Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 81-64 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο

Jones
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Moreira
10
91%
Χρυσικόπουλος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σχίζας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κόνιαρης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αθηναίου
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μαργαρίτης
1
9%
Ζάρας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Παπαντωνίου
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Hatcher
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Garett
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 11

Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 81-64 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 05 Οκτ 2018, 13:46

Εικόνα VS Εικόνα



Σάββατο μεσημεράκι...ταβέρνα και μαλακίες! ΠΑΛΑΤΑΚΙ ΡΕ!

Εισιτήρια από 10€.


Να υπενθυμίσω ότι σε κάθε αγώνα (όπως και στο volley) υπάρχει πάντα φθηνότερο μεμονωμένο εισιτήριο στη μπουτίκ της Κ.Α.Ε.! Μιλήστε με τον Σήφη και πείτε του ότι θέλετε συνδεσμιακό... Ισχύει και για τα διαρκείας volley+basket.

Φέτος εισιτήρια έχει από Παλατάκι, online από ticketmaster, στα Public και το ασπρόμαυρο κατάστημα της Watt+Volt στον Εύοσμο (επί της οδού Αριστοτέλους).

Τηλεοπτικά θα υπάρχει μόνο σε παράλληλη μετάδοση (μαζί με το Κολοσσός - Προμηθέας) από την ΕΡΤ2, οπότε όλος ο ΠΑΟΚτσήδικος πλανήτης θα ακούσει την τελευταία μου μετάδοση (για φέτος) στο Paokmania Web Radio!


Το πρόγραμμα της αγωνιστικής:

Σάββατο
Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο
Κολοσσός - Προμηθέας
βάζελος - Ήφαιστος Λήμνου
Περιστέρι - αεχ

Κυριακή
γαύρος - Χολαργός
Λαύριο - Α.Ρ.Η.Σ.
Πανιώνιος - Κύμη



ΠΑΜΕ ΠΑΟΚΑΡΑ!!!! :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 06/10 15:45 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Odi » Παρ 05 Οκτ 2018, 13:48

Φουλ εμπορικό ματς σε απίστευτη prime time.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 06/10 15:45 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 05 Οκτ 2018, 13:56

Ειρωνεύεσαι, αλλά πρώτος στην ουρά θα είσαι για εισιτήριο...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 06/10 15:45 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 05 Οκτ 2018, 13:58

Κάποιοι άρρωστοι μάλλον δεν θα λείψουμε, αλλά δεν νομίζω να είμαστε παραπάνω απ τους προψεσινούς... :opaokara:
Ελπίζω η ομάδα να μας το ανταποδώσει με θετική εμφάνιση, με όμορφο μπάσκετ και με μια καλή νίκη πρεμιέρας!!!!

Π.Α.Ο.Κ. παντού!!!!
:nairepaok: :nairepaok:

Υ.Γ. Οδυσσέα, φέτος καθόμαστε απέναντι απ τα ΑΡΔικά, μπας και πάει γούρι και πάρουμε Κύπελλο, να ξέρεις... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 06/10 15:45 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 05 Οκτ 2018, 14:01

1,15 ΠΑΟΚ
5,20 Ρέθυμνο

απολυτο φαβορι και αύριο
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29797
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 06/10 15:45 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 05 Οκτ 2018, 14:13

Για τον Χωρικό που ρωτούσε τις προάλλες:

Δεν πάω φαντάρος, μπαρκάρω πάλι!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 06/10 15:45 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 05 Οκτ 2018, 14:32

john4serres έγραψε:1,15 Π.Α.Ο.Κ.
5,20 Ρέθυμνο

απολυτο φαβορι και αύριο

Με πόσους πόντους όμως handicap για την νίκη μας και τον άσσο, αυτήν την φορά?
Γιατί προψές, αν και ήμασταν "απόλυτο φαβορί" και τότε, στοιχηματικά το ματσάκι βγήκε τελικά "διπλό"...

Υ.Γ. Χαμπάρι δεν έχω από στοιχηματισμούς, γι αυτό ρωτάω...[και για να γραφτεί καμιά σελίδα παραπάνω σε μπασκετικό topic φυσικά... 8-)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 06/10 15:45 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό dtown » Παρ 05 Οκτ 2018, 14:58

Τι ωρα ειναι αυτη ρε μαγκες.Καθε χρονο και πιο νωρις τα πανε τα ματς.Αντε και 8 το πρωι απο του χρονου.Ας κανει κατι η ΚΑΕ.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 06/10 15:45 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Παρ 05 Οκτ 2018, 18:58

Το Ρέθυμνο μετρά αντίστροφα για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Basket League, όπου θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ (06/10, 15:45), με τον Σταύρο Μυκονιάτη να μην υπολογίζει στην παρουσία των Ανδρέα Χριστοδούλου και Αλέξανδρου Σιγκούνα.

Με δύο σημαντικές απουσίες θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ το Ρέθυμνο. Η ομάδα του Σταύρου Μυκονιάτη θέλει να παρουσιαστεί ανταγωνιστική στην πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος, ωστόσο δεν θα έχει στη διάθεσή της τους Ανδρέα Χριστοδούλου και Αλέξανδρο Σιγκούνα, λόγω τραυματισμών.

Ο Χριστοδούλου τραυματίστηκε στον αγώνα Κυπέλλου απέναντι στην Κύμη, με τη μαγνητική στην οποία υποβλήθηκε χθες να δείχνει οστικό οίδημα στον έξω μηριαίο κόνδυλο, με την επιστροφή του να υπολογίζεται στο παιχνίδι απέναντι στο Λαύριο. Επίσης, ο Σιγκούνας τραυματίστηκε στο ίδιο ματς έπειτα από μία σύγκρουση, αποκομίζοντας πρόβλημα στον αυχένα και θα είναι στη διάθεση του κόουτς Μυκονιάτη στην επόμενη αναμέτρηση. Στην 12άδα των Κρητικών θα βρεθεί ο νεαρός Νάσος Καλαϊτζάκης, που έχει καταγωγή από το Ρέθυμνο.

Μιλώντας για το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ ο Σταύρος Μυκονιάτης είπε: «Για μας είναι σαφώς ένα πάρα πολύ δύσκολο παιχνίδι όχι μόνο επειδή θα αντιμετωπίσουμε μία πολύ καλή ομάδα εκτός έδρας. Πάντα η πρεμιέρα είτε παίζεις εκτός, είτε εντός έδρας είναι δύσκολη και ειδικά όταν οι ομάδες είναι καινούριες, όπως και η δική μας, ανεβάζοντας τον βαθμό δυσκολίας. Πιστεύω ότι έχουμε προετοιμαστεί κατάλληλα. Σαφώς και θέλουμε καλύτερη εικόνα από ότι στο ματς Κυπέλλου. Να περιορίσουμε τα λάθη που κάναμε και να διεκδικήσουμε αυτό που μας αναλογεί.
Τα ριμπάουντ είναι ένα σημαντικό κομμάτι που θα πρέπει να ελέγξουμε, όπως και τον ρυθμό του παιχνιδιού, για να έχουμε καλές πιθανότητες και να διεκδικήσουμε ένα θετικό αποτέλεσμα».

Από την πλευρά του, ο Ανδρέας Γλυνιαδάκης τόνισε: «Είναι το ξεκίνημα του πρωταθλήματος και καμία ομάδα δεν είναι έτοιμη 100%. Όμως εμείς θέλουμε να είμαστε έτοιμοι και να παίξουμε καλύτερο μπάσκετ μετά το παιχνίδι Κυπέλλου. Θέλουμε να επενδύσουμε στην άμυνα, που είναι ένα κομμάτι που το κάνουμε αρκετά καλά και επίσης να βελτιώσουμε την κυκλοφορία της μπάλας στην επίθεση απέναντι σε μία ομάδα που είναι πολύ καλά στημένη και έχει στηθεί για να παίζει σε Ευρώπη και Ελλάδα. Μάλιστα έχει έναν πολύ καλό προπονητή που έχω παίξει για αυτόν και ξέρω πολύ καλά πως δουλεύει και για αυτό γνωρίζω πως θα έχουμε ένα πολύ δύσκολο έργο στη Θεσσαλονίκη.

Κυρίως από τις ήττες βλέπεις τα λάθη και βελτιώνεσαι. Οπότε δε λέω ότι μας έγινε μάθημα η ήττα στο Κύπελλο αλλά σίγουρα μας έκανε να δούμε πολλά σημεία μέσα στο παιχνίδι που πρέπει να διορθώσουμε και μπορούμε να το κάνουμε.

Το σημείο «κλειδί» είναι να κρατήσουμε τον ΠΑΟΚ σε χαμηλό σκορ γιατί έχει πολύ καλές επιθετικές λύσεις. Να γυρίσουμε την μπάλα στην επίθεση ώστε να έχουμε την ελπίδα να είμαστε κοντά μέχρι το τέλος για να μπορέσουμε να διεκδικήσουμε κάτι καλό».
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 06/10 15:45 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Παρ 05 Οκτ 2018, 19:20

dtown έγραψε:Τι ωρα ειναι αυτη ρε μαγκες.Καθε χρονο και πιο νωρις τα πανε τα ματς.Αντε και 8 το πρωι απο του χρονου.Ας κανει κατι η ΚΑΕ.


Ε δεν απεχει και πολυ αν δεν κανω λαθος προπερσι υπηρχαν ματς στο προγραμμα την Κυριακη στις 12.
μαλιστα πρεπει να χουμε παιξει με τον γαυρο αυτη την ωρα στο σεφ αν δεν με απατα η μνημη μου.
Τεσπα καλη σεζον να χουμε ειμαι περισσοτερο αισιοδοξος φετος απο καθε αλλη φορα κ ευελπιστω να μας χαρισει πολυ ομορφες στιγμες το πλεον ενδοξο τμημα του συλλογου μας
ΠΑΜΕ ΡΕ ΠΑΟΚΑΡΑ!!!!!
:pano: :pano: :pano: :pano: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 06/10 15:45 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό hellrider » Σάβ 06 Οκτ 2018, 09:53

Για τους προληπτικους (και την ιστορια)......2 φορες εχουμε χασει απο το ρεθυμνο στο παλατακι ΚΑΙ οι 2 στις 2 προηγουμενες θητειες του Χατσερ στον ΠΑΟΚ!!!!!!!!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 06/10 15:45 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Σάβ 06 Οκτ 2018, 10:53

Πάμε ΠΑΟΚΑΡΑ!!
Καλή αρχή παιδιά!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3621
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 06/10 15:45 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 06 Οκτ 2018, 11:45

Έχω προαίσθημα παταγώδους ήττας...
Τελευταία επεξεργασία από ΑποστόληςΑ και Σάβ 06 Οκτ 2018, 11:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89369
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 06/10 15:45 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 06 Οκτ 2018, 11:55

Ουφ, ευτυχώς... :mrgreen:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 06/10 15:45 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 06 Οκτ 2018, 11:58

...του Ρεθύμνου.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89369
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης