ΠΑΟΚ-Άρης 95-79 Σχόλια MVP & Παρελειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Mvp

Γκος
9
31%
Κονιαρης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γκαρετ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Χρυσικοπουλος
20
69%
Μορειρα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσοχλας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σχιζας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ζαρας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αθηναίου
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τζοουνς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Χατσερ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τεπιτς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 29

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 95-79 Σχόλια MVP & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 26 Νοέμ 2018, 09:18

ποιός hatcher ρε hell? από πού συμπεραίνεις οτι ο Παπ θα έδιωχνε τον Χάτσερ? είναι ο βασικός σου άσσος, αυτός που τελειώνει πάντα τα ματς. Προφανώς κάνει κάτι πολύ καλά το οποίο εμείς δεν μπορούμε να αντιληφθούμε (ακόμα και όταν έχει -17 σε 21' μέσα στην τενερίφη).

στα του ματς, πήγαμε σε έναν τρομερό ρυθμό, ήμασταν σχεδόν φανταστικοί στην επίθεση (από 67 που τρώγανε εκτός τους βάλαμε 95), δλδ σε ματς με τετοιο pace νομίζω ο άρης δεν είχε καμια ελπίδα ακόμα και αν περνούσε μπροστά στο σκόρ. Επίσης πολύ καλοί στο rebound όταν ήταν ο γκάρετ μέσα. Απο κει και πέρα θεωρώ οτι η άμυνά μας ΔΕΝ ήταν καλή, κυρίως στο κομμάτι των παγίδων και των διπλών μαρκαρισμάτων όπου στο 99% μας διαβάζανε άμεσα και εβγαζαν είτε την έξτρα πάσα είτε είχανε εύκολο 1-1. Σϊγουρα ήταν εξωπραγματικά τα νούμερά τους χτες. Δλδ τους έχω ψιλοδεί σε 2-3 ματς, μιλάμε δε σταυρώνουν καλάθι. Ο μποχωρίδης 5 στα 22 σε εξι ματς και χτες έβαλε 3 με 60%. Γενικά ο άρης σούταρε 30% τρίποντα εκτός και χτες είχε 48% ενώ έβαλε και ποσοτικά 5.4 παραπάνω τρίποντα. Ενώ πήγε και από το 43.5 στο 56.5 στα δίποντα έχοντας το εξωπραγματικό 19 ασσιστ για εκτός έδρας ματς (ούτε ο βάζελος δεν πρέπει να κάνει τόσες εκτός)! Μου έκανε τρομερή εντύπωση ο νταλό ο οποίος είναι 1.95 αλλά μοιάζει με 2.06. Δεν ειδα κάτι που να ΜΗΝ έχει.

PS: σορρυ ξέχασα. τρέλα στους τρελούς δεν πούλησε κανείς λάκυ. Εσύ έπρεπε να το ξέρεις καλύτερα απ όλους.
Τελευταία επεξεργασία από palok και Δευτ 26 Νοέμ 2018, 09:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 95-79 Σχόλια MVP & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 26 Νοέμ 2018, 09:26

με τον Denis και το Μάκη στην ανάλυση ημιχρόνου λέγαμε ότι ο Νταλό στον Πανιώνιο ήταν άσουτος και ίσως να είναι η πρώτη φορά που τα βάζει...δε ξέρω δεν τον έχω ξαναδεί, μου έκαναν εντύπωση οι πάσες που έβλεπε και η Lazer ταχύτητα εκτέλεσής τους...

Το να μιλάμε για αντικατάσταση Τζόουνς είναι σα να έχουμε δει μόνο τα τελευταία 3 παιχνίδια...τον άλλο μήνα που πετούσε βλέπαμε μπάσκετ;;;

Δεν κάνει τίποτα ο Χάτσερ πέρα από το να κολλάει την ομάδα. Κρίμα Κρίμα κρίμα και πάλι κρίμα. Ενα καλό πάτημα έχει στο midrange κι αυτό σπάνια το κάνει σε σωστό timing.

Επλιδοφόρες οι δηλώσεις ότι θα το δει με τη Διοίκηση το θέμα απόκτησης παίκτη...μπορεί πάντα να αλλάξει Πόουπ με άλλο ξένο και να βλέπει με ποιους έξι θα κατεβαίνει ανάλογα τον αντίπαλο. Πολυτέλεια βέβαια, αλλά σκέψου να πάρεις ένα Μαυροειδή πχ και να γυρίσει σ' ένα μήνα ο Βαγγέλης. Πάλι δεν θα χωράμε...;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 95-79 Σχόλια MVP & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Δευτ 26 Νοέμ 2018, 09:41

Palok......εις ατοπον επαγωγη......moreira,garet,tepic,goss ΔΕΝ ΦΕΥΓΟΥΝ.....οποτε μενουν οι αλλοι 3 λογω αποδοσης!
Δεν νομιζω παντως οτι ο κοουτς δεν βλεπει το χαλι του Hatcher απλα ειναι "δεμενος" με το 2ετες οποτε αναγκαστικα ελπιζει οτι μπορει καποια στιγμη να "παρει μπρος". Τα ματς παντως τα τελειωνει ο Hatcher γιατι ο κοουτς μαλλον πιστευει οτι λογω εμπειριας μπορει να τα διαχειριστει καλυτερα απο τον ΑΝΤΩΝΗ!

Παντως θα προτιμουσα να τον διωξει κι ας μην παρει αλλον......ας συμπληρωνουν τον ΑΝΤΩΝΗ στο "1" οι τσοχλας και αθηναιου. Ειδικα τον αθηναιου τον προτιμω πολυ περισσοτερο στο "1".

KalamarGiannis, ο jones εχει κανει καλα παιχνιδια γενικα και εμενα προσωπικα μου αρεσει. Απλα ΑΝ θελει ο κοουτς να παρει 2 παικτες που να παιζουν πρεπει να θυσιασει 3. Ειναι ποσοτικο το θεμα. Σκεψου οτι οταν γυρισει και ο ΑΡΧΗΓΟΣ θα μεινει κι αλλος εκτος 12αδας(μαλλον σχιζας).
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 95-79 Σχόλια MVP & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 26 Νοέμ 2018, 09:53

όχι ρε παιδιά δε γίνονται αυτα. η ομάδα πάει καλά, ο μαργαρίτης θα επιστρέψει το γενάρη, τί 3 αλλαγές? Αν μπορούσε να πάρει κάποιον για 1-2 μήνες στους ψηλούς θα ήταν σούπερ. Αλλά ποιόν να πάρεις αφού τον μαυροκεφαλίδη σου τον έφαγε ο Ιωνικός Νικαίας (κάποτε δεν μπορούσαμε να πάρουμε παίκτη από τον Ιωνικό- γιαννάκη και οικονόμου- τώρα παίρνουνε και διεθνείς που στην κίνα έχουνε ένα μύριο συμβόλαιο)? τον Φώτη τον Λαμπρόπουλο? τον Καιμακόγλου :o ? Μεταγραφές γόνονται? και ο κλείτος αναρωτιέται. Φέρε τον Κακλαμανάκη από το Λαύριο.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 95-79 Σχόλια MVP & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Δευτ 26 Νοέμ 2018, 10:21

Τελοσπαντων ολα αυτα ειναι υποθεσεις....γιατι την υποτιθεμενη δηλωση του κοουτς χθες πως θελει 2 παικτες ΜΟΝΟ το gazzetta την εγραψε.
Δικη μου αποψη παραμενει πως μεχρι να γυρισει ο ΑΡΧΗΓΟΣ, ο Pope να παρει την θεση του Hatcher στο ελληνικο πρωταθλημα (στην ευρωπη μπορουν να παιζουν και οι 2 αφου επιτρεπονται 7 ξενοι). Τιποτε αλλο.

Palok αν ηταν να παμε να παρουμε ελληνα ψηλο απο αλλη ομαδα ενα ειναι το ονομα : ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΟΥΖΕΛΟΓΛΟΥ.
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 95-79 Σχόλια MVP & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό CCCP » Δευτ 26 Νοέμ 2018, 10:28

Ασχετος ειμαι αλλα αφου ετυχε και ειδα το ματς ας κανω κανα σχολιο.

Εμενα μου δωθηκε η εντυπωση πως τα υψηλα ποσοστα του αντιπαλου απο την περιφερια ειχε να κανει και με την "τεμπελικη" αμυνα μας. Καθολου contesting shots, με τα ματια παιζαμε αμυνα. Ο Αρης παρα τους ποντους που δεχτηκε εκανε πολυ μεγαλητερη προσπαθεια αμυντικα και το αποτελεσμα ηταν περισσοτερο του ποσα καλα οντως παιξαμε εμεις στην επιθεση.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6161
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 95-79 Σχόλια MVP & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Δευτ 26 Νοέμ 2018, 14:49

Ο Λακυ μου φάνηκε βελτιωμένος, πιο ώριμος, με πολλές πρωτοβουλίες (για τα αγωνιστικά λέω..).
Η ομάδα πρέπει να χτιστεί γύρω απο τον Λίνο (αυτο βλέπω εδω και 2 χρόνια.) Παιζει άνετα στις θέσεις 2,3,4. Έχει φοβερό ταλέντο και τέτοια σωματοδομη (μεγάλα χέρια, μεγάλο διασκελισμο) που δύσκολα τον αντιμετωπίζουν οι αντιπαλοι. Ενας μικρός Κουκοτς!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3693
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 95-79 Σχόλια MVP & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 26 Νοέμ 2018, 15:11

προσοχή όχι πάλι αλλαγές στο Λίνο. Μόνο 4. ΜΟΝΟ.

PS: αν θές το εξηγώ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 95-79 Σχόλια MVP & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Δευτ 26 Νοέμ 2018, 15:32

Ναι, τεσσάρι να παιζει. Τεσσάρι που σουτάρει 3ποντο, έχει διείσδυση, κλπ είναι .. "διαμάντι"!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3693
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 95-79 Σχόλια MVP & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 26 Νοέμ 2018, 15:52

ναι θελω να πώ μην τον ζαλίσουμε με άλλες θέσεις, είσαι allaround, γίνε lebron james Κλπ.
Μπερδεύεται. 4 μόνο. τέλος.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 95-79 Σχόλια MVP & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Τετ 05 Δεκ 2018, 13:32

Τελος εδω
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10230
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης