Telekom Baskets Bonn - ΠΑΟΚ 94-77 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους ευρωπαϊκούς αγώνες του Δικεφάλου και όλων των παραλειπομένων...

Re: Telekom Baskets Bonn - ΠΑΟΚ 94-77 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Πέμ 20 Δεκ 2018, 00:33

hellrider έγραψε:Μην μπερδευεσαι.....το Eurocup που λες ειναι της Euroleauge.......η κατωτερη διοργανωση της Fiba μετά τον αποκλεισμό από το Champions League είναι το Europe Cup και ΟΝΤΩΣ έχει πιο ευκολες ομαδες......απλα δεν ξερω αν μετα τον αποκλεισμό σε αυτή τη φάση που ειμαστε εμεις μετά πας στο Europe Cup......

Ο 5ος και ο 6ος κάθε ομίλου του Champion's league υποβιβάζονται στα play off του fiba euro cup.Υπάρχουν αυτή την στιγμή 4 ευρωπαϊκά κύπελλα.Η Euroleague που είναι 1ης ταχύτητας,Το Eurocup της Uleb που είναι δεύτερης ταχύτητας,το Champion's league της fiba που είναι τρίτης ταχύτητας και το fiba euro cup που είναι τεταρτης ταχύτητας(κάτι σαν το champion's cup που είχε πάρει ο ρουλης παλιότερα)Τωρα για Αδριατικες λιγκες και τα σχετικά δεν έχω ιδέα.Εγώ είμαι οπισθοδρομικός και θέλω το μπάσκετ να ξαναγίνει κάποτε με Πρωταθλητριών(μόνο οι πρωταθλήτριες),με Κυπελλούχων(το μετέπειτα Σαπορτα) και με Corac.Τότε ίσως ξαναγκαλιασει το άθλημα ο κόσμος.
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Telekom Baskets Bonn - ΠΑΟΚ 94-77 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 20 Δεκ 2018, 09:45

μετα από κάθε ήττα είτε λέμε για τον κόσμο που δεν πάει και δεν έχουμε μπάτζετ (αλλά τώρα τί να πείς για τη βόννη? πόσο να στοιχίζουν οι ξένοι τους?) είτε το αλλάζουμε για την ευρωλίγκα που έχει καταστρέψει το μπάσκετ (αλλά η προσέλευση οπαδών στα γήπεδα μεγαλώνει παντού εκτός από την ελλάδα που ΔΕΝ είμαστε φίλαθλοι του αθλήματος). Είναι αλήθεια οτι δεν κολλάει να χάνεις με τέτοιο τρόπο (100αρα Χ2) από μια ομάδα με χειρότερο ρεκόρ απο σένα (και στη 10η θέση στο πολύ ανταγωνιστικό βέβαια γερμανικό πρωταθλημα). Ωστόσο οι τύποι παίζουν ένα μπάσκετ σε τέτοιο ρυθμό που αν τους βγούν αυτά που λέχουν σχεδιάσει είναι σαν να παίζεις με παλιά ρώσικη ομάδα. Υπάρχουν ματς που από το 31% τρίποντα πάνε στο 58%. Προφανώς δεν έχει να κάνει μόνο οτι μάλλον βρήκαν καλύτερα σουτ με εμάς αλλά και στο οτι ήταν στη μέρα τους. έτσι απλά. αυτές οι ομάδες αν δεν είναι επιπέδου warriors δεν έχουνε ελπίδα να κάνουν κάτι απο άποψη τίτλων κατά τη γνώμη μου. αλλά όταν σε βρούν μπόσικο...

δεν μου αρέσει καθόλου αυτή η στάση του προπονητικού τημ σε όλο το ματς που είναι ανήμπορη να διαβάσει κάτι αλλά με αυτή την βόννη δεν μπορούσαμε να κάνουμε κάτι καλύτερο προχτές. μια εντολή ήταν να χτυπήσει ο λίνος. αλλά αφού ΚΑΙ ο λίνος δεν ήταν καλά, δε γινόταν τίποτα. εκτός αν ο μορέιρα έβαζε 50 πόντους.

μόνο καμια ζαλγκίρις θα τους κέρδιζε αυτούς προχτές, πόστ στο 90% των επιθέσεων.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Telekom Baskets Bonn - ΠΑΟΚ 94-77 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Πέμ 20 Δεκ 2018, 09:52

Το ιδανικο αυτη τη στιγμη (γιατι ωραιο αυτο που λες αλλα πισω δεν γυριζει το πραγμα) απο την στιγμη που εχει μπει και η fiba στο κολπο να γινει το εξης (που ειναι και πιθανο) :

Οσοι αποφασισουν να μεινουν στο κλειστο κλαμπ της euroleague δεν θα παιζουν στα εθνικα πρωταθληματα απο τα οποια θα βγαινουν με κριτηρια καθαρα αγωνιστικα(καταταξη στο πρωταθλημα) ποιες ομαδες θα παιζουν καθε χρονο στις 2 διοργανωσεις της fiba. Έτσι το Champions league θα ειναι για τους πρωταθλητες και το europe cup για τους δευτεροτριτοτεταρτους καθε πρωταθληματος.
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Telekom Baskets Bonn - ΠΑΟΚ 94-77 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Παρ 21 Δεκ 2018, 14:30

Σωστο αυτο που λες hell.
Η Fiba είναι σε αναμονή. Η κλειστή λίγκα αργά ή γρήγορα θα εγκαταλείψει τα εθνικά πρωταθλήματα ("ευρωπαϊκό ΝΒΑ"..).
Και η απουσία των διεθνών αυτών των ομάδων κατι δείχνει..
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Champions League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης