ΠΑΟΚ - Κολοσσός Ρόδου 79-83 Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός Ρόδου 79-83 Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό proedros » Σάβ 20 Απρ 2019, 18:04

Είναι τραγικές οι καταστάσεις του τμήματος...Θέλουμε δε θέλουμε πρέπει να παραδεχτούμε πως δεν είμαστε μπασκετικός λαός...Ο Άρης ο οποίος βολοδέρνει στην βαθμολογία πολύ πιο κάτω και πάλι έχει 10πλάσιο κόσμο...και δεν το λέω αυτό για να πικάρω κάποιον αλλά πρέπει να παραδεχτούμε πως πλέον δεν μας απασχολεί το συγκεκριμένο άθλημα...Οι εικασίες του τύπου "δεν υπάρχει ομάδα για πρωταθλητισμό" τις ακούω βερεσέ...Μια χαρά ανταγωνιστική και ελκυστική ομάδα είχε ο ΠΑΟΚ στην αρχή του πρωταθλήματος που με αυτόν τον Ολυμπιακό θα μπορούσε να πάει ακόμα και τελικό...Ωστόσο ούτε στην αρχή του πρωταθλήματος στηρίχθηκε...γιατί πολύ απλά δεν μας ενδιαφέρει...

p.s. Αλήθεια πιστεύει κανείς πως αν ο ΠΑΟΚ έπαιρνε το κύπελλο θα είχε στα υπόλοιπα ματς πιο πολύ κόσμο από οτι είχε???Ας μην εθελοτυφλούμε...
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4511
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός Ρόδου 79-83 Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paokpantou » Σάβ 20 Απρ 2019, 18:15

Ξ Ε Φ Τ Ι Λ Ι Κ Ι Α
paokpantou
 
Δημοσιεύσεις: 1996
Εγγραφή: Κυρ 13 Απρ 2008, 22:29

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός Ρόδου 79-83 Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 20 Απρ 2019, 18:25

Θλίψη.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89842
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός Ρόδου 79-83 Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Alastor » Σάβ 20 Απρ 2019, 18:30

proedros έγραψε:Είναι τραγικές οι καταστάσεις του τμήματος...Θέλουμε δε θέλουμε πρέπει να παραδεχτούμε πως δεν είμαστε μπασκετικός λαός...Ο Άρης ο οποίος βολοδέρνει στην βαθμολογία πολύ πιο κάτω και πάλι έχει 10πλάσιο κόσμο...και δεν το λέω αυτό για να πικάρω κάποιον αλλά πρέπει να παραδεχτούμε πως πλέον δεν μας απασχολεί το συγκεκριμένο άθλημα...Οι εικασίες του τύπου "δεν υπάρχει ομάδα για πρωταθλητισμό" τις ακούω βερεσέ...Μια χαρά ανταγωνιστική και ελκυστική ομάδα είχε ο ΠΑΟΚ στην αρχή του πρωταθλήματος που με αυτόν τον Ολυμπιακό θα μπορούσε να πάει ακόμα και τελικό...Ωστόσο ούτε στην αρχή του πρωταθλήματος στηρίχθηκε...γιατί πολύ απλά δεν μας ενδιαφέρει...

p.s. Αλήθεια πιστεύει κανείς πως αν ο ΠΑΟΚ έπαιρνε το κύπελλο θα είχε στα υπόλοιπα ματς πιο πολύ κόσμο από οτι είχε???Ας μην εθελοτυφλούμε...


Τα σκουλικια δεν υπηρχαν στον χαρτη εδω και 7 χρονια στο ποδοσφαιρο,λογικο ειναι να μαζευουν περισσοτερο στο μπασκετ,αφου μονο αυτο ειχαν.

Ο ΠΑΟΚ πρωταγωνιστει στην κορυφη σε ποδοσφαιρο,βολλευ και χαντμπολ,με μονη "παραφωνια" το μπασκετ. Αντιθετως τα σκουλικια δεν υπαρχουν στον χαρτη στα υπολοιπα και αν ειχαν καποιο αθλημα που να μπορουσαν να κερδισουν κανα ντερμπι και να κανουν καζουρα ηταν στο μπασκετ. Λογικο ειναι να ναι πιο "μπασκετικος" λαος,οταν ειναι ανυπαρκτοι σε ολα τα αλλα

Ειδαμε και ο ποδοσφαιρκος λαος των βαζελων που μολις αρχισαν τα ζορια, τι κοσμο μαζευουν στο ποδοσφαιρο,ενω στο μπασκετ που η ομαδα τους παει καλα ειναι εκει.

Επειδη δεν τρεχουν και λεφτα απτα μπατζακια μας,λογικο ειναι ο κοσμος να προτιμησει να δει καποιο αλλο απτα τμηματα που πρωταγωνιστει....ετσι ειναι η αποψη μου τουλαχιστον
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6213
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός Ρόδου 79-83 Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 20 Απρ 2019, 18:38

13/27 τρίποντα ο κολοσσός, φταίει ο κόσμος. τί δεν καταλαβαίνετε?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός Ρόδου 79-83 Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Σάβ 20 Απρ 2019, 18:38

proedros έγραψε: ...Θέλουμε δε θέλουμε πρέπει να παραδεχτούμε πως δεν είμαστε μπασκετικός λαός...Ο Άρης ο οποίος βολοδέρνει στην βαθμολογία πολύ πιο κάτω και πάλι έχει 10πλάσιο κόσμο...

Πικρή αλήθεια .. Alastor, πράγματι τα σκουλήκια είχανε το μπάσκετ ως σωσίβιο αλλά όντως η διαφορά σε μπασκετικό κόσμο είναι εμφανής..
Βέβαια η κουβέντα "δεν ερχεται κόσμος γιατι δεν τραβάει η ομάδα ή αφου δεν δεν έχει ενδιαφέρον το πρωτάθλημα δεν πατάει κι ο κόσμος" είναι σαν το "αβγο και την κότα..".
Εγω θα έλεγα ότι η γιγάντωση του ποδοσφαιρικού τμήματος (και τα τρόπαια τα τελευταία χρόνια) έχουν επισκιάσει το μπασκετ. Σε θέματα επενδυτών, χορηγών, διάθεσης του κόσμου κλπ
Στο βόλευ αλήθεια σε ένα ματς ρουτίνας, πόσος κόσμος μαζεύεται;
Πάντως για το τμήμα του μπάσκετ αν δεν βρεθεί άμεσα μια λύση (για την νέα σεζόν) θα πάμε για ... :evil:
.. δεν τολμώ ούτε να το γράψω ..
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3675
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός Ρόδου 79-83 Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 20 Απρ 2019, 19:32

Επίσης οι δίπλα που είναι μπασκετικός λαός δεν έχουνε χρέη, παίζουνε Ευρώπη, μπαίνουνε playoffs, δεν έχουνε Μπαν και διάφορα άλλα ωραία.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός Ρόδου 79-83 Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Σάβ 20 Απρ 2019, 19:47

proedros έγραψε:Θέλουμε δε θέλουμε πρέπει να παραδεχτούμε πως δεν είμαστε μπασκετικός λαός...Ο Άρης ο οποίος βολοδέρνει στην βαθμολογία πολύ πιο κάτω και πάλι έχει 10πλάσιο κόσμο...


Σ'αυτό έχεις απόλυτο δίκιο. Όμως πριν τον Γκάλη ούτε οι αρειανοί ήταν μπασκετικός λαός. Πριν την δεκαετία τού 80, και οι δύο είμασταν ποδοσφαιρικοί κατά το 99,5%. Οι επιτυχίες τους στο μπάσκετ και οι συνεχείς αποτυχίες στο ποδόσφαιρο οδήγησαν στο να διαμορφωθεί έτσι οι κατάσταση. Οι μόνες χαρές και περηφάνια που έχουν πάρει είναι από αυτό το τμήμα. Πολλά παιδάκια που προτιμούσαν τοι μπάσκετ και μεγάλωσαν επί Γκάλη έγιναν αρειανοί γι αυτόν το λόγο. Αντίστοιχα τα παιδιά που προτιμούτν το ποδόσφαιρο γίνονται ΠΑΟΚ εδώ και μισό αιώνα.

Πιστεύω οτι αν εμείς είχαμε τότε αυτά που μας αντιστοιχούσαν στο μπάσκετ και συνεχίζαμε τις αποτυχίες στο ποδόσφαιρο θα ήταν διαμορφωμένη διαφορετικά τα πράγματα σήμερα.

Κακά τα ψέμματα, η ναυαρχίδα τού ΠΑΟΚ είναι το ποδόσφαιρο ανδρών. Είναι το σημαντικότερο άθλημα στον κόσμο και είμαστε τυχεροί που παρά τις σφαγές και τις αντιξοότητες έχουμε καταφέρει τόσα πολλά. Το ποδοσφαιρικό τμήμα διαμόρφωσε το DNA τού ΠΑΟΚ.

Εγώ έχω σταματήσει να γκρινιάζω για τους ΠΑΟΚτζήδες που δεν πάνε στο μπάσκετ. Είμαστε αυτοί που είμαστε, ένας ΓΙΓΑΝΤΑΣ ποδοσφαιρικός λαός παγκοσμίας εμβέλειας.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3294
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός Ρόδου 79-83 Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Σάβ 20 Απρ 2019, 20:14

Τουφεκιές κι απο τον κόουτς ..
«Εγώ αν και δεν είμαι ΠΑΟΚ, είμαι εδώ. Ενώ οι άλλοι είναι οι ΠΑΟΚάρχες...
Ξέρω που είμαι, δεν με ξαφνιάζει τίποτα πια. Δεν είμαι υπεύθυνος να δώσω απαντήσεις. Έκανα παραπάνω από τις αρμοδιότητές μου. Η εξαθλίωση υπάρχει, θα πιούμε το πικρό ποτήρι. Πήγαμε σε έναν τελικό μετά από 20 χρόνια, παίξαμε ως το Μάρτιο στην Ευρώπη, είμαστε στην πρώτη πεντάδα του πρωταθλήματος, κάναμε λοιπόν πολλά άσχημα πράγματα για τον σύλλογο και έχουμε τον ανάλογο σεβασμό...»
Για το αν έχει απευθυνθεί στη διοίκηση:
«Εγώ ως προπονητής πρέπει να απευθυνθώ στη διοίκηση. Έκανα αυτό που έπρεπε να κάνω. Οι απαντήσεις είναι ξεκάθαρες, βλέπετε την εικόνα, προφανώς κι αυτοί παίρνουν αρνητικές απαντήσεις. Ας μιλήσουν αυτοί που πρέπει, εγώ μιλάω για το παιχνίδι και την ομάδα μου.
Κάνουμε εκδρομές εμείς, περνάμε πολύ ωραία».
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3675
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός Ρόδου 79-83 Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Vet_eranos » Σάβ 20 Απρ 2019, 20:25

Για να μας χρυσωσω λίγο το χάπι, δεν την θέλουμε την 3η θέση, διότι πέφτει λογικά πάνω στον γαυρο.. Αν θέλουμε να προχωρήσουμε πρέπει να φάμε τον Προμηθέα με ή χωρίς πλεονέκτημα εδρας(4ος η 5ος) η ακόμα κ το Περιστέρι.. Δε νομίζω να θέλαμε 3η θέση κ ζευγάρωμα με γαυρο..
Vet_eranos
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 22:11

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός Ρόδου 79-83 Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Κυρ 21 Απρ 2019, 07:51

Έτσι όπως είναι τα πράγματα, με τόσο μικρό ρόστερ και με μεγάλη πιθανότητα για απαγόρευση χρησιμοποίησης ξένων του χρόνου, έχει ελάχιστη σημασία ποιος θα μας αποκλείσει στα πλέι οφ. Για λόγους για τους οποίους δεν είμαι ακόμα σίγουρος, έγινε ένα άνοιγμα φέτος στο μπάτζετ, για τα οικονομικά δεδομένα του τμήματος. Μαζί με την τακτοποίηση των οφειλών, αυτό είναι που πρέπει να διευθετηθεί άμεσα. Όσο η ομάδα δεν έχει ιδιοκτήτη, υπάρχει κόφτης. Ο Μαρκόπουλος έζησε με αυτή την κατάσταση τόσα χρόνια.

Όσο για την... αγάπη που δείχνουμε στο τμήμα, νιος ήμουν και γέρασα. Πολλοί ΠΑΟΚτσήδες αποφεύγουν να πουν ανοιχτά "δεν με νοιάζει το μπάσκετ" είτε γιατί πρόλαβαν να δουν την ομάδα της δεκαετίας 1990 είτε λόγω... πολιτικής ορθότητας. Οι πράξεις τους πάντως το φωνάζουν. Αυτή είναι η κατάσταση και δεν ξέρω αν έχει νόημα να γίνεται η ίδια συζήτηση ξανά και ξανά (όχι εδώ, γενικά).
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός Ρόδου 79-83 Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Κυρ 21 Απρ 2019, 11:14

Εχουμε την πικρα μας για το τμημα που μας εκανε ΠΑΟΚτσηδες και μπαινει και γραφει ο αλλος η ναυαρχιδα του ΠΑΟΚ ειναι το ποδοσφαιρο και κατι dna και μας γυρναει το μυαλο τετοιες ωρες......ασε μας ρε φιλε στον πονο μας!
Μπες στα θεματα του ποδοσφαιρου και γραψε οτι θες αλλα ασε εμας που γιναμε ΠΑΟΚτσηδες απο το μπασκετ στον πονο μας!

Απο την αλλη αυτο που ζω εδω στο forum με τα σιχτηρια,τους αφορισμους και τα καντηλια ειναι εικονες απο το μελλον οπως τις εχω φανταστει εδω και πολυ καιρο!

ΟΛΟΙ(σχεδον) θα πεσουν απο τα συννεφα που δεν θα υπαρχει ομαδα μπασκετ στις επαγγελματικες κατηγοριες και τοτε ΟΛΟΙ θα θυμηθουν οτι υπαρχει και τμημα μπασκετ.....και απο τωρα εχουν αρχισει οι περισσοτεροι(θα αυξηθουν κι αλλο) να βριζουν τον ΜΠΑΝΕ και την διοικηση που κρατησε την ομαδα ορθια για 8 χρονια....οχι 1 οχι 2 ΑΛΛΑ 8!!!
Οταν χτυπησε το καμπανακι το καλοκαιρι(και πιο πριν αλλα οχι εντονα) ο ΜΠΑΝΕ ολοι σφυριζαν αδιαφορα....οταν μπηκε μπροστα να γινει έρανος για να σωθει η χρονια ο υπερηφανος λαος του ΠΑΟΚ μαζεψε ολα κι ολα 30 χιλιαρικα (λες και ειναι ομαδα γειτονιας)......

Αν μη τι αλλο αυτοι που ειναι στην ομαδα(εντος και εκτος παρκε) και ειναι απληρωτοι χρειαζονταν μια συμπαρασταση,ενα μαζικο χτυπημα στην πλατη,ενα εμπρακτο ευχαριστω για αυτο που κανουν.....παρατημενοι απο ολους κι απο ολα δεν υπαρχει κανενα κινητρο,καμια ψυχολογια ,κανενα κουραγιο να παλεψουν κι αυτοι οι 9(μαζι με τον κοουτς) που απεμειναν!

ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΟ RESPECT ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΦΕΤΟΣ!
ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ Ο ΚΟΟΥΤΣ......ΔΕΝ ΑΞΙΖΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΟΣ!

ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΗΝ ΣΗΜΑΙΑ ΜΑΣ,ΤΟΝ ΜΠΑΝΕ, ΠΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΕ ΟΣΟ ΚΑΝΕΙΣ ΟΡΘΙΑ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΓΙΑ 8 ΧΡΟΝΙΑ!


Υ.Γ. Κακα τα ψεματα.....αν δεν παρει την ομαδα ο Σαββιδης ο ΠΑΟΚ δεν θα εχει μπασκετ στις επαγγελματικες κατηγοριες απο του χρονου!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός Ρόδου 79-83 Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Slade » Κυρ 21 Απρ 2019, 11:39

Την μεγαλύτερη μέρα της σύγχρονης ιστορίας του ποδοσφαιρικού ΠΑΟΚ πρέπει να κοιτάξουμε ως οργανισμός στο σύνολο του και τα υπόλοιπα αθλήματα με πρώτο-πρώτο το μπασκετ. Μιλάμε για φιέστες. Γιατί κανείς δεν πρότεινε να ξεκινήσει η φιέστα από το παλατάκι. Να γέμιζε 7-8 χιλιάδες κόσμο, να γινόταν γιορτή, να άλλαζε και η ατμόσφαιρα. Όσοι παρακολουθούμε το μπάσκετ(πόσοι άραγε;), βλέπουμε να έρχονται τα χειρότερα για το τμήμα. Τι κάνουμε εμείς ως φίλαθλοι; Προς το παρόν, τίποτα.
Άβαταρ μέλους
Slade
 
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Παρ 21 Νοέμ 2008, 11:10

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης