν τίτλο τις προηγούμενες μέρες (σ.σ. μιλάει για το President's Cup καθώς η Καρσίγιακα κέρδισε την Φενέρ) Τουρκίας και αυτή η νίκη ήταν πολύ μεγάλη για την Ευρωπαϊκή μας πορεία. Είμαστε σε καλό δρόμο, δεν θέλω να πω κάτι υπερβολικό".

Για την σχέση της ομάδας με τον κόσμο: "Η ατμόσφαιρα με το Ρέθυμνο ήταν όμορφη και είχαμε περισσότερο κόσμο σε σχέση με άλλα ματς. Έχουμε πει πολλές φορές ότι θέλουμε να καλλιεργήσουμε την σχέση μας με τον κόσμο".

Για το ότι ο Οντουμ είπε πως ο ΠΑΟΚ αρνείται να χάσει: "Δεν μας αρέσει να χάνουμε ούτως ή άλλως. Σε κανέναν δεν αρέσει. Είναι αρχή της χρονιάς, έχουμε κάνει πρεμιέρα και στο ελληνικό πρωτάθλημα και στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις και ξεκινήσαμε καλά, παίζοντας βέβαια τρεις παρατάσεις, αλλά αυτό δε λέει κάτι. Αυτή η ομάδα όπως είπα και τις προάλλες, θεωρώ ότι ξέρει ακριβώς τι θέλει και οι βλέψεις που έχει δε βασίζονται σε πράγματα που δεν είναι στην πραγματικότητα. Υπάρχουν συγκεκριμένες προϋποθέσεις για αυτή την ομάδα και το πώς πρέπει να λειτουργεί σωστά και επειδή είμαι σε καθημερινή τριβή με όλα αυτά, θεωρώ ότι είμαστε σε πολύ καλό δρόμο".

Για το ντέρμπι με τους "κίτρινους": "Το ποιοι απουσιάζουν δεν μας ενδιαφέρει γιατί έχουμε να κάνουμε συγκεκριμένα πράγματα ως ομάδα και ο Αρης ετοιμάζεται να αντιμετωπίσει το παιχνίδι με τον τρόπο του".
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46915
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 16 Οκτ 2014, 23:08

Υπερπαικταρος Χαραλαμπίδης !!!
Ετοιμάζεται για παλε !
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29888
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 18 Νοέμ 2014, 21:21

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/74472-sta-15-stamatise-o-xaralampidis-vid

Στα… 15 σταμάτησε ο Χαραλαμπίδης

Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει την προετοιμασία του για την ευρωπαϊκή του «μάχη» απέναντι στην Πινάρ Καρσίγιακα (19/11) και την παράσταση στην προπόνηση της Τρίτης (18/11) έκλεψε ο Κώστας Χαραλαμπίδης.

Ο γκαρντ του ΠΑΟΚ ξεκίνησε να σουτάρει τρίποντα και δεν σταμάτησε μέχρι να αστοχήσει. Ετσι λοιπόν ο Κώστας Χαραλαμπίδης πέτυχε 15 στα 16 εύστοχα τρίποντα στην προπόνηση και έδειξε την ετοιμότητά του για το ματς της Τετάρτης.


Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46915
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό TylerDurden » Τετ 26 Νοέμ 2014, 10:50

Έχουμε κανένα νέο σχετικά με τον τραυματισμό του;
Because I told you to buy lemon curd, Woodhouse. Now what am I going to spread on my toast? Your tears?
Άβαταρ μέλους
TylerDurden
 
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Κυρ 19 Δεκ 2010, 07:50
Τοποθεσία: Εδώ ειν' ωραία mister.

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Τετ 26 Νοέμ 2014, 12:08

Μακαρι να μην τελειωσει τοσο αποτομα η καριερα σου παιχταρα μου
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης